Garmin Fenix 3

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » úte dub 14, 2015 14:01

Zdar, je zde nějaký šťastný držitel těhle hodinek? Chci si udělat radost, tak jsem se rozhodnul, že si je koupím. Nicméně bych uvítal nějaké postřehy. Díky.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd


Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » úte dub 14, 2015 14:06

Jo díky. Asi si tu radost udělám :)
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod wawrik » úte dub 14, 2015 14:58

Btw, tradične dobré a obsiahle recenzie na funkčné hodinky sú tu (link na Fénix 3). Bohužiaľ chlap je triatlonista a tak to recenzuje skôr ako športtestery, outdoor dosť fláka... Ale dajú sa z toho vyčítať aspoň veci okolo doby výdrže, fixu atď.

Inak ak by sa do toho dali rozumne dostať mapy, tiež by som ich začal veľmi nutne potrebovať :-D Napriek ich mega veľkosti... GPS aj tak nosím iba ako zálohu pre prípad prúseru, a tých 15 hodín, čo v takom prípade potrebujem, už tie hodinky vydržia. Bohužiaľ nikde som nenašiel, akú majú spotrebu v ABC režime, predsalen tie prúserové veci sa obyčajne dejú na konci treku, a to by už mohli byť hodinky takmer vybité aj bez GPS.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mike » úte dub 14, 2015 16:49

Nabijecka vypada celkem mala, akorat kabel zbytecne dlouhy, ale s tim by se dalo neco delat. Do nejakych 20 gramu by se to vejit mohlo a pak bys proste obcas dobil.

Ze se pruserove veci dejou na konci treku mas nejak vysledovane? Mne to zatim prislo spis naopak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod wawrik » úte dub 14, 2015 17:29

No, hovorím o mojich trekoch. Tam prvé dva týždne iba cestuješ a pomaly stúpaš do VHT kvôli aklimatizácii. A prúsery obyčajne vznikajú práve tam hore, v 4-5000+ metroch, kde je počasie podstatne drsnejšie, chodníky nejasné, ľadovce a zosuvy nebezpečnejšie.

Ale jasné, že trochu zovšeobecňujem. Stať sa niečo môže aj v obývanej džungli, ale v prvej polovici treku som za posledných 10 rokov zapol GPS asi iba dvakrát.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod fps » stř dub 15, 2015 9:25

wawrik píše:Inak ak by sa do toho dali rozumne dostať mapy

a ještě kdyby vydržely aspoň dva dny (24h) se zapnutým GPS, 15h je pro mě málo, chtělo by to solární dobíjení
wawrik píše:akú majú spotrebu v ABC režime

to by mě taky zajímalo, taky jsem nikde nic nenašel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » stř dub 15, 2015 11:50

fps píše:a ještě kdyby vydržely aspoň dva dny (24h) se zapnutým GPS, 15h je pro mě málo, chtělo by to solární dobíjení


Podle mě konečně vydrží jet, i když jsou na nabíječce. Moje dosavadní forerunnery buď měří, nebo nabíjejí, což je demence.
Tohle ale jde zapnout a píchnout na nabíječku. Takže když se vezme něco takovýhohle:

http://www.hanibal.cz/vybaveni/turisticke-vybaveni/solarni-nabijecky/16945-goal-zero-flip-10/#.VS5BKPmsU8Y

Jelikož baterka ve fénixu je 300mAh, tak na tohle je teoreticky na 8 nabití. Když započtu ztráty všude, tak třeba čtyři realisticky. To máme 75 hodin total v GPS provozu. Není zlý.

Samozřejmě, ta baterka něco váží - 70g + pár g. za nabíjecí kábl, ale použitelný to podle mě je. Urobím s tím experiment, až mi přijdou.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 17:36

Jenze 15 hodin na jedno nabiti je proste malo. Koukam do zaznamu a mam 4 trasy pres 15 hodin, z toho 3 normalni a jedna kdyz jsem sestupoval se zlomenym kotnikem a bez GPS bych to nedal. Byla tma, sel jsem volnym terenem, ktery se v mem stavu dal projit jen jednim zpusobem a i mala odchylka od nej znamenala velke zdrzeni. A zrovna v takovych pripadech by GPS fungovat mela, pro pripad pruseru musi byt rezerva. Jit jsem musel, jelikoz jsem sel na vrchol nalehko, takze jsem s sebou nemel ani dost jidla, ani nabijecku, ani veci na spani a v noci byla celkem kosa.

Tras nad 14 hodin mam 10.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod wawrik » stř dub 15, 2015 17:41

To je na mňa? Mne 15 hodín na únik z prúseru stačí bohato... Vlastne mi stačí 8-10, zvyšok je rezerva.

Ty si ozaj so zlomenou nohou zostupoval viac ako 15 hodín? :shock:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 17:46

Ne, na pickarda a vseobecne.

17 a pul, ale to byla cela trasa, stalo se mi to na sestupu. Od nehody to bylo myslim 9 nebo 10, pak se kouknu. Normalne by to byla dolu uz jen asi hodina, slo to fakt pomalu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod wawrik » stř dub 15, 2015 17:59

Aha, ale ty máš GPS zapnuté po celý čas kvôli logovaniu, nie? Ja mám logger sólo, GPS v hodinkách by som zapol len keď treba. Z väčšiny trekov prinesiem GPS domov plne nabitú bez jediného zapnutia. Preto by mi Fénix 3, ak by mal aj mapu, stačil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 18:07

Jo, zapinam, kdyz vychazim a vypinam na konci. Zrovna tady by mi byla mapa k nicemu, musel jsem zpatky po sve trase. Rano jsem za dobre viditelnosti nasel optimalni cestu volnym terenem (skalni police), v noci pak i mala odchylka stacila na to, abych skoncil na dvoumetrove skalce, kterou jsem nemel sanci slezt. Nekolikrat jsem se takhle vracel, ze jsem uhnul bylo na GPS videt az kdyz se police odchylily o nekolik metru.

Moznost navratu po vlastni trase povazuju za dulezitou obecne a na to potrebujes logovat celou dobu a taky mit neco, kde je nalogovana trasa videt. Proto nemam cisty logger, ale nemapovou GPS.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » stř dub 15, 2015 18:25

1) Fenix mapu nemá, mapu bude mít Epix.
2) Jelikož jde Fenix za provozu dobíjet z malé záložní bateriové nabíječky (viz můj link), výdrž jako problém nevidím. Problém je to jen v režimu ultra-light, ale tam je problém všechno (ruční velká GPS, solár, cokoliv.... Fenix s malým batery packem je furt nejlehčí).

Osobně si myslím, že z ergonomických důvodů si od toho nelze představovat navigační zázraky. Já bych se na to v neznámým terénu nespolíhal.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mike » stř dub 15, 2015 18:45

pickard píše:Jelikož jde Fenix za provozu dobíjet z malé záložní bateriové nabíječky (viz můj link), výdrž jako problém nevidím.

Nevidis jako problem za chuze nabijet hodinky? Ja docela jo. Hodinky mivam na ruce, coz by s nabijeckou asi neslo.

Navic v tom vyse popsanem pripade bych nabijecku nebral, jelkoz by mne vubec nenapadlo, ze bude potreba. Plan byl vybehnout nalehko na vrchol, vratit s k vecem, co jsem nechal dole, a jeste pokracovat na bivak. Nastesti jsem mel rano vnuknuti si vzit nahradni baterky do celovky, ale nabijecku sem nechal dole (mam 5400 mAh battery pack).

pickard píše:Problém je to jen v režimu ultra-light, ale tam je problém všechno (ruční velká GPS, solár, cokoliv.... Fenix s malým batery packem je furt nejlehčí).

Moje nemapova GPS s vydrzi pres 30 hodin vazi presne 100 gramu. To je min, ne? Spolehliva je naprosto, puvodni urceni jsou jachtarske zavody.

pickard píše:Osobně si myslím, že z ergonomických důvodů si od toho nelze představovat navigační zázraky. Já bych se na to v neznámým terénu nespolíhal.

Ano, mj. i proto mi stale prijde GPS v hodinkach jako ne moc dobry napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49371
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod wawrik » stř dub 15, 2015 19:02

Moja aktuálna mapová GPS (Edge 705) má displej s uhlopriečkou niečo cez 2 palce. To je len o málo viac ako tie hodinky (1,5"). Pre účel, na ktorý to potrebujem, to stačí.

Áno, 8-palcový tablet je určite pohodlnejší, ale vláčiť ho nemienim :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » stř dub 15, 2015 20:15

mike píše:Nevidis jako problem za chuze nabijet hodinky? Ja docela jo. Hodinky mivam na ruce, coz by s nabijeckou asi neslo.


Nevidím, docela často nosím hodinky na báglu i tak, takže pro mě problém ne. Pro leckoho možná jo, nevím.

Užitečnost toho zařízení velmi záleží na scénáři použití. Podle mě je to pořád primárně sporttester, nikoli navigační pomůcka. Slibovat si od toho cokoli blízkého komfortu velké ruční navigace nelze a nikdy nepůjde.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » stř dub 15, 2015 20:17

Je zajímavé, jak málo je na netu obrázků/videí toho, jak vlastně ty navigační funkce reálně vypadají a fungujou. To může být díky drobným detailům 100 a 1.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod musashi » stř dub 15, 2015 21:01

Dej pak vedet, jake jsou s Fenixem zkusenosti!
Ja po trpke zkusenosti s Fenixem 1 a 2 presel na Ambit 2 Sapphire a loni na podzim pak na Ambit 3 Sapphire. Ambit sice nema tolik funkci jako Fenix, ale co ma umet, to umi skvele a nemuzu si stezovat ... par veci mi ale presto schazi a nevim, zda se jich od Suunto nekdy vubec dockam.
Fenix 3 se mi libi moc, laka me, ale trosku se bojim navratu do stejne reky ...
Uvitam proto jakekoliv prakticke zkusenosti ;)
musashi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pon srp 29, 2011 12:21

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod mitau » stř dub 15, 2015 21:29

@musashi: Chápu vylepšpování výbavy, ale zkoušet Fenix 1, 2, Ambity 2, 3 - to už musí lézt celkem do peněz...
Navigaci v hodinkách bych v horách moc nevěřil. Na různé běžecké ultra, kde stačí vidět, že člověk opouští předem nahranou trasu je to dobré, ale na nic jiného bych to nechtěl. Mám ale jen zkušenosti z toho, co vidím u spoluběžců. Nevím, jak přesně vypadají současné top modely.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod fps » čtv dub 16, 2015 7:57

wawrik píše:Moja aktuálna mapová GPS (Edge 705) má displej s uhlopriečkou niečo cez 2 palce. To je len o málo viac ako tie hodinky (1,5"). Pre účel, na ktorý to potrebujem, to stačí.

moje (Samsungu Xcover 271) má úhlopříčku 2", a mě to taky stačí, mapovou GPS navigaci v hodinkách, s vydrží aspoň dva dny (24h, solární dobíjení), se stále zapnutým GPS a ABC (na turistiku, ne sporttester), bych taky chtěl, doufám že se takové časem objeví
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » čtv dub 16, 2015 8:36

Díky za podnětnou diskusi ale bohužel musím ze svého úmyslu ustoupit. Holt člověk míní ale život ( rodina ) mění :(( #-o :mrgreen:
Tak snad někdy příště. Třeba bude nový, lepší, dražší model :finga:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » čtv dub 16, 2015 8:37

Ale notáááák.... normálka na tajňačku, ni?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35


Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » čtv dub 16, 2015 8:46

Navíc to není žádnej luxus nebo zábava. Je to pro tvoji bezpečnost v horách, kde jde o život! Na takovejch věcech se nevyplácí šetřit! Děláš to pro rodinu, aby nepřišla o živitele, otce, hlavu rodiny!
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » čtv dub 16, 2015 10:18

Děkuji za podporu. Já je fak chtěl jen pro radost. :-$
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod apuka » čtv dub 16, 2015 11:10

A nechteji Ti to zatrhnout jen proto, ze Ti to chteji na nejaky svatek podarovat? :wink: (Občas jim to můžeš jemně naznačit :lol: )
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » čtv dub 16, 2015 13:28

Hmm tak takhle to u nás nechodí.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod pickard » čtv dub 16, 2015 16:09

Hele jak sou pěkný! Aj čas ukazujou! Čudlíky mají! Rodina ocení!

Obrázek
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Garmin Fenix 3

Příspěvekod Aldo » čtv dub 16, 2015 17:55

Mooooooc pěkné. Fňuk
NE jsou hnusné a nechci je !!! [-X =;
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Další

Zpět na Elektronika