Solarni panely na nabijeni baterii

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 9:22

Hoj
Ma nekdo zkusenosti se solarni nabijeckou? Resim, jak dobijet na ceste baterie do fotaku, mobilu a vsech tech bateriozroutu.
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod algar » ned dub 2, 2006 10:43

Jednou jsem o tom četl, ale dle mě je to při běžném VHT treku nepoužitelné. Bude na 3 dny bude zataženo a pápá lálá. Někde to škrábneš a pápá lálá. No a jaký to asi tak může mít výkon?

Nešel bych do toho.

Mobil máš snad na treku vyplý, zapínáš ho jednou za dva dny. čiliž tohle neřeším a pokud nejsi "jééééééééééééééééééé to je hezkéééééééé cvak cvak cvak cvak cvak cvak cvak cvak cvak cvak cvak" fotograf, tak ti vystačí záložní baterie.

A navíc elektřina je všude. Já loni s sebou tahal na ukrajinu i nabíječku a dvakrát jsem ji použili. Jednou když jsme spali u domorodců a jednou v bufetu na nádru.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 10:47

S tim mobilem mas pravdu....ja bych ho nejradsi ani nezapinal. Ale jedu na 4 mesice na sever (jedu na kole na Nordkapp) a baterky do fotaku budu muset nabijet. Jedem dva, kazdej svuj fotak (to proste jinak nejde, protoze kazdej cvaka rad neco jineho:-) )...takze obcas to baterku budec chtit nabit.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod algar » ned dub 2, 2006 10:53

Motoresty, chaty, bufety,....eletřina je všude, myslím že s tímhle problém mít nebudeš.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 11:02

No nevim...ze by se mi zrovna chtelo nekde travit 2 hodiny u zasuvky a cekat, az se mi nabijou baterky... A navic, ja se budu chtit civilizaci spise vyhejbat, nez ji hledat. A nahore na severu te civilizace taky neni moc.
Prijde mi solarni nabijecka jako zajimava vec. Hodis to na bagl a nemusis se o nic starat. Kdyz je slunicko, tak to mas za den nabite. Kdyz je pod mrakem, tak za delsi dobu...ale to vubec nevadi.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Vena » ned dub 2, 2006 11:04

Nevim jestli seženeš univerzální na mobil i AA baterie. Koukal sem u Silvy a ta má zvlášť na AA baterky a zvlášť 12V. A kupovat obě vyjde skoro na 4 litry což si myslím je zbytečný. Asi bych volil pouze tu na tužkovky a mobil moc nezapínat.
Tady máš náhled:
SOLAR
Naposledy upravil Vena dne ned dub 2, 2006 11:09, celkově upraveno 1
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » ned dub 2, 2006 11:08

Ještě jedna možnost, ale osobní zkušenosti nemám:
Obrázek

Je to ruční nabíječka mobilů Nokie (neznám tvoji značku).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 11:08

Vena píše:Nevim jestli seženeš univerzální na mobil i AA baterie. Koukal sem u Silvy a ta má zvlášť na AA baterky a zvlášť 12V. A kupovat obě vyjde skoro na 4 litry což si myslím je zbytečný. Asi bych volil pouze tu na tužkovky a mobil moc nezapínat.
Tady máš náhled:
nabíječky


Ja jsem na tu od silvy koukal. U te drazsi se da nabijet jak to, tak i to. Ale jak bylo napsano...mobil se nabiji jednou za uherak, tak je zbytecne to resit. Ale ta levnejsi jen na tuzkovky mi prijde fajn. Mala, lehka a i cena je v poho.
Jinak jsem nasel tohle:
http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky ... clanku=924
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 11:10

Vena píše:Ještě jedna možnost, ale osobní zkušenosti nemám:
Obrázek

Je to ruční nabíječka mobilů Nokie (neznám tvoji značku).



:-) Taky uz jsem nasel:-) Recenze je na mobilmanii a tam pisou, ze je to jen nouzovka:-) Predstava, ze uleham do spacaku a na dobrou noc si jen tak pro radost budu hodku tocit klickou:-)

http://www.mobilmania.cz/Mobilnitelefon ... 0&CAI=2112
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Vena » ned dub 2, 2006 11:12

Ta Solar 1 se mi zdá docela v pohodě - skladností i cenou.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Vena » ned dub 2, 2006 11:18

djx1 píše:Predstava, ze uleham do spacaku a na dobrou noc si jen tak pro radost budu hodku tocit klickou:-)

... a co jinýho bys chtěl na dobrou noc ve spacáku dělat??? :D
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod tulak » ned dub 2, 2006 11:20

Vena píše:Ta Solar 1 se mi zdá docela v pohodě - skladností i cenou.


zrovna včera jsem se na to koukal ale ta 1 je dost slabá. na delší život mimo civilizaci bych to viděl na kombinaci s Power Banks:
http://www.kobe.cz/inshop/scripts/Detail.asp?kat=BAXITLP
http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=840
http://koracell.inshop.cz/inshop/ odkaz Power Banks
http://www.datashop.cz/prislusenstvi/powerbank.htm
http://www.acon.com/acon/about_acon/pdf/power.pdf (Power Runner
a ještě solar kromě toho co psal vena

http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=646
http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=68852
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 13:05

zrovna včera jsem se na to koukal ale ta 1 je dost slabá. na delší život mimo civilizaci bych to viděl na kombinaci s Power Banks:
http://www.kobe.cz/inshop/scripts/Detail.asp?kat=BAXITLP
http://www.palmserver.cz/clanek.php3?show=840
http://koracell.inshop.cz/inshop/ odkaz Power Banks
http://www.datashop.cz/prislusenstvi/powerbank.htm
http://www.acon.com/acon/about_acon/pdf/power.pdf (Power Runner
a ještě solar kromě toho co psal vena

http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=646
http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=68852[/quote]



Clovek by si asi mel nejdriv rict, co vse potrebuje nabijet. Me bohate staci, kdyz budu v nabijecce tocit 4 tuzkovky. Vozim 3 sady po ctyrech baterkach, takze to nez vybiju tak to da zabrat. Pak potrebuju jednou za dlouhe obdobi nabit mobil a nejake AAA baterky do blikacek a predniho svetla.
Takze me by ta od silvy mela stacit. A jeste premyslim o te od Conradu. Ta je docela na mobily a AAA sikovna.
A kdybych alespon malinko rozumel elektrice, tak si usmolim tu, co je na tom sveteoutdooru...je mam pocit, ze by to nefungovalo, protoze jsem na tohle fakt hroznej:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » ned dub 2, 2006 14:12

djx1 píše:
Clovek by si asi mel nejdriv rict, co vse potrebuje nabijet. Me bohate staci, kdyz budu v nabijecce tocit 4 tuzkovky. Vozim 3 sady po ctyrech baterkach, takze to nez vybiju tak to da zabrat. Pak potrebuju jednou za dlouhe obdobi nabit mobil a nejake AAA baterky do blikacek a predniho svetla.
Takze me by ta od silvy mela stacit. A jeste premyslim o te od Conradu. Ta je docela na mobily a AAA sikovna.
.....


právě to je to nejvěší dilema, povezeš-li sebou nabíječe na el.síť a máš-li připojení nabíječky na 12V tak potom je lepší mít silvu2. jestliže má silva1 výstupní napětí 4V a proud 300mA v ideálním případě, tak je to jen tak na oživování. já osobně uvažuji o Power Bank a k tomu silvu2. mohu tak v případě vybití Li Ionky ve foťáku napájet záložním zdrojem foťák a v případě potřeby i databanku
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod tulak » ned dub 2, 2006 17:10

tak jsem se pochlapil a vytáhl solární panýlek co mám doma rozměry aktivní plochy 115 x 50 mm a není to nic moc. dokud svítí tak trochu nabíjí a jak slunce jen trochu schová mráček tak je napětí na napětí článků. v týdnu to moc neotestuju, ale v sobotu a v neděli příští týden se tomu budu trochu věnovat ....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 18:46

tulak píše:tak jsem se pochlapil a vytáhl solární panýlek co mám doma rozměry aktivní plochy 115 x 50 mm a není to nic moc. dokud svítí tak trochu nabíjí a jak slunce jen trochu schová mráček tak je napětí na napětí článků. v týdnu to moc neotestuju, ale v sobotu a v neděli příští týden se tomu budu trochu věnovat ....


Co jsem tak prolezl net, tak taky hodne zalezi na tom, jakej mas panel. V tomhle smeru jde technologie hodne dopredu, takze bych veril, ze novejsi nabijecky na tom asi budou lepe nez nabijecky vyrobene pred par lety. Nechci nazvat tvuj panylek dedeckem:-), ale co kdyz je ta Silva technologicky dokonalejsi? By chtelo vyzkouset primo ji.
Me se libi Silva 1. Ja stejne budu prevazne cvakat na klasickej fotak (v nem je baterka asi 20 let:-) ), takze spotreba AA bude mala. Kdyz mi to nabije 4 baterky za 2-3 dny, bude mi to stacit:-) A nabijecku na mobil hold povezem. Jednou za 10 dni ji stricit nekde do zasuvky...to snad vydrzim.
Me tak napadlo...asi bude dobre vzit rozdvojku...muze se tak nabijet vic veci.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » ned dub 2, 2006 19:15

ten panýlek je ze stejné stáje jako ta silva, kupoval jsem ho loni z jara, ale neměl jsem ho odvahu vyzkoušet venku a doma mám nabíječky kvalitní. v červnu jsem se svou stíhačkou vyrazil na dlouho plánovanou akci a když jsem po návratu domů celej strhanej zvážil "elektrosystémy", tak jsem z toho měl šok. ty trafa k nabíječkám něco váží ...... od té doby jsem plánoval 4 denní akce mimo civilizaci, (na to mi akorát vydrží energie) a teď to chci řešit tím Power Bankem.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 19:24

tulak píše:ten panýlek je ze stejné stáje jako ta silva, kupoval jsem ho loni z jara, ale neměl jsem ho odvahu vyzkoušet venku a doma mám nabíječky kvalitní. v červnu jsem se svou stíhačkou vyrazil na dlouho plánovanou akci a když jsem po návratu domů celej strhanej zvážil "elektrosystémy", tak jsem z toho měl šok. ty trafa k nabíječkám něco váží ...... od té doby jsem plánoval 4 denní akce mimo civilizaci, (na to mi akorát vydrží energie) a teď to chci řešit tím Power Bankem.


Jojo:-) Ja mam kvalitni hodinovou nabijecku...ale ta vazi snad kilo...diky, to tahat nebudu:-) A kdyz si koupim nejakou lehci, tak vetsinou nabijeni trva dele...a to se mi zas nechce nekde cekat.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » pát dub 14, 2006 15:30

tak pár prvních postřehů z měření. panýlek o rozměrech jak jsem psal dříve 115x50 mm od 10 hodin do 2 tužkáčů dodával při napětí 1,3V 100-110mA, po 16té hodině už proud klesl na 85mA a po 18té na 60mA to jsem ukončil měření. akumulátory NiMh 2300mAh SANYO. na začátku nabíjení byly aku vybité v GPS. (vybíjení skončilo samovypnutím GPS). po nabití v solární nabíječce 10:00-18:00 jsem je v GPS spustil a nechak zase do auto vypnutí. vydržely 8°19´ potom jsem ty samé aku nabil rychlonabíjením 1800mA a zase změřil výdrž. vydržely 22°28´. ty samé aku po nabití proudem 200mA (pomalé nabíjení vydržely 25°20´. sluneční panýlek musel být pořád kolmo ke slunci, jinak nabíjecí proud klesal. stačilo projít kolem tak, že na panýlek dopadl stín a nabíjecí proud klesl na 25mA. dá se říct, že panely co jsou od silvy mají 2 a 4 násobnou plochu tak že nabíjecí proud bude vyšší (záleží na vnitřním zapojení článků). ale každopádně si myslím, že představa jak hodím malý panýlek 100x100 mm na kletrák a aku se mi do večera nabijí je mylná. ten panýlek bude fungovat dobře když bude celý den na vyvýšeném šutru, nikde žádný stín a sluha přez solár ho bude udržovat řádně natočený kolmo ke slunci. (asi bude dobrá shara). ještě by stálo za to zkusit solární panely jako folie (dají se stočit i do ruličky a když se roztáhnou mají podstatně větší plochu)
ještě na tom budu měřit. mám z toho i fotky jak to vypadá a ofocené měřáky........ :-) :-k ](*,) :((
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » pát dub 21, 2006 21:35

To jsi me moc nepotesil:-) Ale zacal jsem pracovat na tom, abych nemusel pouzivat tolik tuzkovych:-) Stara dobra Praktica potrebuje knoflikovou baterku. Ted jsem tam dal novou a ta tam vydrzi asi dalsich 10 let:-) A digital na 4aaa jsem nahradil digitalem na 2aaa....takze s dvanacti baterkama vydrzim dlouho...takze mi staci, kdyz se mi sada nabije 1x za tejden:-) A pak uz jen na mobily...ale ty budu nabijet tak 1x za dva tydny....tak to mozna ani nebudu resit...:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Tomík » pát říj 19, 2007 16:50

Mám se solárními panely určité (omezené, obsluhou jsem se nebyl nucen zabývat) zkušenosti. Používali jsme na výzkumech - pro nabíjení zdrojů zejména do nejrůznějších "měřáků" detektorů, GPS, foťáků atd.
Už to tady psal Tulák. Představa, že bys je dal na kletr a šel a mezi tím se dotloukly baterky, je více než naivní. V našem případě (a zejména v jižněji položených oblastech) jsme je měli k tomu, abychom (pokud bude dostatečně svítit sluníčko) nemuseli sjíždět k civilizaci jen kvůli dobíjení článků. Ale do civilizace se stejně jezdilo z důvodu norrmálního zásobování. Takže kdyby nám zrovna nesvítilo sluníčko, nebyli bychom úplně v řiti, protože jsme stejně mohli buď dokoupit nějaké baterie nebo někde nabít články. A koneckonců vždycky jsme si mohli přístroje (obvykle mají poměrně nízkou spotřebu) dotlouct z autobaterií, protože auta, včetně velkejch, jsme skoro vždycky měli přímo v táboře.

Shrnuto. Pro naše účely (zvlášť když je v týmu nějakej ten hravej elektrotechnik) se solární panely osvědčily a ušetřily dost času (kterej bychom museli věnovat třeba nabíjení jinde). Ale nemohli bychom se na ně stejně spolehnout.
Pokud tedy pojedeš na výzkumnou expedici někam na jih, a pojedeš stejně přeplněnými auty, tak se ti tam pár panelů vejde, a budou užitečné. Ale při normálním zádveřním výletu si jejich praktické použitíé fakt neumím představit :-)
Uživatelský avatar
Tomík
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3070
Registrován: stř říj 17, 2007 12:00
Bydliště: Když nejsem v Praze, tak Horní Police u České Lípy, a jinak všelikdes :-)

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod brhel » čtv říj 29, 2009 20:16

Dneska jsem narazil na:
Varta Solar Charger za 1999 Kč, ale málo koncovek
Obrázek

PowerTraveller Powermonkey-eXplorer za 2499 Kč, poměrně dost koncovek, mají v Praze třeba na I.P.Pavlova
Obrázek

"Emco" solární nabíječka, za 450 bodů, koncovky neznámé...
Obrázek
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv říj 29, 2009 23:51

Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod hrasek » sob říj 31, 2009 20:25

Já letos při přechodu Rily používal tohle což je za 350Kč úplně zadarmo. Mobil to v pohodě nabilo za 3 hoďky, čili tak jako bych ho nabíjel ze zásuvky. Má to interní akumulátor takže stačí nést na batohu a přes noc dáte nabíjet. Konektor y jsou k tomu 4. Je tam malý Nokia (sháním redukcu na Nokia velký, ale dělá se jen opačně tak si ho musím zbastlit), a pak tuším Motorola nebo co to je a to by mělo být klasické mini USB. Ty další 2 nevím na jaký mobil jsou. Výhodu vidím v tom miniUSB na teré není problém si sehnat redukce na většinu telefonů. Dokonce jsme si koupil USB nabíječku na AA/AAA baterky a až seženu redukci z miniUSB na USB tak bych měl být tou solárkou schopen nabíjet i klasicky tužkovky. Plánuju si vyrobit redukci i na foťák. Investice dohromady za 600Kč a nabíjelo by mi to vše co potřebuju. Zatím se osvědčila.

V případě že ale zaprší tak to podle mě nepřežije, takže na delší cestu nebo do extrémů bych bral ten PowerTraveller Powermonkey-eXplorer. Pro mě jakožto člověka co tohle potřebuje max 20 dnů v roce a to vlastně ani ne "potřebuje" ale jen "se to hodí". takže když umře tak ji vyhodím a nic se neděje. Život mi na ní nevisí. Vždycky se dá mobil vypnout a pak vydrží třeba 2 měsíce.

Obrázek
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod Zdéňa » sob říj 31, 2009 20:50

Po té z GME taky už delší dobu pokukuji, nečekám od toho zázraky, ale už jen ten akumulátor pomůže nabít telefon a ty solární panely beru jako plus, že se ten akumulátor za nějaký ten den dobije :wink: Takže do ní asi půjdu.. :supz:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod algar » ned lis 1, 2009 8:45

hrasek píše: Dokonce jsme si koupil USB nabíječku na AA/AAA baterky a až seženu redukci z miniUSB na USB tak bych měl být tou solárkou schopen nabíjet i klasicky tužkovky. Plánuju si vyrobit redukci i na foťák. Investice dohromady za 600Kč a nabíjelo by mi to vše co potřebuju. Zatím se osvědčila.


Musím tě zklamat, ale více, než mobil, ti to nikdy nenabije.

Na tužkovky zapomeň, z jednoho prostého důvodu - mobil má poměrně malý odběr, naopak tužkovky se nacházejí většinou v přístrojích, s vyšším odběrem, takže příkon ze slunce bude neustále v deficitu. Osobně vyzkoušeno.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod algar » ned lis 1, 2009 9:25

Sepíšu nejakou recenzi do blogu. Polovina těch oficiálních popislů jsou jen marketingové kecy, vztažené na nějaké ideální podmínky. V terénu je skutečnost úplně jiná, než na papíře.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod hrasek » ned lis 1, 2009 9:46

Jak jsem napsal, má to vnitřní akumulátor, takže když nabiju ten tak z něj pak přes noc můžu nabíjet tužkovky. Těch 100mA to snad dá. Ale je pravda že ověřeno to zatím nemám.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod tulak » ned lis 1, 2009 12:46

hrasek píše:Jak jsem napsal, má to vnitřní akumulátor, takže když nabiju ten tak z něj pak přes noc můžu nabíjet tužkovky. Těch 100mA to snad dá. Ale je pravda že ověřeno to zatím nemám.

a když to nepůjde, tak nabiju akumulátor akumulátorem a tím pak tužkovky , a když ani to nepůjde tak nabiju akumulátor akumulátorem a tím pak akumulátor, kterým nabiju tužkovky .............a když ani to nepůjde, tak akumu................
vemte rozum do hrsti, neslyšeli jsete nikdy slovo ztráty .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod hrasek » ned lis 1, 2009 12:51

Ano slyšeli, jenže pokud chci mimo civilizaci kde třeba týden nepotkám zásuvku nabíjet baterky ze slunce zařízením za cca 500Kč tak nějaké ztráty neřeším. Ano optimální by bylo vypláznout balík za solární panel který je vodě/větru/sněhu/mrazu odolný, k tomu lehký a malý a i při zatažené obloze je schopný dodávat 500mA při 6V. Jenže to už srovnáváme nesrovnatelné.
Uživatelský avatar
hrasek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte lis 11, 2008 19:02

Další

Zpět na Elektronika