Outdoorové hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod karaya1 » úte zář 20, 2022 10:16

Základní požadavek jakožto navigačního nerda byl multi-frequency, multi-GNSS. Což FR255 konečně splňuje (předpokládám, že tam je nějaký z nových Sony čipsetů - nedaří se mi ale dohledat, kolik mají trackovacích kanálů, tedy kolik můžou sledovat signálů naráz... :( ). Reálně to asi nevyužiju (největši benefit je pro safety-critical použití a výpočty integrity; nebo oblasti okolo rovníku, kde je častěji k vidění scintillation), ale bez toho nové hodinky nekupuju :wink:

Přitom to není až tolik přeplácané jako Fenixy (což bych beztak ani nevyužil), zaujalo mě ale ještě sledování dynamiky pohybu (třebaže na dráze, kde by střed těla měl běžet ideálně v rovině a ne jak na houpačce, už moc neběhám), třeba si s běhacími daty ještě začnu hrát...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod karaya1 » úte zář 20, 2022 12:09

Dodatek k předchozímu příspěvku: nakonec jsem v jedné z mnoha recenzí našel, že čipset je velmi pravděpodobně MediaTek/Airoha AG3335M - ale opět bez informace, kolik satelitů to umí sledovat současně. Ani u výrobce v datasheetu to není. Tak jsem jim napsal dotaz do kontaktního formuláře, uvidíme, jestli a kdy Taiwanci zareagují.

Btw k té zmíněné recenzi...
The theory behind dual-frequency GPS is that you can connect across two different frequencies to the satellites, thus if one frequency is having connection or visibility troubles this would mitigate that by providing not just a secondary frequency to validate against (L5), but a frequency that’s 10X greater. Thus, instead of perhaps 20-25 satellites, there’s now upwards of 60+ satellites your watch can see. And by seeing more satellites in addition to increasing the signal and varying the frequency, it allows your watch to better mitigate signal obstructions and increase accuracy.

:roll:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » úte zář 20, 2022 21:57

Zrovna jsem mel trochu moznost seznamit se s hodinkami od Garminu (vivoactive 3) a musim rict, ze ac jsem proti Garminu po zkusenostech zaujaty, skutecnost prekonala ocekavani. Kdyz pomineme, ze GPS chyta fix pomaleji, nez muj 12 let stary logger, o 4 roky starem mobilu ani nemluve, a ze za chuze se chytne az po nekolika km, pokud vubec, tak ta vec ma barometricky vyskomer. Majitelka se pokousela najit neco pouzitelneho k nemu v manualu a neuspela. Nakonec nasla na jednom foru toto:

With your watch powered off, turn the unit on and as soon as the display turns on, press and hold the button. Wait for the device to vibrate 3 times and release the button (there will be a gap between the second and third). Then press the button 15 times to access the Barometer Test screen.

:lol: Zebra se svymi 7 kliky, kterym jsme se tady smali, bledne zavisti. Jsem tomu ani nechtel verit, ale fakt to tak je.

@karaya1: opravdu chces kupovat neco od Garminu? Seznam funkcni a papirove hodnoty jsou jedna vec, ale jejich neschopnost psat funkcni software a pouzitelne UI je ohromujici :twisted: Plus se vystupum neda moc verit, sledovali jsme okamzitou rychlost a vysledek neni pri rychle chuzi pouzitelny, meni se v docela velkem rozsahu. Jako jo, pro hipstery, co slepe veri cislum, co lezou z krabicky, je to asi dobre, ale to prece neni tvuj pripad.

BTW, ted jsem se jeste kouknul do toho manualu. Neco tak priserneho jsem snad jeste nevidel. A to se bojim, ze Garmin umi psat manualy lip, nez software :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod karaya1 » pát zář 23, 2022 11:07

Řekněme, že jim ještě dám šanci :wink: Už o obnově přemýšlím delší dobu, teď mají čipset podle mého gusta, navíc v nové práci máme velmi slušnou slevu na garminí produkty; a taky se mi žádná alternativa moc nelíbila. Mimo to je žena ráda, že mi nemusí nic vymýšlet pod stromeček (což je prý neobyčejně těžké), takže bylo rozhodnuto tak trochu i za mě :wink:

Až je na konci roku začnu testovat, něco sem k tomu napíšu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » pát zář 23, 2022 11:49

Vzhledem k tomu, že gps má docela rozptyl, tak logicky okamžitá rychlost nebude moc přesná, pokud se nepohybuješ vysokou rychlostí, aby se ty metry rozptylu ztratily. Čas na kilometr to ukazuje správně. Při chytání gps je potřeba stát na místě, to je základní věc, kterou vím už od svých prvních gps hodinek, fungovalo to tak i u suunto hodinek.
Jinak tedy ani moc nevím, k čemu by mi okamžitá rychlost bylo, já prostě po každém kiláku mrknu za kolik to bylo. Na kole, kde jedu mnohem rychleji to už ukazuje okamžitou rychlost taky správně.

Vivoactive nemám, ale jestli maj jenom jeden button, tak asi nic jinýho než ho mačkat víckrát, aby se člověk dostal k nějakému menu nezbývá, ne? :-k

Garmin postupně utekl konkurenci takovým způsobem, že kupovat něco jiného v tomto segmentu se nevyplatí. Ještě tak Coros se snaží nějak konkurovat, ale člověk toho za stejné peníze dostane o dost méně.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Tomas » pát zář 23, 2022 13:07

No Garmin je takový jednooký král mezi slepými. Má to všechno spoustu bugů a nadával jsem tady na to už dost.

HW vcelku dobrý, ale software/firmware je naprostý shit. Support na hovno. Aktualizace na hovno.

Při každým updatu firmwaru se řeší třeba u Edge cyklonavigací na každém cyklofóru, kolik toho ten update rozbil či nerozbil.

Namátkou třeba tady ten changelog. Je to k popukání. To zařízení je na trhu několik let :lol: :vom:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 15:31

oodoow píše:Vzhledem k tomu, že gps má docela rozptyl, tak logicky okamžitá rychlost nebude moc přesná, pokud se nepohybuješ vysokou rychlostí, aby se ty metry rozptylu ztratily. Čas na kilometr to ukazuje správně.

Slo prave o pace time (coz je obracena hodnota rychlosti, ze ;-)) a ne, neukazovalo to spravne. Nemeri se to pres vzdalenost, ale pres Dopplera, ktery ma byt presnejsi. Uznavam, ze pri malych rychlostech to az tak dobre nefunguje, ale pak ma nastoupit software, ktery rychle zmeny vyhladi. Zvlada to treba i muj vyskomer na dnes uz predpotopnich Suuntech s fw naposled updatovanym pred 15 lety. Ukazuje stoupavost a rozptyl/sum je tam vetsi, nez u GPS. Presto to v pohode zvlada a presne o to mi jde. Nekdo software umi a Garmin ne.

oodoow píše:Při chytání gps je potřeba stát na místě, to je základní věc, kterou vím už od svých prvních gps hodinek, fungovalo to tak i u suunto hodinek.

Jiste, u meho mobilu nekdy az 5 sekund :twisted: U 12 let stareho loggeru je to obvykle do pul minuty, tady je to spis v minutach. Pripomelo mi to stare spatne casy, kdyz jsem mel pujcenou firemni Nokiu N95, ktera mela obzvlast prisernou GPS, ale to uz je taky pres 15 let.

oodoow píše:Vivoactive nemám, ale jestli maj jenom jeden button, tak asi nic jinýho než ho mačkat víckrát, aby se člověk dostal k nějakému menu nezbývá, ne?

Ne, ma to dotykovy displej. Chapu, ze vyjimecne pouzivana funkce muze byt pristupna i takhle, ale 15x? 15x :lol: Sorry, ale to udelal bud debil nebo troll.

oodoow píše:Garmin postupně utekl konkurenci takovým způsobem, že kupovat něco jiného v tomto segmentu se nevyplatí. Ještě tak Coros se snaží nějak konkurovat, ale člověk toho za stejné peníze dostane o dost méně.

A kolik z tech tisicu hipsterskych funkci opravdu realne pouzijes? :twisted: Jsou dva pristupy. Naflakat tam vsechno mozne, ale nic z toho nebude fungovat poradne, nebo to dobre promyslet, vybrat to, co je dulezite a udelat to spravne. Mene je nekdy vice. Za sebe jednoznacne druhy pristup, u Vivoactive to byl jasne ten prvni. Takova vec je skoro k nicemu, jelikoz nakonec stejne skoncis u par funkci a ty te navic budou furt sr*t, protoze jsou udelane blbe.

Teda, jako obchodni model to samozrejme spatne neni, povrchnich lidi je spousta, ale tady bych to tak uplne necekal ;-)

Tomas píše:HW vcelku dobrý, ale software/firmware je naprostý shit. Support na hovno. Aktualizace na hovno.

Ano, to je presne muj dojem ze vsech Garmin bazmeku, ktere jsem kdy mel v ruce. Nebylo jich uplne malo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 15:35

karaya1 píše:Až je na konci roku začnu testovat, něco sem k tomu napíšu.

Fajn, jsem na tve dojmy zvedav. Nepreju ti to, ale kdyz uz na to doslo, tak to aspon dokazes posoudit.

Tomas píše:Namátkou třeba tady ten changelog. Je to k popukání. To zařízení je na trhu několik let

Jsem se tam kouknul :lol: Takovehle veci bych nepustil ven ani v betaverzi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » pát zář 23, 2022 15:45

Měl jsem suunta a oproti garminu je to fakt středověk. Srovnávej hodinky s hodinkama a ne s holinkama, jinak to jsou zbytečný kecy. ;-)
Prostě žádný hodinky neumí okamžitou rychlost lépe, stejně tak žádný hodinky neumí gps fix rychleji. Jestli nějaký najdeš, pak to bude mít nějakou váhu, co tu píšeš. ;-) Pamatuju si u suunto, že jsem je v zimě musel dát za okno, aby se gps chytla a pak s tím projít domem ven a běžet, protože pokud jsem vylezl a teprve potom zapnul aktivitu a čekal na gps fix, tak to bylo o zmrznutí.

Funkce nevyužívám zdaleka všechny, zajímá mě hlavně dobrá baterka a navigace po trase a v tom je zase garmin prostě nejlepší.

Tomas píše:No Garmin je takový jednooký král mezi slepými

Souhlas, nic není dokonalé, ale garmin je prostě nejlepší aspoň ve sportovních hodinkách.
U cyklonavigací nevím, hodně přátel používá raději wahoo, mně zatím stačí fenixy na řidítkách, časem možná něco koupím, jestli nebudu vědět co s penězma. Oproti tomu třeba ruční garmin navigace jsem měl dvě a byla to hrůza, ale to už dnes stejně nikdo nepoužívá.

Jinak mám dojem, že garmin má těch modelů už tolik, že ten software nestíhá. Logicky se soustředí asi na sw u těch nejdražších modelů.
Mně třeba na Fenixech funguje všechno v pořádku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 15:54

Neresim Suunta, nikdy jsem od nich hodinky s GPS nemel, nemuzu tedy posoudit. Resim kvalitu softwaru. Taky resim papirove parametry versus realitu, protoze tim vlastne tahle diskuse zacala. karaya1 si chce koupit Garmin, protoze se mu libi pouzity chipset. Jenze kdyz se se chipset se skvelymi papirovymi parametry chyta hur, nez o nekolik generaci starsi chipsety s parametry vyrazne horsimi, tak k cemu je ti dobry?

Mimochodem, hodinky s GPS nemam prave proto, ze si nejsem jisty jejich pouzitelnosti a naopak jsem si skoro jisty, ze by mne sr*ly minimalne nutnosti casteho nabijeni. Nez abych mel neco, co mi pije krev, to radej nic. Resp. GPS v mobilu nebo loggeru, ktera funguje bez problemu a to mirne nepohodli, ze musim sahnout do vika batohu, kdyz se na ni chci jednou za X hodin kouknout, rozhodne lepsi funkcnost vyvazi.

oodoow píše:Jinak mám dojem, že garmin má těch modelů už tolik, že ten software nestíhá.

Nejsem si jisty, kdy jsem mel v ruce prvni GPS od Garminu, ale odhaduju to aspon na 12 let. Tehdy top model a shitozni sw. To neni nestihanim, ale pristupem a (ne)schopnostma.

oodoow píše:Prostě žádný hodinky neumí okamžitou rychlost lépe, stejně tak žádný hodinky neumí gps fix rychleji.

To zni temer apukovsky :twisted: Jiste mas tohle tvrzeni nejak podlozene, idealne tabulkou se zmerenymi hodnotami pro vsechny dostupne hodinky s GPS. Jsem zvedav, dej odkaz :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » pát zář 23, 2022 18:09

No právě karaya si chce koupit hodinky a ty ze zkušenosti s jedním kusem úplně jiného modelu děláš závěry obecně o značce, která je leader na trhu. Dost směšné a hloupé.

Jinak stačí se podívat na recenze. Jestli znáš hodinky, co mají rychlejší fix anebo umí líp aktuální rychlost, tak sem s nima. Jinak platí co jsem napsal, dokud nedokážeš opak. ;)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pát zář 23, 2022 19:35

Apukovatis. Jasne pisu, ze delam zavery na zaklade zkusenosti s hromadou veci od Garminu a jejich softwarem. Ze Garmin sw a fw neumi uz tu pisu roky. Hodinky to jen potvrdily a 15 kliku prekonalo i ma nejhorsi ocekavani :twisted:

Ne, na recenze se prave podivat nestaci. Dost casto nejsou objektivni uz jen tim, ze je delaji nadsenci na zaklade prvnich dojmu a marketingovych materialu, o dalsich pobidkach ani nemluve. Dokazovani funguje naopak. Ty neco tvrdis, ty dokazujes. Cim je tvrzeni silnejsi, tim vic je ho potreba podlozit. Tys to nepodlozil vubec nijak, tudiz je to nepodstatny plk.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » sob zář 24, 2022 7:41

I Tomas napsal, že jsou mezi jednookými králem, ale samozřejmě si můžeš myslet co chceš. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » sob zář 24, 2022 9:38

Já jsem s Garminama spokojenej, ale zřejmě budu jen BFU, páč neřeším jak je napsanej sw a o kolik sekund navíc se to fixuje na satelity.
Když potřebuju GPS, tak jí prostě pustím a polohu mi to ukáže záhy. Než si zapnu bundu nebo nacvaknu pedály, tak ji to ukazuje.

Soft používám na počítači jen nárazově, většinou přes telefon.
A jako jo, měly donedávna pár much, třeba se někdy neaktualizoval kalendář z telefonu, ale asi 3 FW updaty zpět to spravili.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Tomas » sob zář 24, 2022 13:33

Já to taky neřeším, jestli to zafixuje polohu o pár sekund dýl nebo dřív.

Jenže oni občas rozbijou naprosto elementární funkcionality typu - máš pedály s wattmetrem za 25k od Garminu, máš HR hruďák a máš jejich top cyklopočítač.

Updatnou firmware a věci se ti už k tomu počítači nepřipojí. Takže máš věci za 40k a nefunguje to a to je prostě průser.

Je zřejmý, že nemají dost vývojářů/testerů a pak to takhle vypadá. A tím že toho dělají čím dál víc, tak se ta kvalita logicky zhoršuje.

Viz třeba tady. Uživatelé se sami (včetně mě) museli dopídit proč na zařízení za 10k nefunguje wifi, vyřešili jsme to. Support ze strany Garminu ? 0. Je to opravený ? Není. Zoufalé.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » sob zář 24, 2022 19:45

Tomas píše:Je zřejmý, že nemají dost vývojářů/testerů a pak to takhle vypadá.

Nemusi to byt nutne poctem, mozna spis kvalitou. Vubec bych se nedivil, kdyby outsourcovali vyvoj do Indie, pak se takove veci deji. Chapu, ze ted je problem kvalitni lidi sehnat, ale driv (10+ let) nebyl a vypadalo to stejne. Software, na kterem bylo videt, ze ho napsat nekdo podle zadani naprosto bez zajmu o vec a vubec mu nevadilo, ze se s nim spatne pracuje a chova se nesmyslne.

Opacny pripad je treba Locus na mobilu. Ted udelal jeden clovek nejspis puvodne pro sebe a je to na nem fakt videt. Ted uz je jich mozna vic, ale furt to dela presne to, co ma, chova se to logicky, uzivatelsky privetive... za neco takoveho nemam nejmensi problem zaplatit.

oodoow píše:I Tomas napsal, že jsou mezi jednookými králem

I kdyby to tak bylo, tak si porad radej nekoupim nic, nez neco, co mne bude furt stvat a otravovat. A ne, nezvyknu si, tuhle zkusenost jsem si dostatecne overil s iShitem. Veci, ktere mne stvaly od zacatku mne nikdy stvat neprestaly.

Tomas píše:A tím že toho dělají čím dál víc, tak se ta kvalita logicky zhoršuje.

Njn, strategie typu kobercovy nalet. Asi uspesna, jelikoz vetsina lidi se spokoji s tim, co dostane. Tak proc se o neco snazit, kdyz si to stejne koupi a pak si budou kupovat dalsi verze v marne nadeji, ze to bude lepsi?

Tomas píše:Support ze strany Garminu ? 0. Je to opravený ? Není. Zoufalé.

To je docela silene. Zkouseli jste kontaktovat Garmin nejak primo? Mail, formular apod. Ze se nestaraji o forum (mimochodem taky vypada dost mizerne) je jedna vec, ale na primy kontakt by reagovat meli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Outdoorové hodinky

Příspěvekod Lipon » ned zář 25, 2022 9:01

Česká podpora je na prd. Reakční doba je 2 týdny plus. A pta se na věci, které má popsané v bug reportu.
Po odpovědi zas min 2-3 týdny nic.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » pon zář 26, 2022 14:56

Resit problem tohodle typu s ceskym zastoupenim by mne ani nenapadlo. Stejne by to akorat preposlali, takze pridana hodnota zadna, zpozdeni garantovano a moznost uplneho zvorani velka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » úte črc 25, 2023 5:00

Nema prosim nekdo hodinky Garmin Instinct 2 Solar? Zajima me vydrz baterie pri zaznamu trasy denne 8 hod. Prepinani invertovaneho displeje. Presnost ABC vyskomeru a presnost GPS. Pouzival bych je na zaznam trasy, takze by me zajimala i mapova cast a aplikace na archivaci. Dekuji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Reccol » úte črc 25, 2023 7:57

Kdysi sem je míval - velmi záleží na tom, jakej mod GPS vyberes (GPS only nebo GPS plus něco). Přesnost je ucházející, nemá to ještě multiband (koukni raději na 2X, jestli chceš tenhle styl), ale pokud neřešíš úskoky pár metrů, trasu to drží a v aplikaci to vidět jde, nebo si to pak normálně vyexportuješ třeba z webový verze. Výškoměr jde kalibrovat, větší problémy jsem neměl, ale zase záleží, jak přesný to potřebuješ.

Celkově ta výdrž odpovídá tabulkám, pokud mas nastavený ten zakladni mod GPS. A Solar u nich docela fungoval, takže to neco nabere (bez zaple GPS je to schopne se za vhodnych podminek dostat na v podstate unlimited battery).
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » úte črc 25, 2023 8:14

Pokud vím, tak Instinct 2X by měly mít snad největší výdrž vůbec, jen tedy nemají mapové podklady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » stř črc 26, 2023 11:51

Diky :prayer:
Ten invertovany displej jde prepnout? Chci svetle pozadi a tmave cisla.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod eimles » stř črc 26, 2023 11:56

nevíte dají se sehnat hodinky s výškoměrem které nejsou chytré?
jestli jo tak kde?
Ti co tvrdí že cesta může být cíl, žádného cíle obvykle nedosáhli.
Uživatelský avatar
eimles
účastník
účastník
 
Příspěvky: 450
Registrován: úte bře 27, 2007 12:37
Bydliště: kousek od Horní Suché

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » stř črc 26, 2023 12:03

Casio Pro Trek
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » stř črc 26, 2023 13:37

Nejaka starsi Suunta (X6, T6, Vector...). Pouzivam X6 uz pres 20 let prave kvuli vyskomeru (mam druhe). Jeste se obcas nekde daji sehnat i nove. Dobra cena je do 5 kKc. Nebo pouzite na eBay, ty budou levnejsi.

Treba tady, ale to neni moc dobra cena: https://www.brzak.cz/outdoor/suunto-x6-m-252.html. Mozna bych zkusil smlouvat, kdyz mu das nabidku na 5 kKc, tak se mozna lezaku jeste rad zbavi ;-)

edit: mam pocit, ze to M znamena metal a ma to kovovy reminek. To mozna nechces.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod Reccol » čtv črc 27, 2023 9:57

booze píše:Diky :prayer:
Ten invertovany displej jde prepnout? Chci svetle pozadi a tmave cisla.


Jde, ale nejsem si už jistý, jestli to změnilo komplet hodinky, nebo jen watchface.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 27, 2023 11:32

Suunto Core mají přímo na slovenské stránce za 149€.
Mám Vector s plastovou lunetou, odřené, otřískané, ale stále funkční a poslední rok je nosím takřka denně, protože nechci pořád koukat na mobil, kolik je hodin.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod mike » čtv črc 27, 2023 15:01

Jo, Core by taky sly.

To je snad zakladni funkce hodinek, ne? :D Nosim je kvuli tomu uz pres 40 let. Kdyz uz s sebou mam mobil, coz neni ani v polovine pripadu, tak ho vytahuju jen kdyz na nem neco chci a to cas urcite neni. Treba ten na horach byl pres den celou dobu vypnuty a zabaleny v batohu. Na zaznam mam GPS logger, na cas a vysku hodinky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod booze » čtv črc 27, 2023 21:13

Reccol píše:
Jde, ale nejsem si už jistý, jestli to změnilo komplet hodinky, nebo jen watchface.

Dival jsem se na YT a do popisu hodinek a nepisou to tam. Asi to risknu 10 let mam invertovany displej a 10let me to sere. A ty hodinky ne a ne se pokazit.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové hodinky

Příspěvekod oodoow » pát črc 28, 2023 10:24

@booze: Instinct 2X Solar teď někdo nabízel na fb za 8k. Jinak je tam i skupina, kde se můžeš na ten invertovaný display zeptat a určitě ti někdo odpoví.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika