Outdoorovy mobil

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Lipon » sob led 8, 2022 12:33

mně se po létech zkoušení kdečeho osvědčil normální silikonové průhledné pouzdro (obyč z Alzy) a tvrzené sklo (3ks za 5 dolarů z Ali)
telefon mi párkrát spadl, v silikonu to udělá max. malý důlek, sklo když hodně praskne, tak vyměním, jednu či dvě praskliny neřeším a používám dál
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » sob led 8, 2022 12:48

Chjo, no... budu se muset opakovat, protože si (nechcete) pamatovat/přečíst, co sem tu o mém Bow+ kladivu naspal - není k němu sync sw pro pc (po připojení drátem k pc je v průzkumníku vidět jen ta část paměti, ktereá slouží k ukládání souborů, do adresáře/kontaktů vidět není), nemá jiný způsob připojení než pomalé a s otazníkem fungující 2G data (gprs, poté co skončila 3G síť) - nemá ani BT ani IR ani Wifi a nemá v sobě ani web prohlížeč = jak byste se teda propojili s tím gůglem, ha?

Navíc svěřit svoje kontakty gůglu může jen velmi nezodpovědný jedinec.... :twisted:

Právě proto (výše uvedené) sem vyhodnotil jako menší riziko, že mám kontakty pouze na SIM (za skoro 30 let, co mobiluju, mi SIM neumřela ani raz) než v telefonu (už mi jich "pár" umřelo).

Ale musím vymyslet, jak udělat zálohu kontaktů na jinou SIM, to je pravda, dík za tip/nápad.

Ad prasovzdornost mobilu: nesnáším různé obaly apod, proto potřebuju přístroj, který už má prasovzdornost vrozenou OEM.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » sob led 8, 2022 12:54

pavproch píše:Ad prasovzdornost mobilu: nesnáším různé obaly apod, proto potřebuju přístroj, který už má prasovzdornost vrozenou OEM.

Proto kupuju prasuvzdorný telefony (IP68) a nic na ně nikdy nedávám. Ideální stav.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob led 8, 2022 19:19

Jj, taky takovy mam. Pres 3 roky, zadne pouzdro ani sklo, nosim ho v kapse nebo ve viku batohu, vubec se o nej nestaram a furt dobry.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod AlexBeck » sob led 8, 2022 19:44

To je aj "rukama". Můj předchozí telefón jsem po 3 letech poslal dál v rodině a nevydržel ani měsíc (rozflagany displej) :-)

Jo jinak mám asi bezstarostný/bezvýznamny život oproti PP. Abych řešil tuhle paranoiu :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob led 8, 2022 19:55

To jo, kdyz s tim flaknes o dlazbu pod vhodnym uhlem, tak ti nepomuze sebelepsi ochrana.

pp zasadne resi veci, ktere je zbytecne resit a neresi to, co by resit mel :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Tomas » sob led 8, 2022 22:54

pavproch píše:Navíc svěřit svoje kontakty gůglu může jen velmi nezodpovědný jedinec.... :twisted:

Njn, taky mám pořád sevřenou prdel aby se těch pár telefonních čísel nedostalo někomu nepovolanýmu do ruky. To by pak bylo stejný jako nechat telefonní seznam v budce na na ulici, jako to bylo ještě před pár lety. To byla terpve nezodpovědnost. :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » ned led 9, 2022 17:38

A ještě jednu výhodu té OEM prasovzdornosti sem dovymyslel (na základě zkušenosti s předchozím XP3, RugGear a fčíl i Hammer): protože je prasovzdorný, je "zabalený" v (mně líbivé) kombinaci černého a žlutého (ne úplně tvrdého) plastu.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Vexo » ned led 9, 2022 19:27

Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » ned led 9, 2022 19:38

Rozbil jsi vlakno prilis velkym externim obrazkem. Udelal jsem z toho prilohu, priste prosim sam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod AlexBeck » ned led 9, 2022 22:17

Jako je to už cca 5 let ale ten Ulefoun měl kolega v práci. Totální Čínský šrot. Nevím zda to měl přímo z Číny, že to hned nevrátil. Postupně mu na tom přestalo fungovat: repak, čtečka otisků a haprovala na tom GPS a celé to bylo zasekané.
Tak třeba uz to má ofiko Evropský dovoz a nějakou kontrolu kvality.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » stř led 12, 2022 14:06

pavproch píše: (pracovní) email mám nastavený tak, jak má být (a jaxem ho měl nastavený na přechozí N8110 a RG500, všechny ty adresy, servery, porty, zabezpečení a tak) a.... připojuje, připojuje a nic....

Ještě jednou k Hammeru Bow+ a emailu v něm: to nahoře naspané sem činil v době kdy končila 3G síť (jak je ten mobil furt - nevypnutelně - připojený k datům, tak ukazoval 3G), fčíl už ukazuje jen 2G (když 3G síť skončila), tak mě napadlo to zkusit se zprovozněním emila v mobilu znova - pracovní email = stejný (negativní) výsledek - vůbec se nepřipojí. Soukromý email (seznam.cz) sem se dostal o krok dále než předtím, ale stále ne do cíle: připojí se, ověří se, zkušebního maila dokonce olízne (ale ne kompletně stáhne), ale pak zahlásil "zaneprázdněn" a je po ftákách. Chjo no, taxem teda (už zase) oba emailové účty v mobilu smazal. A budu žít dál s mobilem jen na tydlifonování a esemeskování (hlavně že mám v tarifu myslím 1GB dat měsíčně zdarma). Tožtak (stařík) pavproch a jeho (nechytrý) telefon Hammer Bow+
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Vexo » stř led 12, 2022 22:00

mike píše:Rozbil jsi vlakno prilis velkym externim obrazkem. Udelal jsem z toho prilohu, priste prosim sam.
Vida, co ten telefon nedokaze vsechno rozbit, a to je zatim jen na obrazku!
Kazdopadne dik za opraveni, priste se budu vic krotit.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » sob led 29, 2022 14:07

mike píše:Upadla mi na zem

Což mi připomělo - zaplať panbu za prasovzdornost mého Kladiva Bow+, za posledních 24hod mi 3x spadnul na zem, z toho jednou sem ho potmě (ne)odložil na polici ve výšce 1,5m nad kachličkovou podlahou (tma = sem tu polici netrefil) - to byla ale šupa na zem. Bow+ bez problema přežil tenhle i ty dva ostatní držkopády. Ufffff. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » sob led 29, 2022 19:49

pavproch píše:za posledních 24hod mi 3x spadnul na zem

Nemelo to byt spis v gerontovlakne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát črc 1, 2022 10:52

Grrr! Poprvé (za rok co ho mám) se zlobím na svůj Bow+.... (poprvé po tom roce používaní) sem potřeboval doplnit nové jméno / tydlifon do telefonního seznamu (v seznamu na SIM mám asi 260 jmen, doposud sem jen mazal nepotřebné a na tu SIM těch 260 jmen nahrál ještě v předchozím telefonu) a.... ta potfora neumí (nebo já nedovedu ji přinutit) psát VELKÁ/malá písmena jak mám ve zvyku (PRIJMENI Jmeno číslo)..... já snad budu muset tu SIM vyndat, strčit do jiného (toho starého) telefonu a přepsat to do správného formátu v něm, aby mě to neprudilo do wočí. Grrr! To sou teda starosti.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát črc 8, 2022 12:34

Tomas píše:Babička mezitím vytáhla smartphone a sluchátka a tak jsem si vzpomenul na PP.

Jo, setkávám se s tím čímdál častěji a to i od lidí starších než su já: (chytrý)mobil = websurf, videja, aplikace, bigbít, hašlerky a trenky do zvonu .... sem divný, já mám (blbý) mobil JEN na mobilování a SMS (a nic jiného). Jo, a ešče ho mám místo hodinek (ty už nenosím od 1997 = svého prvního mobilu, kdeže ty časy původní N3110 jsou....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 8, 2022 12:41

Hodinky nenosím od té doby, co jsem začal chodit do práce, protože mi to pak neutíká, když každou chvíli zahlédnu na ruce kolik je hodin.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv pro 22, 2022 12:59

pavproch píše:už sem to tu spal, že sem infernet v mém Bow+ mobilu nerozchodil.

Ty jo, něco se změnilo... jaxem neska po vyšetření hodinu ležel a čekal až oblbovák přestane "top" účinkovat, taxem z nudy zkusil zprovoznit soukromý mail v mobilu = povedlo se! Ejchuchu!
Akurváth se tam nedá nastavit, aby nechával kopii na serveru = stažením a přečtením v mobilu se mi emil nedostane následně do PC. Škoda, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » čtv pro 22, 2022 13:32

neřešilo se to tu už jednou? pop3 vs imap?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » čtv pro 22, 2022 14:17

Odjakživa pop3, ale co sem doposud zkoušel tak ten mobil sice viděl datovou síť (2G - jinou neumí), ale nepřenesl ani bajt dat jedním či druhým směrem, až neska to najednou de.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod oodoow » ned pro 25, 2022 13:28

Pokud si to dobře pamatuju, tak POP3 dělá to, že smaže mail ze serveru a stáhne na klienta (mobil). Dobrý pokud není na serveru moc místa.
IMAP dělá to, že to vlastně čte přímo ze serveru. Dobrý když se na server člověk přihlašuje z více míst, pak tam má vždycky aktuální stav.

Tím pádem není moc překvapení, že se to s POP3 nedá nastavit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » ned pro 25, 2022 14:01

Ale prd.... co sem doposud nastavoval emila (vždy pop3!) tak tam dycky byly možnost "nechat zprávu na serveru".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod lojzmen » pon pro 26, 2022 0:40

Souhlas.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod mike » pon pro 26, 2022 3:38

Jo, POP3 to umi, ale jen to jen takova obezlicka. Jinak by jen totalni pp pouzil POP3, kdyz muze pouzit IMAP, ktery je ve vsem lepsi ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » úte led 3, 2023 14:11

Ty jo, fčíl sem si uvědomil, že.... "něco s mým mobilem není normální" - moje Kladivo Bow+ mi na jedno nabití vydrží 6 až 7 dní (podle toho jak moc ho používám na tydlifonování resp. SMS) ale neska je to už 9-tý den od posledního nabití a furt ešče baterka nesfítí červeně. Hezky!

EDIT později odpoledne: Tak už je svět zase v normálu - už nabíjím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod pavproch » pát kvě 19, 2023 11:57

Další plus pro můj "blbý" mobil - nebudu muset platit TV v mobilu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod apuka » pát kvě 19, 2023 12:24

Ja taky ne - platim za domacnost za prijimac :wink:. U Tebe taky predpokladam, ze mate doma TV alespon pro zbytek rodiny, kdyby ses Ty nekoukal.

Toto bude spise pro mika a pod, kteri fakt doma televizi nemaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorovy mobil

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2023 12:34

staci ze musim platit rozhlas kterej neposloucham za zarizeni schopny prijmu, proc bych se prohoha nekde na vandru jeste mela na smartphonu divat na televizi, kdyz sem se na ni 15 let divat nepotrebovala ani doma divat?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Outdoorovy mobil

Příspěvekod Lipon » pát kvě 19, 2023 12:35

Uvidíme, jak to natextují. Jestli u podnikatelů budou chtít platit za každý přijímač, tedy za každý přístroj, jako to je u rozhl. poplatku za autorádio.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika