Odolné púzdra na mobily

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod mash » pon srp 19, 2019 15:19

Ahoj, riešim nejaké odolné púzdro k mobilu na turistiku a na feraty.
Keďže dnešné lepšie mobily celkom slušne fotia a na dokumentačné fotky fakt netreba ťahať zrkadlovku, chcel by som poriešiť nejakú poistku (nie zmluvu... :) ) aby mi mobil nemohol spadnúť a v prípade, že mi vypadne z ruky ostane zavesený na šnúrke.

Čo sa týka samotného púzdra/obalu, nie je problém nájsť aj kvalitné (napr. UAG, ARMOR-X...) čo naozaj nejaký ten pád vydržia.

Mňa skôr zaujíma nejaká poistka proti pádu. Kedysi boli priamo na mobiloch také "pútka" do ktorých sa dal navliecť kotvičky, alebo špagát a tie potom pripevniť buď na šnúrky na krk (čo asi nie je to ideálne) alebo na ruku, prípadne karabínkou o batoh a podobne. Dnes už nič také na mobiloch nie je.

Ide o to, že pri klasickej turistike kde telefón môže padnúť z ruky na zem postačia tie kvalitné odolné púzdra. Ale ak mobil vypadne na ferate, tak ani armádne púzdro mu nepomôže. :)

Ono keď zruším telefón za 100,- € tak to ešte relatívne v pohode predýcham, ale s takým 700 až 1000 eurovým mobilom by sa túra pekne predražila.
Máte s tým niekto skúsenosti? Čo používate?
mash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 30, 2008 17:14
Bydliště: Uhrovec

Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » pon srp 19, 2019 19:29

No a co nějaké to odolné pouzdro s očkem? Očkem provlíkneš šňůrku a přiděláš někam na sobě
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod FrantaKrajta » pon srp 19, 2019 20:44

Problem je, ze vetsina dobrych odolnych pouzder bud ocko na provleknuti vubec nema (!), nebo pokud ano, tak uzke, ze tim provleknes akorat nekolikamilimetrovou nit (namisto treba aspon nekolika mm repky). OP fakt neni prvni, kdo to resi...

No a kdyz tu nit privazes k te tlustsi repce, kterou mas treba na sedaku, tak muzes akorat hadat, zda se pretrhne driv ta nit, nebo naopak ta nit prerizne tu repku...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod mash » pon srp 19, 2019 21:11

Lipon píše:No a co nějaké to odolné pouzdro s očkem? Očkem provlíkneš šňůrku a přiděláš někam na sobě

Máš aj nejaký konkrétny tip?
Lebo čo som pozeral, tak jediné originál odolné púzdro, čo to malo bolo ARMOR-X, ale to sa mi zdá už zbytočne prehnané (ja viem, je to univerzál na ďalšie adaptéry, ale až takéto robustné nepotrebujem).
Kód: Vybrat vše
https://www.armor-x.com/bx3-hw19-p30pr-huawei-p30-pro-shockproof-rugged-case-w-key-mount-carabiner.html

Ale fakt by mi stačilo, keby sa cez nejaké iné puzdro dala prevliecť napr, kotvička od Peak Design, prípadne aj čosi tenšie, čo by spoľahlivo ten telefón udržalo.

U napr. Nillkin alebo UAG to nemáš kade prevliecť a taký Fusion Ring Armor síce má očko, kde by sa to dalo, ale nie je to na to určené - slúži skôr ako stojan, alebo pomocný držiak.

P.S. O nejaké pár centové imidžovky z "ali" nemám záujem. Tým fakt ten telefón nezverím - tie väčšinou vyzerajú funkčne iba na fotke.
mash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 30, 2008 17:14
Bydliště: Uhrovec

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod tsunami » pon srp 19, 2019 21:25

Na zadní stranu telefonu nebo nějakého tvrdého pouzdra si lípni plastové očko https://www.extru-shop.cz/cs/pos-prislu ... -ocko.html (asi bych tam místo origo lepidla dal mechovou obostranku 3m - tou mám na helmě úchyt na kameru a drží to celoročně)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » pon srp 19, 2019 22:37

co třeba něco jako je tohle
nebo tohle ?

Píšeš, že extra odolné pouzdro nepotřebuješ, spíš bezpečný úchyt.

Jinak jsem měl na mysli něco jako je tenhle case s očkem - akorátže ten je určený na montáž na motorku, tak leda že bys nepoužil ten držák na řídítka a použil jen ten case.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod dudy » úte srp 20, 2019 5:47

Já mám tohle a jednoduše jsem přes roh provrtal dvě 0,7mm dirky a protáhl 0,6mm návazcovej kevlar, co unese šedesát kilo...
Futrál je gut.
TLF z šestého patra na trávu a chodí, nedávno ze sedmého na zhutněnou hlínu a taky přežil...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod mash » úte srp 20, 2019 10:37

Vďaka za reakcie.
Tým vodotesným sáčkom som sa chcel vyhnúť aby pred foťákom nebola žiadna fólia. Na bežné používanie je to OK, ale na fotenie nie - to na kvalite fotiek veľmi nepridá. Hlavne v protisvetle.
Asi nakoniec skončím s riešením ako radí dudy.
Len mi nešlo do hlavy prečo takú jednoduchú vec nedávajú priamo výrobcovia. Ale asi to bude tým, že potom by sa menej telefónov rozbíjalo a obraty by klesali... :)
mash
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: stř črc 30, 2008 17:14
Bydliště: Uhrovec

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » úte srp 20, 2019 10:45

protože po tom není poptávka
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod apuka » úte srp 20, 2019 12:56

To neni pravda. Poptavka je. Bohuzel u nas se ale vetsinou nedostane k vyrobci. A tem se taky neoplati vyrabet par kusu pro kazdy novy model mobilu, kdyz ma kazdy jiny rozmer. A dnes je v mode mit obal/pouzdro specificky pro konkretni model ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » úte srp 20, 2019 15:44

takze jeste jednou a polopaticteji pro apuku - neni takova poptavka, aby se tim vyrobci vazneji zaobirali

kolik lidi z okruhu ne-outdoorovych znamych resi tvrdy kryt s ockem? zcela nevyznamne minimum
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod FrantaKrajta » úte srp 20, 2019 17:02

tak jeste trochu polopaticteji pro Lipona ;)

kolik lidi z okruhu, kteri kupuji vodeodolna narazuvzdorna pouzdra, ktera jsou primo inzerovana pro uzky okruh "outdoorovych lidi" s obrazky ve vlnach surfujicich, po horach behajicich a kdo vi jake jeste outdoorove aktivity delajicich spokojenych lidicek...

Kupodivu, robustnejsi pouzdra urcena primo na potapeni (ne jen cachtani ve vode) nejakou moznost uchytu maji (ale zase maji vnejsi tlacitka a podobne veci, takze jsou pouzitelna zase jen ve vode)...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod pavproch » úte srp 20, 2019 17:54

Jestli teda můžu - sic mám prasovzdorný mobil (RugGear 500), stejně ho do kapsy nebo do báglu strkám zapouzdřený v neoprenovém pouzdru (na míru mi ho ušili v coolbox.cz, stejně tak od nich mám i neoprenový obal na noťas, dyž ho strkám do pracovního batohu na cestu do/z práce polemelesmloukou či na služebky) - stálo to pár peněz, je to silně funkční protinárazová ochrana a chrání to mobil nejen před např. poškrábáním displeje, ale i před nechtěným "spuštěním" díky stlačení nekterého "hot" tlačítka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28138
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » stř srp 21, 2019 8:58

frantakrajta - začal jsi dobře, ale pak ses do toho nějak moc zamotal
Byv jen prostý hoch z vesnice, tvojí polopatičnosti jsem ani já nerozuměl.

Jestli má tvůj kurzívní příspěvek nějak alternovat ten můj vůči apukovi, tak s tím původním to nedává smysl.

Odhlídni od toho, že jsme na OF - když vezmeš v úvahu, jak asi tak může být velký trh s kryty/obaly na telefony a kolik z toho asi tak můžou být odolné, notabene odolné s očkem, tak jsi na malinkatém zlomku celé produkce; a touhle optikou je poptávka po takových pouzdrech malá na to, aby se jí výrobci nějak významněji zabývali a byla tedy větší nabídka a bylo z čeho vybírat.

S tím souvisí i to, jak velké procento populace pobývá častěji za dveřmi a z této množiny, jaké procento se zabývá důkladnější ochranou telefonu - troufám si říct z vlastní zkušenosti, že velmi malá, a z této podmnožiny jak velká část bude potřebovat očko? Opět jen velmi malá část. Takže i velcí výrobci pár modelů odolných krytů udělají, aby pokryli co největší portfolio zákazníků, ale nebudou dělat několik variant s úchytem a bez úchytu, když to pak neprodají.
Zbývá pak jen početně omezená skupina zákazníků se specifickým požadavkem na ochranu telefonu.

A jelikož jsme na OF, tak to v rámci malé podmnožiny řeší více lidí - v téhle skupině lidí poptávka bude, pořád jde ale jen o malý zlomek potencionálních zákazníků, pro větší výrobce nepříliš významný.

Takže se může tazatel
a) poohlédnout po těch několika odolných krytech, co se vyrábí, jestli nějaký vůbec bude mít očko -> velmi úzký výběr, do kterého spadají tebou zmíněná potápěčská pouzdra nebo mnou zmíněná pouzdra na moto/kolo se všemi svými omezeními,
b) koupit "běžný" odolný kryt a přizpůsobit si ho ála dudy -> větší výběr, určité riziko poškození krytu při dobastlování
c) založit start-up a vyplnit díru na trhu
d) "sestimsmířit"
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2023 12:38

Používáte někdo vodotěsné pouzdro na telefon? Dá se přes něj dotyková obrazovka rozumně ovládat (mapy, focení), nebo to stojí za houby?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Lipon » čtv led 19, 2023 12:45

ne, můj tlf je už vodotěsný
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Etheric » čtv led 19, 2023 13:12

Přesně tak, mně dal k telefonu výrobce integrované pouzdro jménem IP68 :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2023 14:29

@sobb: Myslim si, ze vetsina odolnych pouzder bude univerzalnich, bude tam pruhledny plastovy "igelit" na obrazovku a mozna i na fotak. Ale malokdy pevny, tj. bude se to prohybat, "vraskavet", atd. Jinymi slovy na precteni SMS, jmena volajiciho a par jednoduchych veci je to vice-mene OK, bude se (nejspise) moci mobil pres to ovladat, ale ze bych se pres to snazil fotit uzasne fotky, to nevim... To bys musel mit opravdu specificke pouzdro na konkretni typ a/nebo neco https://www.apfelkiste.ch/wasserfeste-unterwasser-taucher-schutz-huelle-iphone-smasung-15m-blau-orange.html, pevny kryt a doufat, ze fotaky na Tvem mobilu budou "v okne".

Nepouzivam ale zadny takovy obal (a nemam ani vodeodolny mobil), jen jsem mel nekdy vodeodolne univerzalni pouzdro na kompakt a odtehdy vim, ze fotky pres nej jsou hoodne degradovane a ze se snazit pres to (hlavne kdyz je igelit vlhky) koukat na detaily na obrazovce neni zrovna idealni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod pavproch » čtv led 19, 2023 14:35

NEpoužívám dotykový mobil (fuj!). Nepoužívám ani žádný obal - netřeba, bo moje tlačítková cihla je IP68.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28138
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 16:39

@sobb: taky mam IP68, ale myslim, ze by ti klidne stacil ziploc (opravdovy se zipem kvuli rychlosti a pohodli). Kdyz nepada voda v libovolnem stavu, tak ho proste vytahnes a zas strcis zpatky. A kdyz pada, tak stejne neni dotykovy displej moc pouzitelny. IP68 je super, ze nemusis vodu resit, ale na tohle nepomuze, z principu veci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2023 17:07

Vodotěsné pouzdro funguje líp než s IP68 mobilem bez obalu, protože tam pokud ti po displeji teče voda, tak neuděláš nic.
Kámoška takhle s mobilem v nějakým "sáčku" šla plavat a fotky vypadaly dobře. Asi ale dost záleží na tom sáčku.
Asi bych si našel spíš recenze konkrétních pouzder, takhle obecně toho moc nezjistíš.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod Dromedaro » čtv led 19, 2023 18:31

Já mám dotykový Samsung A52 a co mám držák na mobil z Decathlonu na kole, tak přes to průhledné plastové pouzdro to jde bez problému ovládat a to na tom displeji mám ještě tvrzené sklo. Taky jsem se zatím zběžně díval na ty voděodolná pouzdra na Alze, že bych na léto pořídil a co jsem se tak pročítal recenze, tak na některých , že to jde v pohodě ovládat a u některých hůře. Chce to asi pročíst ty recenze. Tak třeba objednat více pouzder od různých značek a které bude v pohodě, si nechat a zbytek vrátit.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odolné púzdra na mobily

Příspěvekod sobb » čtv led 19, 2023 18:53

mike: nehledám igeliťák, hledám pouzdro :wink:

oodoow, Dromedaro: Dík, právě proto se tu ptám i na osobní zkušenost s těmi pouzdry, zda někdo má.
Zatím mám vytipovaný Ugreen a Seawag, moc recenzí na ně ale není. Sice to není drahý, ale nechce se mi pořizovat zbytečnej krám, kdyby to nemělo fungovat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28


Zpět na Elektronika