PMR vysílačky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

PMR vysílačky

Příspěvekod jarda007 » stř led 11, 2012 18:26

V uvodu jakzto novy clen Vas vsechny zdravim! :)

A mel bych dotaz. Narazil jsem na par diskuzi, ale vetsinou byly vsechny starsiho data, nejakou dobu uvazuji o koupi PMR vysilacek. Vim, ze se vsude uvadi maximalni mozny dosah, mne jde spise o to, kdo mate nejake dobre zkusenosti s jakou znackou do terenu. Asi takto, vysilacky tolikrat nepouziji, tzn. nepotrebuji zadnou ´bombu´ za x-tisic, koukal jsem tak do 2000Kc, shanim nejake outdoorove, nejlepe i vodeodolne, chci je obcas pouzivat napr. na lyzovani, cyklistice, atd, ale ta voda neni zase uplne prioritni, dokazu se o veci postarat :D No a chtel bych neco, co ma i na horach slusny dosah, tzn. aby to nebyly PMR s max. dosahem 10km a v tomto a na horách 200m * Je mi jasne, ze nebudou mit dosah 5 nebo 10 km, ale takove 2 by se hodily, preci jen, kdybysme byli kazdy treba na jine sjezdovce... Nejlepe v baleni rovnou i s nabijeckou do auta.

Diky vsem za rady, tipy a poznatky, ja prohlizel ruzne, napr. tyto:

http://www.vipceny.eu/vipceny/eshop/27- ... la-TLKR-T8

http://www.teno.cz/drobne-elektro/vysil ... ecky-1-par
jarda007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 11, 2012 15:17

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod Dr4k3 » stř led 11, 2012 19:50

taky jsem nad tím přemýšlel, a mě by třeba dosah skrz skálu stačil jenom 60 metrů :)
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod Indy » stř led 11, 2012 20:12

ta skala to asi nee.

tlkr motorola stare TLKR-5 jsou v poho. treba budou i ty nove.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod pavproch » stř led 11, 2012 20:51

guvno sa v tym vyznám, ale před pár lety byla hitem "poštolka" v mobilech (push-to-talk)... to už je dnes mrtvá záležitost?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod jarda007 » stř led 11, 2012 21:10

Jeste prostuduji co a jak a kdybych neco zjistil, urcite se podelim, kazdopadne diky za info s puvodni TLKR, snad budou na tom jen a jen lepe! Push to talk vubec neznam... A zaroven se omlouvam a dekuji za presun tematu, dal jsem ho evidentne spatne :lol:
jarda007
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 11, 2012 15:17

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod Dr4k3 » čtv led 12, 2012 0:55

Indy píše:ta skala to asi nee.

jako že to ty levné nedávají, nebo že to není třeba? Protože to je asi tak jediný případ kdy to člověk potřebuje na skále - když je cesta za roh a není kvůli tomu slyšet...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod Indy » čtv led 12, 2012 8:12

pouzivam vysilacky dlouho a hodne, treba CB v aute a PMR pri turistice.

spojeni v ramci dvojky - tak sme to jeste nepouzili, vystacili jsme si s klasikou.

nahlavni souprava s krkafonem a dobre fungujici VOX, to jsem pro TLKR-5 proste nevyresil aby to fungovalo jak ma, PTT je uz nesikovne a manipulovat s celou vysilackou jeste vic.

spojeni BC kopec v pripade napr matrhornu tam se to hodilo velmi.

vzhledem k baterkam chladu a delce trvani to chce ale delace, ne furt zapnuto. nestacily by baterie/aku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod 007jarda » čtv led 24, 2013 13:32

Zdravím!

Tak vysílačky museli jít na rok na jinou kolej, naskytlo a přihodilo se vždy něco jiného :wink: Je to aktuální až nyní a jdu do toho na 100 procent, má někdo nějaké nové zkušenosti, rady a doporučení? Stále platí, že je chci brát zejména na hory, ať u nás nebo do zahraničí.

Děkuji všem.

Jarda
007jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 26, 2012 17:23

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod Standa63 » stř led 7, 2015 11:56

Také nyní něco sháním, do terénu, ale i do města.

Máte někdo tip? Prý populární je tato.
Nepotřebuji nějaké profesionální a drahé, aby to v případě ztráty nebo poškození v terénu tolik nevadilo.
Na druhou stranu, aby to bylo funkční, dobře slyšet, dobrý dosah a výdrž, asi aby měla vibrace a 3,5 jack pro handsfree.

Má prosím někdo tip?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » pát črc 1, 2016 19:32

Předevčírem jsem pořídil Sencor SMR 600. Patří to sem i když tu je dlouho mrtvo.

Výhody:
Přestože jsou na 3xAAA, díky výborné práci s úsporou energie vydrží v pohodě celý den i na původní noname 600mAh aku. Naopak to beru jako výhodu, protože si můžu pořídit tak kvalitní články, jak chci a nejsem odkázán na nějaký pitomý akupack, který po čase odejde a člověk zjistí, že koupě nového se nevyplatí.
Karusel - kam se na to hrabou tlačítkové systémy
Scan
Squelch
Dual Watch (Naslouchání druhého kanálu)
VOX - takže to lze používat i jako chůvičku
a pár dalších běžných funkcí
+ nízká hmotnost

Nevýhody:
není to CB
není voděodolná, ale to pro mé použití tolik nevadí

No a při dobrých podmínkách zvládne i zázraky, ale to je spíš hračičkování nadšenců, jinak samozřejmě klasicky do 8km podle terénu.

Jinak .... nesmí se to, ale dá se na to za pár kaček vyrobit nástavec na anténu ze špičky od tmelu, hliníkové trubičky a lepící pásky (jak tomu říkají nevím), který výrazně zvýší příjem. Na fotce je tady.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod wawrik » pát črc 1, 2016 19:46

Má tá kolíska aj nabíjanie z autozapaľovača?

Btw, CB ma v Čiernej Hore dosť sklamala. Klasická ručka Alan42 nedokričala cez miernu hranu kaňona ani do auta vzdialeného 1,5-2 km :? Tak sme používali „detské“ PMR Cobra microtalk s lepším výsledkom...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » sob črc 2, 2016 1:05

Nemá, ale trafo je bazmek, co se strká do zásuvky. Kolíbka je jen kus plastu a kontakty. Takže zběhlý eletrotechnik jistě dokáže vyrobit odpovídající zařízení. Nebo to asi půjde i koupit. Jinak já jsem se pro tenhle model rozhodl na základě rady kamaráda elektrotechnika, kterej je má, je s nima spokojený a původně i on se o ně před koupí zajímal proto, že je používali ti týpci, co objíždějí svět ve žlutých Trabantech. Což je celkem dobrá reference. A tihle týpci to musej mít tutově nějak pořešený, že nabíjejí v autě.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod booze » pon črc 4, 2016 11:00

budo píše:Jinak .... nesmí se to, ale dá se na to ....který výrazně zvýší příjem. Na fotce je tady.

Zvysovat prijem muzes dle libosti. Nesmis zvysovat vyzareny vykon u PMR je to 500mW. :twisted: http://www.ctu.cz/1/download/OOP/Rok_2007/VO-R_03_07_2007_13.pdf
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » pát črc 8, 2016 20:13

Ze nesmim zvysovat vykon nad daneho 0,5W vim. Ale nemyslel jsem to tak, ze se nesmi zvysovat prijem. Prej se nesmi na PMRka pridavat cokoliv mimo original antenu od vyroby a to jsem mel na mysli. Každapídně kamarád mi psal, ze uz ma nakoupeno pro oba :D
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54


Re: PMR vysílačky

Příspěvekod booze » sob črc 9, 2016 7:27

Presne jak pise wawrik.
Nekde jsem videl na PMRku BNCak a vhf-uhf bic, ktery se dal sundavat. Pokud nebudes delat blbosti, tak to vsem bude ukradene, co mas/nemas.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » úte črc 12, 2016 11:05

Tady to je ... http://www.cbpmr.cz/dipolovy-navlek-pro ... 00-75.html

Kamarád si to vyrobil a je to celkem na kvalitě přenosu znát.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod booze » úte črc 12, 2016 11:33

trosku neskladne. Tady mas navod na tu sundavaci antenu. Antena se da provrata skrz a vevnitr pripajet kus koaxialu RG174 R50 32cm na tech 446 MHz. Pretahnout smrstovackou a mas to i krasne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » úte črc 12, 2016 12:35

No ja zustanu u verze, kdy nasadim nebo sundam pasivni pripravek, ale do konstrukce a zapojeni vysilacky nemusim zasahovat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod budo » pát pro 29, 2017 2:35

jste tady nekdo aktivni na www.cbpmr.cz?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: PMR vysílačky

Příspěvekod SirWolf » úte čer 4, 2019 14:38

SirWolf
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv bře 28, 2013 10:48


Zpět na Elektronika