Solarni panely na nabijeni baterii

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod dan50 » pát kvě 13, 2016 12:37

Mno samozrejme je nutne nepotrebujem, ale kdyz je za par stovek ta moznost... Tak proc ne, muzem loggovat cestu pres GPS, momentky na foceni, atd.

Asi ji zkusim koupit a podelim se pak o zkusenosti :).

Diky za reakce!
dan50
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 30, 2015 10:45

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod Eloherd » pát kvě 13, 2016 12:46

Tuhle problematiku sem taky kdysi resil, ale nakonec sem se na to vybodnul.

Do zrdcadlovky je lepsi poridit 2 nahradni baterky a pokud nefotite dlouhe expozice s nocni oblohou, tak jedna baterka na tyden krasne vydrzi.
Se solarnimi panely sem neco malo zkousel a efektivita byla chaba.
Pak je tu jeste problemova manipulace za pochodu (slunko sviti ve dne, a ve dne se clovek pohybuje, takze panely nutno mit na batohu cely den).

Jedine vyuziti pro solarni panely jsem nasel na taborech bez elektriny, kde clovek potrebuje byt X dni a nabit sem tam nejaky telefon nebo celovku.
Na vicetydenni expedice, kde bych byl na jednom miste vice dni a potreboval stabilni zdroj energie, nejezdim.

Powerbanka resi vse za zimy, tepla, svetla i tmy ... a je to energie na 100%.
K tomu dostatecny pocet regukci a je vymalovano.
Uživatelský avatar
Eloherd
účastník
účastník
 
Příspěvky: 347
Registrován: ned kvě 2, 2010 19:59
Bydliště: Brno, CZE

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod wawrik » pát kvě 13, 2016 12:54

scinkk píše:Pokusy se solarnimy panely probihaji, ale zrejme to furt nak neni ono :)
No moje pokusy s panelom sú práve dosť ono :D Skopírujem to sem, nech je to v správnom vlákne...

---

Tu vo vlákne bola o tom paneli (Sunkindom 5W) debata.

Moje skúsenosti vám asi budú naprd, lebo v zime v subtropickom Nepále mám stále jasné slnečné počasie, ak teda zrovna neúraduje El Niño alebo občas La Niña. Pastujem z blogu, nech to zbytočne nepíšem dvakrát:
Poobede prebehne úspešný statický test 5-wattového solárneho panelu. Za dve hodiny popoludňajšieho slnka tesne pred zimným slnovratom mi dokázal nabiť úplne vymlátenú 1250-mAh baterku do foťáku. Slušný výkon, na treky to bohato postačuje.

Už po ceste sem som ho odskúšal počas chôdze, keď bol pripevnený na vrchu báglu. To fungovalo len tak na polovicu kvôli neustálej zmene polohy voči slnku, ale dobilo mi to čiastočne vybitú čítačku Kindle aj batériu do foťáku. Panel má tú správnu veľkosť, aby nezavadzal (nepresahuje veko môjho báglu), aj výkon - pri 5 V dáva špičkovo v ideálnych podmienkach takmer 1 ampér, čo úplne stačí na všetky veci, čo používam. Väčšina drobnej elektroniky je aj tak schopná dobíjať sa iba pol ampérom, čo tento panel zvláda aj v mierne oblačnom počasí. Zásadnou nevýhodou je biela farba, ktorá na vrchu čierneho báglu žiari doďaleka. Občas na mňa deti namiesto Gimme pen pokrikovali Gimme solar...
Vysvetlivky:
„Popoludňajšie slnko“ = asi 14.00-16.00 hod.
„Takmer jeden ampér“ = 0,89 A, viac som okolo zimného slnovratu na displeji nevidel (čo neznamená, že keď som sa nepozeral, to vyššie vybehnúť nemohlo). Bolo to vo výškach cez 3000 m a teploty okolo nuly. Reálna váha 128 g, plus prípadné dve hliníkové karabínky.

Premyslené a vysoko sofistikované polohovanie panelu smerom k slnku:
Obrázek

---

A ešte jedna skúsenosť s nabíjaním mobilu z panelu pripnutom na bágli, ktorú som úplne nepobral. Vypnutý mobil mi pripojený panel vybil! Keď som ho vypínal, mal cez 80 %, na konci nabíjania mal 56 % :shock: Pripisujem to nejakej nekompatibilite stabilizátoru napätia na paneli s nabíjacím obvodom mobilu (Samsung Xcover2). Zrejme niečo s odstrihávaním nabíjania pri poklese pod určitú hodnotu napätia alebo prúdu, dosť som sa vtedy musel točiť v serpentínach, plus pár prechodov popod stromy atď., to nabíjanie muselo byť prerušované celkom dosť.

Ale aj tak je zaujímavé, že čítačku Kindle sa mi v rovnakých podmienkach dobila v poriadku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod wawrik » pát kvě 13, 2016 13:03

Eloherd píše:Do zrdcadlovky je lepsi poridit 2 nahradni baterky...
Ktoré zrkadlovkové baterky si skúšal dobiť solárnym panelom? Mimochodom, vieš o nejakej USB nabíjačke na 7,2-voltové baterky do zrkadloviek Canon alebo kompaktov Panasonic?

Eloherd píše:Powerbanka resi vse za zimy, tepla, svetla i tmy ... a je to energie na 100%. K tomu dostatecny pocet regukci a je vymalovano.
Áno, kým ti v mraze nejaký studený spoj v powerbanke nevyskratuje alebo nevycucne baterku a prídeš o šťavu pre všetky gerety naraz :-) Osobná skúsenosť, požičiaval som panel chlapovi, čo mu odišla powerbanka ráno pred najkrajšou časťou treku. Všetko má svoje pre aj proti...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod apuka » pát kvě 13, 2016 13:53

wawrik píše:Mimochodom, vieš o nejakej USB nabíjačke na 7,2-voltové baterky do zrkadloviek Canon alebo kompaktov Panasonic?
Nezkousel jsem Canon ani Panasonic, ale staricky Olympus E420. Takova univerzalni solarni nabijecka v kombinaci s powerbankou (ne moc silnou), ktera mohla fungovat i jako USB nabijecka (a mohla byt napajena i pres USB, proste "All in One"). Mas tam nastavitelne poly + a -, nastavitelnou vysku uchytu, takze se to vsechno dalo nastavit.
Ale Ty spise shanis neco, muzes se poptat napr. na avacom.cz. Anebo nekde u tohoto dodavatele, ten linkovany se tvari, ze nabiji baterie pro 5D a ze se da nabijet i z USB nebo micro-USB. Ale predpokladam, ze s USB to extra rychle nebude...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod mike » pát kvě 13, 2016 18:21

wawrik píše:A ešte jedna skúsenosť s nabíjaním mobilu z panelu pripnutom na bágli, ktorú som úplne nepobral. Vypnutý mobil mi pripojený panel vybil! Keď som ho vypínal, mal cez 80 %, na konci nabíjania mal 56 % :shock: Pripisujem to nejakej nekompatibilite stabilizátoru napätia na paneli s nabíjacím obvodom mobilu (Samsung Xcover2). Zrejme niečo s odstrihávaním nabíjania pri poklese pod určitú hodnotu napätia alebo prúdu, dosť som sa vtedy musel točiť v serpentínach, plus pár prechodov popod stromy atď., to nabíjanie muselo byť prerušované celkom dosť.

Zajimave. Mozna by to mohlo byt tim, ze se vypnuty mobil pri nabijeni castecne zapne a kdyz dostava min, nez spotrebuje, tak se vybiji. Nebo jeste hur, pri nepravidelne dodavce by se mohl zapinat a vypinat opakovane a to bude zrat jeste vic. Muj neco takoveho dela, nezkoumal jsem to, ale prijde mi, ze pri nabijeni zcasti nabootuje. Nejakou dobu totiz trva, nez se rozsviti dioda a ta je rizena softwarove.

Prijde mi, ze je lepsi ze solarnich panelu nabijet powerbanku. I kdyby se nic nevybijelo, tak prerusovani a kolisani proudu nedela baterkam dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř kvě 25, 2016 9:58

wawrik píše:A ešte jedna skúsenosť s nabíjaním mobilu z panelu pripnutom na bágli, ktorú som úplne nepobral. Vypnutý mobil mi pripojený panel vybil!

Solarni panel normalne vybiji baterie pokud tam neni zpetna ochrana a ses ve stinu. Chtelo by to do soustavy dopajet nejaky Mosfet tranzistor, ktery by spinal jen pokud panel dodava el. energii a nebo dokoupit regulator pro solarni nabijeni.
Brunton solarni nabijecky tu ochranu uz maji.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod wawrik » stř kvě 25, 2016 11:33

Ak som dobre pochopil popis a diskusiu, ten môj panel reguláciu a odpájanie (a dokonca aj správne opätovné zapojenie) má. Podotýkam, že to vybilo len mobil - Kindle aj baterku do foťáku v cestovnej nabíjačke Sony to v rovnakých podmienkach nabilo, tie veci žiadny problém s odpájaním nemali.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř kvě 25, 2016 14:16

Nechce se mi hledat, ale nefunguje nahodou xcover i jako power bank?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř kvě 25, 2016 14:19

Elektronika ma ochranu, ze nic nepotece z panelu pri poklesu napeti, ale musi to byt propustne pouze v jednom smeru. Pokud mobil muze slouzit jako powerbanka, tak klidne elektronika zareaguje a zustane otevrena v reverznim smeru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř kvě 25, 2016 17:47

Nemas nejakou fotku te elektroniky uvnitr?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod FrantaKrajta » pon srp 14, 2017 18:40

Jine tema tu neni, tak to pridam s dovolenim sem:

Mam starsi solarni panel s udavanymi 8W vykonu (tj realne tak 5W na primem slunci v idealni poloze). Pouzival jsem ho spis nekdy na stacionarnim taboristi, kde byl cely den na jednom miste. Tam mi jeho maly vykon nevadil, na dobijeni baterii. Bohuzel pri chozeni na batohu tak maximalne udrzoval (ci lehounce dobijel) mobil (na baglu neni v idealni poloze vuci slunci, atd).

Uvazuji o nejakem vykonnejsim, se tremi ci ctyrmi panely, aby dokazal dobijet i v mene nez idealnich podminkach, nebo rychleji v idealnich podminkach kdyz je treba hodina casu ho polohovat na prime slunce pri vareni a pod.

Konkretne BigBlue 28W (nova verze se ctyrmi panely a dvema USB porty a ampermetrem), nebo Anker 21W (tripanelovy). Oboji jeste velikost, ktera se da nosit na batohu, i pri mene idealni pozici by meli davat dost stavy k nabijeni, v idealni poloze treba pri pauze by mohly oba davat i pres 2A na jednom portu.

GoalZero je sice pekne, ale asi petkrat drazsi (a samotne panely maji stejne od stejneho cinskeho vyrobce, predpokladam).

Nemate nekdo primou zkusenost s temito, nebo podobnymi? Podle tech par recenzi by Anker i BigBlue meli mit celkem dobrou elektroniku, a zvladaji i kratkodobe zastineni (ktere spouste levnych cinskych panelu, respektive jejich elektronice, dela problem, musi se pak resetovat nabijeni natvrdo vytazenim kabelu) s automatickym resetem nabijeni.

Nic mensiho nez 21W uz nechci, ta rezerva by se mi tam hodila, 7-8W panel mi prijde opravdu jen na stacionarni pouziti.

Dik.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř pro 27, 2017 19:12

Uz si to vyresil?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 28, 2017 13:37

Bohuzel ne.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » čtv pro 28, 2017 15:32

Mam skladaci 2,3 a 4 panel pak jeden stacionarni 2panel na chatu, ktery jsem si sesmolil. Co potrebujes vedet?
Nejvic zalezi na elektronice, ktera je pridelana na panelu, jak pises. Muzu ti promerit to resetovani, ale jinak to je vsechno stejne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 28, 2017 18:07

Super, dik. Kolik tak dava ten ctyrpanel, jaky mas? Vsichni vyrobci tech textilnich skladacich udavaji tak 7W na panel, jaka je tak realna hodnota v nasich podminkach? Staci ti tripanel, nebo uz jen ten ctyrpanel? Na te elektronice to samozrejme asi zalezi dost, ktere mas, a jaka je zkusenost? Nabijeni "za pochodu" (tj ne v idealnim uhlu, ale treba pripnute na baglu se sluncem v zadech)? Realne dobiti treba powerbanky dle zkusenosti - na kolik Ah za den typickeho pouziti venku na ceste (v lete, ne pod mrakem, ale treba s obcasnym zastinenim listim a podobne)?

Dik
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » úte led 2, 2018 22:47

FrantaKrajta píše: Kolik tak dava ten ctyrpanel, jaky mas?

Mam Suaoki, ktery v lete dava 5V/3,5A pokud je dobre nasmerovany. Pri jizde (mam ho v aute) kolem dvou amper. Elektronika funguje dobre nabijim power banku 4x18650.
FrantaKrajta píše:Vsichni vyrobci tech textilnich skladacich udavaji tak 7W na panel, jaka je tak realna hodnota v nasich podminkach?

ALLPOWERS 10W V lete da kolem 7w uplne v klidu. Ted v zime jede jen za jasneho dne a musi byt dobre nasmerovany. Elektronika ma obcas problem pri pripojene powerbance u mobilu je to OK.

X-Dragon je asi nejpouzivanejsi panel. Jede dobre a dava kolem 2,2A v lete. Ted v zime ho nemam jeste otestovany.

FrantaKrajta píše:Staci ti tripanel, nebo uz jen ten ctyrpanel?

Jak na co a v jakych podminkach. Staci mi tripanel. Krmim z nej mobil, tablet, pristroj, powerbanku. Nejvetsi problem je najit dobry USB kabl.
FrantaKrajta píše:Na te elektronice to samozrejme asi zalezi dost, ktere mas, a jaka je zkusenost?

Tento regulator je docela dobry. Problem je ze se do toho na solaru nepodivas a kdyz to kuchnes a poyebes, tak cekas mesic, nez dojde novy. \:D/
FrantaKrajta píše:Nabijeni "za pochodu" (tj ne v idealnim uhlu, ale treba pripnute na baglu se sluncem v zadech)?

Se sluncem v zadech je to idealni. Zadny problem, zadne vypadky.

FrantaKrajta píše: Realne dobiti treba powerbanky dle zkusenosti - na kolik Ah za den typickeho pouziti venku na ceste (v lete, ne pod mrakem, ale treba s obcasnym zastinenim listim a podobne)?

powerbanka 4x18650 pres den nabiju do plnych s trojsolarem, kdyz je pripnuty na batohu a jdu stin/slunce. Nemam zmereno uplne presne.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 9:01

solarA.jpg
solarB.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 3, 2018 11:18

Booze, to presne jsem potreboval vedet :) realna zkusenost typu na baglu v pohybu je kolikrat mnohem lepsi nez testy nekde na zahrade na stole na slunku. Jakou PB tim nabijis?

Prave u toho meho stareho dvoupanelu od Allpowers mi ta elektronika dost blbla, mozna je to nyni lepsi. Spatne se vzpamatovaval z kratkodobeho zastineni.

Ten Suaoki vypada fajn i za fajn cenu, kratkodobe zastineni zvlada dobre? Zkousel jsi nabijet i primo Apple zarizeni? (byvaji docela hakliva na USB standart, proto ta elektronika na reset pri zastineni u toho BigBlue)

Asi zkusim ten ctyrpanel Suaoki, na Amazonu je za 2/3 toho BigBlue a vypada o fous mensi. I kdyz BigBlue ma primo integrovany ampermetr. Asi o trochu drazsi nez na Aliexpress, ale zase bezproblemove reklamace.

Diky za info!
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř led 3, 2018 12:30

FrantaKrajta píše: Jakou PB tim nabijis?

Toto https://m.fasttech.com/products/0/10040 ... ry-charger
FrantaKrajta píše:Prave u toho meho stareho dvoupanelu od Allpowers mi ta elektronika dost blbla, mozna je to nyni lepsi. Spatne se vzpamatovaval z kratkodobeho zastineni.

Jo ten stary s pripojenym kablem napevno mam taky a blbne to je fakt.

FrantaKrajta píše:Ten Suaoki vypada fajn i za fajn cenu, kratkodobe zastineni zvlada dobre?

Ano jede v pohode, ale musis si fakt dat pozor jaky je tam regulator. U jednoho doma sesmoleneho jsem vykuchal elektroniku a dal tam diodu + nasobic napeti na 5v s USB vystupem. Stalo to asi 30kc a jede to perfektne.
FrantaKrajta píše:Zkousel jsi nabijet i primo Apple zarizeni?

Bohuzel nemam zadne zarizeni od Apple. :D

Nemas nejake info o tech BigBlue? Na amazoonu jsem nasel jeden "old version" s tim regulatorem, ktery vypadava.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv led 4, 2018 14:40

Booze, dobrý nápad s tím vykucháním, možná ten starý dvoupanel kuchnu a zkusím tam dát něco jiného. Výkonu má stejně tak málo, že tím nic nezkazím.

BigBlue jsem myslel tento: http://amzn.to/2CEcmKh. Měl by mít 28W (takže reálně maximum tak 20W v poledne v Africe...), MPPT regulátor a ampérmetr. Podle recenzí se i dost liší elektronikou od předchozího modelu, který jsi asi myslel ty.
Docela dobré info k tomu novému modelu je tu v (německé) recenzi: http://bit.ly/2lVk8oD.
Tak ho nakonec asi zkusím. Teď tedy moc slunce nikde není :D tak testy počkají...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » čtv led 4, 2018 15:21

Ja jsem tam supl co jsem mel doma step up regulator z 3,6v na 5v USB 440mA :roll: abych pravdu rekl nechtelo se mi s tim moc hrat. V GM ho maji za 30kc
Pokud si zmeris napeti a bude ti to sedet zkus http://www.hezkyden.cz/shop/dc-dc-menic-usb-mp2315/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » čtv led 25, 2018 11:20

FrantaKrajta píše:Booze, dobrý nápad s tím vykucháním, možná ten starý dvoupanel kuchnu a zkusím tam dát něco jiného.

Uz si neco vyrobil? Co si pouzil?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod karel66 » pon kvě 20, 2019 23:23

ja mam solarni nabijecku od znacky Anker, uz ji tady nekdo zminoval, a jsem s tim maximalne spokojenej... mala, skladna, kvalitni provedeni. ted jsem s ni byl na 14 dni trekovat v norsku a absolutne me podrzela, dobiti 2 mobilu zcela bez problemu, vicemene stejna doba nabiti jako z normalni nabijecky ze zasuvky. idealni je jeste kombinace s powerbankou, aby clovek mohl nabijet treba pres noc. O:)

https://www.ankersingapore.com/solar-charger.html
Naposledy upravil mike dne úte kvě 21, 2019 1:13, celkově upraveno 2
Důvod: link zmenen z obchodnika k vyrobci (nespamuj)
karel66
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 20, 2019 23:00

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod Taurus » úte bře 10, 2020 21:29

Booze, chci se zeptat, jestli to tvé hodnocení platí pro tento solární panel https://solarni-nabijecky.heureka.cz/solarni-nabijecka-allpowers-sp5v10w/specifikace/#section nebo nějaký jiný? Není mi to úplně jasné.
Taurus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: čtv led 17, 2019 20:33

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod booze » stř bře 11, 2020 12:47

Ano je to on
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod Tauruss » pát bře 13, 2020 12:25

A jsi s ní tedy spokojený? Jak dlouho s ní nabíjíš třeba mobil nebo baterku do foťáku, když to máš třeba na zádech a normálně s ní jdeš a když to máš někde položené na slunci v klidu? Já jsem přemýšlel, že bych k tomu solárnímu panelu pořídil nějakou menší powerbanku a dobíjel tu a zní pak to ostatní. Ale zase to zvyšuje váhu. Tu s těmi třemi panely o výkonu 20V tedy nepoužíváš kvůli té vyšší váze 500g?
Tauruss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř bře 11, 2020 21:45

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 10, 2021 17:54

jaky sou novinky na poli solarniho dobijeni a solarnich powerbank? co se aktualne vyplati koupit?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Solarni panely na nabijeni baterii

Příspěvekod apuka » čtv bře 11, 2021 11:02

My jsme si na Vanoce najezily toto. Puvodne jsme chteli jen powerbanku, OutXE vychazeli jako jedny z nejlepsich, bohuzel 10000 mAh se uz nedala sehnat ani venku , vlastne pred Vanocemi outdoorove powerbanky se shanely vubec tezko, pry je brali jako kolace. No a potom jsem nasel prodejnu v Hlucine, kde meli 20000 mAh, ale linkovana combo verze vysla ani ne o stovku draz, tak jsem si rikal, ze to za odzkouseni stoji - a jeste dostaneme hezky kufrik k tomu :-D. Cena byla, samozrejme, o dost nize nez vyrobce ted ma v 50%-ni sleve.

Jen zatim nebylo moc prilezitosti kde si zrovna ty samostatne solarni panely vyzkouset primo na nejake nabijeni. Ale rozhodne funguji. Powerbanka se tim da sice nabit, ale v nejakem testu rikali, ze neni to uplne idealni, protoze to trva hodne dlouho (desitky hodin) i v pousti za praziciho slunce. Ale mobil by mohl relativne dobre nabijet, stejne tak si mysli, ze se da pouzit "za pochodu", kdyz udrzuje nabity mobil. A toto docela funguje i kdyz neni tak silne svetlo.
Ale na nabijeni jednym malym solarnim panelem na jedne strane nejake powerbanky radeji zapomen. TO generuje prilis malo stavy, mozna za vhodnych podminek Ti udrzi mobil ve stejnem stavu, kdyz jej moc nepouzijes, ale abys napr. tim nabijela baterky naplno, hlavne lithiove, tak musis byt trpeliva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika