Fitness naramky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » čtv črc 6, 2017 8:21

mike píše:Fyzioterapeutka sice krouti ocima, ze jsou strasne tvrde, ale v porovnani s pohorkama je to mekka lehka bota a ma ve spicce dost prostoru, aby mohla klenba pracovat.

Ma pravdu a pokud bys chtel opravdu posilit kotniky, tak na chozeni po CR vyzkousej tenisky. Komplice jsem ukecaval dlouho, az nakonec koupil tenisky a nemuze si vynachvalit jak mu zesilily kotniky (driv si casto zvrtl nohu).
mike píše:Dovedes si predstavit, co by udelaly barefooty? Myslim, ze bych po tydnu vubec nemohl chodit.

Posilily by ti zas jine svaly na holeni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod fps » čtv črc 6, 2017 8:51

mike píše:@fps: panove maji samozrejme pravdu, je to dlouholetym chozenim v pohorkach. Chodil jsem asi tak 1500 km rocne v pohorkach a k tomu v nizkych botach akorat po meste tj. do prace, z prace a tak ruzne. To je mnohem mensi zatez, v podstate skoro nic, takze velka prevaha pohorek, na ktere si nohy zvykly. Pred rokem jsem pridal asi 100 km mesicne v nizkych botach a samorejme se to projevilo. Pozitivne na vaze a kondici, negativne na ruznych bolestech v nohach zvyklych na podporu pohorek.

je to samozřejmě o tom kolik kdo toho nachodí, a v jakých botách, já nachodím v současnosti při turistice ve vysokých turistických botách za rok cca 1200 km, a ve městě v různých nízkých botách či sandálech cca 1800 km, ale kdysi to mohlo být i 2500 km na turistice a 3000 km ve městě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Fitness naramky

Příspěvekod slash1111 » čtv črc 6, 2017 17:58

@mike: preto som daval (barefoot) do zatvorky, ale urcite by si mal zacat s niecim co ma zero drop, tie lareda vyzeraju hrozne, tie musia mat drop aspon 1cm, chodil som v niecom podobnom a ked som presiel na bare, tak myslel, ze mi potrha lytka :)

a k teme: ja naramok pouzivam, ale primarne ho mam kvoli notifikaciam z mobilu, ten mavam v batohu, tak aby som mal prehlad, kto mi vola a pod. a nemusel stale zhadzovat batoh, ked niekto vola, koho zvyhnut nemusim...
5000krokov nie je problem za den "natocit" aj ked skoro vobec nechodis, snima sa pohyb ruky, takze napr. umytie zubov moze byt aj 100 krokov :) , na toto je lepsie pocitat kroky mobilom. Ja mam denny goal 7000 krokov a ked mam home office,, tak vidim, ze na konci dna mam 3500-4000 "krokov", ale na ruby odhad dennej aktivity to staci.
(teraz mam 31400 krokov a 24.7km, podla GPS som "naturistikoval" 23.6km, takze mi to pride vcelku presne...)
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » čtv črc 6, 2017 21:32

booze píše:Ma pravdu a pokud bys chtel opravdu posilit kotniky, tak na chozeni po CR vyzkousej tenisky.

Tomu nerozumim. Kdybys napsal chodidla, tak to beru, ale kotniky jsou prece uplne volne v libovolnych nizkych botach. Do strmejsiho svahu chodim po spickach uz ted. V tomhle nevidim proti teniskam zadny zasadni rozdil.

booze píše:Posilily by ti zas jine svaly na holeni.

Svaly na holeni mam v pohode, ty se posiluji pri sestupech i v pohorkach ;-) Prvni roky v Alpach bylo tohle nejhorsi, po par dnech strasne bolely svaly na holeni a byl problem i sejit ze schodu. Po par letech to preslo a ted o nich nevim.

slash1111 píše:tie lareda vyzeraju hrozne, tie musia mat drop aspon 1cm, chodil som v niecom podobnom a ked som presiel na bare, tak myslel, ze mi potrha lytka

No prave, kdybych presel na mensi, tak budou bolet lytka a achilovky. Jaky by to melo smysl? Furt maji mensi drop, nez pohorky. Plus by mi to rozbilo chodidla a bolely by mne paty. Pres lety jsem zacal chodit vsude v pohorkach proto, ze mne po delsi trase v nizkych botach bolely paty a to tak, ze hodne a dlouho. Odpruzeny podpatek na pohorkach to vylecil. Lareda ho maji taky a jelikoz ma denni trasa je asi tak z poloviny po asfaltu (nez vylezu z mesta), tak to potrebuju.

Jinak panove, berte v uvahu, ze nejsem zadna musi vaha. Zacinal jsem nekde okolo 93 kilo, ted mam asi 87 a myslim, ze pod 80 to nepujde. Vlastne ani niz nechci. Staci, kdyz se zbavim prebytecneho tuku na brise, ale svaly na nohach by mely zustat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » čtv črc 6, 2017 21:40

fps píše:je to samozřejmě o tom kolik kdo toho nachodí, a v jakých botách, já nachodím v současnosti při turistice ve vysokých turistických botách za rok cca 1200 km, a ve městě v různých nízkých botách či sandálech cca 1800 km, ale kdysi to mohlo být i 2500 km na turistice a 3000 km ve městě

No samozrejme, jde o pomer. Do lonska jsem chodil vetsinu vzdalenosti v pohorkach a to se holt projevilo.

Jak vis, kolik toho nachodis po meste? Ja vim, kolik toho nachodim v pohorkach, protoze nosim GPS a vedu si zaznamy. Taky vim, kolik jsem toho pred rokem pridal v nizkych, protoze chodim stejnou trasu minimalne 5x tydne, takze 5 km x 5 x 4 tydny je 100 za mesic. Je to dolni odhad, nekdy nejdu 5, ale 10 a kdyz o vikendu nikam nejedu, tak to neni 5x, ale 7x. Absolutne ale netusim, kolik nachodim po meste mimo tohle. Nemerim to a nemam to jak odhadnout.

slash1111 píše:5000krokov nie je problem za den "natocit" aj ked skoro vobec nechodis, snima sa pohyb ruky, takze napr. umytie zubov moze byt aj 100 krokov :) , na toto je lepsie pocitat kroky mobilom. Ja mam denny goal 7000 krokov a ked mam home office,, tak vidim, ze na konci dna mam 3500-4000 "krokov",

:D jj, myslel jsem si, ze to takhle nejak bude. Pak se nedivim, ze maji soudeckoviti ajtaci 5000 kroku za den. Za mne k nicemu, jedine sundavat a nasazovat jen kdyz jdu nekam ven. Pocitat mobilem pro mne neni, kdyz jdu bez batohu, tak ho nenosim. Nejsem hipster a nejsem na mobilu zavisly :) Casto ani nevim, kam jsem ho odlozil a kdyz ho vecer najdu, tak volam tem, co se nedovolali :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod slash1111 » pát črc 7, 2017 10:55

mike píše:No prave, kdybych presel na mensi, tak budou bolet lytka a achilovky. Jaky by to melo smysl? Furt maji mensi drop, nez pohorky. Plus by mi to rozbilo chodidla a bolely by mne paty. Pres lety jsem zacal chodit vsude v pohorkach proto, ze mne po delsi trase v nizkych botach bolely paty a to tak, ze hodne a dlouho. Odpruzeny podpatek na pohorkach to vylecil.
Zmysel by to malo taky, ze by sa Ti slachy a svaly natiahli spat do normalnej dlzky a neboleli by Ta pri chodzi/behu do kopca. A paty Ta asi bolia preto, ze "zle chodis" cez paty, to by Ta prave barefoot odnaucili, zacal by si chodit cez predok chodidla...

mike píše:...ted mam asi 87 a myslim, ze pod 80 to nepujde...
ani nemusi, ja mam 85...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » pát črc 7, 2017 13:12

Odpovedel ti slash. Tvrde podrazky ti nedovoluji plne vyuzivat kotnik a chodis po pate. V teniskach je ten pohyb prirozenejsi a vic vyuzivas slachy v kotniku. Jako kdyz si na chodidla pripevnis desky. Zkus tak chodit a uvedomit si pri tom co funguje v noze, pak to same naboso. Vaha ti vic prejde na prsty.
Za vyzkouseni to stoji
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pát črc 7, 2017 18:01

OK, dava to smysl. Zkusit bych to mohl, ale az po sezone. S rozbityma nohama bych nemohl na hory a ze neco bude bolet je skoro jiste. V mem veku uz trva docela dlouho, nez se to srovna.

Mate nejaky tip na konkretni boty? Berte v uvahu, ze musim cast trasy po asfaltu, tomu se proste neda vyhnout. Co jsem cetl, tak na to se barefooty nehodi a nedoporucuji. Takze aspon nejake odpruzeni by tam byt melo.

Jinak mne uz FT naucila behat vic pres spicky a zapojit pricne brisni svaly a celkem to funguje. Na tech 500 m si "z nudy" pocitam kroky a jenom tim, ze jsem posunul teziste tela dopredu, se bez namahy prodlouzila delka kroku asi o 15 cm.

Diskuse o konkretnich botach presunuta sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 5, 2019 10:58

tak i ja sem spadla do skupiny majitelu naramku, dostala sem vyslouzily mi band2 a zatim se ukazuje, ze su celkem pod minimalnima 8000 kroku... muj beznej den je kolem 5-6000...

zkousel ste nekdo denne tech 8000?.zvedlo to treba nejak fyzicku na vyletech?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fitness naramky

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 5, 2019 13:20

Nevím, jak ostatní, ale já bych na sobě takhle malý rozdíl nepoznala. Nemyslím si, že by těch 8000 kroků byla nějaká hranice, nad níž budeš automaticky ve formě, prostě tam chtěli zadat nějaký denní limit, aby to nebylo ani málo ani moc. Já mám denní průměr za červenec přes 16 000 (během dovolené na kole jsem měla čidlo na noze, abych po hodinách šlapání neměla 0 kroků :D), předchozí měsíce roku tak 11 až 13 tisíc, ale svoji kondici bych zařadila do kategorie stará dýchavičná lemra. Ale třeba to aspoň pomáhá k tomu, že není hůř. V 25 jsem si myslela, že se brzy udusím, protože jsem měla nedostatek kyslíku i vleže (prý zúžené průdušky kvůli alergii, tenkrát mě z toho dostali práškama). Teď sice okolí nechápe proč funím jak lokomotiva tam kde ostatní udýchají pohyb v pohodě nosem, ale pro mě je to ve srovnání se stavem před čtvrtstoletím změna k lepšímu. Snižovat aktivitu třeba na 3000 kroků denně, abych zjistila, jestli zase nebudu potřebovat léky na to, abych se nedusila v klidu, zkoušet nebudu :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » pon srp 5, 2019 13:27

Takze ti naramek zlepsil formu nebo jen vis kolik toho ujdes "a jako dobry dneska mam 16t muzu si dat 12piv" ?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 5, 2019 14:20

Kdybych si jako odměnu za 16 t dala 12 p, tak ještě pár tisíc kroků přidám běháním na záchod, ale pozitivním vlivem na formu si nejsem jistá :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 5, 2019 16:05

ja teda su stara dyvhavicna lemra v leze porad... naramek mam od pondeli, o vikendu sem.byla doma, takze to pres tech 5-6 nejde a nachzoeno venku (na vyletech) mam 850 km zatim letos, presto zadna zmena k lepsimu :D

uvidim, jak to vyskoci s vyletma
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » pon srp 5, 2019 20:02

Neni krok jako krok, ze ;-) Dneska jsem byl v praci, pak zasel neco koupit a mobil mi ukazuje skoro 6000 kroku. Pritom o zadny fyzicky vykon neslo, nevim o tom. Za chvili pujdu na vychazku, dam si asi jen nejkratsi variantu 6.4 km, na coz mobil ukazuje asi 6500 kroku a je to uplne o necem jinem. Posledne jsem si to stopnul, 52 minut. Vykon neporovnatelny, odhadem radovy rozdil.

Cimz chci rict, ze krokomery, ktere meri kazdy krok po kanclu jsou v podstate smesne. Urcite je lepsi aspon nejaky pohyb, nez zadny, ale pokud se clovek chce opravdu zlepsit, tak je potreba chodit cilene. Rychlym tempem aspon 5 km denne. Mne se to docela osvedcilo a nez mne kousnul blby klos, tak to na fyzicce bylo dost znat. Prekvapive vic, nez nedelni 30 - 40 km vylety. Az tak, ze jsem se chytal za hlavu, ze jsem to same nezacal delat uz pred 20 lety, byl bych uplne jinde. Kdyz to ma takovy efekt kolem padesatky, tak kolem tricitky by to musel byt zazrak. Podstatne ale je denne a rychlou chuzi. Prvni rok jsem chodil vetsinou jen tech 5 km, letos mam prumer 8 a za posledni mesic 10. A to se kvuli klosovi citim v podstate jako zombie, myslim, ze tohle mne docela drzi nad vodou.

GreyMouse píše:během dovolené na kole jsem měla čidlo na noze, abych po hodinách šlapání neměla 0 kroků

:D aby z toho nebyla cisla pro cisla a neskoncila jsi u tohodle: https://www.youtube.com/watch?v=8_GLyG2QHag ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod GreyMouse » pon srp 5, 2019 22:42

Něco takového už vymýšlel Howard, když dostal krokoměr od Bernadette, aby se víc hýbal :D. Na rozdíl od toho má šlápnutí do pedálu ke kroku celkem blízko ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte srp 6, 2019 0:18

Howard to ale neprodaval ;-) Zkousela jsi aspon spocitat, kolik kroku vygeneruje jedno slapnuti? Vubec bych se nedivil, kdyby to byly dva. Nebo polovina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 6, 2019 9:09

tak u ke to je takovy rano kilak do prace, odpo kilak do mesta, pak kilak z.mesta... pes nemuze od jara do podzimu ven :(
takze jasne no, v kuse to nedam vetsinou...

v knize 4hodinove telo se pise - hodne zhruba a zjednodusene jak mi slouzi pamet - ze jako trening na maraton dobre poslouzily casty kratky intenzivni behy, spis nez delsi vybehy, coz pak odpovida dalo by se rict tve zlusenosti
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fitness naramky

Příspěvekod GreyMouse » úte srp 6, 2019 12:21

mike píše:Zkousela jsi aspon spocitat, kolik kroku vygeneruje jedno slapnuti? Vubec bych se nedivil, kdyby to byly dva. Nebo polovina ;-)

Tak jsem to ráno trochu zkusila. Přírůstek kroků byl mezi 50 až 70 % počtu šlápnutí. Takže pokud mi třeba z 30t šlápnutí náramek zaznamenal 20t kroků, tak ze svého "podvodu" výčitky svědomí nemám :wink:
Naposledy upravil GreyMouse dne úte srp 6, 2019 22:30, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte srp 6, 2019 15:30

Takze polovina, zajimave :) Nejde o svedomi, ale o hrusky a jablka :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod mike » úte srp 6, 2019 15:36

Mawenzi píše:rano kilak do prace, odpo kilak do mesta, pak kilak z.mesta... pes nemuze od jara do podzimu ven :(
takze jasne no, v kuse to nedam vetsinou...

Kilak to neni ani 10 minut, to je IMO malo. Co jsem cetl, tak je potreba aspon pul hodina nepretrziteho pohybu, ale nebude to zadna pevna hranice, spis cim vic, tim lip, ale zase jen do nejake meze. Tipuju maximum (ucinnosti) nekde mezi hodinou a dvema. Podle intenzity pohybu, na beh asi bude stacit min.

Pes nemuze ven? :shock:

Mawenzi píše:v knize 4hodinove telo se pise - hodne zhruba a zjednodusene jak mi slouzi pamet - ze jako trening na maraton dobre poslouzily casty kratky intenzivni behy, spis nez delsi vybehy, coz pak odpovida dalo by se rict tve zlusenosti

Zajimave. Mne prave vliv tech relativne kratkych vychazek na vytrvalost dost prekvapil. Taky na rychlost. Ten posledni dobry vylet na MF, kde mne kousnul svine klos, jsem "prebehl" hreben asi nejrychleji v zivote.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 6, 2019 17:00

nj, letos su uplne marna, porad nejakej problem... pes uz ma svuj vek a svoje neduhy, takze nad cca 20st proste nemuze ani na malou prochazku jinak by se uvaril... no anebo to resit plastikou za 20 tacu ktera se nemusi napoprve uplne povest... ma to od mala ale dokud byl mladoch tak to problem nebyl, ted bude mit 10 a to uz neni zadnej mladoch

ja snad zacnu zas chodit ven i bez psa :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fitness naramky

Příspěvekod booze » úte srp 6, 2019 19:25

to je ten pes co mel tu mastnou operaci? :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 7, 2019 9:56

presne tak... leto po operaci sme behali po venku jak divi a loni sme ho malem uvarili.

Kdo mel tusit, ze kdyz 8 let funi bez potizi, ze pak zacne funet s potizema, ze... asi problem veku, no... takze ven jezdime v zime :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Fitness naramky

Příspěvekod GreyMouse » stř srp 7, 2019 12:54

mike píše: Nejde o svedomi, ale o hrusky a jablka :twisted:

Podívejte se mladý muži, já nejsem nikde organizována, takže si můžu míchat co chci a s čím chci :mrgreen:

Na krokoměru mi za hodinu jízdy na kole přibyde míň kroků než za hodinu chůze a že by byla hodina jízdy na kole fyzicky míň náročná než hodina chůze mi taky nepřijde. Takže kroky generované jízdou na kole krokoměrem zaznamenanou pohybovou aktivitu nenadsazují, jen trochu zpřesňují ;-)


@Mawenzi: Můžeš venčit v noci, to už je pod 20° ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Fitness naramky

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 7, 2019 13:18

Greymouse
to sice muzu, ale to spim. Obcas se teda premuzu, ale i tak to je na chvilku, zadna hodinka... jakoze v tech nocnich teplotach uz nemam strach, ze ji to zabije ale neni to na zasny trajdani, spis aby se nereklo a mela trochu aspon cuchani... :(

dovca diky tomu pripada az tak na konec rijna by uz nohlo byt dobre na vylety:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Elektronika