Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » úte říj 25, 2016 19:14

Myslis factory reset? Do toho se mi nechce, prece jen tam mam spoustu malych uprav, ktere bych pak musel obnovovat. Hlavne ale zadne zmeny nedelam a on se zpomaluje...

HW vlastne 6 let nema, menili mi v zaruce motherboard a pak displej. Z puvodniho mobilu zustal jen kryt. Takze 4 - 5.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod yenya » stř říj 26, 2016 6:49

Možná ještě jedna technická - uvádíš, že máš 6 let starý telefon, takže dost možná ještě odporový displej ?!? U nových telefonů s kapacitním displejem počítej s možným problém s ovládáním v dešti/vlhku - stačí mít jen trochu zpocené ruce a moc si na telefonu "nezašudlíš". Ale je možné, že novější telefony, případně nějaké "odolné" již tímto neduhem netrpí, samotného by mě to zajímalo :-k
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » stř říj 26, 2016 7:06

mike píše:Aktualni s tim nemel problem, mam pocit, ze jsem ho jednou zapinal na Fatre v -15 a fungoval.
Mas Lumii, ne? A ta by mela mit OLED displej, stejne jako Samsungy a ty zvladaji min. do nejakých -20.

Jinak proc mit zaply mobil? Ty chodis na tydny sam, tak s tim moc nepocitas, ale vem, ze se Tobe stane neco, kdy si nebudes moci zavolat (tj. asi ani zapnout mobil :wink:), budes nekde lezet v bezvedomi. A ted Te zacne nekdo shanet, kde jsi... Lokalizace mobilu alespon trochu pomoci muze - teda, pokud je tam signal. Napr. my jsme tri a kdyz se rozdelima na 2 a 1, tak sice vime, kdo kam se vybral (ale nakonec se to muze zmenit), ale kdyz nekdo neprijde, tak dalsi se snazi ho nejak najit, v nouzi i pomoci zachranaru. A tem ten mobil muze hodne pomoct.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 7:11

mam samsung s5 a ten teda uplne problemy ve vlhku/desti nema, co v zime nevim. Na druhou stranu musim pochvalit, ze samsung jako jeden z mala telefonu na me reaguje paradne skoro vzdycky, coz o jinych znackach rict nemuzu, obcas kdyz se u nekoho potrebuju podivat na mapu tak telefony me naprosto ignorujou i se suchejma rukama :D (sony xperia, prestigia...) takze asi zalezi na milionu faktoru.

mike tak ale pokud ti zdechne, stejne budes muset mozna resit i novej telefon a ty upravy mozna delat znova... Vsak casto co znam lidi maj treba po koupi 5 aplikaci a za dva, tri roky jim to zacina padat, prestava fungovat budik atd, atd. To podle me nema az takovou souvislost jestli tam neco davas nebo nedavas. Osobne bych mozna obetovala odpoledne za pokus s nutnosti delat zmeny. Kdyz to nepomuze, stejne si budes muset ten novej koupit ale kdyby nahodou jo, mozna bys to jeste chvili nemusel resit "zbytecne". Ono i 4-5let neni u smartphonu az tak malo co vidim v okoli...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod scinkk » stř říj 26, 2016 10:11

@mike: tak taky zalezi, co si mel za android za problem a co te odrazovalo. Jeden problem androidu je, ze si ho vyrobci muzou prizpusobovat, coz do znacne miry uvlivnuje UI, rychlost, stability a mnoho dalsiho. U takovych telefonu samsung bych se uz pomalu zdrahal tvrdit, ze bezi na androidu - never more :) A samozrejme treba za ty 3 roky i ten android prosel slusnym vyvojem. Sice u nej nebude takova odladenost jako u iOS, ale to je asi castecne dan za to, ze ho muze pouzit v podsatte kdokoliv na cokoliv. a samozrejme za mnohe muze taky sila zvyku a zalezi, ktery OS si zacal pouzivat jako prvni atd.

Zpomalovani systemu za roky pouzivani hadam muze byt kombinace lehce odchazejiciho HW spolu se SW, kdy se ten OS zaplni nejakym vlastnim balastem, opet na to muze treba android ci i windows trpet vic nez iOS. Tam by nastesti mel pomoci ten factory reset a vetsinou i pomuze, ale je to samozrejme pruda.

K tem aplikaci, must have - no spis ty ktere pouzivam (skoro) denne, vetsinu uz mnoho let.
Locus - pac toho umi vic, nez by bezny smrtelnik potreboval :D
PowerAmp - hudba
MX player - video
Tapatalk (stary) - proste si to OF rad prectu ve vlaku a na telefonu, pres drobne mouchy, neni nic pohodlnejsiho a prehlenejsiho, a obcas i jina fora.
Muj Vlak + inCard - na nakupvani jizdenek sjem si orpavdu rychle zvykl a dalsi uzitecne info v appce

A dale co pouzivam, kdyz uz se to tu rozjelo

Advanced Task killer - obcas je potreba nejakou appku zabit, navic hlida, zda nejaka appka nelaguje a nevytezuje HW. Casto treba mapy.cz

Mapy.cz - pouzivam, ac Locus je ve vsech smerech lepsi. Ale je to cesta jak mit legalne mapy.cz, ktere jsou obcas lepsi nez cykloatlas a casto se mi hodi ty dve mapy porovnat, hlavne kvuli neznacenym cestam. Dale se mi hodi databaze studanek. Navic se mapy snadno aktualizuji.

Google Disk - proste cloud - mam tam treba i trasy co si vyrobim v compu.
DropBox - z historickeho hlediska a automaticky mi tam odchazeji fotky z mobilu
Moonreader - ctecka knih
PowerToggles - par ovladacich tlacitek an plochu pro pouzivane funkce androidu

a pak nekolik aplikaci co zastupuji webovky a poskytnou uzivatelsky komfort - yr.no, CSFD, meteor, tvprogram, google tabulky, idos, slovnik, wikina...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod grco » stř říj 26, 2016 12:31

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2016 16:18

yenya píše:Možná ještě jedna technická - uvádíš, že máš 6 let starý telefon, takže dost možná ještě odporový displej ?!?

Ne, mam kapacitni. HTC HD2.

yenya píše:U nových telefonů s kapacitním displejem počítej s možným problém s ovládáním v dešti/vlhku - stačí mít jen trochu zpocené ruce a moc si na telefonu "nezašudlíš".

Jasne, ale jsem na to zvykly a velke problemy nemam. Dokud na displej vylozene neprsi, tak je v pohode.

apuka píše:Lokalizace mobilu alespon trochu pomoci muze - teda, pokud je tam signal.

No prave. Signal neni. A kdyz signal neni nebo je slaby, tak ho mobil neustala vyhledava a vytluce baterku.

Mawenzi píše:Osobne bych mozna obetovala odpoledne za pokus s nutnosti delat zmeny. Kdyz to nepomuze, stejne si budes muset ten novej koupit ale kdyby nahodou jo, mozna bys to jeste chvili nemusel resit "zbytecne".

Jenze ja bych ho do puvodniho stavu uz nedostal, protoze ta drobna vylepseni jsem delal pred X lety a uz jsem davno zapomnel, co jsem vlastne vsechno udelal a jak. No a zbytecne... je jen otazka casu, kdy hw odejde a mobil je moralne zastaraly. Navic se bojim, ze casem nebudou data pro Smartrady, uz ted jsou zadarmo a delaji je jen jako sluzbu starym zakaznikum a to nebude vecne. Klidne to muze skoncit uz v prosinci se zmenou jiznich radu, pak mi nic jineho, nez koupit novy mobil, nezbude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2016 16:32

scinkk píše:tak taky zalezi, co si mel za android za problem a co te odrazovalo.

Odrazoval mne strasny bordel, ktery tam panuje (nebo panoval) ;-) Neco nefunguje, neco funguje blbe, nektere aplikace nesly ani spustit, jine padaly... prislo mi to neuveritelne, ale kolega, ktery mel vyvoj pro Android jako konicka se tvaril, ze je to normalni a ze si clovek musi zvyknout. No a ja jsem si na neco takoveho zvykat nehodlal.

scinkk píše:Sice u nej nebude takova odladenost jako u iOS

Tohle je taky pekna povera zdatne sirena Applem a iOvcema. Ve skutecnosti je to jednoduchy system (spis parodie na system) pro jednoduche lidi. Diky tomu je tam min co pokazit, ale i tak se jim dari. Na iPadu jsem narazil na spoustu problemu, ktere iOvce proste ignoruji nebo se tvari, ze je to tak OK. Neni. Treba Safari, asi nejhorsi dostupny browser. Zrovna vcera jsem ziral, co to dela s nekteryma strankama, ktere na PC normalne fungujou ve FF i IE. A ano, mam posledni update.

scinkk píše:samozrejme za mnohe muze taky sila zvyku a zalezi, ktery OS si zacal pouzivat jako prvni atd.

Ano, na tom zalezi hodne. Mne stare WM zalozene na WinCE celkem vyhovuji, ne ze by byly dokonale, ale nejak si s nima rozumim. Jestli si ale budu rozumet s novyma je otazka... Mam posledni dobrou verzi tech starych (WM 6.5), pak to v MS neskutecne posrali, kdyz se snazili napodobovat Apple. Ted uz to snad neni tak spatne, ale porad je to vic restriktivni, nez by se mi mohlo libit... Asi si to budu muset nekde osahat.

scinkk píše:Zpomalovani systemu za roky pouzivani hadam muze byt kombinace lehce odchazejiciho HW spolu se SW, kdy se ten OS zaplni nejakym vlastnim balastem, opet na to muze treba android ci i windows trpet vic nez iOS.

U WinCE na to moc neverim. Trochu je znam zevnitr, psal jsem pro ne nejake veci a nevidim duvod, proc by se to melo dit. Spis to bude ten hw, i podle priznaku, jen netusim, co se tam deje a jak to zjistit... Ono je to ale asi stejne jedno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 16:34

tak pokud bys novej asi koupil tak jak tak, je to bezpredmetny asi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod scinkk » stř říj 26, 2016 17:51

Tohle je taky pekna povera zdatne sirena Applem a iOvcema.


mozny to je, ja nikdy nic od apple nepouzival. ted to vemu do ruky obcas, kdyz potrebuji testovat responsivni web v safari, a jako ze to testovani nutne je.
A castecne vychazim z toho, ze z toho duvodu, nebo aspon to tvrdi, pouzivaji iOS kolegove - programatori.

tezko rici jak k te zkusenosti s androidem doslo :) me aplikace funguji, nepadaji, ci jen vyjimecne (stejne jako na PC). Stejne tak se vyjimecne stane ze se kousne komplet telefon. Ale jak rikam, hrozne zalezi na vyrobci a ostatne na konkretnim modelu, update jejich verze androidu se uvolnuji pro konretni modely. Kolikrat vidim, jak nekdo u nejake appky pise, ze mu na tom a tom modelu to nejde spustit a tak. Osobne vyvojarum na androidu moc nezavidim :)
Jinak HTC jsem nikdy nemel, ale co jsem tak zachytil, tak je to nejvetsi des hned po samsungu. Samsung a HTC bych z duvodu nadstaveb androidu nikdy nekoupil.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2016 18:12

scinkk píše:A castecne vychazim z toho, ze z toho duvodu, nebo aspon to tvrdi, pouzivaji iOS kolegove - programatori.

Ono je to relativni, ze ;-) Proti Androidu je asi iOS ostrov stability, ale ja mam holt jine standardy ;-) Popravde, cim vic ten iPad pouzivam, tim vic narazim na veci, ktere jsou na iOSu spatne nebo mne stvou. Prvni dojem nebyl tak spatny. Pricemz normalne je to naopak, clovek si casem zvykne a prizpusobi se. Windows jsem zpocatku vylozene nesnasel, pak mi prestaly vadit a ted uz mi docela vyhovuji.

scinkk píše:tezko rici jak k te zkusenosti s androidem doslo

Zkusenost uz je pomerne stara (5 let?), takze se mezitim mohlo leccos zmenit, ale pro mne byla fakt odrazujici. V podstate sok, vubec jsem jako programator nechapal jak si nekdo neco takoveho muze dovolit zverejnit. Ja bych to nedal ani jako beta verzi.

scinkk píše:Kolikrat vidim, jak nekdo u nejake appky pise, ze mu na tom a tom modelu to nejde spustit a tak. Osobne vyvojarum na androidu moc nezavidim :)

No prave, to jsem myslel. Mozna jsem mel smulu na modely, kde to tak bylo.

scinkk píše:Jinak HTC jsem nikdy nemel, ale co jsem tak zachytil, tak je to nejvetsi des hned po samsungu. Samsung a HTC bych z duvodu nadstaveb androidu nikdy nekoupil.

HTC telefony byly skvele, dokud mely WM, v podstate bylo dovedeni WM k pouzitelnosti hlavne jejich zasluha, ne MS. Mel jsem postupne nekolik firemnich a pak ten svuj, vsechny fajn. Co jsem ale slysel, tak s Androidem nastalo peklo a firma sla v podstate do kytek.

Abych shrnul, jak vidim mobilni systemy:
- iOS: totalita
- Android: anarchie
- WM: parlamentni demokracie

No a ted si vyber...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 18:20

tak hlavne ios ma defacto 4 druhy HW. android je na desitkach, mozna stovkach modelu telefonu kdy co model to jinej hw a tak je to logicky hur udrzitelny.

ja teda mela samsung starej a mam samsung i ted a osobne mi to prijde paradni, pohodlny, vse co potrebuju mam a nerekla bych, ze je to to nejhorsi. Netvrdim, ze to nekde nemaj lip, ale ja nemuzu rict ani popel proti nemu.

navic jak pise mike, htc ve svy dobe byly spicka a neverim tomu, ze by se tak propadli az na samy dno. Porad existuji jeste dalsi znacky, jako treba aligator :?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2016 18:58

Mawenzi píše:android je na desitkach, mozna stovkach modelu telefonu kdy co model to jinej hw a tak je to logicky hur udrzitelny

To je sice pravda, ale pro uzivatele je podstatny vysledek. OS se pise ve vrstvach, pricemz ty spodni maji odstinit odlisnosti hw a vyssi uz to pak nemusi resit. Takze vyrobce telefonu by mel teoreticky prizpusobit jen ty nejnizsi vrstvy (hardware abstraction layer, drivery) a melo by to fungovat. Kdyz je OS dobre navrzeny.

Mawenzi píše:navic jak pise mike, htc ve svy dobe byly spicka a neverim tomu, ze by se tak propadli az na samy dno.

Ja tomu bohuzel verim, v testerne jsme nejake s Androidem meli a pry to bylo ve srovnani s WM telefonama strasne. Taky akcie HTC sly strasne dolu. mam pocit, ze firma byla na kraji krachu, jestli dokonce castecne nekrachla... Meli se drzet toho, co umeli, ale MS jim to nijak neusnadnil. WM7 byla katastrofa a v podstate HTC k Androidu donutila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 26, 2016 19:07

mike tak ja samozrejme nepopiram, ze pro uzivatele by tam rozdil byt nemel. ALe ona realita je casto trochu odlisna od toho, co by clovek cekal :D

hm, tak ja to mam v hlave porad jako paradni telefony...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » stř říj 26, 2016 19:21

Je, ale ma to nejaky duvod. Rekl bych, ze je tam neco spatne ;-)

Vem si, na jak rozdilnem hardwaru musi bezet Windows a taky bezi. Obcas jsou problemy s nejakymi drivery, ale ze by vlastni OS nebo dokonce aplikace mely potize s konkretnim hardwarem se moc nestava.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod TimTaylor » stř říj 26, 2016 22:37

Měl jsem už pár mobilu a dotykáč od HTC byl asi nejhorší model smartphone co jsem měl, děsně hloupá věc je ta jeho "nadstavba" napevno přidaná k Androidu. Takže třeba v HTC rozhodli, že potřebuju aplikaci na sledovani ceny akcii a nebo na sledování mraku přes družici a prostě zapneš novej mobil a máš tam 15 aplikaci, kterých se nejde nijak (legalně) zbavit, jedině udělat root mobilu. Všechny si pak samy různě stahujou updaty, běží na pozadí mobilu, telefon má obsazených 40% RAMKY a ještě jsi ho vlastně nezačal používat. Samsung má něco obdobnýho, jen jde u něj alespoň něco smazat/zakázat a na jejich lepších modelech to není tolik znát na výkonu mobilu. Když jsem loni vybíral mobil, tak jsem cíleně hledal něco, kde tohle není (všechno jde vypnout/zapnout, ja se JÁ - a ne vyvojář - rozhodnu) a ideální jsou asi modely Nexus přímo od Google ale nakonec jsem šel do Honor 7, který měl pro mě nejlepší poměr cena/výkon. Bál jsem se toho, je to nějaká Čína, ale měl super recenze a právě se mi libilo, že si tam člověk může všechno nastavit sám, jak sám chce. Mám ho skoro rok a nemůžu říct jediný křivý slovo, vše běží, nic se neseká, telefon nezamrzá, naviguje, GPS je přesná, super foťák, prostě jednoduše funguje a neotravuje mě blbostma. Geniálně návyková je čtečka otisku prstu, na odemykání mobilu je to super a funguje to fakt bezproblémově. Takže u Androidu opravu HODNĚ záleží na výrobci, HW a modelu telefonu a pak na jejich podpoře (aktualizace po vydání) a dneska bych rozhodně do Samsungu nebo HTC nešel, ty jejich nadstavby Androida jsou fakt děsný (Samsung mám jako pracovní mobil a ikdyž běží na podobném HW jako ten Honor 7, je v praxi výrazně pomalejší a pořád na něco čekám).

Aplikace
Pubtran - jizdní řády vlaky/autobusy
Mapy.cz - klasika, mám stažené i offline státy kam jezdím a párkrát mi to fakt pomohlo
Locus - mapy + navigace
Sygic - super navigace, jednoduchá, rychlá a funguje
C:GEO - na geocaching
Endomondo - trening/ měření aktivit (cyklistika, turistika, běh...)
Wifič - mapa + hesla na wifi sítě v okolí (člověk se nemusí tolik ptát, jaké je heslo na wifi...)
PocketBook a Cool Reader - čtečky na e-knihy, umí asi všechny formáty
FB/Instagram - klasika, má to asi každý
VLC player - přehrávač videii, přehraje vše co jde
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod -ant- » čtv říj 27, 2016 6:38

Práce:
Jiffy - měření odpracovaného času
Evernote/Keep - stavební deník/p poznámky
Fieldwire - stavební software
Aladin - počasí
Google Disk - prostě cloud
X-plore - souborový manažer
Android assistent - Čistič tempu a zbytečného balastu
Adobe reader - protože můžu do pdf krásně čmárat
Mapy.cz - protože offline hledání adres
Fotky google - protože zálohuje vše co vyfotím

Soukromě:
Twidere - protože Twitter
Taptalk - protože fóra
Firefox - protože Chrome mě drtí svou rychlostí Chrousta
Osm and+ - protože naviguje v kuse offline i přes cizí státy a už mě několikrát dovezl do Chorvatska a zpět
F-droid - protože alternativa k Google Play s OpenSource aplikacemi
Mobile security antivirus - hlídá věci které já hlídat nemusím
Twilight - protože chci večer v klidu usínat
Sleep as Android - protože se rád budím zpěvem ptáků a usínám za řevu cvrčků
BS player - protože obrovská databáze titulků k filmům
Orbot - protože pšt :)

To jsou ty hlavní. Hm nejak moc, asi závislák. A to nemluvím o tom, že mám android i v PC ( Remix OS)
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod karaya1 » čtv říj 27, 2016 7:10

V brněnských/jihomoravských podmínkách je návyková i aplikace IRIS (jen pro Android, případně přes browser), netuším ale, jestli je něco takového i pro PID.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » čtv říj 27, 2016 9:55

Jen mala poznamka o Samsungech.

Pokud se nepouziji ty nejlevnejsi modely a uzivatel nepotrebuje kazdou chvili neco noveho instalovat a odinstalovat, nepotrebuje s mobilem delat ruzne nesmyslne cinnosti, jinymi slovy bude jej pouzivat v prvni rade na volani/SMS/a par vybranych jinych cinnosti a je ochotny na zacatku vyhodit, co nepotrebuje (a co bez rootu jde), tak ten Samsungacky system funguje dobre, jak ma, rozhodne neni horsi nez jine mobily. Kdyz se na UI zvykne, plne postacuje.
Mam S3 Neo, v praci mnoho lidi ma novejsi rady a nikdo si nestezoval na nejake problemy, zato s jinymi mobily jich bylo rozhodne vice. Ale kazdy jej pouziva pouze na bezne ucely, zadny FB, IM, sezeni na Youtube, hry, atd. Mozna neco naznacuje i to, ze jeste pred rokem a pul jsme si mohly do nejake cenove relace vybrat libivolny mobil jako sluzebny, ted se mohou uz jen Samsungy - nase podpora s tim mela nejmensi problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » čtv říj 27, 2016 15:00

karaya1 píše:V brněnských/jihomoravských podmínkách je návyková i aplikace IRIS (jen pro Android, případně přes browser), netuším ale, jestli je něco takového i pro PID.

Pekne, obcas by se hodilo i v Praze. Tusis, jak je to presne a tedy i realne pouzitelne?

Pobavilo:
Proč se některá vozidla zobrazují v oceánu?
Některá vozidla mohou mít poruchu GPS modulu. V případě, že k takové poruše dojde, informace o poloze vozidla nejsou dostupná, a vozidlo se zobrazí na souřadnicích [0, 0].
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2016 15:33

mike vim ze to pouziva kolega na bus od prace a prave mi to doporucoval ze je to supr takze minimalne na nadi lince to je presny tak bude i na ostatnich
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9404
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » pát říj 28, 2016 14:33

Neco se zobrazi i primo v IDOSu, alespon na webu a z OV. A je to presne, na stranky se to dostane asiminutu po skutecnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod karaya1 » pát říj 28, 2016 14:41

mike: v drtivé většině případů to odpovídá a docela to používám - třeba když jsem zhruba stejně daleko od víc možných zastávek, tak se jen podívám, co kde (reálně) jede a podle toho se zařídím. Nebo když ráno běžím do práce (resp. na bus do práce) a trochu nestíhám, tak se podívám, jestli náhodou bus nemá sekeru (většinou jo) - a podle toho upravím tempo na posledních dvou kilometrech :wink:
Dobré to je při kolapsech, dá se podle toho dobře odhadnout, jestli se něco děje a jaká je šance, že něco přijede - anebo jestli je lepší se zařídit jinak. Občas se mi ale stalo, že bus přijel, aniž by byl v aplikaci zobrazen - jen jsem teda nekontroloval, jestli je u Afriky :wink:
Ještě by to chtělo rozlišit vozidla na přestávce a v provozu a bylo by to ideální.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 689
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pát říj 28, 2016 15:00

Pekne. Hledal jsem neco podobneho pro Prahu a nasel jen tramvaje. Web a ne moc pouzitelny. Aspon neco mate v Brne lepsi 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Tkuh » sob říj 29, 2016 9:06

Zásadní:
Messenger - posílání zpráv přes Facebook, takže to se tě Miku netýká :D
Česko-německý off-line slovník
Česko-anglický off-line slovník

Příjemné:
Mapy.cz - off-line jen ČR, ale snesl bych i alternativu
Idos.cz - on-line verze, snesl bych i alternativu

Občas užívá:
Vaše Liga - hrají v ní tenis, takže pro kontakt s hráči

Zvažuji instalaci pár dalších, např. Blablacar
Tkuh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: ned čer 16, 2013 14:12

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Hroch » čtv lis 3, 2016 10:06

Počasí:
Aladin
Klara
Stejní vývojáři, takže podobnej vzhled, kterej mi vyhovuje a můžu porovnávat dva relativně spolehlivý zdroje pro ČR.
Meteoradar

Doprava:
Jízdní řády IDOS - nejvíc mi vyhovoval starej Pubtran, ale poté, co ho koupil seznam, předělal a chaps zveřejnil jízdní řády, ale prasácky, tak pubtran vyhledával dost blbě.
IRIS - funguje výborně, zobrazí zpoždění vozu, přepočítá podle něho čas příjezdu na zastávky. V Praze se myslím bojí zveřejnit tyhle data pod svobodnou licencí. Jejich výmluvy jsou ve smyslu, že to sníží bezpečnost (potencionální vandalové, útočníci mohou sledovat vozy). Zajímavé, že třeba v Londýně už mají tahle data dávno volně dostupná a problémy nemají.

Mapy:
Locus - umí snad všechno, nejvíc používám různé profily záznamu trasy, zobrazení tras naklikaných v PC, rychlé uložení body s fotkou, rychlé webové záložky (načte mapový web na souřadnicích, kde se nacházíte) a plno dalších.
Mapy.cz - jenom kvůli mapovým podkladům ČR, přece jenom jsou konzistentnější než OSM, co používám v Locusu.

mike: Co se týče Androidu, tak když koupíš rozumně výkonný telefon od výrobce, který neodflákl optimalizaci, tak nebude problém. Asi se může stát, že občas něco spadne, ale určitě by to nemělo být na denním pořádku. Používám android na různých telefonech hodně let a když nešlo o vyloženě levný telefon, tak vždycky pohoda. Nejhorší problém androidu jsou uživatelé, když někdo nainstaluje 3 cleanery, antiviry, šetřiče baterie a další zázraky, tak potom nic nejede, padá,...do toho stáhne malware... Windows vypadá, že jde pomale do háje, tak s ohledem na budoucnost bych se trochu bál.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pát lis 4, 2016 18:33

Hroch píše:můžu porovnávat dva relativně spolehlivý zdroje pro ČR.

Tema relativne spolehlivyma zdrojema myslis CHMU a yr.no? :shock: To prvni se da vetsinou brat jako nic moc odhad nejhorsi moznosti, ale Norove uz jsou par let uplne mimo. Viz diskuse o predpovedich.

Hroch píše:Windows vypadá, že jde pomale do háje, tak s ohledem na budoucnost bych se trochu bál.

Tomuhle argumentu nerozumim. Jakou budoucnost? Ja si OS v mobilu updatovat nepotrebuju, bud mi vyhovuje ten predinstalovany nebo mobil nechci. Ted mam 6 let stary mobil s WM 6.5 a s OS nemam problem. Problem je chcipajici hardware, jinak bych novy mobil neresil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod Hroch » ned lis 6, 2016 9:45

mike píše:Tema relativne spolehlivyma zdrojema myslis CHMU a yr.no?

Mně to docela funguje, ale nejsem na předpověď nějakej expert nebo hrotič, takže mrknu do diskuze, jestli existuje něco lepšího, tak proč ne... Aladin a Klara se mi hlavně líbí graficky a dobře se mi z nich předpověď čte, synoptické mapy bych studovat nechtěl :D

Co se týče OS, taky ho nutně nemusím updatovat, i když bezpečnost by se taky úplně neměla podceňovat a tak se podpora od výrobce může hodit. Ale spíš jsem měl na mysli, že situace s aplikacema se bude spíš horšit. Takže jestli ti něco už teď bude chybět, tak se situace asi nezlepší. Navíc mně vyhovuje, když se mnou používané aplikace aktivně vyvíjí, vývojáři přidávají nové funkce a opravují chyby (nechal bych stranou, že se můžou objevit chyby nové). Navíc dneska dost aplikací závisí na nějaké online službě/API, které se může měnit a pokud už nikdo aplikaci nevyvíjí...
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod mike » pon lis 7, 2016 17:58

Hroch píše:Aladin a Klara se mi hlavně líbí graficky a dobře se mi z nich předpověď čte

Kdyz ja davam prednost kvalite vystupu pred prezentaci ;-)

Hroch píše:Ale spíš jsem měl na mysli, že situace s aplikacema se bude spíš horšit. Takže jestli ti něco už teď bude chybět, tak se situace asi nezlepší.

To byl presne duvod, proc jsem zalozil tohle vlakno. Obecne to jiste plati, ale jde o to, ktere aplikace opravdu potrebujes. Seslo se tu par zajimavych, ale kdyz jsem to prosel, tak jsem usoudil, ze jedina zasadni pro mne zustavaji ty off-line jizdni rady. A ty pro WM jsou. Na vsechno ostatni obvykle staci browser. Nekdy aplikace pomuze, ale nekdy je i horsi.

Hroch píše:Co se týče OS, taky ho nutně nemusím updatovat, i když bezpečnost by se taky úplně neměla podceňovat a tak se podpora od výrobce může hodit.

Jo, ale tam muze byt male rozsireni paraxodne vyhoda. Jako Linux na desktopu, tam se taky nikomu nevyplati psat viry ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Jake mobilni aplikace jsou pro vas zasadni?

Příspěvekod apuka » pon lis 7, 2016 19:07

Jeste mala pznamka ohledne offline jizdnich radu, sice jenom na vlaky CD, ale... Aplikace MujVlak umoznuje si je stahnout a pouzivat k vyhledavani.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika