USB power pack a jine zdroje napajeni

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 16:46

Ted nechapu, co je na tom divne. :-k Normalne vozim pri praci venku maly no name menic. Jdu nejakou trasu od auta treba na dva dny a pri praci pouzivam fotak, mobil, netbook a dalsi pristroje. Po dvou dnech dojdu k autu nastartuji, dam nabijet netbook a pres USB rozhrani netbooku fotak, mobil ... a jdu opet nekam na noc. Staci mi jedna nabijecka a dva USB kable.
Takto bych mohl nabit powerbanku a prvni noc z ni nabit netbook, mobil... Nevracel bych se k autu dodelat praci dalsi den. Ve fabrice bych dal nabijet powerbanku do ni netbook a do netbooku mobil, fotak... nemusel bych brat 4 nabijecky.
Neco chapu spatne?
Jednou jsem mel pujcenou powerbanku, ktera mela el. ochranu vystupu a pri nabijeni nebylo na vystupu napeti. Pripadne bych udelal pred vstupem do powerbanky odbocku zvlast na NTB.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod budo » stř kvě 20, 2015 17:28

Diky za reakce. Pujdu tedy cestou 18650 powerbanky, jak jsem i puvodne zamyslel. Uz jen najit nejakou rozumnou. Radeji bych na 2 clanky, nez na 4.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 18:37

booze píše:Takto bych mohl nabit powerbanku a prvni noc z ni nabit netbook, mobil...

Ano, ale postupne to bude lepsi. Jak jsem psal, pri seriovem nabijeni by se jednak nasobily ztraty a jednak scital cas. Kvuli omezenemu vystupnimu proudu power banky.

booze píše:Ve fabrice bych dal nabijet powerbanku do ni netbook a do netbooku mobil, fotak... nemusel bych brat 4 nabijecky.

Jestli neresis ztraty, tak jo, ale ber v uvahu, ze USB porty v netbooku jsou omezene na 500 mA a nabijecky nejspis umi vic, takze tahle budes nabijet delsi dobu.

Mimochodem, ty nabijis netbook z USB portu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re:

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 18:38

budo píše:Pujdu tedy cestou 18650 powerbanky, jak jsem i puvodne zamyslel. Uz jen najit nejakou rozumnou. Radeji bych na 2 clanky, nez na 4.

Ta, o ktere tu byla rec, je na jeden clanek. Ktery samozrejme muzes menit, a tak si jich vezmes, kolik potrebujes. To je na tom prave to pekne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod budo » stř kvě 20, 2015 18:42

Ono se to blbě hledá .... těch china shopů je celkem dost a na každém se to jmenuje jinak ....
Něco dával tuším scinkk, něco dával na FB nalehko.com deu.
Rád bych, aby to bylo max na 2 baterky a aby to nebylo drahý, protože když zase vezmu, že za necelý 400 se dá koupit ta Xiaomi, kdežto k tomuhle adaptéru je třeba připočíst cenu baterií, tak bych to rád koupil někde max. za cca 200,-

tohle už je až moc drahý http://www.dx.com/cs/p/tomo-v8-2-5v-dua ... VzF0_ntmko

EDIT: toto už je lepší http://www.dx.com/cs/p/6000mah-5v-batte ... VzHLPntmko
Naposledy upravil budo dne stř kvě 20, 2015 18:45, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » stř kvě 20, 2015 18:45

MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 18:47

Plus tohle: https://www.fasttech.com/products/1420/ ... 00mah-3-7v

(jestli se tam teda vejdou, nezkoumal jsem)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » stř kvě 20, 2015 18:52

jj to jsou ty co mam k te nabijecce
jen pozor, jak jsem tu uz psal - nabijecka ma vstup mini usb - takze na micro usb sitovou nabijecku od telefonu je dobre koupit redukci
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 19:03

Nebo tohle: http://www.dx.com/cs/p/usb-male-to-micr ... VzLwlJK9sw

Mam (tenhle nebo podobny) a jsem spokojen, jelikoz mobil ma mikro a GPS mini. Dokonce muzu nabijet oboji zaroven ;-) Navic je kratky a lehky. Akorat bacha, v tom mem nejsou datove draty, jen napajeci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 20:36

mike píše:Jestli neresis ztraty, tak jo, ale ber v uvahu, ze USB porty v netbooku jsou omezene na 500 mA a nabijecky nejspis umi vic, takze tahle budes nabijet delsi dobu.

Mimochodem, ty nabijis netbook z USB portu?

Jelikoz jsem neodeslal super prispevek, tak ve skratce.
Cas na nabijeni je cela noc cca 10 hod. Ztraty neresim, koupil bych Tablet ASUS Transformer Book, ktery lze nabijet pres USB. Na netbooku, pri pripojeni na nabijecku, proud v USB naroste. Nemeril jsem, ale jde to poznat na dobe nabijeni, ktera se zkrati. Treba je to tech max 500mA.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod Miras » stř kvě 20, 2015 20:47

USB 3.0 může podle specifikace dávat 900mA.
Ale ono se to prý zas až tak moc neřeší a ty porty dávají běžně i víc. Ale nikdy mě nenapadlo to měřit. Empiricky vyzkoušeno mám pouze to, že nabíjení z USB (byť 3.0) je o dost pomalejší, než nabíjení klasickou nabíječkou.
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 20:49

@booze: tak jo, pri nabijeni ze site proc ne. Ale pisou tam 8060 mAh baterka, tak si spocitej, ja velkou powerbanku bys potreboval na tohle plus dalsi veci. Pri nabijeni pres USB porty to asi bude muset byt zapnute, coz bude taky zrat energii, ty nejspis ani pri uspani nebudou pod proudem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 21:18

USB 2.0 nabiji pomalu, takze tech 500mA je realnych a USB 3.0 se da prirovnat k sitove nabijecce, ktera ma 1A.
Ta baterka je mi jasna, ale NTB nikdy nevytriskam na nulu a to stejne ostatni zarizeni. Myslim, ze se da win nastavit, aby pri pripojeni k nabijecce, ve spanku, mel napeti na USB.
Asi na to kaslu, a zpet na stromy. Nedavno jsem dostal na vyzkouseni nejaky solar, tak ho budu muset vyzkouset, mel vystup 3.5 V a 3.5A nabijel by v aute nejake clanky a ty bych jen vymenoval. :roll:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » stř kvě 20, 2015 21:37

To nezalezi jen na Windows, ale i chipsetu, jestli to umi. Nejspis jo, vyzkousej. Akorat se ti pak bude vybijet i pri normalnim uspani, kdyz treba nechas v portu flashku.

Diskuse o solarech tu nekde je ;-) Kdyz na nej budes svitit svetly z auta, tak to urcite bude nabijet 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » stř kvě 20, 2015 21:44

nechat flash v portu u me nehrozi. Ze solaru bude driv plasic krtku :mrgreen: strasne se mi do toho nechce, ale od prosince mi to tady lezi a ceka na test.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 21, 2015 7:30

booze píše:Cas na nabijeni je cela noc cca 10 hod. Ztraty neresim, koupil bych Tablet ASUS Transformer Book, ktery lze nabijet pres USB.
Pár postrehov mimo diskusie:

1. Linkuješ 1GB verziu, mám 2GB a aj na obyčajné browsovanie by som občas uživil viac. 1GB musí byť peklo.
2. S dodávaným 2A adaptérom sa nabíja asi 4-5 hodín, s appláckym 1A asi 10 hodín, občas sa cez noc ani poriadne nenabije. S 500 mA si to neviem úplne dobre predstaviť, podľa mňa to nabíjacia elektronika odpojí dlho pred plným nabitím, čo občas robí aj pri 1A zdroji.
3. Veľmi dobrá vec na meranie nabíjacieho prúdu je XTAR USB merák. Človek si tak za pár šušňov vie presne zistiť, ktorý port mu akým prúdom nabíja a nemusí maturovať systémom pokus-omyl.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 15:00

wawrik píše:3. Veľmi dobrá vec na meranie nabíjacieho prúdu je XTAR USB merák.

Tohle se mi fakt libi. Akorat mi to spocitalo postovne do CR ve vysi trojnasobku ceny #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 16:36

Ha, nasel jsem free shipping: http://www.banggood.com/XTAR-VI01-USB-C ... 69089.html

Objednano :) Ne ze bych to vylozene potreboval, ale ten napad se mi opravdu libi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » čtv kvě 21, 2015 16:42

wawrik píše:1. Linkuješ 1GB verziu, mám 2GB a aj na obyčajné browsovanie by som občas uživil viac. 1GB musí byť peklo.
2. S dodávaným 2A adaptérom sa nabíja asi 4-5 hodín, s appláckym 1A asi 10 hodín, občas sa cez noc ani poriadne nenabije. S 500 mA si to neviem úplne dobre predstaviť, podľa mňa to nabíjacia elektronika odpojí dlho pred plným nabitím, čo občas robí aj pri 1A zdroji.

Ano chtel jsem min 2GB, na starem jsem musel pamet navysit, jinak byl problem s internetem. Spatny link.
Kvalitni powerbanka dava na vystupu vic nez 500mA viz nahodny odkaz ROMOSS Multiuniverzální powerbank
• kapacita 10 400 mAh
• výstupní proud 2100/1000 mA
• informační LED diody
• 2× USB port
• rozměry: 138 × 62 × 21 mm
• hmotnost 298 gramů
Nebo porad neco spatne chapu. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod budo » čtv kvě 21, 2015 18:01

mike: na jednom z obrazku je taky "power bank adapter" - http://www.banggood.com/XTAR-MC1-18650- ... 54099.html
oproti tomu od scinkka to má posuvný kontakt, což je plus, .... ale ma to jen 0,5A výstup :-(

K čemu je to udělátko cos objednal? Jen ti to změří výstupní hodnoty? Má to nějaký praktický využití nebo je to jen na hraní? Podle mně získáš u kombinace svýho mobilu a konkrétní powerbanky empirickou zkušenost a ta stačí - že např. nabiješ 2,5x ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 18:45

Plus to je jen kdybys mel ruzne typy lithiovych baterii. K cemuz normalne neni duvod, protoze chces co nejvetsi kapacitu a tu maji 18650.

Meri to aktualni napeti a proud. Muzes s tim snadno vyzkouset jak nabijecky, tak porty u pocitace a ruzne kombinace. Ja treba nemam jen telefon, ale taky GPS, fotak, k telefonu nekolik baterek... a nabijecek aspon 6. Prakticky vyznam jak pro koho, mne se to libi uz jen proto, ze jsme USB zarizeni vyvijeli a neco takoveho by se tenkrat velmi hodilo, protoze bylo potreba merit spotrebu v ruznych rezimech. S ampermetrem byla otrava a nebyl vzdycky pripojeny, kdyz jsem to zrovna potreboval videt. Ted uz to nedelam, ale treba se k tomu jednou vratim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod budo » čtv kvě 21, 2015 19:05

jasny, ...
jinak s baterkama - mam A123 i 18650 ... ale popravde na tohle budu pouzivat samozrejme ty 18650
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 21, 2015 19:10

mike: na jednom z obrazku je taky "power bank adapter" - http://www.banggood.com/XTAR-MC1-18650- ... 54099.html
oproti tomu od scinkka to má posuvný kontakt, což je plus, .... ale ma to jen 0,5A výstup


pro me by to taktez nemelo zadne plus - pro me minus pac je to dalsi vec co se na tom muze rozbit, vzhledem ke kvalite techto veci, hadam, tak po tretim pouziti.

Ale predevsim neni tohle nahodou jen nabijecka na 18650 - nikoliv nabijecka cehokoliv z 18650?
Ja tam vidim jeden microUSB jako vstup a zadny vystup (?)

Proc hedat jiny vyrobek tehoz, kdyz uz tu mae jeden, ktery overilo nekolik uzivatelu? :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » čtv kvě 21, 2015 19:17

:D mas pravdu, vypada to jako univerzalni nabijecka a nic vic. A taky mi nejak unika, co vlastne Budo porad zkouma a uz docela dlouho ;-) Mne teda prijde ta mala nabijecka na 18650 jako skoro optimalni reseni. Male, lehke a skalovatelne. Jedine minus snad je, ze to neni kompaktni a odolna power banka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod budo » čtv kvě 21, 2015 19:50

Jen jsem byl linej to objednat uz kdyz daval deu svuj tip a tahlo se to dal... tak se k tomu cas od casu vracim a hledam jestli je neco novyho. Ale uz to fakt objednam...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2015 20:33

wawrik píše:Veľmi dobrá vec na meranie nabíjacieho prúdu je XTAR USB merák. Človek si tak za pár šušňov vie presne zistiť, ktorý port mu akým prúdom nabíja a nemusí maturovať systémom pokus-omyl.

Pred casem mi to prislo a uz jsem zjistil zajimave veci. Mam 3 Apple nabijecky. Dve nominalne 2.1 A a treti, mensi, 1 A. Doted jsem o tom nevedel, jelikoz to v ramci designu pisou svetle sedym pismem na bilem pozadi, takze bez lupy k neprecteni... Pri realnych pokusech s merakem dava jedna vybitemu iPadu 2.3 A, druha 2.1 A a treti 0.95 A. Diky cemuz mi doslo, proc se obcas iPad nabiji o dost dyl, nez jindy.

Zahadna je ale jina vec. Kdyz nabijim HTC mobil, dava mu original nabijecka 0.95 A, mala Apple priblizne stejne, ale obe velke jen 0.41 A. Overeno opakovane. Nenapada mne nic jineho, nez ty nabijecky iPad nejak detekuji a daji mu maximum, zatimco jinym zarizenim naopak minimalni USB standard. Pekna prasarna, ale co cekat od crAAPLu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod budo » pon čer 29, 2015 20:44

Proc prasarna? Je to jejich vyrobek urceny k nabijeni jejich vyrobku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod mike » pon čer 29, 2015 21:03

Je to USB nabijecka a od USB nabijecky se ceka, ze bude davat tolik proudu, kolik si zarizeni rekne, az do sveho maxima. Ktere je uvedene na stitku a o zadnych omezenich na cizi zarizeni tam nic neni. Jestli chteji proprietarni reseni, tak maji pouzit jiny konektor (coz driv myslim i meli). Prasarna je to mj. proto, ze jinak nez merenim se to nedozvis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod booze » čtv říj 1, 2015 18:38

@budo co jsi teda koupil? nejaka recenze? diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: USB power pack a jine zdroje napajeni

Příspěvekod wawrik » čtv říj 1, 2015 18:55

mike píše:Zahadna je ale jina vec. Kdyz nabijim HTC mobil, dava mu original nabijecka 0.95 A, mala Apple priblizne stejne, ale obe velke jen 0.41 A. Overeno opakovane. Nenapada mne nic jineho, nez ty nabijecky iPad nejak detekuji a daji mu maximum, zatimco jinym zarizenim naopak minimalni USB standard. Pekna prasarna, ale co cekat od crAAPLu.
To predsa nie je žiadna záhada, proste je USB kábel k HTC tenší a ten prúd nezvládne. Tiež mám k tabletu 2A zdroj, a keď nabíjam origo káblom, je to OK, keď káblom k mobilu, trvá to rok.

Inak, tiež si mohol povedať dopredu, že objednávaš ten Xtar, chcel som tiež jeden... :roll:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika