Suunto hodinky

solární panely, mobilní telefony, atd.

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod zonn » stř bře 25, 2015 17:55

A teď když to po tobě znovu čtu, tak možná že jsem do záznamu Chrono spustil log Hiking a tam mohl vzniknout ten problém. A nebo to bylo tím, že mám nastaveno 20 sec. Ale to bych zase musel mít celou dobu tůry hodinky na obrazovce Chrono. No nic, budu používat záznam Chrono, teď už vím, že mi záznam Hiking nic navíc neukáže. Díky za objasnění :wink:
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř bře 25, 2015 17:58

Neni zac :) Pohrej si s tim, vyzkousej moznosti a sam uvidis, co ti vyhovuje nejlip.

(a jestli ti za rok po vymene baterky zacne skakat vyskomer nebo se hodinky obcas zresetuji, ozvi se, vim co s tim ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod zonn » stř bře 25, 2015 18:02

Jj, papírek.....díky :D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř bře 25, 2015 18:04

Tak :) Uz jsem ho tam daval i v terenu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » čtv bře 26, 2015 1:42

mike píše:Stejne jsem ale radeji vyndal baterku a hodinky se susi na topeni.

Ajajaj... Sundal jsem je z topeni, dal do nich baterku a na displeji akorat cerny ctverec. Asi nebyl dobry napad je dat na topeni sklickem dolu, voda asi misto aby se vyparila, tak stekla do displeje. Takze ted opacne. Mate nekdo napad, jak je poradne vysusit? Rozebirat se mi je nechce. Jednak je to pracne a jednak bych nejspis vodotesnost jeste zhorsil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » čtv bře 26, 2015 18:08

O neco lepsi, uz se daji precist i cisla. Strcil jsem je do trouby. Horky vzduch 45 stupnu, redukce vlhkosti. Treba to prezijou...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » čtv bře 26, 2015 21:33

Ahoj mike, po precitani celeho vlakna som dorazil k zaveru a zistil ze mas taky isty problem.

po nedelnajsej skialp ture s hodinami na ruksaku pri -3 sa mi:
-zarosil display naskor v strede potom kvapocky rosy presli po okrajoch skla, cez zarosenie som takmer nevidel cislice
- Teplota mu ukazuje 81st
- Vyska mi lietala sialene napriek tomu ze som nestupal
- Vertikalne cierne ciary mam presne ako ty

Hodiny som kupil v 2009, odvtedy ich pouzivam casto na hikingz skialp, behanie, plavanie

Mam podozrenie ze poaledna navsteva parnej sauny prebila vodotesnost a od vtedy som mal v strede zahmleny kruzok, po nedeli uz katastrofa

Este som rozmyslal ci to tesnenie pod tlacidlami uz niebje prebite..

Vyriesil si to?

Kua, celkom ma to trapi lebo cena tych hodin bola na SK 28tis sk a nepresieliel 6r.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » čtv bře 26, 2015 23:49

Zatim nevyresil... Stravily nekolik hodin v troube, po vytazeni se tvarily vyrazne lip tj. na displeji sice byly cary, ale uz byl citelny, ale po vychladnuti se to vratilo do puvodniho stavu. Vlhkost vevnitr evidentne zas zkondenzovala. Rozhodl jsem se, ze je rozdelam a vysusim, ale nejde mi to, nemam tak maly sroubovak a spickou noze se mi nedari sroubky povolit.

Zkusim kouknout po Netu, co s tim. Mozna budou muset do servisu... Kdybys na neco prisel, dej vedet. Fungovat evidentne funguji a verim tomu, ze po vysuseni budou v pohode.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » pát bře 27, 2015 7:46

Vyzkousej silikagel. Tchán mel oroseny mobil, vzal silikagel vysušeny v troubě a pres noc do něj ponořil mobil a pomohlo to.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pát bře 27, 2015 8:31

Mike
Ako je to s ukazovatelom teploty? Ja mam stale 81st, hodiny su od zaciatku tyzdna na policke, zmizol kondenz, ale nadmorska vyska vyskocila na 3000m a lieta v metroch niekolko krat za sekundu a pritom nema dovod.
Pretesnenie silikonom som zavrhol kedze nepozname stale dovod.

Mam hypotezu
1) budem mat v haji senzor tlaku a teploty
2) s oxidovane kontakty, spoje elektronika, kedze som malni ja tie verikalne ciary od hota dole

S rozobratim som zostal stat, nakolko taky maly krizovy nemam.

Podla vsetkeho to vyzera na servis :-(
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod wawrik » pát bře 27, 2015 8:48

Ja len tak obecne - ak sa pod sklíčkom začína objavovať kondenzát, treba to riešiť okamžite. Tak ako u každej inej elektroniky. Čiže vypnúť (prípadne vybrať baterku) a otvoriť hneď, ako je to možné, a nechať pomaly schnúť. Úplne ideálny je dať to niekam do prievanu, pohyb vzduchu je nutný, aby sa tá vlhkosť dostala von a nependlovala v hodinkách.

Sušiť treba rádovo v dňoch, k nejakému zdroju tepla to veľmi dávať netreba, lebo to môže urobiť problém po zatvorení. Tých mikových 45 stupňov je trochu viac, ako by (podľa mňa) bolo zdravé, ale keď to mal v trúbe s cirkuláciou, tak dajmetomu.

Pokiaľ sa hodinky hneď nevysušia, začnú korodovať kontakty, spoje alebo čidlá a je po hodinkách.

A hlavne to po šťastnom vysušení treba dať pretesniť. Bez ohľadu na to, kedy to bolo pretesnené predtým (leda by tam bola nejaká zjavná chyba, napríklad pretočené tesnenie).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod apuka » pát bře 27, 2015 10:42

Ja se spise divim tomu, ze pri takovych hodinkach za XXXX(X) tisic nekomu nechce resit pri vymene baterie zkousku na vodotesnost. Ta stoji (alespon v OV v servisech, kde to delaj) 120-150Kc (i s cenou baterie a vymeny). Je pravda, ze to nedela kazdy servis a taky ze nektere to na zkousku posilaji jinam, takze nemusi byt vymena hotova za 5 minut.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pát bře 27, 2015 10:59

wawrik píše:Ja len tak obecne - ak sa pod sklíčkom začína objavovať kondenzát, treba to riešiť okamžite. Tak ako u každej inej elektroniky. Čiže vypnúť (prípadne vybrať baterku) a otvoriť hneď, ako je to možné, a nechať pomaly schnúť. Úplne ideálny je dať to niekam do prievanu, pohyb vzduchu je nutný, aby sa tá vlhkosť dostala von a nependlovala v hodinkách.

Vybral som baterku a nechal otvorene zadne viecko, dal na radiator, pockam do zajtra. Ale mam cierne obavy.

Dnesnych 12km behu budem musiet absolvovat prvy krat len s telefonom sports trackerom :-(
Naposledy upravil mike dne pát bře 27, 2015 15:04, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pát bře 27, 2015 11:03

apuka píše:Ja se spise divim tomu, ze pri takovych hodinkach za XXXX(X) tisic nekomu nechce resit pri vymene baterie zkousku na vodotesnost.

Vies, ked si sam vymienam operativne baterku niekolko rokov a potom plavam v mori a brodim sa kade tade v snehu, moknem na turach a zatial bez problemov tak nepovazoval som to za nevyhnutne.
Preto mam rad suunto ze som pri vymene baterky nezavisly.
Naposledy upravil mike dne pát bře 27, 2015 15:06, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena citace
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod apuka » pát bře 27, 2015 11:45

kralo píše: ked si sam vymienam operativne baterku niekolko rokov ... a zatial bez problemov tak nepovazoval som to za nevyhnutne.
Ano, dulezite je slovicko "zatial". Problem nastane, kdyz se zacne pokracovat "ale ted..." :-) Jenze to jsem takovi skoro vsichni, mne nevyjimaje. Ja si to u svych hodinek mohu dovolit, protoze je nosim stejne jen v kapse ledvinky a podivam se na ne tak dvakrat-trikrat za ty dva a pul roku, kym jiim nedojde baterka (vlastne to zjistim min. pul roku potom, jak jim dosla :-)) a s ledvinkou nechodim nikam, max zmoknu a tehdy ji mam pod bundou. Ale kdybych si koupil nejakeho sunta, tak bych asi byl (nejakou dobu) poradnejsi.
Preto mam rad suunto ze som pri vymene baterky nezavisly.
Jo, a pripadne po vymene baterky najednou zavisly... IMHO, neni takovy problem si nosit baterku na vymenu na treky, a kdyz se vymeni, byt opatrnejsi a po navratu si nechat udelat testo vodeodolnosti. Riziko se nevylouci, ale rozhodne je mensi nez tak nosit vsude mozne nemozne jeste rok.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 15:13

kralo píše:Ako je to s ukazovatelom teploty? Ja mam stale 81st, hodiny su od zaciatku tyzdna na policke, zmizol kondenz...

Na ten jsem predtim nekoukal, jo, taky ukazuje nejaky nesmysl (asi 86 stupnu, nejde to precist).

kralo píše:Pretesnenie silikonom som zavrhol kedze nepozname stale dovod.

Duvod je prece jasny, vlhkost. Vevnitr, potrebuje ven.

kralo píše:Mam hypotezu
1) budem mat v haji senzor tlaku a teploty

Nemyslim, ze by byly v haji, jen kvuli vlhkosti nefungujou spravne. Uz jsem to jednou v takovem stavu mel a po vysuseni se to spravilo. Tlak, na teplotu jsem nekoukal.

kralo píše:2) s oxidovane kontakty, spoje elektronika, kedze som malni ja tie verikalne ciary od hota dole

To je jedna moznost. Druha, lepsi, ze jsou vlhkosti jen zkratovane a po vysuseni se to spravi. Jelikoz se mi to postupne lepsi, tak doufam u sebe v druhy pripad.

kralo píše:Podla vsetkeho to vyzera na servis :-(

Ano. Telefonoval jsem ted s chlapikem ze servisu a domluvili jsme se, ze mu to tam donesu. Hodinky je potreba rozebrat a vysusit a zkontrovat, jestli nezacaly konkakty korodovat. Jestli jo, tak pry i po vycisteni behem 4 - 5 mesicu odejdou... V takovem pripade bude potreba vymenit elektronika.

BTW, ta tvoje cena je za titanovou verzi?

P.S. Opravil jsem ti citace. Davej na to prosim pozor, zbytecne a dlouhe citace zneprehlednuji vlakno. Kdyz uz potrebujes citovat, tak to zkracuj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 15:20

wawrik píše:Ja len tak obecne - ak sa pod sklíčkom začína objavovať kondenzát, treba to riešiť okamžite.

Tak zle to neni. Vcera jsem trochu hledal a i Suunto pise, ze kdyz se objevi kondenzace jen po prudke zmene teploty, tak to neni potreba resit. Stava se mi to obcas od zacatku a uz skoro 13 let funguji. Typicky sviti na ne pres den slunce, pekne se vyhrejou, pak slunce zajde, teplota prudce klesne, foukne vitr, sklicko se ochladi a uprostred se trochu zamlzi. Zabranit by se tomu dalo leda vymenou baterky pri nulove vlhkosti vzduchu.

wawrik píše:Sušiť treba rádovo v dňoch, k nejakému zdroju tepla to veľmi dávať netreba, lebo to môže urobiť problém po zatvorení.

Uz to mam otevrene skoro tyden a zlepsuje se to hodne pomalu. Ber rozebrani to nepujde, zajdu do toho servisu.

wawrik píše:Tých mikových 45 stupňov je trochu viac, ako by (podľa mňa) bolo zdravé, ale keď to mal v trúbe s cirkuláciou, tak dajmetomu.

Proc myslis? Operacni teplota je do 50 stupnu a ta je predpokladam s rezervou. Servisak rikal, ze to vysusuje pod halogenovou lampickou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 15:28

booze píše:Vyzkousej silikagel. Tchán mel oroseny mobil, vzal silikagel vysušeny v troubě a pres noc do něj ponořil mobil a pomohlo to.

To bych ho musel mit... Ale nemyslim, ze by to moc pomohlo, hodinky jsou tesne a vlhkost se evidentne nemuze dostat ven.

apuka píše:Ja se spise divim tomu, ze pri takovych hodinkach za XXXX(X) tisic nekomu nechce resit pri vymene baterie zkousku na vodotesnost. Ta stoji (alespon v OV v servisech, kde to delaj) 120-150Kc (i s cenou baterie a vymeny). Je pravda, ze to nedela kazdy servis a taky ze nektere to na zkousku posilaji jinam, takze nemusi byt vymena hotova za 5 minut.

No prave. Nejde ani tak o cenu, jako o tohle. Driv bylo nutne posilat hodinky do Brna. Ted jsem nasel novy servis v Praze, ale i tak je to pres cele mesto.

Navic je u techto hodinek nekdy problem s napajenim a pak je potreba s baterkou laborovat. Ony se totiz nepatrne lisi v rozmerech (v radu desetin mm) a kdyz je o neco mensi, nesedi presne a vyskomer se stava nestabilnim. Je potreba dat pod vicko papirek, ktery ji pritlaci, ale zas to nesmi byt moc, jinak se uprostred dipleje udela cerny flek. Takhle jsem s tim nekolikrat blbnul i v terenu. Za ty roky jsem je mel otevrene odhadem aspon 30x, mozna i 50x. A az doted nebyl s vlhkosti problem a ani jsem ho nepredpokladal, nekoupu se s nima.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » pát bře 27, 2015 18:04

mike píše:BTW, ta tvoje cena je za titanovou verzi?

Ano titanova verzia.
Autorizovany srvis v BA mi tiez odporucil poslat k nim, avsak upozornil ze oprava sa moze dostat na uroven ceny uz novych hodiniek :-(

Inak, tesnenie som zatial nikdy nemenil, tak to mozno hude tym. Ale badam ze tento problem zacal po yej parnej saune kde bolo velmi vlhko, potom som hned bol plavat v chladnejsej vode. Zarosenie vystupovalo ako pises Mike i pri osvieteni slnkom.

Inak, take Ambit4 s urcitymi inovaciami A3 by mi vyhovovali.
Pocitujem uz vela obmedzeni, chyba GPS, navi, sms notifikacia, usporiadanie screenu, ale i prenos dat i s foto a mapou tracku na suunto web Atd
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 18:21

Cenou novych hodinek mozna mysleli plastove, urcite ne titanove. V nejhorsim pripade budou muset menit elektroniku, coz servisak odhadoval asi na 4 tisice Kc. Zajdu tam v nedeli a napisu jak to dopadlo.

S tou saunou mas skoro urcite pravdu. Kdyz jsem hledal, co s tim, tak jsem narazil i na to, ze prave saunu Suunto nepodporucuje a to byla rec o normalni. Kvuli prudkym zmenam teploty. Parni je jeste o kus dal.

Hodinky s GPS jsou uplne jina kategorie. S (pro mne) obrovskym minusem male vydrze na baterku. Proto mam tyhle a GPS logger. Prace s daty je trochu pracnejsi, ale od hodinek chci, aby proste fungovaly a nemusel jsem se starat o nabijeni. Jednou za rok vymenu baterky snesu, snesl bych i nabijeni jednou za mesic, ale to je tak limit.

Kolik vazi ty titanove? Kdybych musel kupovat nove, tak bych se nad nima mozna zamyslel, libi se mi... Kdyby staly polovinu, tak se zamyslet nemusim :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod apuka » pát bře 27, 2015 18:46

Parni sauna.... spomente si na membrany. Voda ma velikost kapky XXX, para velikost molekuly o par radu nizsi. Tj. co dobre tesni vodu, paru nemusi (membrana). A kdyz se dovnitr dostane para, pri chladu se stane z ni normalni srazena voda. I kdyby byly hodinky parotesne, tak pro prunik pary je treba nesrovnatelne mensi poskozeni jako vody.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pát bře 27, 2015 18:54

Takhle jednoduche to nebude, tekuta voda zase umi vzlinat a mala mezera v sesazeni krytu hodinek muze fungovat jako kapilara. Membrana (GTX) to resi povrchovym napetim a taky jsou pory podstatne mensi.

Mne se tam vlhkost dostala prave pri oplachovani vodou. Kdyby tam byla nekde vetsi netesnost, tak jsou nejspis vyplavene, tohle tipuju prave na vzlinani. Na coz by ukazovalo i to, ze se to projevilo az druhy den.

Ale do parni sauny bych je urcite nebral ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » sob bře 28, 2015 18:01

trochu sa bojim ze to susenie nepomoze.
Po troch dnoch otvorenia zadnej casti nadmorska stale na 3000m a teplota konstatne 81st.
Podla mna bude potrebny servis, ale pockam mike ho odpoved.

Inak s tymi remiekami to je doslova bolest hlavy, uz som vymenil 2x original titanovy, 3ti krat som uz siel do silikonoveho, co je tiez celkom pekny, hlavne ze origos titanovy ma vysiel 60e, tento silikonovy do 20e.

Uz som rozmyslal i o predaji koli upgradu, kua ale tie hodiny su fakt dizajnovy kusok, skoro kazdeho zaujali ked som sa niekde s nimi ukazal. Samozrejme ze po 6r su naozaj stale velmi pekne.
Ale keby bol zaujem asi by som pozvazoval predaj.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 3:01

Nepotesim te. Mam nove hodinky. A stare v rozlozenem stavu.

Servisak to rozebral a na prvni pohled vypadalo vsechno v pohode. Ani stopa vlhkosti a ani stopa medenky. Ocistil kontakty lihem, dal na chvili pod halogenku susit, slozil a vypadalo to jako puvodne. Po druhem pokusu s 20 minutami pod lampickou se to trochu vylepsilo, ale pruhy tam byly porad, vyskomer skakal sem a tam a teplomer byl nekde mimo.

Takze jsme se dohodli na slusne cene za nove X6HR a stare hodinky jsem si vzal v rozebranem stavu s tim, ze se je jeste pokusim vysusit sam. Servisak tomu moc sanci nedava, ale ja jsem vetsi optimista. Myslim, ze vlhkost tam byla moc dlouho, cele je to nasycene a potrebuje to cas na vyschnuti. Mel jsem to nekolik hodin v troube na 50 stupnu a mam v planu to strcit na delsi dobu do uzavreneho sacku s vysusenym silicagelem, jestli ho teda sezenu. V jakem stavu je to po vytazeni z trouby nevim, dat hodinky dohromady, aby se daly vyzkouset, da trochu prace a nechce se mi do ni. Radej tomu dam cas.

Nemate nekdo prebytecny silicagel? Co jsem nasel tak minimalni baleni po 100 kusech, petikilovou podestylku pro kocky nebo nejaky tachyonizovany nesmysl #-o V praci jsem to vyhazoval...

Kdyz se zadari, budu mit dvoje hodinky, kdyz ne, tak mam nove s dvouletou zarukou. A stare na nahradni dily, coz se muze hodit, jelikoz je prestali delat. Navic si ted muzu dat pokusne par tras s merenim tepu, to jsem driv nemel. Akorat ten hrudni pas... na koho to delaji? Nejvetsi mozna delka v nenatazenem stavu je 88 cm #-o Sice se do nej dostanu, ale celkem tahne a to se nepovazuju za nekoho s extra sirokym hrudnikem. To urcite navrhoval nejaky zlomyslny bezkar :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » pon bře 30, 2015 3:06

kralo píše:Podla mna bude potrebny servis, ale pockam mike ho odpoved.

Bude a nejspis ti nabidnou vymenu elektroniky. Ledaze bys to otevrel a rozebral sam a zkusil to co ja, s nejistym vysledkem.

kralo píše:Inak s tymi remiekami to je doslova bolest hlavy, uz som vymenil 2x original titanovy, 3ti krat som uz siel do silikonoveho, co je tiez celkom pekny, hlavne ze origos titanovy ma vysiel 60e, tento silikonovy do 20e.

Jo, mne stvou i ty umele, za ty roky se to docela prodrazi a hlavne je otrava to shanet.

kralo píše:Uz som rozmyslal i o predaji koli upgradu, kua ale tie hodiny su fakt dizajnovy kusok, skoro kazdeho zaujali ked som sa niekde s nimi ukazal. Samozrejme ze po 6r su naozaj stale velmi pekne.

Pekne jsou hodne, ale na outdoor mi prijdou trochu neprakticke. Jednak jsou tezsi a jednak mohou byt s kovem problemy v zime. Hodinky primrzle k ruce asi nic moc ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » stř dub 1, 2015 19:49

Takze hodiny po tyzdni na policke a radiatore v otvorenom stave (kryt a baterka von) vykazuju 81st a takmer 3000mnm (mali by ukazovat okolo 400mnm).

Skusil som ich zatvorit. V podstate sa da v provizornom rezime s nimi fungovat (bez merania teploty a vyskovych udajov ci meteo tlaku).
Hr meranie s pasom a stopkami funguje akoni limity signalizuje.

Dost obmedzujuce lebo teplotu som vzdy vyuzival na regulovanie vrstiev obliekania kedze pocitovo je to skreslene.
Taktiez kumulativy vysky a aktualna vyska sa nebude dat pouzit a tym padom i orientacia kolko do vrcholu ci zaverecne resume z tripov je v haji.

Je tu ta moznost poslat hodiny do BA technikovi na posudenie a vycislenie nakladov. To budem zvazovat asi neskor Resp. Ked vyjdu Ambit4 tak ich uz asi ani nedam opravit, ibaze by som ich este opravene predal.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod booze » stř dub 1, 2015 20:23

mike píše:Nemate nekdo prebytecny silicagel? Co jsem nasel tak minimalni baleni po 100 kusech, petikilovou podestylku pro kocky nebo

#-o Aha * 400g za 49kc
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod kralo » stř dub 1, 2015 20:43

mike píše:Pekne jsou hodne, ale na outdoor mi prijdou trochu neprakticke. Jednak jsou tezsi a jednak mohou byt s kovem problemy v zime. Hodinky primrzle k ruce asi nic moc ;-)


su titanove,nie su tazke, dokonca mi nevadia ani pri behani.
V zime sa mi nestalo zeby primrzli, ani nechladia. I tak su skryte v rukaviciach, alebo pod rukavom. V pripade merania teploty su zase na batohu.
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2015 21:24

kralo píše:Takze hodiny po tyzdni na policke a radiatore v otvorenom stave (kryt a baterka von) vykazuju 81st a takmer 3000mnm (mali by ukazovat okolo 400mnm).

Jak vypada displej? Zmizely cerne pruhy? Pockej s tim ovsem, az hodinky vychladnou, mne se po zahrati stav lepsil a po vychladnuti se to zas vratilo do puvodniho. Ma aktualni teorie je, ze nejsou zkratovane kontakty, ale primo displej tj. ze je nasakly vodou a proto se tak chova.

Co se vyskomeru tyce, tak vysku proste nastav, nemuzes cekat, ze bude spravne i po zmenach pocasi. Podstatne je, jestli je vyskomer stabilni. Mne skakal jak baletka o desitky az stovky metru v ramci sekund.

kralo píše:su titanove,nie su tazke, dokonca mi nevadia ani pri behani.
V zime sa mi nestalo zeby primrzli, ani nechladia. I tak su skryte v rukaviciach, alebo pod rukavom. V pripade merania teploty su zase na batohu.

Vaha je vec zvyku, ale jsou tezsi nez umele. S kovem na kuzi to muze byt horsi, zkousel jsi je treba v -20?

kralo píše:Je tu ta moznost poslat hodiny do BA technikovi na posudenie a vycislenie nakladov. To budem zvazovat asi neskor Resp. Ked vyjdu Ambit4 tak ich uz asi ani nedam opravit, ibaze by som ich este opravene predal.

Muzes je prodat na nahradni dily. Za 40 Euro je koupim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Suunto hodinky

Příspěvekod mike » stř dub 1, 2015 21:39

booze píše:400g za 49kc

Tohle by slo, ale otazka, co v tom doopravdy je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Elektronika

cron