Snowdon

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Snowdon

Příspěvekod anglicak » stř srp 5, 2009 10:13

Ahoj,

rad bych se zeptal jakou cestou nahoru na Snowdon a jakou dolu...ze ktere jsou nejlepsi vyhledy.Potreboval bych aby vychozi bod byl stejny jako koncovej/ budu tam parkovat auto/. Jsem prumerne zdatny turista, ne lezec po skalach.
Diky moc.
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Snowdon

Příspěvekod ij1 » stř srp 5, 2009 10:47

"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Snowdon

Příspěvekod anglicak » stř srp 5, 2009 21:41

Jo par clanku sem cetl, mam pruvodce, kde je popsano 5 ruznych tras...je to ale anglicky pruvodce a tam ty trasy popisujou jako hodne narocne +nutnost kompasu....jenze tady v UK sou celkem lidi lemry liny a vsude dbaj na bezpecnost az v prehnane mire, tak jsem chtel nejakou osobni zkusenost ceskeho turisty.Diky
anglicak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát led 11, 2008 7:04

Re: Snowdon

Příspěvekod MintyTrips » pát srp 24, 2012 8:36

anglicak píše:Jo par clanku sem cetl, mam pruvodce, kde je popsano 5 ruznych tras...je to ale anglicky pruvodce a tam ty trasy popisujou jako hodne narocne +nutnost kompasu....jenze tady v UK sou celkem lidi lemry liny a vsude dbaj na bezpecnost az v prehnane mire, tak jsem chtel nejakou osobni zkusenost ceskeho turisty.Diky


Ahoj,

na Snowdon jsem lezl dohromady asi 5x a všechny trasy popsané v průvodcích jsou velmi pěkné, výhledy supr, pro fotografa je to úplný ráj.

Trasa která je popsána zde http://www.horyevropy.cz/hory/zapadni-e ... ystupu-56/ začíná od parkoviště v Pen-y-Pass, kam Vás i odveze autobus z města Llanberis, je nenáročná ze začátku ale poslední výstup je pak dost strmý.

Taky se dá jím z městečka Llanberis, které leží pod Snowdonem. Je to zdlouhavé ale méně náročně. Angličani to pak jezdí horský vláčkem z Llanberis.

Další trasa je z vesničky Rhyd-Ddu (je taky delší, středně náročná). Na mém webu najdeš pár fotek a popis trasy co jsme ve Snowdonu dělali: http://www.mintytrips.cz/snowdonia_wales.html (taky je tam mapa).

Kompas potřebovat nebudeš, trasy jsou dobře vidět, je tam většinou dost lidí. Vem si mapu: OS Explorer Map (Snowdon, sheet OL17) - seženeš ji v každém outdoor obchodě nebo knihkupectví v UK.

Tak hurá na Snowdon :)

Jakub
O našem putování po Anglii a Walesu se můžete více dočíst v našem cestovatelském blogu "Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem" (www.mintytrips.cz). Najdete tam plno dalších dobrodružství :)
Uživatelský avatar
MintyTrips
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 2, 2012 8:45


Zpět na Velká Británie a Irsko