ORKNEY ISLANDS

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ORKNEY ISLANDS

Příspěvekod ludyv » pon zář 29, 2008 22:26

Ahojky.... hledám informace o Orknejích? Nebyl tam někdo z vás? Ať sám, nebo s nějakou cestovkou? Chci tam na "vlastní pěst".... hledám info o ubytování, dopravě po ostrovech a tak..... Něco mám z průvodců, ale moc toho není a hlavně osobní poznatky jsou nejlepší... Díky :)
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod Simi » úte zář 30, 2008 9:50

Byli jsme tam pred nekolika lety v ramci vyletu do Skotska. Ztravili jsme tam jen par dni. Ceny si uz vubec nepamatuju a stejne by asi nebyly zrovna aktualni. Byli jsme jen na Mainlandu, na Hoy jsme nemeli dost casu a trajekt tam jezdil relativne malo.
Jeli jsme trajektem z Thurso do Stromness. Bydleli jsme v kempu na brehu more primo ve Stromness. Na plazich u kempu se daly najit vyplaveny krasny hrebenatky(viz znacka Shell ;-)). Po ostrove se dalo jezdit nejakyma mistni busama a docela slusne i stopem. Nicmene podle me nejlepsi dopravou bylo kolo. Dalo se pujcit za celkem rozumny peniz. Krajina je tam takova plocha az prijemne zvlnena a na kole si ji krasne uzijes. Ostrov ma par km, takze se da hezky projet behem nekolika dni cely.
K videni tam krome prirody byly ruzny menhiry a prehistoricky osidleni, palirna atd. Jinak valna vetsina plochy krajiny byly pastviny a pole.

Orkneje ale rozhodne stoji za navstevu...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod djx1 » úte zář 30, 2008 10:18

Ahoj.
Ve Skotakove jsem zil rok a pul, ale na tyhle krasne ostrovy jsem se bohuzel nedostal. Snad priste.

Nejake info najdes zde. Co jsem tak loni zjistoval, jezdi na tyhle ostrovy trajekt z Aberdeen. A myslim, ze tam i s tohoto mesta leta ero. V pruvodcich doporucuji ubytovani ve Stromness a pak podnikat hvezdicove vylety. Ale ja bych to bral s baglem na zadech. Ostrovy zas tak velke nejsou, takze je to jen na par dni.
Ale mam doma nejake DVD a ty zabery jsou uzasne. Jak psal Simi, jsou to jen pastviny...ale to je prave na celem Skotsku to nejkrasnejsi.
Dopravu netusim, ale zkus se ke me na web podivat do odkazu. Mam tam nejake skotske odkazy. Pripadne muzu pomoci nejak dohledat.

Nechcete zkusit jeste Shetlandy?
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ludyv » úte zář 30, 2008 16:43

Dělám na dráze, takže počítám, že na sever Skotska dojedu vlakem... a pak z Thursa trejektem.... Chtěl bych se dostat až na ostrov North Ronaldsay. Jen zjištuji odkud léta letadlo na tenhle ostrov. Počítám s tím, že budu spát pod stanem. Právě ta příroda a tohle počasí miluju. Sychravo, teplota kolem 0... to je něco pro mě :) Nevíte jak je to s dopravou jídla v batohu vlakem Eurostarem? Pustí mě tam třeba s Tatrankama a kávou? Určitě nebudu na jídle tam škudlit, ale kafe a tatranky mi ke snídani stačí. Zbytek si dokoupím až tam. Počítám, že na Orknejích zůstanu tak týden...
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod djx1 » úte zář 30, 2008 16:58

Tak spoje muzes vyhledat zde. Tam by to melo najit vse...vlak, bus, ero...

Vlak najdes tady

S tim tunelem nevim. Tatranky a vubec jidlo podobne ceskemu tu nenajdes. Ale da se tu nakoupit dost levne....Tesco, Lidl. Ceny odpovidaji tem ceskym. Problem je tu trosku s potravou v pytlikach (polivky). Jsou, ale mensi vyber nez v CR. Oni radi polivky z konzerv...jsou levne, huste a ja na nich ulitavam. Ale jinak neni problem.
Sladkosti jsou tu opravdu drahe a fakt hnusne sladke. Zlate Tatranky. Taky si je sem vozim. Muesli tycky jsou taky drahe (obcas maji v Lidlu podobne tem nasim a za dobry peniz). Kafe tu taky sezenes...bez problemu a za rozumnou cenu. Jestli kouris, tak to si tu sakra zaplatis.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod ludyv » úte zář 30, 2008 17:48

A ty polévky se dají koupit všude? dá se to s chlebem počítat jako večeře? Nebo to není tak vydatné? A kolik stojí? Cesta do Thursa bude vlakem v poho...jen si tam musím zjistit ten trajekt na ostrovy...ale to nebude určitě problém až tam.... Kafe si vemu 3v1 a Tatranky ke snídani ...zbytek tam dokoupím... :mrgreen:
Partnerka se mě bojí zeptat na to, co je u mě na prvním místě: jestli ona, náš pes, hory, nebo jídlo...... Netuším proč??? :)))
ludyv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pát led 18, 2008 12:19

Příspěvekod djx1 » úte zář 30, 2008 18:01

Polivky v pytliku jsou tu jako u nas. Jen vetsinou maji 4-5 druhu... Gulasovku tu urcite nesezenes. Tesco je v kazdem vetsim meste. Ale je tu i par jinych vetsich obchodu...treba Asda, Sainsbury's, Morrisons . V malych mestech byva Spar...drahej, ale sezene se tam vse.
Cinske polivky (ty nudlovky) tu maj taky. A celkem dost druhu. Takove ty fofr cinske nudle tu maji taky. Koreni maji taky...ale je drazsi. Veci na spagety maji taky.

Ceny jsou podobne jako v CR, kdyz teda nakupujes v Tescu a podobnem. Lidi si mysli, ze v UK je draho, ale neni to tak. Prijde mi, ze nektere veci jsou tu levnejsi, nez v CR.

Ceny v muzes zjistit treba
tady

Jinak na strankach vsech tehle obchodu je mozne najit pobocky...takze uz doma si muzes zjistit, zda v tech mestech, kde budes neco je. Je to dobre vedet, protoze pak nakoupis za levno.
Jo a v kazdem krame k veceru delaji "vyprodeje". To se da nakoupit dost levne...jsou to treba veci, co maji trvanlivost jen par dni a uz by se za normalni cenu neprodali. Nez aby to nahazeli do kontaku, daji na to polovicni cenu.

Chleba...tak na ten zapomen a uz doma trenuj toustak:-))) Ikdyz obcas se da sehnat neco, co se podoba nasemu chlebu...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice


Zpět na Velká Británie a Irsko