Jak za prací do Anglie a Irska?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak za prací do Anglie a Irska?

Příspěvekod AdamB » stř říj 3, 2007 12:21

Rád bych jel o prázdninách pracovat do Anglie, nebo Irska. Chtěl jsem se zeptat na pár otázek:

-Musí mi být 18? Je mi 17 a čekání na plnoletost by mi zpozdilo lehce odjezd. Všude píšou něco jiného.

-Je lepší jed s agenturou (jakou?), nebo to zkusit sám?

-Kolik se dá cca reálně vidělat na manuálních pracích, kde není nutná kvalifikace?
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Příspěvekod Ježo » stř říj 3, 2007 12:27

Uživatelský avatar
Ježo
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1529
Registrován: úte lis 29, 2005 12:22
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hafi » stř říj 3, 2007 13:06

bracha letos chtel nejkou agenturu, jmenuje se myslim "prace v zahranici". zaplatil asi litr za preklady nejaky zadosti, ktery bych mu prelozil sam a nesehnali vubec nic a dost neochotny. takze urcite sam, nebo jeste lepe jet tam s nekym kdo tam uz byl a jede na jisto.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod jedik » stř říj 3, 2007 13:57

Taky slychavam od pratel, ze agentura se na tebe leda tak vyprdne.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod patentik » stř říj 3, 2007 14:07

Pokud umis dobre jazyk, mas prachy do zacatku + mas nejake kontakty primo na miste tak bych vyrazil. Jet tam uplne na slepo neni nejlepsi.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod norman_64 » stř říj 3, 2007 15:30

Hafi píše:bracha letos chtel nejkou agenturu, jmenuje se myslim "prace v zahranici". zaplatil asi litr za preklady nejaky zadosti, ktery bych mu prelozil sam a nesehnali vubec nic a dost neochotny. takze urcite sam, nebo jeste lepe jet tam s nekym kdo tam uz byl a jede na jisto.
nejsou to ti ze Zlína.??...celkem se stydím že s takovými lidmi sdílím stejný konec republiky :|
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod RUMcajs » stř říj 3, 2007 15:57

jedik píše:Taky slychavam od pratel, ze agentura se na tebe leda tak vyprdne.


Hmm, znamy ze Slovenska tam jeli s agenturou, zaplatili za zprostredkovani 20 tis SK. 2 pohovory na ustredi v Lidlu v Dublinu a pak pry ze maji garantovano minimalne 20h prace tydne a to i v pripade, ze by Lidl vyhorel a oni byli doma.
Nakonec to bylo tak, ze jim nedali vic jak tech 20h a jeste to bylo rozhazeno na 5-7 sichet, nebo 14 dni nic atd. ale nevedeli kdy je zavolaji.
Kdyby odmitnuli, hnedle by jim to zapsalido sichtaku.

Bez jazyka bych nikam nejezdil, kdyz vas v praci budou brat na hul, nebudete mit odvolani. Jeslti jazyk umite, poradite si sami.

P.S. Chce to bud umet AJ, nebo PL - to jsou dva nejrozsirenejsi jazyky.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Příspěvekod Hafi » stř říj 3, 2007 21:39

norman_64 píše:
Hafi píše:bracha letos chtel nejkou agenturu, jmenuje se myslim "prace v zahranici". zaplatil asi litr za preklady nejaky zadosti, ktery bych mu prelozil sam a nesehnali vubec nic a dost neochotny. takze urcite sam, nebo jeste lepe jet tam s nekym kdo tam uz byl a jede na jisto.
nejsou to ti ze Zlína.??...celkem se stydím že s takovými lidmi sdílím stejný konec republiky :|

jj, styď se...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Ewi » stř říj 3, 2007 22:54

V Anglicku zamestnavaju aj mladsich ako 18 rokov. Viem o 16 rocnych ktori pracuju v hoteloch. Dostavaju ale menej penazi ako plnoleti. Minimalna mzda v UK je 5.35 libry, teraz sa to ma zvysit na 5.50, tusim.
Co sa tyka jazyka, cim lepsie vies, tym lepsiu pracu mozes ziskat. A na agentury by som sa nespoliehala. Najlepsie je ist s niekym, kto to ma uz zabehnute a bude vediet najst pracu a ubytko aj tebe.
Ewi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát črc 21, 2006 13:20
Bydliště: SR

Příspěvekod remda » čtv říj 4, 2007 6:45

Kamarád jel taky přes agenturu, nakonec odjel, ale výdělek a práce nebylo to co slybovaly...
Teď už jezdí na vlastní pěst, ale zase už tam má kontakty a tak...
remda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 541
Registrován: pát čer 15, 2007 11:14
Bydliště: Valmez - Valašsko

Příspěvekod AdamB » stř říj 10, 2007 20:51

ted jsem objevil poměrně zajímavý projekt na http://friend.cz/pridejse.htm , nemáte někdo zkušenosti? Vzhled stránek sice nepůsobí moc zajímavě, ale nápad mi přijde dobrej.
AdamB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: stř říj 3, 2007 12:17

Příspěvekod Vilík » stř říj 10, 2007 23:48

No ja sem to zatim moc neresil, ale mozna casem bych neco takovyho zkusil (jestli uz nebudu mit pracu tady)... Jediny, s cim ti muzu poradit je, ze jestli ses registrovanej skaut, tak jen v Londyne sou myslim tri domy, kde se da sehant celkem zalevno ubytovani prave pres skauty...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Jak za prací do Anglie a Irska?

Příspěvekod Stovy » stř lis 11, 2015 14:10

Zdravím, plánuju odjet na nějakou dobu do UK a chtěl bych se zeptat ohledně formalit: Napadlo mě přijet přes wwoofing, po příjezdu začít vyřizovat formality jako NIN,účet atp, a pak až najít normal full time job. Je to reálný nebo už je potřeba mít tyhle úřední věci zmáknutý i na to ? Klapne vyřízení nin s takovýmhle typem ubytování? příp. když se pak přestěhuju, budou s tim další starosti nebo to se neřeší ?
Díkk :)
Stovy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 11, 2015 13:55

Re: Jak za prací do Anglie a Irska?

Příspěvekod goshoom » stř lis 11, 2015 17:53

Už je to pár let, co jsem to řešil, ale proof of address pro mě chtěli jak pro účet, tak pro NIN, a čekal bych to stejné i dnes. Já jsem oboje řešil až po nástupu do práce.
Mrkni po aglickém webu, určitě najdeš kopu dalších informací.
Uživatelský avatar
goshoom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 6, 2008 9:26
Bydliště: Praha / České Budějovice

Jak za prací do Anglie a Irska?

Příspěvekod Michal82 » pát kvě 20, 2016 21:34

Na agentury bych sra....l.
Práci sem si domluvil předem, po příjezdu jsem dostal doporučení a na základě toho a adresy u šéfky jsem dostal NIN asi za týden.
Pro účet v bance ti postačí NIN respektive obálka jako důkaz adresy.
Mzda záleží jak a kde a co umíš, já dělám v úkolu za cca £100-130 na den cca 8h a 30 dní v měsíci.
Daně do £10000 za rok ti vrátí. Jinak ubytování pro pracanty cca £70 na týden taková klasika pokud to poskytujou.
V ČR se odhlásit od zdravotní pojišťovny.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45


Zpět na Velká Británie a Irsko