Londýn- Krátkodobé ubytování

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Warkis » pát říj 12, 2012 14:30

Ahoj,
rád bych jel s kamarádem 24-29.10 (poprvé) do Londýna, ale mám jisté potíže s hledáním ubytování (jednoduše neumím hledat), pročež bych rád poprosil o pomoc na tomto fóru.

Nevíte někdo o něčem pro dva lidi (na čtyři noci 25-29.10), co by obsahovalo pouze to nejnutnější k přežití, ale žádný komfort navíc? Jednoduše nemáme z brigád moc peněz a chceme opravdu platit jen za dvě postele, nic navíc (žádná kuchyňka, wi-fi atp.).
Bohužel nacházím samé přehnaně luxusní pokoje a rád bych narazil na něco, za co bychom za čtyři noci zaplatil pod 1000,- (na jednu osobu), což znamená maximálně 250,- (na jednu osobu) za noc.
Budeme si kupovat 7denní jízdenku na metro, takže doprava není problémem (ale zase čím blíže centru, tím lépe).
A opravdu potřebujeme jen to nejdůležitější na pár hodin spánku, jinak tam snad ani nebudeme.

Nevíte o něčem? Zkoušel jsem hledat na Booking.com a Hostelworld.com. Buď se tam nevyznám, nebo jsem prostě hloupej, ale na obou mi to našlo samé luxuní a celkem drahé pokoje.

Dodatek:
Když už zakládám tento topic, tak rovnou vznesu dotaz ke zmiňované 7denní permanentce do metra. Zajímalo by mě, zda platí jen na metro, nebo i ostatní veřejnou dopravu (jedná se mi o noční autobusy, kdy metro již nejezdí).

A jak je to v Londýně s koly (takové ty stojany, kam hodíte peníze a můžete se projet)? Kolik je na tu půl hodinu půjčení záloha? A když si ho vypůjčím, musím ho vrátit na stejném stanovišti?

Díky za odpovědi,
Honza.

Ps.:
Na oplátku jsem zpracoval seznam nejrůznějších akcí a míst, které v termínu 25-29.10 můžete navštívit zdarma. Ať už to jsou koncerty, muzea, průvody, nebo cokoliv jiného. Pro ty, kdož mají o podobné info zájem, nechť mi napíší na email warkis666@gmail.com, rád seznam přepošlu.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod axi12 » pát říj 12, 2012 14:41

Ahoj, ubytování za 250,-/noc v Londýně asi neseženeš, za takovou cenu nenajdeš nic snad ani v Praze. Znám jeden super hostel za 15liber/noc hned pod Hyde Parkem, je to minutku od stanice metra. Ale za 250,-/noc to nevím, nevím :((
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Warkis » pát říj 12, 2012 14:58

15 liber už je na nás moc :(.
A něco dál od centra, co by se blížilo alespoň deseti librám, opravdu není k sehnání? Jak říkám, budeme si kupovat tu permanentku, takže jakákoliv jízda metrem nedělá problém.

Přijde mi hrozně zbytečné platit za luxus, který nevyužijeme (kuchyň, dobrá poloha v centru, wi-fi, hodně místa, velké postele, krásný design, snídaně atp atp; úplně by stačil nějaký kumbál, kde by se dalo jen přespat).
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Vachon » pát říj 12, 2012 15:07

Neznám levnější blešárnu než http://www.yha.org.uk/hostel/london-st-pauls
Londýn prostě je velmi drahý. Jsou tam i kempy (cca 12 liber za stanovací místo), ale stan asi mít nebudete, že?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod jedik » pát říj 12, 2012 15:12

Hledej sdílené ubytování. Bývají to většinou pokoje pro 8-10 lidí, kde jsou jenom dvouposchoďovky s matracemi. Na 250,- se asi jen tak v Londýně nedostaneš, ale blízko určitě.

Například tady. A takových vyhledávacích stránek jsou tuny.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Warkis » pát říj 12, 2012 16:14

Díky moc.
To sdílené ubytování vypadá docela dobře. Pokud se nemýlím, tak tam jsou některé za 260 na noc. Není to nějaká nachytávka, nebo tak?

Jak to funguje, stačí si objednat dvě postele a o víc se nestarat? Mění se cena s tím, jestli je místnost prázdná, nebo ne? Díky.
Co podpis, ale jmelí...
Uživatelský avatar
Warkis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát říj 12, 2012 14:27

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Jan » pát říj 12, 2012 18:41

axi12 píše:Znám jeden super hostel za 15liber/noc hned pod Hyde Parkem, je to minutku od stanice metra.


Ako sa volá alebo aký je web toho hostela? Díky
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod pavproch » pát říj 12, 2012 19:20

uživatel MintyTrips tady z OF má v profilu napsáno: "nezávislý průvodce Londýnem"

třeba by mohl něco vědět :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod axi12 » pát říj 12, 2012 20:35

Jan píše:
axi12 píše:Znám jeden super hostel za 15liber/noc hned pod Hyde Parkem, je to minutku od stanice metra.


Ako sa volá alebo aký je web toho hostela? Díky

Acacia Hostel
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod MintyTrips » pon lis 5, 2012 8:42

Ahoj, odpovědi, jsme probrali přes email, ale ještě je přidávám tady na fórum, snad se budou hodit i dalším cestovatelům. Jakub

a) ohledně levného ubytování bych zkusil hostely (mají vcelku dobrou kvalitu a velmi přijatelné ceny) - ceny jsou okolo 20 liber na noc a osobu. To je asi nejlevnější co jde v Londýně sehnat - tady je pár tipů na hostely: http://www.mintytrips.cz/ubytovani_v_londyne.html

b) 7 denní permanentka je na všechny druhy dopravy v Londýně - metro, autobusy, vlaky i tramvaje. A bez časového omezení.

c) ohledně kol jsem sepsal malé shrnutí na našem webu - ve spodní části této stránky: http://www.mintytrips.cz/doprava_v_londyne.html. Kola je možno si vypůjčit v jakémkoliv stojanu a do jakéhokoliv pak zase vrátit.
Platí se 1 libru na den za možnost využití kola (lze platit pouze kartou, hotovost není akceptována) a pak poplatek odvozený od délky jízdy na kole (do 30 minut jízdy na kole je to ZDARMA, do 1h30min 4 libry.).
Tady je pak více infor v angličtině a je tam i video: http://www.tfl.gov.uk/roadusers/cycling/14808.aspx

Jakub
O našem putování po Anglii a Walesu se můžete více dočíst v našem cestovatelském blogu "Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem" (www.mintytrips.cz). Najdete tam plno dalších dobrodružství :)
Uživatelský avatar
MintyTrips
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv úno 2, 2012 8:45

Re: Londýn- Krátkodobé ubytování

Příspěvekod Vachon » pon lis 5, 2012 11:25

Ta permice se, tuším, musí nabíjet na Oyster Card. A nejsem si jistý, jestli se vždycky vyplatí proti Day Cards (které si můžeš kupovat podle aktuální potřeby, tzn. třeba někdy mimošpičkovou, někdy na víc zón, když třeba jedeš do Hampton Court apod.)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst


Zpět na Velká Británie a Irsko