Hřivny

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hřivny

Příspěvekod mala » čtv črc 14, 2005 9:37

A ještě bych se chtěla zeptat. Je výhodnější jet tam s dolarama nebo s hřivnama? Mám jet s dolarama, ale mít v záloze už i hřivny? podle našeho plánu přijedem do Užgorodu v neděli, seženeme tam nějakou směnárnu v neděli?..díkes
mala
 

Re: Hřívny

Příspěvekod Vojtos » čtv črc 14, 2005 9:45

mala píše:A ještě bych se chtěla zeptat. Je výhodnější jet tam s dolarama nebo s hřivnama? Mám jet s dolarama, ale mít v záloze už i hřivny? podle našeho plánu přijedem do Užgorodu v neděli, seženeme tam nějakou směnárnu v neděli?..díkes



Směnárnu nebo veksláka seženete určitě. My sme poprvé směnily u veskláka v Chopu na nádraží a pak sme měnili tak po různu občas sme platili i přímo Eurama například v Koločavě u Natálky.

Hřivny určitě můžeš mít v záloze, akorád nevim kde je u nás seženeš. Jinak na výměnu sme sebou měli dolary i eura. Místním to bylo vcelku jedno.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod pripluv » úte srp 2, 2005 10:44

nejelegantnejsi me prislo mit s sebou i kartu. pouzili jsme ji v nedeli v 5:00 rano v Mineralnich Vodach (RU) a diky tomu jsme meli za dolar 28,5 ruble oproti 25 rublum od vekslaka nebo 28 rublum od marsrutkare (a to byla stejne haluz, ze jsme ho sehnali).
jinak v uzhorode neni s vymenou problem, rekl bych...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Návštěvník » pát srp 5, 2005 20:44

V užhorodu je kousicek od autobusoveho nadra smenarna,ale nevim,jestli funguje i v ne.Kazdopadne "vekslaci" budou pracuji i v nedeli a vubec se nebojte to u nich smenit. Kurz 1 Euro = 6 hriven byl stejny jako v bance.
(vratili jsme se cca pred 14 dny, takze mi muzes verit:))
Návštěvník
 

Re: Hřivny

Příspěvekod chufu » pát kvě 28, 2010 17:30

Mám dotaz. Jedu do Lvova od pátku večer do soboty večer. Kolik si tak vzít peněz? Jak je tam draho? Jedu hlavně za památkama, nějaký pití, suvenýr, něco na zub. Počítám, že si proměním 1tis.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Hřivny

Příspěvekod Petras » pát kvě 28, 2010 20:11

Jak již je razeno navrchu,vem si kartu a jsi v pohodě. :wink:
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Hřivny

Příspěvekod chufu » sob kvě 29, 2010 9:32

A když si nechci brát kartu, protože ani nevim kde ji mám a k tomu jsem zapomněl PIN #-o
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Hřivny

Příspěvekod Tomas » sob kvě 29, 2010 10:14

Myslím, že s tisícovkou by jsi měl bejt úplně v pohodě. Já jel pár let zpátky do zakarpatí na tejden asi s 2000 Kč a stačilo to (a to v tom bylo asi 3x nebo 4x ubytování).

Ukrajina není drahá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Hřivny

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 15, 2010 10:32

V srpnu jedem na ukrajinu - zakarpatská oblast. Hned první den by měla být prohlídka Mukačeva. Uvažuju tak, že budu mít nějaké koruny a eura v hotovosti. Prý se dá vyměnit peníze přímo na hranicích. Ale spíše spoléhám na to, že v Mukačevu vyberu z bankomatu, vzhledem k tomu, že jsem u spořky budu se snažit najít bankomat ukrajinské pobočky ERSTE.

Je moje úvaha správná nebo se v něčem mýlím?

doplňuji: akorát, že vzhledem k podílu ERSTE 0,2% na bankovním trhu Ukrajiny bude asi problém najít jejich bankomat :cry:
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Hřivny

Příspěvekod Lipon » čtv črc 15, 2010 11:37

měnili jsme za dobrý kurs přímo na hranicích vedle celnice; ve městě jsme pak lepší kurs neviděli
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Hřivny

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 15, 2010 11:42

Ještě bych poprosil jaké jsou aktuální ceny na Ukrajině. Co jsem našel na netu tak bylo nejnovější info 3-5 let staré. Vzhledem k inflaci cca 25% se ty ceny asi dost mění. Ať vím kolik peněz vyměnit, protože co s těma co zbudou - nakoupit vodku??
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Hřivny

Příspěvekod pripluv » čtv črc 15, 2010 11:45

Skimpy píše:…s těma co zbudou - nakoupit vodku??

Lépe bych to nenapsal.

Při přejezdu na Slovensko sice Ukrajince kontrolovali jak sviňa (komusi rozmontovali žigula až na kostru, jsem nevěděl, kolik kartonů cigaret se vejde za přední světlo :mrgreen: ), ale nás jakožto tři Čechy vítali jak doma. Že jsem měl v báglu sedm flašek vodky nikdo neřešil - nechtěli jej ani abych jej otevřel (bágl byl velikosti akorát tak na těch sedm lahví).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hřivny

Příspěvekod Lipon » čtv črc 15, 2010 14:26

vhodne je koupit vodku uz behem pobytu kvuli preventivni desinfekci :-)))

vyzkouset ruzne druhy at pri odjezdu vis jakou koupit

my jsme na radu jednech Polaku, ktere jsme potkali v turbaze pod Hoverlou, koupili Nemiroffku - po vecerni druzbe s nima jsme totiz vypili veskery nas i jejich snaps (meli demizonek Nemiroffky) a rano zadny bolehlav

a byla moc dobra, cenove takova stredni trida

Pripluv: tak to jste meli stesti na celnika, my chytli takovy tlusty prase, ktery kdyz videlo zeleny pasy bez strojovyho kodu a musel jmena 5 lidi do compu preklepavat rucne, tak zacal nadavat do cehunu, co se tam sereme, ze mame zustat doma a nepridelavat jim praci a podobne chutovky ... po trihodinovem stani autobusu pred zavorou, nez obycejny linkovy pustili, uz nemas chut vubec na nic, natozpak jakkoliv argumentovat tupemu kokotovi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Hřivny

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 22, 2010 10:49

Je lepší vzít sebou dolary nebo eura. Logické mi připadají spíše eura, ale všude se mluví ve spojitostí s ukrajinou o dolarech (úplatky,poplaty atd.).
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Hřivny

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 11:05

Nemiroff, to je zaruka kvality. Zejmena s pjercom (chilli) a brezova (to je ten strom), ty jsou luxusni. na pjercu si ujizdim od kavkazu 2005 a jednu dobu mi to borec primo z UA vozil (nez mel trable na letisti :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hřivny

Příspěvekod tuso » čtv črc 22, 2010 11:08

Lipon píše:... po trihodinovem stani autobusu pred zavorou, nez obycejny linkovy pustili, uz nemas chut vubec na nic, natozpak jakkoliv argumentovat tupemu kokotovi


Bohužel, v téhle situaci argumenty nepomůžou, protože někteří si myslí, že na celnici jsou pánem oni. Ale můj "strach" z celníků a policajtů už je dávno ten tam. Nemám na svědomí nic, proč bych z nich měl mít břichabol. A jak se nebude chovat slušně, tak ho v mezích občanské slušnosti uzemním. Celnic je málo a celníků hafo. Nebude se mu to líbit, můžu si klidně stěžovat. Akorát ti v dané situaci může znepříjemnit dovolenou.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Hřivny

Příspěvekod Uplne jinej Kuba » čtv črc 22, 2010 11:10

Ahoj, lonska zkusenos:
pri ceste na Ukrajinu jsme jeli linkovym autobusem z Kosic, na hranicich jsme stali cca 1-2 hodiny, jednoho Francouze ukrajinsti celnici vyslikli do trenyrek a vymackali mu i pastu na zuby na kus papiru...
Pri ceste zpet znovu obyc. linkovym autobusem nas ukrajinci pustili, slovensti celnici nechali cely autobus vystoupit i s bagazi. Nahnali nas na celnici a vse jsme museli vybalit, bylo jedno jestli slo o Cecha nebo Ukrajince, autobus mezitim prohledali.
Loni se smelo vyvezt 0.5-1l/osoba vodky(to nevim presne) ja mel 1l a 2 krabicky cigaret/osoba (mel sem asi 4). Cesi co byli s nami v autobuse meli karton a nezahodili ho ani po upozorneni ze se to nesmi, zustali na celnici a spisovali protokol, linkac na ne samozdrejme necekal.
Toz asi tak s tim nakupem vodky za zbyle penize...anebo nakoupit a vypit...
Uplne jinej Kuba
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte čer 5, 2007 12:49

Re: Hřivny

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 11:20

nebo poslat balik :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Hřivny

Příspěvekod Jimi » úte črc 24, 2012 20:10

Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady...
Narazím v Rachově na nějakou směnárnu, kde bych si mohl proměnit dolary? Případně ještě v Jasini? A s tou kartou, je možné snad někde v těchto dvou městech platit kartou (potraviny, ubytování)? Nejspíš asi ne, že?
"Svět patří těm, co se neposerou!"Ch.Bukowski
Jimi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned dub 24, 2011 13:55

Re: Hřivny

Příspěvekod blatta » úte srp 7, 2012 9:40

Jimi píše:Nechci zakládat nové vlákno, tak se zeptám tady...
Narazím v Rachově na nějakou směnárnu, kde bych si mohl proměnit dolary? Případně ještě v Jasini? A s tou kartou, je možné snad někde v těchto dvou městech platit kartou (potraviny, ubytování)? Nejspíš asi ne, že?


ahoj,
předevčírem jsem se zrovna vrátil ze Zakarpatské Ukrajiny.K tvým dotazům:
V Rachově(Rachivu) jsem byl jen krátce při přestupu z busu na bus.Ale v 15tis. městě 100% směnárna i banky budou.Vyměníš bez problémů dolary i eura.V Jasinji jsem byl tři noci na turbáze Edelvejs.Hned vedle brány do turbáze je směnárna.Na hlavní ulici,kde je autobusová zastávka je Privatbank.Ta dokonce dávala lepší kurz než směnárna.Nikde v bance na ukrajině neplatíš poplatek za výměnu.Kurz byl za 1 euro minulý týden 9,85 UAH.Všechno jsem platil hotově,takže nevím,jestli se dá třeba na Edelvejsu platit kartou.Ale v obyč.magazínech a hospodách kartou nezaplatíš.Jistota je hotovost.
Určitě kartou zaplatíš na dražších hotelech a ve velkých městech i v lepších restauracích,kde jsou na tuhle klientelu zařízeni.
blatta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 20:38

Re: Hřivny

Příspěvekod Vachon » úte srp 7, 2012 10:02

Asi hlavně pro pražáky, v Opletalce je směnárna, kde se seženou hřivny, lei a podobné měny, pokud si je někdo chce vézt už z domova (třeba při plánovaném příjezdu v noci, navíc než dvojí konverze to výhodnější bude - potřebuje se zbavit peněz, které tady vykoupil).
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Hřivny

Příspěvekod blatta » úte srp 7, 2012 12:12

Ehm,nevím za kolik prodávají v Praze hřivny,ale v Přerově a Olomouci chtěli 2,95-3,00 kč za 1 UAH,což je ........No at si udělá každej obrázek sám :wink:
blatta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 20:38

Re: Hřivny

Příspěvekod Vachon » úte srp 7, 2012 12:17

Nevím, já tam koupil lei za rozumný kurs, ale je jasné, že to nemusí být pravidlem. Pokud máš dolary a nemusíš je kupovat, a tu měnu nepotřebuješ mít třeba v nějaké menším objemu už při příjezdu, tak to není potřeba řešit.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Hřivny

Příspěvekod blatta » úte srp 7, 2012 12:41

Jasně,kurzy různých měn se můžou lišit.Dal jsem to jen jako ukázku,že v mnoha případech chcou směnárny na ne zcela běžných měnách vyrejžovat až moc.Ve Volovci jsem měnil v PRIVAT BANCE eura za hřivny v kurzu 1 EUR/9,85 UAH.Na Ukrajině se poplatky za výměnu v bankách neplatí,jen je nutno přiložit pas a úřednice opíše iniciály do bumážky a dá ji podepsat.
blatta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 20:38

Re: Hřivny

Příspěvekod keijei » úte srp 7, 2012 12:44

Za mesic jedu do Kyjeva a okoli, takze predpokladam, ze tam asi problemy s penezma nejsou. Asi maji vsude bankomaty, ne? Nevite jaky si uctuji poplatek za vyber z bankomatu a jaka je maximalni castka, kterou je mozno vybrat?
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Hřivny

Příspěvekod Vachon » úte srp 7, 2012 13:18

V Kyjevě bankomaty byly už před pár lety, co jsem tam byl, tak snad neubyly. Poplatky za výběr jsou (co vím, všude na světě, tohle není žádné specifikum Ukrajiny) podle podmínek tvé banky, tzn. ten samotný bankomat si už nic nebere, jeho provozovateli platí tvá banka (jde-li o mezinárodní karty). Zpravidla se nevyplatí vybírat malé částky (poplatek je třeba 1,5%, minimálně 150,- Kč apod.) Trochu problém může být s kursem, jde o to, kdy si banky peníze zúčtují, takže nikdy nevíš, jakou částku ti vlastně strhnou. Limity výběrů naopak bývají u bankomatů různé.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst


Zpět na Ukrajina