Ukrajina - pojištění

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ukrajina - pojištění

Příspěvekod mala » čtv črc 14, 2005 9:08

Ahoj...v sobotu odjíždíme na Ukrajinu. Chci se zeptat..je dobré se pojistit?S jakým pojištěním máte zkušenosti? A slyšela jsem něco o pojištění od nich na hranicích za 3 hřivny..:o)... díky
mala
 

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Vojtos » čtv črc 14, 2005 9:12

mala píše:Ahoj...v sobotu odjíždíme na Ukrajinu. Chci se zeptat..je dobré se pojistit?S jakým pojištěním máte zkušenosti? A slyšela jsem něco o pojištění od nich na hranicích za 3 hřivny..:o)... díky


Z Ukrajiny sem se před třemi dny vrátil. Pojistit určitě nikdy nevíš co se může stát a lekářksá péče je v zahraničí svinsky drahá. O jejich pojištění na hranicích bych neuvažoval:)) Dobré pojištění dělá Evropská jelikož ho můžeš udělat po internetu nebo telefonicky. Jinak já jsem se pojiťoval u UNIQUA (taky po internetu) jelikož mám ITIC kartu a k té nabízejí spec. cestovní pojištění po celou dobu platnosti karty asi za 350,- Kč což se vyplatí :smt023
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod teoretic » čtv črc 14, 2005 12:58

Vojtos píše:
mala píše:Ahoj...v sobotu odjíždíme na Ukrajinu. Chci se zeptat..je dobré se pojistit?S jakým pojištěním máte zkušenosti? A slyšela jsem něco o pojištění od nich na hranicích za 3 hřivny..:o)... díky


Z Ukrajiny sem se před třemi dny vrátil. Pojistit určitě nikdy nevíš co se může stát a lekářksá péče je v zahraničí svinsky drahá. O jejich pojištění na hranicích bych neuvažoval:)) Dobré pojištění dělá Evropská jelikož ho můžeš udělat po internetu nebo telefonicky. Jinak já jsem se pojiťoval u UNIQUA (taky po internetu) jelikož mám ITIC kartu a k té nabízejí spec. cestovní pojištění po celou dobu platnosti karty asi za 350,- Kč což se vyplatí :smt023


Vojto, nevis, jestli to jde i na ISIC? - btw. co bys mi kdyztak doporucil do Tater? Kdyby se nedejboze cokoliv stalo a musela zasahovat horska, tak si to clovek bez pojisteni muze jit hodit... - jde mi o to, jestli se mam informovat jen o nejakym pripojisteni v my pojistovne, nebo jestli se nechat pojisiti v nejaky na tohle zamereny pojistovne....

diky

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Vojtos » čtv črc 14, 2005 13:19

teoretic píše:
Vojtos píše:
mala píše:Ahoj...v sobotu odjíždíme na Ukrajinu. Chci se zeptat..je dobré se pojistit?S jakým pojištěním máte zkušenosti? A slyšela jsem něco o pojištění od nich na hranicích za 3 hřivny..:o)... díky


Z Ukrajiny sem se před třemi dny vrátil. Pojistit určitě nikdy nevíš co se může stát a lekářksá péče je v zahraničí svinsky drahá. O jejich pojištění na hranicích bych neuvažoval:)) Dobré pojištění dělá Evropská jelikož ho můžeš udělat po internetu nebo telefonicky. Jinak já jsem se pojiťoval u UNIQUA (taky po internetu) jelikož mám ITIC kartu a k té nabízejí spec. cestovní pojištění po celou dobu platnosti karty asi za 350,- Kč což se vyplatí :smt023


Vojto, nevis, jestli to jde i na ISIC? - btw. co bys mi kdyztak doporucil do Tater? Kdyby se nedejboze cokoliv stalo a musela zasahovat horska, tak si to clovek bez pojisteni muze jit hodit... - jde mi o to, jestli se mam informovat jen o nejakym pripojisteni v my pojistovne, nebo jestli se nechat pojisiti v nejaky na tohle zamereny pojistovne....

diky

t.


Funguje to urcite i na ISIC podrobne info najdeš na http://www.alive.cz/cz/Karty/ISIC/?PHPS ... _pojisteni pripadne tam zkus zavolat;)
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv črc 14, 2005 13:29

teoretic píše:Vojto, nevis, jestli to jde i na ISIC? - btw. co bys mi kdyztak doporucil do Tater? Kdyby se nedejboze cokoliv stalo a musela zasahovat horska, tak si to clovek bez pojisteni muze jit hodit... - jde mi o to, jestli se mam informovat jen o nejakym pripojisteni v my pojistovne, nebo jestli se nechat pojisiti v nejaky na tohle zamereny pojistovne....
t.

jde.
a ještě k tomuhle pojištění (mám ho taky):
platí to prvních 30 dní od opuštění republiky (opakovaně), ale říkali mi, že je potřeba mít nějakej doklad s datem opuštění republiky (tzn. štempl v pasu, cest. smlouva u cestovky apod.)
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

pojištění do TATER

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2005 14:17

tereoretik se tady ptal pár příspěvků výš, jak s pojištěním do Tater. my jedeme do Roháčů, tak¨že taky řeším pojištění. v první řadě jsem si vyřídila pojištění u jejicho horské služby-hlavně kvůli záchranné akci a tak. komunikovala jsem s nima přes mail, jejich stránky jsou www.ate.sk. pojištění stojí na rok a osobu 200 sk. v přepočtu na 2 osoby nás to vyšlo asi 310 Kč, ale problém-platby bance při přesunu penež do zahraničí byly cca 700 Kč. takže příště se buď s někým na slovensku domluvím aby to za mě zaplatil a já mu to vyrovnám,anebo pojedu na nejbliřší slovenskou poštu co je za hranicemi a zaplatím to přes poštovní poukázkou. nyní už mám jejich karty pojištění doma. Jinak na slovensku a v zemích EU platí i naše pojištovna, ale je potřeba mít už tu novou kartičku,anebo potvrzení z pojištovmy. ale tohle třeba neřeší tu záchrannou akci v horách, anebo např.repatriaci. na tu je potřeba mít pojištění. a taky by to neosvobozovalo od platby poplatků, které jsou v dané zemi běžné,ale u nás ne
šíp
 

Příspěvekod Noemi » čtv črc 14, 2005 14:54

Já jsem se včera připojistila u své zdravotní pojišťovny, ale kdybych to měla brát na více dnů než 3, tak to asi moc výhodně není :cry: .
No, a na zásah slovenské HS jsem se samozřejmě ptala taky - aby byla bezplatná, musí se následně doložit doklad o poskytnutí lékařské pomoci.

Naštěstí mě Rujir ubezpečil, že trasa je bezpečná...akorát se cestou není kde schovat před bouřkou :wink: a když prší, tak jsou úseky, které jsou neschůdné :wink: (dle předpovědi obojí počásko zařídí).

Jak tak koukám, mohl by se sraz konat klidně na Slovensku :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Re: pojištění do TATER

Příspěvekod teoretic » čtv črc 14, 2005 15:04

šíp píše:...tereoretik se tady ptal pár příspěvků výš, jak s pojištěním do Tater. my jedeme do Roháčů...


hele nekomol mi nicka :axe:

:)

my taky pojedem asi do Rohacu, jeste se uvidi na posledni chvili podle toho, kde szenem volny ubytovani atd...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod teoretic » čtv črc 14, 2005 15:07

Vojtos píše:
mala píše:Ahoj...v sobotu odjíždíme na Ukrajinu. Chci se zeptat..je dobré se pojistit?S jakým pojištěním máte zkušenosti? A slyšela jsem něco o pojištění od nich na hranicích za 3 hřivny..:o)... díky


Z Ukrajiny sem se před třemi dny vrátil. Pojistit určitě nikdy nevíš co se může stát a lekářksá péče je v zahraničí svinsky drahá. O jejich pojištění na hranicích bych neuvažoval:)) Dobré pojištění dělá Evropská jelikož ho můžeš udělat po internetu nebo telefonicky. Jinak já jsem se pojiťoval u UNIQUA (taky po internetu) jelikož mám ITIC kartu a k té nabízejí spec. cestovní pojištění po celou dobu platnosti karty asi za 350,- Kč což se vyplatí :smt023


nejdriv diky:)

za druhy - to se ale asi nevztahuje na tne prip. zakrok horsky sluzby nebo jo?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2005 15:44

tak jsem se zaregistrovala, čekám ovace :lol:
s tím pojištěním u HSZ je to prý tak: nehradí se vlastní akce, jen ošetření lékařem. no a právě na tu akci jsem se pojistila. kvůli tomu je to pojištění a navíc ani není drahé (200 za rok je za pusu)
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2005 15:44

a teoretikovi se omlouvám za zkomolení nicka
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » čtv črc 14, 2005 15:55

šíp píše:a teoretikovi se omlouvám za zkomolení nicka


uz zase to komolis- pisu se s "c", ale to je fuk:) - uz jsem zvykej:)))

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » čtv črc 14, 2005 16:02

ještě jednou a naposled za komolení nicka. fakt to nebylo úmyslné, máš u mě na srazu outdoorfora panáka.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Hajtek » čtv črc 28, 2011 9:15

Zdravím, chtěl bych to tu trošku oživit. Plánuji Ukrajinu na příští týden od čtvrtka a uvažuji o nějakém pojištění. Jakožto student bych asi volil tu Uniqu (IA za 350kč), tak mě ale vadí zachraňovací práce pouze do 20 000kč. Jde někde na Ukrajinu přiobjednat pojištění na práci horské služby?
Je tak jak je a bude tak jak bude
Hajtek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 28, 2011 8:45
Bydliště: Blažovice

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Skimpy » čtv črc 28, 2011 11:09

Na Ukrajinu jsme uzavírali pojištění normální cestovní u Kooperativy. Dneska už Kooperatova umožňuje uzavřít pojistku přes internet. Platbu můžeš provést převodem přes internet banking s tím, že na určený email necháš zaslat potvrzení o provedené platbě, které si zadáš u zadávání plat. příkazu (klidně tak můžeš uzavřít pojistku o víkendu nebo svátku a nemusíš čekat až peníze dorazí na účet pojišťovny).

Do Tater jsme uzavírali pojištění u Uniqa bylo to sice dražší, ale byl tam speciálně i zásah HS ve výškách nad 2500m nebo tak nějak jak to teď mají Slováci změněné poslední 3 roky - že se na to nevztahuje klasické cestovní pojištění. Jak to je na Ukrajině se zásahem HS netuším.

Pokud mystifikuji tak ať mě někdo opraví. :-)
Uživatelský avatar
Skimpy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1117
Registrován: úte zář 26, 2006 17:05
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: pojištění do TATER

Příspěvekod brhel » sob črc 30, 2011 17:25

šíp píše:ale problém-platby bance při přesunu penež do zahraničí byly cca 700 Kč.

stačí mít účet u Fio Banky a posílnání peněz Česko - Slovensko stojí stejně co Česko - Česko
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Fero » úte srp 2, 2011 20:24

Na Ukrajinu jsem si letos uzavřel pojištění od Allianz. Měli (mají?) nějakou akci pro lidi do 26 let včetně. Četl jsem jejich podmínky a zásah horské služby je tam přímo zmmíněn a to už v základní verzi. Na 11 dní mě to vyšlo bratru na 230 Kč. Den cesty tam a zpět jsem nepojišťoval, neboť tam jsme Slovenskou hranici překročili po půlnoci a zpět před půlnocí.
Fero
nováček
nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 20, 2011 9:29

Re: Ukrajina - pojištění

Příspěvekod Hajtek » stř srp 3, 2011 9:26

Já to nakonec vzal u VZP. Zjistil jsem, že nemám dostatek peněz na účtu abych mohl objednat to pojištění od Uniqy za 350 a kdybych si je tam poslal, tak bych to už asi nestíhal vyzvednout..
Takhle mě to vyšlo na necelý 400 na 12 dnů s tím, že tam mám zahrnutý pojištění odpovědnosti, osobních věcí a kdyby bylo nejhůř, tak mě pojišťovna hradí i služby právního zástupce :)
Když jsem se jich ptal na pojištění zásahu horské služby, tak mě řekli že to dělají pouze do tater, případně alp. Ono upřímně si nejsem moc jist kvalitou horské služby na ukrajině.
Je tak jak je a bude tak jak bude
Hajtek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 28, 2011 8:45
Bydliště: Blažovice


Zpět na Ukrajina