Ukrajina - aktuální stav

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Mogen » ned črc 19, 2015 18:35

Ahoj lidi,
tak to vypadá, že po krátké valné hromadě naší party letos většinu nejvíce láká Ukrajina. Chtěl bych se zeptat, zda má někdo AKTUÁLNÍ informace o tom, jak je nebo není složité vstoupit a pohybovat se po zemi. Naše cesta, která bude cca jen 14 denní, by se týkala především západní a střední části Ukrajiny, takže aktuálním bojům bychom se měli (doufám) hodně dalece vyhnout, ale přeci jen... Určitá nejistota zde je. Má někdo pokud možno co nejaktuálnější informace co se bezpečnosti týče? Za každou prkotinu budu rád. Díky moc.
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod pavproch » ned črc 19, 2015 18:46

přesně kvůli takovýmdle idiotským sebevrahům potom soudruh ministr, který svou funkci dostal za orálek, má prostor exhibovat v telce...

stejně jak ty dvě pipiny loni v pakistánu, ti dva nedávno v albánii nebo fčíl těch pět pitomců v libanonu.... lezou do klece k tigrovi z vlastního rozhodnutí a dobrovolně, přesto dyž jim někdo (zcela logicky a očekávatelně) udělá bebínko, tak požadují pomoc od státu. nasrat a nechat je tam scípnout

pěkně to napsal tom clancy - volně cituju z hlavy:

"if you wanna fuck with tiger´s tail, you gotta be ready to meet his teeth"


howgh
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod wawrik » ned črc 19, 2015 18:52

Mogen: pp sa ti snaží s jemnosťou jemu vlastnou naznačiť, že to nie je najlepší nápad. Veď sa bojuje aj v Mukačeve.

Edit: korekcia.
Naposledy upravil wawrik dne ned črc 19, 2015 19:03, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod grco » ned črc 19, 2015 18:55

chodte do donbasu, tam to vraj najviac zije :)

ja to fakt nechapem, na zemi je milion destinacii, ale podme tam kde je prave obcianska vojna, tam to bude najlepsie :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod AldaCZ » ned črc 19, 2015 19:09

Uplne aktualni nejsem, ale byl jsem v unoru Mukachevo, Kolocava, Jasina, Dragobrat atd. a bylo to naprosto cajk. Krome toho, ze mistni o tom mluvi a par lidi bylo zrovna naverbovano, tak se to teto oblasti netykalo vubec. Momentalne s ohledem na to, co se stalo v Mukaceve bych tam ted uz ale nejel a nasel si neco pratelstejsiho.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod šíp » pon črc 20, 2015 19:47

Můj manžel po celou dobu válečného konfliktu bohužel lítá služebně na Ukrajinu a dle jeho slov je zatím vše v normálu. Sice se prý u místních výrazně posunula hranice strachu a pudu sebezáchovy, ale to se dalo čekat. Nechci tím nikomu tvrdit, že cestovat na Ukrajinu je bezpečné, jen jsem tím chtěla říct, že na Ukrajině se prostě dál žije celkem normálně. Pro rýpaly typu pp: manžel odletět vždy musel, jinak by měl výpověď. Někdy člověk prostě není svým pánem. Momentálně ho tam právě mám.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod jaroslav73 » sob črc 25, 2015 10:04

Já vám nevím, ale mám opačný názor než pavproch ap. Přecházeli jsme v červnu Svidovec plus pařba v Užhorodu a podle mě se není v těchto lokacích absolutně čeho bát. Tahle "válka na Ukrajině" je v souvislosti se Zakarpatím imho fakt nesmyslným strašením a přijde mně to až úsměvný...

Pokud chcete ultraaktuální informace o čemkoliv, tak si dovolím doporučit Petra, který žije dlouhodobě v Užhorodu a pro české turisty dělá kupu věcí... sympatický a ochotný člověk (byl nedávno i v reportáži Objektivu ze Zakarpatí). Provozuje fórum zde: http://forum.ukrajina.tv/viewforum.php? ... 7b60035c71
Web má na http://zakarpati.cz , na Facebooku ho najdete tady: https://www.facebook.com/zakarpati a na Twitteru pod nickem @karpaty

Uznávám, že incident v Mukačevu se stal, ale podle více zdrojů v médiích šlo spíš o zločinecký akt. A účty si mezi sebou vyřizují gangy i v západní Evropě, takže kvůli tomuhle nejezdit do hor na Zakarpatí...? No nevím...

PS: Kdyby se někdo chtěl mrknout na článek, fotky a video z naší cesty, tak si dovolím hodit link: http://www.jaroslavmachacek.com/files/u ... -2015.html

PPS: Nechci, aby můj příspěvek vyzněl nějak kontroverzně... nikomu jeho názor neberu, tohle je zase můj. Takže "peace" :wink:
jaroslav73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 3, 2013 20:38

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod jaroslav73 » úte črc 28, 2015 13:54

No a zrovna dneska Petr napsal, co si o situaci na Zakarpatí myslí a jak to tam doopravdy vypadá. Takže kdo má zájem, tak tadyk: https://www.facebook.com/zakarpati/post ... 3110358444
jaroslav73
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte pro 3, 2013 20:38

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Isha » pát črc 7, 2017 23:10

Nevím, co všichni plašíte. Třeba do Lvova jezdím každý rok a nikdy nic. Jen co je pravda, na západě mají silně protiruskou až nacionalistickou ideologii, ale Češi jsou na Ukrajině velmi vítáni, zvlášť, pokud se rozhodnete navštívit Podkarpatskou Rus. Tam je to sice mišmaš národních cítění, ale vesměs jsou Rusíni k Čechům velmi přátelští. Někteří dokonce mluví česky. A v divočině sotva potkáte živáčka, natož Rusáka :D.
Dál na východ to neznám, nikdy jsem nebyla dál, než za Hoverlou.
Isha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv črc 6, 2017 18:53
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod pavproch » čtv úno 24, 2022 12:56

Tak už je na Ukrajině (zase) válka. Tohle moje dříve naspané stále platí:
pavproch píše:přesně kvůli takovýmdle idiotským sebevrahům potom soudruh ministr, který svou funkci dostal za orálek, má prostor exhibovat v telce...
stejně jak ty dvě pipiny loni v pakistánu, ti dva nedávno v albánii nebo fčíl těch pět pitomců v libanonu.... lezou do klece k tigrovi z vlastního rozhodnutí a dobrovolně, přesto dyž jim někdo (zcela logicky a očekávatelně) udělá bebínko, tak požadují pomoc od státu. nasrat a nechat je tam scípnout
pěkně to napsal tom clancy - volně cituju z hlavy:
"if you wanna fuck with tiger´s tail, you gotta be ready to meet his teeth"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » čtv bře 3, 2022 11:35

Ze srdce si přeju, aby byl Putin sesazen, zůstal naživu a zakusil jemu vlastní metody - gulag na Sibiři o chlebu a vodě, každodenní tvrdá práce... Že jsi starej a už nemůžeš? To nikoho nezajímá. Bum pažbou. Vstávej a makej. (...) :evil:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod mike » čtv bře 3, 2022 17:16

Hele, k cemu jsou takovehle vykriky? Nasrani na to hovado jsme asi vsichni, ale porad plati, ze politika ne a tohle je tak do hospody. Pripadne do diskusi na zpravodajske servery, tam je toho mraky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » pát bře 4, 2022 5:28

Já su nasranej o to víc, že jsem tam měl cestovat, domlouvali jsme všechno, na měsíc to mělo být. Konečně jsem po osmi letech mohl vytáhnout paty z republiky a zase nic..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Olchor » pát bře 4, 2022 7:20

Však tam porád můžeš - jako dobrovolný bojovník, amnestie od Zemana zaručena. :)
Ale vážně - je potřeba být aspoň trochu operativní, pořád je dost států "balkánského typu", kam se dá cestovat místo Ukr - Rumunsko,Albánie, státy býv. Jugoslávie, Gruzie......
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » pát bře 4, 2022 8:35

Jenže Ukrajina měla být přes známost, bydlení u místních, daleko od míst, kam jezdí turisti.. Pro mě ideální stav, navíc vpodstatě za symbolickou cenu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod apuka » pát bře 4, 2022 15:26

@Etheric: Jo, muze to byt lito. Ale i s prihlednutim na Tva specifika si stale myslim, ze "problem", ze tam nemuzes odjet na nejaky trek bude uplne zanedbatelny vedle vsech ostatnych souvisejicich se soucasnym stavem. A to i pro Tebe, stejne jako pro vsechny z nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod mike » pát bře 4, 2022 23:55

Dneska mel Kosik hodinu a tri ctvrte zpozdeni. Po velmi dlouhe dobe, normalne spis jezdi na cas nebo driv. Kuryrka se nekolikrat omlouvala a kdyz jsem se ptal, co se stalo, tak pry nestiha sklad, byla tam vetsina chlapu z Ukrajiny a ti odjeli zpatky... Nase starosti jsou proti tomu opravdu nepodstatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » sob bře 5, 2022 6:41

Problém košíku je problém ryze český. Pročpak tam nepracují Češi? Žeby hovězí pracovní doba a podmínky, hodin jak u hodináře,...? Koneckonců, proudí sem tolik migrantů, tak je můžou nahradit..
Zatím je můj největší problém zrušenej výlet, Mikův největší problém čekání na nákup. Problém budou rostoucí ceny všeho. Problém se může stát i z uprchlíků a pokud to chuj Vláďa bude eskalovat, můžou přibýt další problémy. Ale taky nemusí. Uvidíme.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 17:01

To ses naprosto minul s podstatou meho sdeleni. Polopaticky: tem lidem se ze dne na den prevratil zivot naruby a vraci se domu bojovat proti rusakum. Jde jim o zivot, nam (zatim?) o hovno. Prichazime akorat o trochu pohodli a penez, oni muzou prijit o vsechno.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod apuka » sob bře 5, 2022 21:08

Presne tak, ale taky (aby to alespon bylo primo k CR)
Etheric píše:Problém košíku je problém ryze český. Pročpak tam nepracují Češi? Žeby hovězí pracovní doba a podmínky, hodin jak u hodináře,...? Koneckonců, proudí sem tolik migrantů, tak je můžou nahradit..
aToto neni jen problem Kosiku. Drtiva vetsina z tech cca 160.000 Ukrajincu oficialne pobyvajicich (uz pred valkou) v CR tady pracuje nebo studuje. K tomu jeste hodne "neoficialne". Kdyz velka cast z nich odejde, kdo myslis, ze by je mohl nahradit? Ja tady zadne "migranty" nevidim.... No, je unas nejakych 235.000 nezamestnanych,male taky o 100.000 vice volnych mist - jinymi slovy je nedostatek pracovniku. Kdyz se uvolni rekneme dalsich 50.000 po tech, co by se mohli vratit na Ukrajinu, jak, kym chces ty mista zaplnit????

Aby to nebylo tak OT, klidne se to muze tykat i outdooru -sice sicky a pod v outdoorovych firmach jsou hlavne zeny, ktere se nevrati, ale prece je to ovlivni hodne. Stejne tak pracuji i v cestovnim ruchu, coz outdoor taky uvlivni. Atd., atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 12:39

Asi hloupý dotaz, ale občas čtu, jak na západě Ukrajiny se žije "celkem normálně", tak by mě zajímalo, jestli je vůbec možné, třeba na jaře, aby tam cizinec v aktuální situaci přijel do hor jako turista?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 12:54

Měl jsem /ještě před válkou/ domluvenou dovču na měsíc, na západní straně, vše už bylo hotovo, ale bylo mi od hostitelské rodiny důrazně doporučeno, abych zůstal doma na zadeli, takže asi tak. Pokud tam chceš, jeď, ale bez rizika to nebude. Je na každým, jak si zhodnotí možný rizika. Že tam není boj dnes neznamená, že za 3 dny nebude nepřítel před branami, nebo že nepřiletí nějaká rachejtle.
Můj pud sebezáchovy je sice mizivý, smrti se vůbec nebojím, ale riskovat, že padnu do ruSSkého zajetí, to ani náhodou. To by bylo doslova peklo na zemi.
Kdyby mi dnes bylo -náct, zcela jistě bych tam jel dle původního plánu, ale takovýhle nebezpečný dobrodružství dnes už nevyhledávám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 13:27

Já nemám v plánu tam jet. Jen mě to zajímalo, jak to tam teď v tomto směru vlastně funguje, protože místním to přinášelo nějaké příjmy a před válkou jsem se díval, že fungují i nějaké české agentury, které za prachy pořádali něco jako "Ukrajinské safari". Že tam vozili lidi po horách v ofroudu a po místních dědinách. Tak jestli nějak fungují nebo ten byznys upadnul teď a museli si najít jiné živobytí. Jako místního by mě to strašně bavilo, kdyby se tam na mě bohatí turisti ze západu jezdili dívat jako na atrakci...

To bych spíše očekával problémy typu, že tam na mě někdo z místních zavolá policajty, protože jim to přijde podezřelý a kteří tě nezapomenou někam odvést a zjišťovat totožnost atd. Samotný člověk s batohem a věcmi pro pobyt v přírodě by nebudilo asi dobrý dojem v současné situaci. Ještě k tomu, když mám všechno v zelených, tmavých barvách, abych nebyl nápadný a které na první pohled nepůsobí jako klasický turista. A nepochybuji o tom, že tam Rusko má různé takové diverzní skupiny.

Etheric píše:Kdyby mi dnes bylo -náct, zcela jistě bych tam jel dle původního plánu, ale takovýhle nebezpečný dobrodružství dnes už nevyhledávám :)

Jo, tohle mám stejně. Je to věkem. Ale asi je dobře, že se člověk chová a uvažuje jinak než v 19-ti. To by pak asi byla někde chyba. :)
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 13:39

Věk a rozum spolu nijak nesouvisí .... Někdo je rozumný už ve 13 letech, jiný ještě nemá rozum ani v 60 :)
Jde spíš o to, že dříve jsem byl ochoten riskovat dnes už nepředstavitelné věci a nic si z toho nedělal...
Postupem času jsem si začal jen víc vážit svého života
Naposledy upravil Etheric dne úte led 31, 2023 13:47, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 13:45

Však píšu, že když je to jinak, tak je někde chyba. Pravidlo to není. To, že je věkem jsem myslel, že to je tak u mě. Ty sám také naznačuješ, že je to u tebe věkem.

Etheric píše:Postupem času jsem si začal jen víc vážit svého života

Mě spíš přestalo bavit zbytečně řešit problémy, které pak tímhle vznikají.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 13:57

Ne věkem, ale zkušenostmi v průběhu věku získanými, to je rozdíl, někdo ty zkušenosti nemusí nabrat vůbec - kolik je lidí, kteří se jen díky dosažení jistého věku tváří, jako by sežrali všechnu moudrost světa....
Však kolik lidí 60+ za život poznali jen koloběh škola - práce - rodina a nic víc.. Sice mají úctyhodný věk, ale o životě často ví s prominutím kravskou pí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod ntz » úte led 31, 2023 14:48

Etheric píše:Však kolik lidí 60+ za život poznali jen koloběh škola - práce - rodina a nic víc.. Sice mají úctyhodný věk, ale o životě často ví s prominutím kravskou pí..


toz dvousecne to je ... oni ti treba reknou, ze ty vis o zivote kravskou 3.14cu protoze ses' celej zivot staral akorat o sebe a resil tak maximalne kam jit o weekendu na vylet .. naopak na zaklade toho, co rikas, mi vypliva mezi radky, ze sam o sobe predpokladas, ze toho vis o zivote mnohem vic, nez bezny chudak, co chodi do prace a v potu prace dre, aby deti mohly chodit ve skolni jidelne na obedy a aby familie mohla jet jednou za dva roky do chorvatska ..

ja spis doporucuju naslouchat ostatnim jako kdyby meli vzdy pravdu a k tomu co sam vymyslim, bejt podeziravej, jako by to byla vetsinou blbost

(na tohle je najekej citat nejakyho filozofa, kterej zni takhle nejak podobne ...)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 14:54

ntz píše:sam o sobe predpokladas, ze toho vis o zivote mnohem vic, nez bezny chudak, co chodi do prace a v potu prace dre, aby deti mohly chodit ve skolni jidelne na obedy a aby familie mohla jet jednou za dva roky do chorvatska ..

Já "chudák" makám 6 dní v týdnu :) Ale děti nemám. Jinak tak to prostě je... Kdo šel z plně funkční rodiny do školy a hned poté založil svoji rodinu a takto fungoval po zbytek života, neměl jaksi možnost poznat život mimo tuhle bublinu, ve který jsou role už dopředu tak nějak dány..
Že já se staral jen o sebe... Jo, už v 16 letech jsem musel platit celej nájem atd.. Pokud mi to někdo závidí jen proto, že jemu se tyhle možnosti za svého mládí nenaskytly, prosim, ale vážně není co závidět, fakt ne..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Dromedaro » úte led 31, 2023 15:38

Etheric píše:Ne věkem, ale zkušenostmi v průběhu věku získanými, to je rozdíl, někdo ty zkušenosti nemusí nabrat vůbec

Tak já to bral, že věk a zkušenosti jdou ruku v ruce. Ale ani zkušenosti sami o sobě nezaručí, že tě to někam posune.

Etheric píše:Však kolik lidí 60+ za život poznali jen koloběh škola - práce - rodina a nic víc.

Vidím to stejně. Ale zase neberu nikomu, že starat se o rodinu s dětmi není lehké.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 15:45

Dromedaro píše:Ale ani zkušenosti sami o sobě nezaručí, že tě to někam posune.

:smt023
Starat se o rodinu není lehké, znám to ze svého okolí, ale jsou to většinou starosti, které tě vůbec nikam neposunou. Prostě jsi chycen v pasti, v koloběhu, ze kterého není úniku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Další

Zpět na Ukrajina