Doprava vlakem na Ukrajinu

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » čtv čer 14, 2012 11:06

Ahoj, chystáme se začátkem července s přítelkyní vlakem na Podkarpatskou Rus do hor. Mohli byste prosím poradit vhodnou dopravu - spojení? Asi nočním vlakem do Košic a pak ráno jak?? Případně můžete doporučit rovnou nějaké výchozí místo pro několika denní trek se stanem. diik
Naposledy upravil Foggy dne čtv čer 21, 2012 9:37, celkově upraveno 1
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Lipon » čtv čer 14, 2012 12:54

my jsme jeli tak, že jsme vylezli na Hoverlu, pak Siněvirský park, muzeum vorařství, výstup na poloninu nad Koločavou, přes poloninu do Koločavy a zpět

k Hoverle - vlakem do Košic, z Košic busem směr Užhorod a Mukačevo (tam končil) z Mukačeva místním dálkovým busem směr Chust, Rachov(Rachiv) (psáno transkripcí) kde končil, z Rachova "taxikem" do vesničky Luhy a odtud již jen horekopcom k Hoverle
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Famiso » čtv čer 14, 2012 12:57

Vlak prý čeká dlouho na hranicích (jiný rozchod kolejí) a musí se víc přestupovat. Trváte na tom jet vlakem? Já se tam chystám letos v září a pojedu autobusem - Regabus (prý docela luxusní autobusy, cena 1250,-) jezdí přímo do Rachiva, které je turistickým východiskem do Černých hor (mapa), Svidovce a Gorgan (mapa). Nemusí se nikam jezdit ukrajinskou dopravou, maximálně se kousek přiblížit. Svidovec je více navštěvovaný a zajištěný (chaty atd.), Černá hora je vyšší a známá, Gorgany jsou opuštěné, dál a nemají hřeben.

Co popisuje Lipon jsou Černé hory (Hoverla) a dále pak severně až do té druhé mapy okolo Gorgan na Siňevír.
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » čtv čer 14, 2012 16:19

moc diky za tip s autobusy, to by bylo idealni spojeni!
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod axi12 » čtv čer 14, 2012 17:16

Tyjo!

to je super tip na spoj na Ukrajinu... a dokonce jezdí i z ČB, díky!
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Famiso » pát čer 15, 2012 14:32

Tak ještě přidám Google mapu s vyznačenými městy kam a odkud jede Regabus a oblastí, kterou pokrývají odkazované mapy: http://goo.gl/maps/9ZTW

@axi12: Ale ten z Budějovic staví nejblíže ve Stryji, taky jsem o něm uvažoval, ale pak jsem usoudil, že bude lepší jet z Prahy do Rachiva - ale na Poloniny je to skvělý spoj.
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod axi12 » pát čer 15, 2012 15:38

jo, to jsem zjistil... ale tak na Ukrajině se ceny za vlak nebudou pohybovat moc vysoko, ne?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Lipon » pát čer 15, 2012 16:08

ceny ani rychlost nebudou vysoké :-)
jestli jede přímý spoj z Prahy do Rachova, tak o ničem jiném nepřemýšlej, pohodlně se dostanete až na místo
my heli popsaným způsobem před 8 roky, kdy to jinak nešlo, a to jsme byli ještě šťastný, že jsme mohli Karosou dojet z Košic až do Mukačeva, místní bus, i když "zájezďák" byl utrpením
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod axi12 » pát čer 15, 2012 16:13

jo.. dík.. tenhle rok už to neplánuji, mám v plánu již troje hory, ale příští bych rád :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » pon čer 18, 2012 9:30

Tak jsem udelal rezervaci autobusu do Rachiva na ukrajinu. Jeste bych potreboval vymyslet zpet. Protoze bychom radi jeli utery nebo streda odpoledne. a to ty busy asi nejezdi. Co myslite?
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Famiso » pon čer 18, 2012 19:12

1) Naplánujte to tak, abyste se vraceli v neděli, pondělí, nebo až ve čtvrtek (například vyjeďte už ve středu, středa - neděle vyjde na pracovní dny stejně jako pátek - úterý).

2) Místní dopravou (asi nedohledatelné online) do Užgorodu a odtud atobusem Noblessline, nebo Regabus. Což vyjde dráž.

3) Z Rachiva, Beliň, Kvasy, Jasině (a dál po trati) jezdí denně vlak* do Ivano-Frankivsk a odtud už jede do prahy Regabus v úterý a ve středu. Což vyjde znatelně dráž a časově méně výhodně, navíc kvůli přestupu méně spolehlivé. Já si to zjišťoval, když jsem zvažoval návrat z Gorgan výrazně severněji od Rachiva.


[*]na trati asi jezdí i jiný než tento o půlnoci a drahý, ale ty nejsou na internetu, alespoň jsem je tam nenašel, ale když budete z Rachiva startovat, tak se tam rovnou můžete zeptat na odjezdy vlaků do Ivano-Frankivska.

Doplnil jsem to i do své mapy: http://goo.gl/maps/9ZTW
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » čtv čer 21, 2012 9:36

Ahoj, tak mame koupene listky na regabus. 4-9.7. do rachiva.
Takze mapa okoli je tedy ta co si posilal - cerne hory? Ted jeste vymyslet nejaky pekny 4 denni trek. Se spanim ve stanu. Mate nejake navrhy? nejlepe nekde po znacenych cestach. Jsou nejake problemy se spanim ve stanu po ceste? diiky

mozna je neco na http://rakhivtour.com.ua/index.php?Eng?About
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Lipon » čtv čer 21, 2012 10:03

nevim jak ted, ale pred nejakyma ema osmi rokama se o nejakym znaceni nedalo mluvit
hezky pekne postaru - kompas, zorientovat mapu a trada (roky stravene v pionyru prisly vhod :mrgreen: )
cesticky byvaji vyslapane, ale taky obcas vedou nekam uplne jinam, nez jak puvodne smerovaly ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » pát čer 22, 2012 11:59

Skoda ze me pionyr minul, proto: Nemate nekdo odkaz na topo mapu zakarpatske ukrajiny do garmina? :)
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Olchor » pát čer 22, 2012 18:19

Na serveru CVUT jsou staré vojenské mapy Ukrajiny, fungují docela dobře, čas tam běží pomalej. Nakalibruj si je do GPS.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Famiso » úte čer 26, 2012 20:53

@Foggy: Ano okolí je ta mapa Černé Hory. Je celkem nová z roku 2010, vydali ji poláci a taky tam značili turistické trasy, takže ty co jsou na mapě budou v dobrém stavu. Ovšem značený je vlastně pouze celý hřeben, ale žádné přístupové cesty.

Co se týče spaní, tak nebyl jsem tam, ale podle informací co jsem dohledal není se spaním ve stanu problém. Tato oblast bývá deštivá, což znamená jednak, že je třeba být připravený na déšť, ale také, že není velký problém sehnat vodu, podle mapy by měly být prameny i přímo na vrcholu a podle cestopisů tam většinou jsou.

Jako taková logická trasa mi na první pohled přijde třeba: Nechat se z Rachiva odvézt do Luhy a pak pokračovat silničkou v údolí (pěšo, nebo když vás někdo sveze) až na vrchol Stoh, tam už je žlutá značka, po ní stačí pokračovat směrem Pop Ivan, v některém sedle s pramenem pod ním zakempovat. Druhý den přejít Pop Ivan a jít stále hřebenovkou až k jezeru Berbeniskul, kde je osvědčené (bývá tam dost lidí) tábořiště. Další den pokračovat po žluté na Howerlu a Pietros a před ním, nebo za ním v sedle s pramenem zakempovat. Poslední den vás žlutá zavede až do Kwasy, odkud snadno dojedete (vlak, autobus) do Rachiva. Přístupová cesta je jednoduchá a pak je to už pořád po turistické. Záleží na vaší zdatnosti zda to zvládnete ujít.


Mě by spíše zajímalo jak moc je aktuálně hřeben Černých Hor navštěvovaný (jestli tu někdo ví). Tedy: budu v září potkávat turisty, nebo budu spíše sám?
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod davidgjavsnv » stř čer 27, 2012 7:36

ešte čo sa týká dopravy na Ukrajinu, tak ja mám odskúšané toto spojenie a možem doporučiť
http://cp.atlas.sk/vlakbus/spojenie/

12:10 KE-čierna nad tisou - 13:57 dojdeš
14:10 cezhraničný vlak do Čopu do ktorého prídeš 15:52 (hodina je časový posun)

Výhody:
- rýchlosť prechodu hraníc
- cezhraničný vlak čaká na osobák z KE


okrem toho z čopu potom ide vlak smerom na volovec a lvov.
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Foggy » úte črc 10, 2012 8:14

Ahoj tak jsme se prave vratili z Ukrajiny. Doprava Regabusem je v pohode. Vse bez komplikaci. Jen na hranicich hodinova cekacka a na ukrajine to pomerne casto zastavuje. Takze cesta celkem cca 15h. do Rachiva. Autobus klasicky starsi zajezdak. 95 procent lidi v autobuse jsou ukrajinci.

Diky za tip na trek, sli jsme to temer presne podle doporuceni. Odvest mistnim busem do Luhy, tam odtud pesky smer Stoh (obejit, protoze je tam hranice) a pak uz porad po zlute az zas do Kwasy. Pres Pop Ivan i Hoverlu. Pred Pop Ivanem jsme jedinkrat bloudili a hledali cestu lesem/kosodrevinou. 3 noci. Posledni noc jsme spali v hotelu v Rachive za 80 hriven/osoba, Pocasi pres den pekne (a hlavne dole poradne vedro) a odpoledne bourky.
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Doprava vlakem na Ukrajinu

Příspěvekod Famiso » ned črc 15, 2012 15:19

@Foggy: Fajn, že se výprava vydařila. Jak moc jste cestou potkávali lidi? Zajímalo by mě, jaký je tam turistický ruch přímo na hřebenech Černých Hor. Díky.
Famiso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 29
Registrován: úte bře 27, 2012 11:52
Bydliště: Husinec (před pár stoletími bych byl soused mistra Jana)


Zpět na Ukrajina