Povolení: pohraničním území UA-RO, Rachovské hory–Maramureš

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Povolení: pohraničním území UA-RO, Rachovské hory–Maramureš

Příspěvekod JakubHajek » pon čer 28, 2010 13:28

Ahoj
Chystáme se s přáteli vyrazit na Zakarpatskou Ukrajinu. Rádi bychom se podívali do Rachovských hor – startem našeho výletu bude vesnice Dilové a hlavním cílem výšlap na vrchol Pop Ivan Trebušanský (Maramurešský) 1 937 m. Tato trasa se nalézá v pohraničním pásmu. Zjistil jsem jak z průvodců tak i z internetu, že je potřeba získat povolení od hraniční stráže. Dokonce jsem našel návod i se vzorem žádosti viz http://mountain-site.com.ua/?page=blog&record=223 , která se má podat (jak jsem pochopil) na velitelství pohraniční stráže v Mukačevu. Nevím do jaké míry jsou tyto informace aktuální a ani dobře nechápu celý postup, zda jde pouze o nahlašovací povinnost, či si máme povolení vyzvednout na této stanici? Jinde je uváděno, že stačí pouze žádost vyřídit v Dílovém.
V Blízkosti Rachovských hor (spojeno hřebenem) se nachází v Maramuréšských horách vrchol Farcaul 1 962 m, který však leží již na území Rumunska. Je možné zjistit, zda existuje legální způsob jak navštívit oba vrcholy při jedné túře? Budu vděčný za jakékoliv nové informace (jakub.hajek(zavináč)email.cz).
Jakub Hájek
JakubHajek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 3, 2010 12:23

Zpět na Ukrajina

cron