Ukrajina - aktuální stav

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod ntz » úte led 31, 2023 17:18

vsechno neco ma do sebe ... vi neco o svete zemedelec co zije na vesnici celej zivot ve spojeni s prirodou a nebo zase neco vi o zivote businessman z mesta, co cestuje po svete a uzavira nejake blaznive obchody ?

vsechno ma neco a nikoho bych radsi neodsuzoval - hlavne uz vubec ne starsi lidi (60+) ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2038
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Etheric » úte led 31, 2023 17:26

Však já nikoho nesoudim. Jen si všímám faktu, že mnoho lidí se jen díky dosažení jistého věku tváří, jako by sežrali Šalamounovo lejno. Ne, mezi věkem a rozumem není žádná korelace a hájení starších jen proto, že jsou starší, je úplně mimo. Dosáhnout stáří není žádná zásluha ani důvod k respektu. Ten si člověk musí zasloužit jinak, než tím, že dýchá vzduch 60 let..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod apuka » stř úno 1, 2023 14:19

Dromedaro píše:Já nemám v plánu tam jet. Jen mě to zajímalo, jak to tam teď v tomto směru vlastně funguje, protože místním to přinášelo nějaké příjmy a před válkou jsem se díval, že fungují i nějaké české agentury, které za prachy pořádali něco jako "Ukrajinské safari". Že tam vozili lidi po horách v ofroudu a po místních dědinách. Tak jestli nějak fungují nebo ten byznys upadnul teď a museli si najít jiné živobytí. Jako místního by mě to strašně bavilo, kdyby se tam na mě bohatí turisti ze západu jezdili dívat jako na atrakci...

To bych spíše očekával problémy typu, že tam na mě někdo z místních zavolá policajty, protože jim to přijde podezřelý a kteří tě nezapomenou někam odvést a zjišťovat totožnost atd. Samotný člověk s batohem a věcmi pro pobyt v přírodě by nebudilo asi dobrý dojem v současné situaci. Ještě k tomu, když mám všechno v zelených, tmavých barvách, abych nebyl nápadný a které na první pohled nepůsobí jako klasický turista. A nepochybuji o tom, že tam Rusko má různé takové diverzní skupiny.
Hm, co tak se na to podivat trochu rozsirenym pohledem aktualni situace a nevidet jen nektere omezene aspekty? Krome toho, cos napsal, jeste...

Myslis si, ze pro "mistni" je ted nejdulezitejsi starosti shaneni prachu? Je tam mobilizace, takze se ani na zapade UKR se urcite nezije "celkem normalne". Mimochodem, obcas se "infrastruktura" raketama/dronama nici i uplne na zapadnych hranicich, v turisticky zajimavych horskych oblastech jeste vice.

Divas se na to i z pohledu, ze kdyz tam pujdes jako turista, tak zatezujes celkove jejich hodne obtizne fungujici "system"? Proste pro ne budes "zatez". Doprava, jidlo, ubytovani - ale i pripadne zachranne slozky, zdravotnictvi, atd. Muzes si rict, ze TY "nic nepotrebujes", ale pravda to neni a jakymkoliv svym pohybem a pobytem to nejak ovlivnujes, i kdyby se Ti nic nestalo a mel sebou naprosto vsechno. Minimalne nejakou dopravu potrebovat obcas budes - tam je ted benzin/nafta vice-mene "oficialne pasovana" z ciziny a bezna doprava v beznem zivote nebude ta nejvyssi priorita v jeji dostupnosti. Ne to jeste v podstate nepotrebna doprava nejakeho turistu.

Dalsi veci je, ze tam Te bezne nepojisti zadna pojistovna, v pripade nutnosti budes mit dobry problem se o sebe postarat.
Atd, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod ripper6 » ned úno 25, 2024 22:17

Mam znameho co tam jezdi. Uz to odmita, protoze ma v CR rodinu.
Lze tam ject, ale bez pojisteni, za prachy se tam delala i prohlidka cernobylu. Proste dali tomu turistovi helmu, veci aby vypadal jako vojak a bylo. Jenze kdyz ze nevrati, vysvetluj to jeho rodine.

V CR lidi nebudou mit taky ustlano, pujdou brzy cvicit az dostanou nejake povolani a branna povinnost je dost realna.
ripper6
účastník
účastník
 
Příspěvky: 440
Registrován: pon dub 8, 2013 10:00

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod Hafi » pon úno 26, 2024 12:24

byla tu nějaká diskuse zavánějící politikou, tak jsem ji přesunul do moderatorskeho vlakna, neb to nemám teď čas číst
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Ukrajina - aktuální stav

Příspěvekod mike » pon úno 26, 2024 14:52

Precetl jsem si to a budu hlasovat pro to, aby to zustalo odklizene. Politiku na OF nechceme. Obcas se ji uplne nevyhneme, jelikoz se tyka outdoorovych temat, ale tohle nebyl ten pripad. Na podobne diskuse mate spoustu jinych mist, sem to prosim opravdu netahejte.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Ukrajina