Santiago de Compostela

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Santiago de Compostella

Příspěvekod Světluška » čtv bře 10, 2005 21:41

Jen tak mimochodem, nemáte někdo zkušenosti o cestě do Santiaga de Compostella?Praktický informace, zkušenosti, tipy...a tak *
Světluška
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát úno 18, 2005 19:08

Santiago de Compostela

Příspěvekod Alena » pát srp 12, 2005 11:19

Ahoj Světluško,
tvůj dotaz je z března, tak předpokládám, že už jsi tam asi byla - nemáš nějaké tipy a rady?
díky Alena
Alena
 

Příspěvekod naen » sob srp 13, 2005 15:24

je to ve španělsku a je tam plno flanďáků, pročež mě tam nikdo nedostane ani papamobilem....

:wink:
naen
 

Příspěvekod ferda » pon lis 28, 2005 21:24

Jsi pěkný déba,je to v Portugalsku.....
ferda
 

Camino de Santiago - poradte

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 19:31

Na září plánuji tuto poutní cestu do Santiaga de Compsotela (750km)
viz:
Obrázek
Outdoorovej typ moc nejsem, jako stopy do španělska, ale spíš vesnice a městečka spaní v sadech a tak. Má někdo zkušenosti s touto cestou? Chci se zeptat co to znamená pro netrénovaného jeidnce 750km?
-vím, že nepostuji do jednotlivých fór, ale nechi to tady celé zaneřádit :)

1.) Boty - na takovouto dlouhou cestu - plánuji koupit Garmont SYNCRO GTX
2.) Sandále? Mám si brát sandále pokud cestou ponesu batoh 10-15kg? nebo mi to zbytečně rozloží nohu?
3.) Jak ošetřovat nohu - co se stane? Čim podporovat zmenšení otoků?
4.) Trekingové hole - mají smysl? Kolik stojí ?
5.) myslíte, že to je dobrý nápad :) ?
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: Camino de Santiago - poradte

Příspěvekod pripluv » úte kvě 15, 2007 19:39

1.) Co to je za terén?
2.) Sandále? Hodí se, minimálně na večerné lítání okolo stanu.
3.) Větrat, sišit, stříhat nehty.
4.) Věc názoru a cena věc značky. Záleží na terénu.
5.) Určitě!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 19:50

Mam asi piatich kamaratov, co to presli. Ak chces, tak mi posli SZ a dam ti kontakt aspon na toho najochotnejsieho, co to presiel v decembri minuleho roku.

Z toho co mi rozpravali (a ze toho bolo):
1. Nie zly vyber, ale ak ich chces specialne na tuto cestu, tak by som mozno zvolil nieco este lahsie. Tj. sice nad clenky ale textil - predsa len tam cez leto bude neustale 30C a viac.
2. Zober. Par ludi tam vraj malo taky problem s botami, ze to nakoniec cele presli v sandaloch.
3. Noha sa ti strasne zvacsi, zavisiac na topankach a zvyknutosti pribudnu pluzgiere. Starostlivost klasicka - umyvat, strihat nechty, pluzgiere prepichovat a tak... Proste chutovka.
4. Ak si na ne zvyknuty, tak urcite. Ak nie si, tak je to otazne. Niekomu vyhovuju, niekto ich nenavidi. Vzhladom na teren, ale rozhodne nie su nutnostou. Aj tak je tam tradicia zohnat su putnicku palicu ako mal Mojzis a pouzivat len tu.
5. Jednoznacne!
*
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 19:51

750) zalezi jak dlouho to minis jit...kdyz si das kazdy den pohodovejch dvacet a jednou tydne volno tak asi v poho, pokud o chces zvladnout za tri tydny, coz je standard pro tamni profiky, tak budes mit mozna problem...zalezi co pro tebe znamena "netrenovany"
1) synchra nejsou spatny na to co to je, pac to sou v podstate vse polni cesty
2)kup sandale, ale nejaky ktery maj pevnou podrazku, tvarovanou podle nohy, idealni by byla spicka proti ukopnutejm palcum (dela teva, keen, merrel,...) - vetsina ty trasy totiz by urcite sla v sandalech jit, coz by mohlo byt pohodlnejsi-prinejmensi pro stridani s pevnejma botama, ale musej to ty sandaly vydrzet.
3)viz pripluv
4) nevim, ja je nemam, ale myslim, ze na toto by meli cenu...pocitej 1500-nekoupis uplny smejdy, ale zase na rovne cesty nepotrebujes extremni pevnost...
5) me by tam vadili ty nabozensti fantici :lol: ...jinak co tak vim tak je nejaka "severni" varianta pres hory. tu chodi min lidi, a me by zaujala vic.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Camino de Santiago - poradte

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 19:53

Přípluv píše:1.) Co to je za terén?

rovné cesty, štěrk, písek, šutry, možná sem tam nějakej kopec.. Nic extrémního. Spíš je to dlouhé :) ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod sobb » úte kvě 15, 2007 19:55

Hodne zajimavych informaci najdes v knizce Cestou hvezdy
od Pavly Jazairiove


1. ty boty asi v pohode, zalezi na tobe jestli radsi celokozene nebo ne, zrovna sem bych asi spis volila lehci boty kombinace textil-kuze
2.sandale se celkem hodi, pokud mas nejake "terenni" tak se v nich da i v pohode chodit
3.jak pise pripluv + pokud nejsi zvykly/a tak mozna trochu trenovat
4.tam nutne nebudou, hodit se muzou - kdyz treba zlobi koleno, tak odlehci (prumerne stoji kolem 1000kc)
5.proc ne, tahle cesta ma neco do sebe - uz jen kvuli tem lidem co cestou potkas (viz vyse zminena kniha)

*
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 19:57

Rujir píše:2. Zober. Par ludi tam vraj malo taky problem s botami, ze to nakoniec cele presli v sandaloch.

4. Ak si na ne zvyknuty, tak urcite. Ak nie si, tak je to otazne. Niekomu vyhovuju, niekto ich nenavidi. Vzhladom na teren, ale rozhodne nie su nutnostou. Aj tak je tam tradicia zohnat su putnicku palicu ako mal Mojzis a pouzivat len tu.


ad 2. jaké sandály třeba .) pošlete odkaz na nějaké - představuji si tak strop 2.000 :) ...

ad 4. Nejsem na ně zvyklý, nevím co od toho mám čekat, ale mám špatné nohy - měl sem jít na operaci a td, klenba mi povoluje - mam 60% dotyk s povrchem co normální člověk :) tak nevím jestl itoto třeba nepomůže ulevit nohám ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 20:00

Might píše:ad 4. Nejsem na ně zvyklý, nevím co od toho mám čekat, ale mám špatné nohy - měl sem jít na operaci a td, klenba mi povoluje - mam 60% dotyk s povrchem co normální člověk :) tak nevím jestl itoto třeba nepomůže ulevit nohám ...


No v tom pripade urcite ano. Inak tomu kamaratovi, co som ho spominal sa posralo koleno asi treti den, a tak celu put presiel oprety o tu putnicku palicu a prakticky to cele odkrival. Na konci uz tu nohu nedokazal ani ohnut...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 20:02

Hafi píše:5) me by tam vadili ty nabozensti fantici :lol: ...jinak co tak vim tak je nejaka "severni" varianta pres hory. tu chodi min lidi, a me by zaujala vic.


haha to mě budo utaky vadit :) ... Ale neberu to jen jak otrek, chci to jít sám a trochu se poznat ... nebo prostě pro mě bude dobré strávit těch 40dní (,které na to mám) o "samotě" :) ... ta severní cesta, pravda ,že je přes hory ,ale snad i pdo horami, od několiak lidí jsem slyšel, že je méně náročná, od některých ,že více... Já pujdu tu Francés - nejznámější - viz obrázek ...

+ Netrénovaný znamená, že prostě chodím po městě a občas výlety jednodenní-třídenní někam no a tak jako jemné :)

A nějaké další rady na co se připravit co a jak ... Pro nezkušeného ? ..

Jinak děkuji mco za tolik odpovědí :) velice přátelské fórum!
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 20:04

sobb píše:Hodne zajimavych informaci najdes v knizce Cestou hvezdy
od Pavly Jazairiove



*


Knihu mám :) ! spíš sem jí jen tak projížděl... Ale až bude po zkouškách vrhn use naní ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 20:06

Might píše:A nějaké další rady na co se připravit co a jak ... Pro nezkušeného ? ..


Asi jedina. Nenabal si batoh, co bude mat viac ako 15kg. Aj to je uz na hranici unosnosti. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod sobb » úte kvě 15, 2007 20:07

Might píše:+ Netrénovaný znamená, že prostě chodím po městě a občas výlety jednodenní-třídenní někam no a tak jako jemné :)

A nějaké další rady na co se připravit co a jak ... Pro nezkušeného ? ..


urcite bys mel pres leto dost chodit, jinak by to byl najednou dost zahul - at si nohy zvykaji a zaroven tim rozchod nove boty i sandaly (urcite je nekupuj az pred odjezdem)
:wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 20:11

Might píše:
ad 2. jaké sandály třeba .) pošlete odkaz na nějaké - představuji si tak strop 2.000 :) ...

ekde tady bylo vlakno s jednema tevama, co byli z casti zavreny. nebo libovolny keeny. mam newport h2 a chodi se v nich dost dobre. Ale myslim ze se ani u jednech nevejdes do ceny 2000, ale vzhledem k tomu co to je za cestu bych ti spis doporucil klidne levnejsi boty (jak psal rujir, vzhledem k povaze cesty gtx neni nutnej a textil by byl lepsi nez kuze...treba asolo highland)...a tim usetris na sandale...stejne si myslim ze vetsinu cety pujdes v nich...teda aspon ja bych sel.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 20:15

Já bych šel většinu cesty bosky - když poutní cesta, tak stylově :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod sobb » úte kvě 15, 2007 20:19

Might píše:
ad 2. jaké sandály třeba .) pošlete odkaz na nějaké - představuji si tak strop 2.000 :) ...


treba se znackou Lizard rozhodne neudelas chybu :wink:

ale daji se koupit i levnejsi a taky kvalitni sandale
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 20:25

Ty lizzardy super, hnedka bych je koupil ,ale nejsou kryté zase mno :) ..
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod norman_64 » úte kvě 15, 2007 20:27

ejjj.... Svatojakubská cesta.....závidím ti.....tahle kniha mě navnadila http://knihy.abz.cz/prodej/poutnik-maguv-denik
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 20:30

norman_64 píše:ejjj.... Svatojakubská cesta.....závidím ti.....tahle kniha mě navnadila http://knihy.abz.cz/prodej/poutnik-maguv-denik
Jojo ta mě navnadila hned, když vyšla, ale to jsem byl moc mladý :) tedka mi bylo dvacet jedenáctého, takže myslím, že to je optimální věk, absolvovat tuto cestu :) ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod norman_64 » úte kvě 15, 2007 20:41

Might píše:
norman_64 píše:ejjj.... Svatojakubská cesta.....závidím ti.....tahle kniha mě navnadila http://knihy.abz.cz/prodej/poutnik-maguv-denik
Jojo ta mě navnadila hned, když vyšla, ale to jsem byl moc mladý :) tedka mi bylo dvacet jedenáctého, takže myslím, že to je optimální věk, absolvovat tuto cestu :) ...
tak to uz jsem 4 roky v skluzu :oops: ----
pak dej vedet jak to celé dopadlo.... a doufám že se cesta podaří a vydaří :smt023 :smt023
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod sobb » úte kvě 15, 2007 20:46

Might píše:Ty lizzardy super, hnedka bych je koupil ,ale nejsou kryté zase mno :) ..


ja osobne to kryti nepovazuju za az tak dulezite,v normalnich sandalech chodim i v terenu a po kopeckach a palce jsou stale cely 8)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 20:47

:) to je jen tím, že se dozvěděl později určitě ;) ... no je to výzva a ubytování tam je v noclehárnách takže odpadá třeba stan a teplejší spacák, což je super ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 20:50

sobb píše:
Might píše:Ty lizzardy super, hnedka bych je koupil ,ale nejsou kryté zase mno :) ..

ja osobne to kryti nepovazuju za az tak dulezite,v normalnich sandalech chodim i v terenu a po kopeckach a palce jsou stale cely 8)

Přesně tak, kryté palce jsou pro nešiky - a mně můžete věřit, já mám sandále s krytými špičkami a i na botách jsem trval na co největší obsázce :D
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod brhel » úte kvě 15, 2007 20:55

bych se možná přidal, teda tou dobou budu v rumunsku na fagaraši, ale kdyby mi to rumunsko všici odřekli, určitě část cesty bych si dal... ale jít to celý, no... není to lepší rozložit na víc etap a víc let?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 21:06

No já to právě chci jít sám a celé, že to neberu jako trek, ale opravdu spíš jako poutní cestu ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod brhel » úte kvě 15, 2007 22:00

Might píše:No já to právě chci jít sám a celé, že to neberu jako trek, ale opravdu spíš jako poutní cestu ...

páni, tak to klobouk dolů.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 22:00

A co třeba Thunder GTX od La Sportiva je tam dozdíl 1.000 od těch Garmont Syncro GTX :) ...
Obrázek
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Ostatní Evropa

cron