Santiago de Compostela

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 22:05

mozna lepsi nez ty synchra...na dany ucel by to mela byt vyhoda. no hlavne zalezi jak ti budou sedet na noze...precijenom to je 750km :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 22:16

Hafi píše:mozna lepsi nez ty synchra...na dany ucel by to mela byt vyhoda. no hlavne zalezi jak ti budou sedet na noze...precijenom to je 750km :wink:
jen jestli mi muzes popsat proč výhoda :) ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 22:30

normalne ti tady vsichni doporuci co nejpevnejsi celokozeny boty...jenze na tvoji cestu to neni ideal. Naprosta vetsina sou polni, sterkovy, lesni a podobny jiny cesty. Takze namahani je vyrazne mensi nez v horach (a sam jsi psal ve smyslu ze uplne nejak moc do hor nejezdis, takze i pro pouziti potom by meli byt ok), a pak teda vyuzijes vyhod bot kombnovanych, popripade celo textilnich. Jsou lehci (a ono se tech par set gramu pronese), lip dychaj (ve spanelskem horku...) a i jsou volnejsi, coz je pro chozeni po nenarocnem terenu urcite plus.
Takze proto mi prijdou tebou uvedene LS trosku leps-maj aspon jazyk textil..ale klidne bych se nebal ani treba tohoto. Ma je kamos, chodi v nich i po docela narocnych horach a chvali si je. V rockpointu jsem je videl v hnedy variante za necely 3000 a treba tady v hudy maj par zbylych velikosti ve vyprodeji, pokud by ti neco z toho slo, tak bych asi nevahal...ikdyz dle fotky bych rek ze jsi docela vysokej, takze ti to vse bude maly. Ale i treba tady za 2850 cisla 10 a 12
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 22:41

Já bych s tím podílem textilu šel ještě dál, když to má být do horka, tak ať čert vezme kůži... Na asolo.cz prostě prokoukat řady Matrix, Energy a FSN a z toho vybrat (i podle hmotnosti samozřejmě).
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 22:45

schnappi píše:Já bych s tím podílem textilu šel ještě dál, když to má být do horka, tak ať čert vezme kůži... Na asolo.cz prostě prokoukat řady Matrix, Energy a FSN a z toho vybrat (i podle hmotnosti samozřejmě).

no ono na tech highlandech je kozena jen ta obsadka a jeste tak vtipne..sem je navrhoval, ze je to vybehovej model, takze sou za dobrou cenu a pritom jdou celkem dobre sehnat a navic kamos si je chvali...takze i dobra zkusenost. :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 22:49

Hafi píše:normalne ti tady vsichni doporuci co nejpevnejsi celokozeny boty...jenze na tvoji cestu to neni ideal. Naprosta vetsina sou polni, sterkovy, lesni a podobny jiny cesty. Takze namahani je vyrazne mensi nez v horach (a sam jsi psal ve smyslu ze uplne nejak moc do hor nejezdis, takze i pro pouziti potom by meli byt ok), a pak teda vyuzijes vyhod bot kombnovanych, popripade celo textilnich. Jsou lehci (a ono se tech par set gramu pronese), lip dychaj (ve spanelskem horku...) a i jsou volnejsi, coz je pro chozeni po nenarocnem terenu urcite plus.
Takze proto mi prijdou tebou uvedene LS trosku leps-maj aspon jazyk textil..ale klidne bych se nebal ani treba tohoto. Ma je kamos, chodi v nich i po docela narocnych horach a chvali si je. V rockpointu jsem je videl v hnedy variante za necely 3000 a treba tady v hudy maj par zbylych velikosti ve vyprodeji, pokud by ti neco z toho slo, tak bych asi nevahal...ikdyz dle fotky bych rek ze jsi docela vysokej, takze ti to vse bude maly. Ale i treba tady za 2850 cisla 10 a 12

Jasně( 202cm) ! :) , já pak plánuju ještě teda třeba Ukrajinu - Polonia Boržova : asi toto
Obrázek ty Highlandy vypadají férově, akorát nevím jestli je seženu někde v obchodě na vyzkoušení ty dvanáctky, no zkusím ... Díky za příblížení toho všeho ! .:)
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » úte kvě 15, 2007 22:58

hledat hledat hledat. vim ze nejaky byly na porici v RP, ale jestli 12, fakt nevim...tam zkus zavolat nebo napsat mejla.pak by mozna mohli mit neco na perstyne, na mensich prodejnach stezi. Mimo rp nevim,. nejak to nesleduju.
samorejme koukni i po jinyc(z tech rad co psl schnapy)-treba tyto jsou taky za dobrou cenu, a na kladne si je budes asi moct vyzkouset,coz nemas daleko. S obrazkem sou tady
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 22:59

Přesně ty mi padly nejvíc do oka ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Schnappi » úte kvě 15, 2007 23:01

A nehodily by se na takovou cestu takové ty outdoor-tenisky (začínám tak nějak objevovat možnosti jejich využití :))? Co chci říct, vyžaduje ten terén nutně kotníkové boty? I když s 10-15 kg batohem už je dost risk mít nízké boty... :((
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Might » úte kvě 15, 2007 23:09

Ty pohorky na těch asi trvám trochu no ... :) ... Jako, že i na potom, když někam porazím, budu to mít v kombinaci s těma sandálema ... Asi.. zítra tam skoším ... a zkusí mto ... Zatím mám teda trojku THUNDER x SYNCRO a HIGHLAND :) ..
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » úte kvě 15, 2007 23:11

schnappi píše:A nehodily by se na takovou cestu takové ty outdoor-tenisky (začínám tak nějak objevovat možnosti jejich využití :))? Co chci říct, vyžaduje ten terén nutně kotníkové boty? I když s 10-15 kg batohem už je dost risk mít nízké boty... :((


Presne o tom to je. Ked som sa pokusal o Trnavsku stovku, tak som si presne zistil, aka je opora clenku dolezita. Neuveritelne to setri nohy a predchadza unave, ked ma clenok oporu v topanke. Inak plny suhlas s vami pani - co najviac textilu, ale zaroven aj opora pre clenok.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř kvě 16, 2007 5:25

Chlopi odpověděli za mne, když terén bude taký jak popisuješ, tak kotníkové boty s textilem.

Jinak, když nepotáhneš teplej spacák a stan, tak batoh sbalíš osmikilovej, to bude paráda, to bude jak za starejch časů na vandru. Patnáctikilová krysa už je dost, aby to člověka začalo po několika hodinách chůze iritovat.

Hůlky tady doopravdy nejsou nutností, ale pomůžou, já sám je nosím od doby, kdy mně vyhodily obě kolena na hřebeni Roháčů.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sx02 » stř kvě 16, 2007 7:27

Mno v Santiagu jsem byl loni v lete dvakrat (nesel jsem Camino) a podel s Svatojakbuske pouti jsem pouze jel (ca 200km).
1) Cesta vede opravdu hodne po silnicich. Puvodne jsem ji chtel jit taky. (chteli jsme si to s partnerkou dat jako predsvatebni cestu, pro "pozehnani" ) ale kdyz jsem videl ty sileny useky kdy jdes podel hlavni silnice, neni tam skoro zadnej stin tak jsme si rikali ze asi nekdy jindy. (V zari by to nemusel byt az takovej masakr ale stejne v oblasti okolo Leonu to bude peklo)

2) Vem si hlavne dalsi boty - sandale, a co nejmin veci. Na Camino je doporucovano max ca 7-9kg veci. (mam tu nekde letacky primo z jejich center)
3) Jinak narocny to zase tak neni. Potkal jsem bandu 70letejch japonek ktery sly jenom poslednich 100km aby ziskaly papir a vypadaly celkem v pohode. Holandani to samy. Pak jsem potkal nejaky 60lety cechy a taky usli cele Camino. (nejhorsi jsou zacatky. Az ti noha opuchne do spravnyho tvaru tak to pak je uz v pohode)
4) Kdyz budes mit moznost, nech si alespon tyden k dobru na toulani se po Galicii. Hrozne me to chytlo za srdce. Navic ty skutecne odvazni pak
po santiagu pokracuji Caminem az na Fisterru ktera je nadherna. (a je takovou teckou za cestou, poutnici tam pali boty a obleceni ;-) )

http://www.xacobeo.es/2006/index.asp?id ... idIdioma=3

Mimocohdem na nabozensky "fanatiky" tam fakt nenarazis. dneska uz to 90% lidi bere jako sport. I tech vericich.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Might » stř kvě 16, 2007 8:04

Jojo, snad to bude v klidu až na to strašné vedro a "nekonečnost" - ono vždycky je možnost jít kratší podél silnice a nebo si zajít a jít něčím hezčím :) ... Jen nevím jak moc dobře je cesta značená ... ? ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod sx02 » stř kvě 16, 2007 8:38

Might píše:Jojo, snad to bude v klidu až na to strašné vedro a "nekonečnost" - ono vždycky je možnost jít kratší podél silnice a nebo si zajít a jít něčím hezčím :) ... Jen nevím jak moc dobře je cesta značená ... ? ...

Cesta je znacena dobre, klasickym symbolem musle. (patniky, a ve mestech kovove znacky na domech a zemi)
My jsme sli maly kousek ze Santiaga do Muxii (Na Fisterru) a ztratili se. Bylo to ale nasi vlastni blbosti a nezvykem. Klasicka camino francés je znacena perfektne. (mimochodem hul se docela hodi, nejen jako podpora na chuzi ale take proti psum ;-)
Tady je jak vypada klasicky patnik (aspon v Galicii): www.martinovo.net/Fisterra222.jpg

S tim unikem na to moc nespolihej. Projeli jsme loni cele severni spanelsko a okolo toho leonu se tomu fakt neschovas.
Hlavni problem je ze jak je Camino v poslednich letech modni zalezitosti tak se samozrejme "komfort" cestovani zvysuje. Bohuzel komfort casto znamena to ze kde byla cesta je dnes nova silnicka. Betonu se nevyhnes. Opravdu pocitej ze te tak na 1/3 cesty (minimalne) ceka.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Might » stř kvě 16, 2007 14:39

*chyba*
Naposledy upravil Might dne stř kvě 16, 2007 14:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Might » stř kvě 16, 2007 14:40

*chyba*
Naposledy upravil Might dne stř kvě 16, 2007 14:57, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Joao Ribera de St. Michel » stř kvě 16, 2007 14:48

Loni jsem tam chtěl jet. jenže jsem hned kus za českejma hranicema stopoval a chytnul chlápka, co mě hodil přímo do jižní Itálie, kamž mě to taky lákalo, tak jsem jel tam :ú Ale co jsem měl tak pozjišťováno a ta třetina asfaltu je dost reálná a jinak doporucuju brát především sandále, v pohorkách jen na kratší úseky...ikdyž jestliže máš nějaký potíže s nohama tak nevim :((
Ale good luck, já to letos asi nezvládnu, snad za rok :)
Joao Ribera de St. Michel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát úno 9, 2007 13:54
Bydliště: Tristan da Cunha :-)

Příspěvekod Might » stř kvě 16, 2007 14:51

sx02 píše:
Might píše:Jojo, snad to bude v klidu až na to strašné vedro a "nekonečnost" - ono vždycky je možnost jít kratší podél silnice a nebo si zajít a jít něčím hezčím :) ... Jen nevím jak moc dobře je cesta značená ... ? ...

Cesta je znacena dobre, klasickym symbolem musle. (patniky, a ve mestech kovove znacky na domech a zemi)
My jsme sli maly kousek ze Santiaga do Muxii (Na Fisterru) a ztratili se. Bylo to ale nasi vlastni blbosti a nezvykem. Klasicka camino francés je znacena perfektne. (mimochodem hul se docela hodi, nejen jako podpora na chuzi ale take proti psum ;-)
Tady je jak vypada klasicky patnik (aspon v Galicii): www.martinovo.net/Fisterra222.jpg

S tim unikem na to moc nespolihej. Projeli jsme loni cele severni spanelsko a okolo toho leonu se tomu fakt neschovas.
Hlavni problem je ze jak je Camino v poslednich letech modni zalezitosti tak se samozrejme "komfort" cestovani zvysuje. Bohuzel komfort casto znamena to ze kde byla cesta je dnes nova silnicka. Betonu se nevyhnes. Opravdu pocitej ze te tak na 1/3 cesty (minimalne) ceka.

1/3 ??? Tyjo to je strašný maso... nesnášim chůzi p oasfaltu a ještě k tomu tady je to znamená skoro vzdálenost jak Praha - Brno po asfaltu :( ...

Boty nakonec asi kouupím ty Thundery za 2,990,- - 7% sleva ... sednou mi a přijdou mi fér kombinace kůže textil třeba i na tu Ukrajinu ... Větrovk usem sehnal taky už super Mountain hard wear z 2,290 na 1,290 :) - chtěl sem opravdu nejlacinější co půjde :) ... a tak .. Ještě spacák mi doporučte nějaký lehký cca 1500,- na to španělsko no ... Venku asi moc spát nebudu ... tak třeba 1/5 nebo tak nějak ...
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Might » stř kvě 16, 2007 15:04

Sandále - zkoušel sem ty s podporou Keen nebo jak se jmenujou a je to takový dost enzvyk, nebo ty Lizzardy klasicke .. No uviidm co pujde ..
mnekdy tady posilal nejakou radu (odkaz na web) co a jak v anglictine... a nasel sem tam

Kód: Vybrat vše
# Ankle and knee supports


Co to znamená? Jak to vypadá? :)
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Hafi » pát kvě 18, 2007 8:37

vcera tak sedim u jednoho verejnyho pocitace a co tam nenajdu-nejaky info stazeny o svatojakubsky ceste. no kazdopadne sem to ani necet a jen sem to nahral na web, tak nevim co tam je. Jen sem k tomu prihodil par stranek z jedny knizky co am doma
tady to mas
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Might » pát kvě 18, 2007 12:10

Hafi píše:vcera tak sedim u jednoho verejnyho pocitace a co tam nenajdu-nejaky info stazeny o svatojakubsky ceste. no kazdopadne sem to ani necet a jen sem to nahral na web, tak nevim co tam je. Jen sem k tomu prihodil par stranek z jedny knizky co am doma
tady to mas

Děkuji moc!!!
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Příspěvekod Schnappi » pon kvě 21, 2007 20:11

Galicie na ČT1 PRÁVĚ TEĎ! ;)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod ivod » čtv kvě 24, 2007 8:37

... cesta je cíl ...
ivod
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: čtv dub 26, 2007 5:31
Bydliště: Morava

Příspěvekod Might » pon kvě 28, 2007 11:03

dik :) !
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Santiago de Compostela

Příspěvekod hanule » stř srp 29, 2007 10:48

Dobré dopoledne,
mám velikou prosbu, chceme se se 3 kamarádkama vydat na cestu v srpnu 2008 a začínáme shánět informace o Carmino Norte. Na internetu je toho sice dost, ale rády bychom slyšely nějaký osobní zkušenosti s touhle částí cesty. Jak moc trénovat?Jsme celkem neténovaný, ale předpokládam, že se to dá za rok dohnat.
Lze nocovat pod širákem, nebo je to nebezpečný? Existuje nějaký ucelený průvodce po Svatojakubské cestě? A za jak dlouho je možné tu část cesty ujít! Děkuju *

edit: sloučeno s identickým tématem
sobb
hanule
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř srp 29, 2007 10:30

Příspěvekod Don_Quijote » stř srp 29, 2007 11:05

No, s camino de santiago konkretně ti asi moc neporadim. Snad jenom, ze sem se znal s jednou holkou, ktera sla z toho jenom ten posledni tyden a pry je to ta nejhezci cast... Nevim, osobne to posoudit nemuzu.
Jinak spani pod sirakem je v lete ve spanelsku naprosto bezna zalezitost, muzes klidne spat v parku a nikomu to nebude pripadat divny. Dokonce sme potakli v Girone jednoho Slovaka, ktery takhle uz prespava vic jak rok a pul a obcas spi i v bance. My spali vetsinou pod mostem nebo na plazi, ale i v parku. Chce to davat si pozor na veci a vyhybat se pokud mozno plazim u velkych mest (u Barcelony se nas pokouseli v noci okrast). Jinak preju hezkou cestu.
Uživatelský avatar
Don_Quijote
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: úte kvě 2, 2006 12:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod sx02 » stř srp 29, 2007 11:08

1) Je to narocny a to dost. Oblast kolem leonu je fakt drsna. (verdo, minimum stinu prach, asfaltova cesta), chodi to hodne lidi. Nejlepsi je dojit na svatek svateho jakuba ale to jsou v santiagu fakt davy.
2) Venku spat muzes, ale vzhledem k vedru je to dost peklo, bezpecny by to melo byt. SPali jsem venku u hlavnich silnic celkem bez problemu a nikdy nas nikdo nevyhnal, i kdyz najit misto byl obcas problem.
(Tyhle oblasti nemuzes srovnavat s COsta bravou, tam je to o hubu tady je to pohoda, akorat nespat na predmestich velkych mest)

3)Uceleny pruvodce neni, neni spatna knizka od Jazairiove - cesta hvězdy (vypraveni), i když ke konci knížky mě ta její stylizace celkem iritovala.

Jinak ja jsem Camino nesel (ale chtel jsem a lehce se pripravovoval), nimcene loni byla moje partnerka na pulroku v Santiagu a podel cesty jsme loni cestovali.

Btw Santiago je (zatim) nejkrasnejsi cizi mesto ve kterym jsem kdy byl. :wink:

Zakladem je mit minimum veci - max 10kg.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » stř srp 29, 2007 11:57

Někde tady o tom bylo už hodně napsáno...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod -ant- » stř srp 29, 2007 13:01

Průvodce je, ale jen pro French Way, teda alespoň co jsem sháněl já a měli ho v KIWI. Jinak o cestě je napsáno dost knih. Z toho co jsem četl je obsahově vynikající dvoudílná Ultreia od Z.Susy (evangelík). Zajímavá je i od Františka Lízny SJ (jezuita katolík), ale ta je už trochu moc náboženská. A známá kniha, která k cestě inspirovala mnohé, Poutník - Mágův deník od P.Coelha je sice inspirativní, ale popis cesty tam nehledej.

Na cestě jsem nebyl, ale rád bych... někdy :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní Evropa