Santiago de Compostela

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Leeuwerik » ned bře 25, 2012 10:06

Zajímavá by byla tzv. "Anglická cesta" z přístavu Ferrol do Santiaga 118 km (tj. Letecky do La Coruňa a pak autobusem do Ferrolu. Camino z La Coruňa je jen cca 75 km takže to na Camino nestačí). Je to krátké, ale "kompletní" Camino.
Nevýhoda téhle trasy je horší značení cesty, chodí intravilánem - hlavně na začátku trasy, ale je na něm málo lidí a pěkné ubytovny. Po cestě se dá i vykoupat v moři.

Hmm. Poslyš a co takhle El Camino Fisterra
http://maps.google.ie/maps/ms?hl=en&ie=UTF8&msa=0&msid=206702358922098355842.0004a3b32e9aebeba4bbe&ll=42.964463,-8.261719&spn=2.813801,4.669189&z=7&source=embed
a jestě to přikrášlit cestou Fisterre - Muxia (jeden den chůze navíc). Nepodívat se do Muxie by byla velká škoda.

Dopravit se letecky do Santiaga a zpět pak z Fisterre nebo Muxie autobusem zpátky do Santiaga.

Camino de Santiago to sice není, ale "diplom" se za to dostaneš také. Cesta vede skutečně krásnou venkovskou krajinou. Dle mého názoru je tahle cesta hezčí a zajímavější než jakýkoliv koncový 100km úsek na normálním Caminu. Lidí na trase je hodně, ale jakoby z nich odpadl spěch. "Rodinky" poutníků co spolu šly celé Camino se v Santiagu rozpadají takže se tvoří nové a člověk krásně zapadne.
Leeuwerik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 25, 2012 9:27

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod rebi » ned bře 25, 2012 14:03

diky za oba prispevky
@zoul:to je prave ono,ze s casem jsem na stiru...mam jen 4 tejdny dovcy a 3 tejdny chci mit na podzim na Iran,ale zaroven chci nejak vyuzit tech dvou svatku co jsou v kvetnu-klidne jsem otevrenej navrhum..zatim zvazuju Sicilii,Maroko nebo prave Santiago a zatim me nejvetsi sympatie ma Santiago..

@Leeuwerik:diky moc zkouknu a dyztak napisu ,jak jsem rozhod..
A taky Te chci na tomhle foru,alespon dle poctu prispevku soude privitat jakozto noveho a vskutku hodnotneho clena-nestava se moc casto,ze 1.prispevek byva s nejakou radou..takze jeste raz diky a vitej :)!
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod zoul » ned bře 25, 2012 17:02

V tom případě taky doporučuju spíš ze Santiaga na Konec světa. Když se ti tam bude líbit, můžeš se na camino vrátit někdy pozděj, až bude víc času.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod rebi » ned bře 25, 2012 17:49

Chlapi jsem temer rozhodnuty jit tu Camino de Fisterra..tj. ze Santiaga do Muxie...
Nicmene me na ni zarazi fakt,ze narozdil od ostatnich nekonci v Santiagu,ale naopak v
nem zacina...!!!Tak si prave rikam,jestli to uznaji jako to "povinny" minimum..Sice ma
neco pres 110km,ale nekonci v Santiagu..proto mi to prijde hodne podivny..

diky za nazor.
rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod zoul » pon bře 26, 2012 8:22

Pokud si dobře pamatuju, tak je to samostatná pouť, El Camino Fisterra. Tj. pokud ještě nemáš z předchozí pouti kredenciál, nafasuješ ho v Santiagu, abys mohl spát v alberzích, a až dojdeš na Fisterru, dostaneš potvrzení o absolvování pouti. Pokud někdo dojde aspoň stovku do Santiaga a pak až na Konec světa, má tím pádem „diplomy“ dva.

Jinak kdyby ses ještě rozmýšlel, podle mě by sis mohl vzít pár dnů neplaceného volna navíc (pokud to u vás jde) a klidně bys do Santiaga došel například z Leónu. Jestli jsi zvyklý chodit, 25 kilometrů denně se dá udělat docela v klidu. Z Leónu to bude kolem tří set (= zhruba 12 dní) a v případě nějakého zadrhnutí můžeš vždycky třeba jeden den popojet.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod rebi » pon bře 26, 2012 8:57

po porade s Honzou Bimem z Ultreiy to asi poletim do Santiaga (zpet taky samozrejme), ztama busem do Fisterry a pak zacnu tu pout..
tj.Fisterra-Muxia-Santiago...pricemz se budu bavit nad tim,jak drtiva vetsina poutniku pujde proti me:))
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Marv » pon bře 26, 2012 15:43

Jen si dej pozor na ten bus ze Santiaga na Fisterru, jestli si dobře pamatuju tak jich moc nejezdí (pár ráno, cca do 10:00) a bejvaj dost zaplněný. Jinak Fisterra naprosto stojí za to, je to úžasnej kousek Evropy :)
Kváky z cest - Zcestný blog
Uživatelský avatar
Marv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 20, 2011 18:00
Bydliště: Z Práglu

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Medic » sob dub 21, 2012 14:02

Zdravím, mam takovou otazku, vim ze se na ni bude asi blbe odpovidat ale potrebuju to alespon zhruba vedet.

Mam v planu tuhle pout ale kvuli praci mam na to jen 33 dni, mozna kdyz se zadari tak 36. Proto me zajima zda je realne jit z Pamplony a stihnout to za tuhle dobu. Tech 33 dni je vcetne cesty z CR a cesty zpatky do CR. Zdatny nijak zvlat nejsem, nijak moc nechodim, proste normalni clovek. Kdyz jsem to tak pocital tak bych musel za den ujit cca. 30 km. Jenze nevim jaky tam je teren, vetsina lidi pise ze neni narocny. Takze ma otazka zni, da se to stihnout za 33 dni z Pamplony nebo je lepsi jit z mista ktere je Santiagu blize ?
Medic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 26, 2010 8:48

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Marv » ned dub 22, 2012 12:53

Z Pamplony do Santiaga je to oficiální trasou 706 kilometrů, což pokud budu předpokládat cca 30 dní chůze dává necelejch 24 kilometrů denně. Terén není nijak záludnej, ve většině případů se chodí mírně zvlněnou krajinou po poměrně solidních cestách, jenom v pár místech je to víc kopcovitý (třeba hory u Leonu). Dle mýho se to dá, ale strašně záleží na spoustě věcí - jestli jseš schopnej chodit každej den měsíc v kuse, jak budeš mít zajištěný bydlení (rezervovaný předem nebo budeš spát v albergues a spolíhat na to, že bude volno), kolik věcí poneseš s sebou atd atd.

Hodně lidí začíná třeba v Logroño - to je o 90 kilometrů blíž Santiagu, takže by ti pak ty denní pochody vycházely na pohodovejch 20 kilometrů.
Kváky z cest - Zcestný blog
Uživatelský avatar
Marv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 20, 2011 18:00
Bydliště: Z Práglu

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Medic » pon dub 23, 2012 19:10

Marv: Dik, jeste bych se zeptal, chci do Madridu letadlem, ale mam sebou dva noze. Jeden kapesni multifunkcni a jeden velky bojovy, pusti me s tim do letadla kdyz to budu mit v baglu ? A jak je sto s Propan/Butan kartušema, smi se s tim do letadla ?
Medic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát lis 26, 2010 8:48

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Marv » pon dub 23, 2012 22:23

Pokud ty nože budeš mít v batohu v zavazadlovym prostoru, tak by to neměl bejt problém. Jen si dej bacha na různý předpisy, například v Anglii nebo Německu jsou některý typy nožů zakázaný. Jak je to ve Španělsku netuším, ale pro jistotu bych to zkouknul. Já měl s sebou velkej švýcarák a s tím problém nebyl.

S kartušema máš bohužel smůlu, do zavazadláku nesmí a do příručního už vůbec ne. Jak je to na místě ti bohužel neřeknu, mi bydleli v albergues a tam byla vždycky kuchyňka, takže vařič jsme neřešili.
Kváky z cest - Zcestný blog
Uživatelský avatar
Marv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát kvě 20, 2011 18:00
Bydliště: Z Práglu

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod adamschon » ned bře 24, 2013 16:43

Nazdar kamarádi ! :-D
Brouzdám na internetu, sháním průvodce a říkal jsem si, že by možná nebylo od věci napsat i sem pár svých dotazů, a když na ně dostanu i odpověď tak budu mooc rád :-)
Plánuji s kamarádem Camino de Norte, z Irunu do santiaga plus pak ještě na konec světa :-) . Letecky z prahy - Toulouse, pak vlakem do Irunu, a zpátky letecky ze Santiaga.
Můj dotaz tedy zní:
1. Máte zkušenosti z počasím na Camino de Norte? Myslím tím období srpen-září.
2. Znáte nějakou výhodnější cestu jak se dostat do Irunu? :-) ještě mě napadl vlakem z Čr. Letecky by mě to vyšlo kolem 5000, tam i zpátky..tak nevím :-)
3. A už poslední dotaz, jak moc je reálné to dát za 30 dnů, vzhledem k proměnlivému počasí atd atd. :-) Díky moc :-) kdyžtak za jakoukoliv radu bych byl i nesmírně rád na mejl: adam.schon@seznam.cz :t:t
adamschon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 24, 2013 16:33

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod karaya1 » ned bře 24, 2013 17:03

adamschon píše:Znáte nějakou výhodnější cestu jak se dostat do Irunu?

Autobusem do Paříže (žluťák nebo Eurolines - v předstihu do 26 let tuším kolem 950,-), z Paříže do Irunu přímým TGV (opět ve velkém předstihu to stojí pár peněz - tuším kolem 25 €). Nemusíš přemýšlet nad plynem a netrvá to ani 24 hodin :wink:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod adamschon » pon bře 25, 2013 13:06

Tak to je pecka !. Mrknu na to :-)) a cestu zpátky máte nápady ? :-)
Naposledy upravil zbuddy dne pon bře 25, 2013 13:29, celkově upraveno 1
Důvod: Necituj zbytečně celý předchozí příspěvek, je jasné, na co reaguješ!
adamschon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 24, 2013 16:33

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod adamschon » pon bře 25, 2013 13:18

Tak nakonec Eurolines nebo Studentem 2000 do paříže. Což není zas tak hrozné, poněvadž nemusím fakt řešit ten plyn a podobně... PS: ještě musím pohledat ty TGV

edit ZB: to si děláš prdel s tou trojnásobnou vnořenu citací? :twisted: :smt071 Chtěl jsem Tě upozornit neveřejně přes SZ, ale systém mi trojnásobnou vnořenou citaci nedovolil #-o
adamschon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 24, 2013 16:33

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod adamschon » pon bře 25, 2013 21:00

Tak snad se zas tak nic extra nestalo ne? :-D tož snad jsem nezhroutil celej systém, su tu prvně, tož sa omlouvám :-) už sa to nestane :-)
adamschon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 24, 2013 16:33

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod santiagodotaz » pát bře 29, 2013 17:48

Ahoj. Plánuji cestu do Santiaga, a co mě tak uvádí v údiv je kde budu brát vodu :-) četl jsem dokonce že jsou ve vesnicích různé fontány a podobně :-) nevíte o tom něco? díky moc
santiagodotaz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 29, 2013 17:45

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Horal Fanda » úte kvě 21, 2013 10:17

Ahoj, Camino Francés jsme jeli na kolech před dvěma lety, teď koncem dubna jsme šli kousek cesty Via de la Plata ze Sevilly. Na kole je to bez problémů, na Camino Francés úplně, civilizace je blízko sebe. Tak si ráno nabereš v Albergue a v poledne někde na obědě doplníš. Teď pěšky na Via de la Plata bývala voda jen ráno v Albergue a pak v dalším Albergue. Párkrát se šlo celou trasu mimo civilizaci. Ale s 1,5l na osobu se těch 20 km dá ujít.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Podzemnik » čtv led 2, 2014 19:59

S tou vodou na francouzské cestě je to tak, že je dostupná prakticky v každý vesnici a když si nabereš petku 1,5 litru a vždycky ve vesnici ji doplníš, nebudeš mít problém. Pradoxně debilní jsou přechody velkých měst jako Burgos nebo Leon, které jsou třeba 20 km i více a studnu s vodou nepotkáš a musíš si vodu koupit nebo načepovat v hospodě. Jsou i výjimky, kde je vody málo, ale takový místa jsou tak dvě, tři a jsou zmíněna v průvodci, kterého doporučuji pořídit
Podzemnik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: úte čer 5, 2012 12:51
Bydliště: Různě

Boty na letní tůru

Příspěvekod Corro » pon led 6, 2014 15:54

Dobré odpoledne,

Už delší dobu se s přáteli chystáme na "výlet" do Španělska a jelikož 2 000 kilometrů už je slušná štreka, nechci samozřejmě podcenit boty ;)
Takže se chci zeptat zkušených, jaké boty zvolit. Bude to v létě, převážně po nějakých cestách ale i lesem a se slušnou zátěží.
Skoro si říkám, jestli je to vůbec možný jít takový 2 měsíce+ s jedněma botama.
Děkuji za názory, nápady, tipy.
Corro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 6, 2014 15:40

Re: Boty na letní tůru

Příspěvekod zbuddy » čtv led 9, 2014 19:10

Hele, ty tÚro, pokud jdeš do Santiaga, tak se připoj do dávno existujícího vlákna, pokud ne, tak do nějakého jiného vhodného, a nezamořuj nám to tady dalším zbytečným jednorázovým tématem :twisted:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod John » úte led 14, 2014 15:44

Páni......koukám tady kolik lidí se chystá...tak třeba na někoho narazím :-)

Půjdu kolem oceanu (Irun,bilbao ...)

Odkud: Nejspíš Paříž :-) :t:t koncem ledna
Uživatelský avatar
John
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: sob lis 30, 2013 12:36

Santiago de Compostela

Příspěvekod Kolic » úte led 14, 2014 19:53

Nevi nekdo o nejaky ctivy knizce o teto ceste ?:-) diky :-)
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod ketrin » stř led 15, 2014 10:42

Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Příspěvekod Kolic » stř led 15, 2014 12:30

Super, dik :-)

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
BB 8800, 8520, 9780, Z10, Z30, ??

Fjallraven..
Uživatelský avatar
Kolic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 135
Registrován: čtv črc 4, 2013 15:37
Bydliště: Liberec

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Ajmik » úte črc 29, 2014 10:47

zdravíčko, momentálně jsme s kamarádem na pouti do Santiaga, kdyby měl někdo zájem, mrkněte na naší stránku na fb. https://m.facebook.com/nasratnamamon
Ajmik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 29, 2014 10:42

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod beta1954 » sob říj 11, 2014 18:48

Ahoj všem,
chystáme na cestu Santiago na kole.Předpoklad je 700 km(chceme až na "konec světa").
Jelikož důchodci,předpokládáme duben-květen
zatím nemáme jasno odkud,tedy jakou cestu volit...
a nejdůležitější dotaz.Jaká je možnost dostat kola zpět k autu,kterým hodláme přijet na místo startu.Jo a zase odjet.
Odpoví mi někdo na začátečnické,trošku zmatené dotazy?Jinak s cestováním na kole zkušenosti máme z Čech,Slovenska,Polska Maďarska,Rakouska a Zakarpatské Rusi.
Tak Díky teta Běta
beta1954
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 11, 2014 18:38

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod ustvanlety » pon říj 20, 2014 21:16

Beto ozvi se = něco o tom vím.

Jarda
ustvanlety
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 13, 2014 12:13

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod mike » pon říj 20, 2014 21:25

A proc to sem teda nenapises? Tohle je diskusni forum a je lepsi si informace vymenovat verejne. Je sance, ze se z toho pouci i nekdo jiny, klidne i za par let.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod beta1954 » pon lis 3, 2014 19:33

Nikdo další mi neporadí na kole do Santiaga? :-k
beta1954
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 11, 2014 18:38

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní Evropa