Madeira

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Madeira

Příspěvekod Pavelsni » čtv dub 13, 2023 19:24

S dotazy je vás víc, tak napíšu sem.
Obchod s bombou v Machicu je ten červeně pruhovaný s rohovým vchodem. Jsou to domácí potřeby, měli šroubovací i napichovací kartuše, šroubovací jsou teda 500 g, takže se pěkně pronesou. Na google je nedělní otvíračka od 8 do 1, ale radši bych si to ověřil. My jsme na letišti poprosili paní v infocentru, aby tam zavolala a zeptala se, naštěstí to klaplo.
Spali jsme buď kempech, které najdete na mapě nebo jsme si prostě našli nějakej plácek. Hodně jsme čerpali z tohohle webu, kde je podrobný itinerář s mapami a jsou tam vyznačená i místa na spaní, tak si to od nich stáhněte: https://czechtheworld.com/madeira-trek- ... es-madeiru
Místa na spaní sedí se skutečností. Na kempy se prej má dělat nějaká registrace, ale s tím jsme si hlavu nelámali a nikdo se o to nezajímal. Na Sao Lourenco jsme spali přímo před zavřenou hospodou na terase, za Portelou asi 2 km je plácek u takového zahradního domu, jinak jsme asi vymetali kempy zmíněné v článku (i ten pod Pico Ruivo platí, ale kousek od něj se chodí na záchod, tak je třeba mít dobrej vítr:-) Kámoši spali přímo na vrcholu. Ale to bylo tím, že jsme měli fakt i krásné teplé noci bez rosy).
Něco nad sebe bych si určitě vzal - plachtu, tarp a hlavně to dobře ukotvit. Třeba ve Fanalu to dost fouká, i když se to nezdá. A v případě nočního deště (my ho nezažili, ale určitě dokáže překvapit) bych byl radši vybavenej. Měli jsme někdo stany, někdo tarpy, stan je určitě jistota.
Měl jsem spacák Warmpeace Solitaire, což je skoro zimní, takže jsem byl často odkrytej, první noci v tom bylo horko. Teploty na noc moc dolů nepadají, takže určitě stačí třísezónní, možná i letní.
Šli jsme víceménně podle itineráře na webu v odkazu, dvakrát jsme se přiblížili kousek taxíkem a i s návštěvou poloostrova Sao Lorenco (doporučuji) to vyšlo asi na 6 dní. Na konci je luxusní kemp v Ribeira de Janela za 3 € (jedinej, kterej jsme platili), Porto Moniz už je kousek přes kopec nebo podél moře.
Nejhezčí na treku je to, že každej den vidíte něco jiného, každej den se mění krajina, je to fakt hodně pestrý ostrov, moc se nám tam líbilo. Každej den je taky hospoda nebo kavárna, jen na Fanalu není nic.
Letěli jsme přímým letem z Prahy s Eurowings a zpátky se Smartwings za 6500 Kč i s báglama, což byla krásná cena. Viděl jsem dokonce nějakou velikonoční akci asi za 5000 Kč, jinak to může být i 7500 Kč a víc.
Když vás něco napadne, zase napište.
Pavelsni
nováček
nováček
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv úno 1, 2018 19:49

Re:

Příspěvekod Bruno47 » pon dub 17, 2023 19:39

Díky za info, také mě to zajímalo
Bruno47
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 7, 2023 11:51

Předchozí

Zpět na Ostatní Evropa