Kanárské ostrovy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pát led 1, 2010 17:26

My sháněli šroubovací a byla to dost bída, pak jsme koupili v železářství (feretería) takovou užší a delší do nějaké letlampy, ta pasovala. Ale myslím, že napichovací se tam dají sehnat.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát led 1, 2010 17:31

díky :) , jsem to tušila, že se tam s varem moc chytat nebudem :| ... vezmem teda raděj vařič na napichovací
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod goro » pon lis 14, 2011 9:19

ahoj, hledal jsem nějakou pěknou destinaci na univerzální zimní dovolenou a 14-19. prosince budeme na Gran Canaria.
Teď je na mně, abych vymyslel program. Představuju si to tak, že pár dní bych chtěl chodit po horách, podívat se do vnitrozemí, a nějaký den dva si odpočinout u moře.
1) Potřebuju poradit hlavně s trasami ve vnitrozemí, co stojí za vidění? může to být klidně i náročnější turistika.
2) S tím souvisí ubytování. Je možné se nahoře někde zašít do ústraní a přespat pod širákem ve spacáku? Jaké jsou v zimě teploty a pravděpodobnost srážek? Zkoušel jsem hledat a každý tvrdí něco jiného.
3) jsou tam na horách nějaké chatky, přístřešky, ať již volně k použití, nebo za rozumný peníz? (kolem 10-15€)
4) no a na pár dní chci zkusit i nějakou pěknou pláž, nechám si taky poradit, kde na ostrově je nejpěkněji :)

Díky!
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod rebi » pon lis 14, 2011 11:56

hoj,

za kolik jste poridili letenky..?taky neco shanim prave na zimu...
Jinak neporadim,ale zkus napsat Olchorovi - soude podle postu i na AL,tak
ma kanary docela slusne prosly..:)

rebi
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod goro » pon lis 14, 2011 12:08

díky, zkusim.
letenky máme z Brna do Londyna 190,-kč, pár dnů zůstávám tam, pak z Birminghamu na Gran Canaria 520,-kč, a zpáteční do Bratislavy za 1200,-kč (nic moc, moje nejdražší letenka).
Naposledy upravil mike dne pon lis 14, 2011 17:25, celkově upraveno 1
Důvod: Proc doprdele citujes cely predchozi prispevek?
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon lis 14, 2011 17:16

No, zrovna s G.K. ti moc neporadím, tam jsem byl jen na letišti a v okolí při tranzitu na La Palmu. Ale obecně - ve stanu spíme běžně, v horách bez problémů, na pobřeží je občas těžší najít zašité místo. Kempy tam moc nevedou. Někdy se dá slušně přespat na rest placech, kde mají přístřešky a ohniště na barbecue. Na horách nad 1000m může být v noci i kolem nuly. Loni na Tenerifě nám napadl v březnu sníh v 700m ( pod Teide ho byl metr), ale to je extrém.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod spynfo » pát čer 15, 2012 18:54

a co ferry trajekty? Jedou nekde z Gibraltaru?
+ Jsou tam stiri a hadi? Jestli vzit stan, nebo staci celta...
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon čer 18, 2012 10:10

Co vím, jezdí ferry jen mezi ostrovy a jednou týdně z Madeiry. Z Evropy je to daleko a z Afriky jezdí jen uprchlíci. Jedovatí hadi a jiné povory tam nejsou, jen ještěrky a gekoni. Fauna je tam vůbec dost chudá. Celta by asi stačila, ale fouká tam hodně vítr a u moře občas komáři.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod spynfo » úte čer 19, 2012 17:24

Olchor píše:Co vím, jezdí ferry jen mezi ostrovy a jednou týdně z Madeiry.
Na gooMape jsem nasel trajekty z Cadiz.es, zas tam neni ten z Madeiry. Z Afriky opravdu nic, Pritom je to na skok (oproti Evrope). Openstreetmap ukazuji trajekt s mestem Huelva.es . Bing - taky jenom Cadiz.es, dalsi mapy neznam. Da se prevezt vetsi zatez, treba takovou motorku do letadla nenarvete :-) - tak uvidime.
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » čtv čer 21, 2012 10:51

Ty delší trajekty jsou docela finančně náročné. To se silně vyplatí letět a motorku počit na místě...
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Re:

Příspěvekod spynfo » čtv srp 16, 2012 15:26

rebi píše:Mno,jak uz tady nekdo zminil,tak me taky napadl "vecne kvetouci ostrov" Madeira.. no a pokud chces jeste levnejc, tak bys mohl prubnout jistotu - Maroko :)
/ panove, jak to je se spojenim Maroko - Canarias nebo Maroko - Madeira? To se musi az z Tangeru a pres Gibraltar? Vzdyt to je vzduchem tak cca 50 km...?
Kde se da koupit nejlevneji cliff cabana alias PortalEdge? i zanovni. Nebo alespon hlinikova kolena a téčka? Nebo nuz, ktery ma dlouhe rikaso? Mail: spynfo gmail com
spynfo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: ned kvě 1, 2011 11:09

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Brko » čtv srp 16, 2012 16:38

Na Kanarárech je to dobré na surfing, lezení, ale na trek nic moc. Co Kréta? Samothraki? El Chorro? Mallorca?? Thajsko (let. za cca. 12t.)?
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pát srp 17, 2012 18:30

to Spynfo: Obávám se že dopravu z Maroka na Kanáry, nebo Madeiru budeš shánět marně, pokud se tedy nechceš svézt loďkou s černými emigranty.. :wink:
to Brko : To se teda silně pleteš, na Kanárech ve vnitrozemí jsou skvělé treky. Akorát je to slabší se značením, teda kromě La Palmy.

Ruta de Los Ventanas, Tenerife
Přílohy
te-030.jpg
te-030.jpg (19.57 KiB) Zobrazeno 12562 krát
te-028.jpg
te-028.jpg (35.49 KiB) Zobrazeno 12562 krát
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod goro » pát srp 17, 2012 19:46

jj, treky ve vnitrozemí jsou moc pěkné. V zimě jsem přešel napříč Gran Canaria. Horní partie ostrova skoro 2000m.n.m. vysoké, krásné borovicové lesy, úžasné rozhledy, jeskyně, dole procházky pouštními dunami a zakončeno koupáním v moři. Jako trek to nemělo chybu. Spaní pod širákem bez problémů, i v zimě teplo na kraťasy, voda teplá, letenky za 1900, stopování v horách bez problémů. Kanáry jsou náhodou parádní treková destinace. Další roky bych rád zkusil na La Palmu a Tenerife (Teide). Uvítám tipy k ostatním ostrovům a klidně poradím ohledně GC.
goro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: sob črc 1, 2006 5:19
Bydliště: doma (Olomouc)

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Brko » pát srp 17, 2012 20:17

To jsem netušil. Super info. já mám zprávy, že to ttam stálo za :vom: , ale je to jen z jednoho zdroje. Nicméně to mi říkalo i spousta lidí o Mallorce a ve finále to byla parádní dovolená.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » sob srp 18, 2012 7:53

No jo, většina lidí se poflakuje jen okolo hotelových resortů a podél pobřeží, to pak opravdu za moc nestojí. Chce to dát si trochu práce a sehnat informace a dobrou mapu. Podle mě je nejlepší na treky Tenerife a La Palma. L.P.je taková zmenšená Tener., výhodou je velmi dobré turistické značení, nevýhodou horší dostupnost. Přímo létají většinou jen spoje z Německa, jinak je to s přestupem.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Brko » sob srp 18, 2012 8:08

S kým jsi letěl na TENERIFE? Se teď dívám a s nízkonákladovkama to bez přestupu asi nepůjde :?
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » sob srp 18, 2012 18:53

S Ryanem. Většinou je to s přestupem v Londýně. Přímo asi ztuha. Použij některý vyhledávač LC letenek.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Které ostrovy

Příspěvekod KubaaKubikula » pát lis 23, 2012 17:33

Zdravím,
v únoru 2013 letíme na osm dní na Kanáry. Chceme chodit jednodenní tůry a potřeboval bych poradit, na který ostrov se soustředit? Podle fotek se nám nejvíc líbila La Palma a Gomera, ale přiletíme samozřejmě na Tenerife. Nechtěl bych to zase moc překombinovat, přece jen osm dní není úplně moc. Nevím, jestli by na první návštěvu Kanár nestačilo zůstat na Tenerife.
KubaaKubikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 23, 2012 17:25

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mayya » pát lis 23, 2012 18:31

Na Tenerife se určitě za týden vyřádíte, vyražte rozhodně i Pico del Teide - pokud nebudete mít ofiko povolenku, doporučuji vyrazit v noci a dojít nahoru tak do osmi/do devíti, pak se tam objevují strážci kontrolující ty povolenky. Navíc se tím vyhnete vedru, které je dost úmorné. Bacha taky na výškovku, mě převýšení z nuly do 3.500m.n.m. během pár hodin neudělalo dobře a skončila jsem celkem drsně pod vrcholovým kuželem :-( :-(

Na Gomeru jsme si udělali 1denní výlet na otočku a stálo to za to, krásný prales a hory, zase jiný charakter přírody než Tenerife. Nevím ovšem, jak to tam vypadá teď po letošních velkých požárech.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Brko » pát lis 23, 2012 20:06

S Ryanair je to v zime na kanary pase .. nenabizi to zadne lety .. vidim to na ElChorro. Radsi bych ty kanary, ale zaboha nemuzu najit nejake solidni spojeni za solidni peniz :((
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát lis 23, 2012 21:52

KubaaKubikula: Tenerife je moc pěknej ostrov a osm dní není mnoho, přijde mi celkem zbytečné přejíždět někam jinam, my tam byli měsíc a dokázali bychom se zabavit i dýl :wink:

co se týče výstupu na Teide bez povolení - ne vždy je možné, když jsme tam byli my, tak strážci bydleli v chatě u lanovky a projít nepozorovaně by se dalo dost obtížně

Brko: od nás je to špatný, škoda té linky Bratislava-Gran Canaria, jsem ráda, že jsme ji ještě stihli letos v zimě využít :)
jak je psáno výše, dá se letět přes Londýn, pokud je to pro Tebe přijatelný; případně odlety z Vídně (např. airberlin, ale asi i další) nebo z Německa
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Brko » sob lis 24, 2012 7:12

sobb: díky za info. To jsem samozřejmě našel, ale bylo to buď pekelně drahé s dlouhou čekačkou v Londýně, případně to nebylo vůbec.

Proč všichni řeší cenu výstupu? všude se jen píše, že je potřeba povolení, ale taky se píše, že je zdarma. Lanovka se platí, ale podle předpokladu jako všude jinde pochybuju, že jde proklouznout.
Na životě miluju zejména jeho rozmanitost. Každý den mě nasere někdo jiný ...
Nový projekt www.e-celovka.cz - zapojte se i vy ...
Můj blog, na který nemám moc času :( ... Blog
Uživatelský avatar
Brko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 468
Registrován: úte lis 14, 2006 9:08

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mayya » sob lis 24, 2012 16:25

2Brko: Pokud to má být narážka na mne, protože jsem se zmínila o výstupu bez povolenky, tak upřesňuji: že je to o ceně jsem nikde nepsala; když jsme tam byli my (na týden), povolenky byly prostě obsazené (pokud zůstal stejný systém, musíš se registrovat na konkrétní datum a časové rozpětí, do kterého se prostě musíš vejít) a nejbližší volno bylo až několik dní po našem odjezdu. Takže to bylo buď o tom zkusit to v noci "načerno" nebo vůbec. A co se týká lanovky, proboha, tou se jezdit nemusí (pokud na ni nejsi odkázán ze zdravotních důvodů nebo nejsi typický obézní turista), jde se tam samozřejmě i po svých. Přístupových tras je několik (rozhodně teda od parkovišť a silnic pod kopec, pak nahoru je myslím jen ta jedna hlavní výstupová cesta kolem horské chaty). Ale to se dá všechno vygooglit.
Každopádně se nám tam moc líbilo, příroda úžasná a ráda se tam někdy třeba podívám znova.
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod KubaaKubikula » sob lis 24, 2012 16:35

Díky všem za info, co se týče letenek tak letíme přes Londýn z Brna a vychází to pěkně. Odlet v pátek odpoledne z Brna, nocleh na letišti v Londýně a ráno let na Tenerife. Zpátky za týden v neděli s 3 hodinovým přestupem opět v Londýně. Celkem za 12500Kč pro dva lidi i s tím jedním noclehem na letišti v Londýně.
KubaaKubikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 23, 2012 17:25

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod pavproch » sob lis 24, 2012 16:39

@mája: kdys tam byla? já byl na Teide v roce 1996 a to sem si o pěším výstupu moh nechat zdát, od parkoviště 2300mnm k lanovce peši, potom povinně lanovkou a od lanovyk enem zbývajícíh 50výškových na vršek po svých...a všude samý cedule, "sbírání šutrů zakázáno" (proto taky mám dodnes jeden bílý, sírou smrdící doma...)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28127
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » sob lis 24, 2012 17:28

Brko: záleží na tom, jaký máš cenový strop, celkem přijatelný ceny (kolem 100 liber zpátečka, bez zavazadla) jsem tam viděla,
pokud je pro Tebe dostupný Německo, tak mrkni na lety z Fr. - Hahn, tam se dá najít okolo 70 eur (bez odbavenýho zavazadla)

Co se týče povolení - cenu opravdu řešit netřeba, bo je zdarma, ale jak píše mayya - musí ho člověk vyřizovat dopředu a to na určité datum i časové rozpětí. Když máš přesně rozplánovanou dovolenou, tak to asi není až takový problém, ale třeba my se byli po ostrově toulat s batohama na zádech a vůbec předem netušili, kudy a kdy se k vrcholu doškrábem :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mayya » sob lis 24, 2012 19:34

@pp: podzim 2010

Pro info fotky z výstupu zde
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod honzrudy » úte led 8, 2013 19:33

Na silvestra jsme se vrátili z Gran Canaria. Půjčili jsme si tam auto a je to super ostrov, krásně klikaté silnice a rozmanitá krajina...všem vřele doporučuji prochodit projezdit...(pozor některé silnice jsou jen prašné i když na mapě jso značené jako normální) kdo chce ušetřit za hotel dá se spát i v autě na odpočívadlech, teplo i teď v zimě. V horách chladněji u moře i koupačka. Docela dobré pivo Tropical ;-)
Lítá tam Ryanair asi nejlevěji...letěli jsme přes Londýn, zpáteční letenky přes vánoce vyšly na 7 tis. na osobu.
Teď mně ještě zajímá, někdo kdo byl i na dalších ostrovech...je tam něco ještě extra, nebo podobná krajina a příroda?
honzrudy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 18, 2010 0:13

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » čtv led 10, 2013 17:10

Lanzarote - drsná sopečná krajina, půl ostrova je rezervace sopečných jevů, kam je dost omezený vstup. Jinak pár dalších zajímavostí, sopečné jeskyně, pláž s bílým a růžovým pískem. Týden stačí.
Fuerteventura- písečné pláže, vítr, ráj pro windsurfisty ale na treky nic moc.
Gomera - hezký malý ostrov tak na týden. Pěkné treky, ale byl tam velký požár, tak nevím.
La Palma - zmenšenina Tenerife, krásné treky, nejzelenější z Kanárů. Velmi dobré turistické značení. Minimum pláží. Bývala turisticky míň frekventovaná, ale to se s výstavbou nového letiště mění. 14 dní je tam co dělat.
Tenerife - krásný ostrov, spousta parádních treků. Tur. značení nic moc. Velká rozmanitost přírody, od sopečné pouště po subtropické vavřínové pralesy. I měsíc je málo.
Jinde jsem nebyl, ale chtěl bych se podívat ještě na Hierro.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní Evropa