Kanárské ostrovy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tenerife - jak je to s kempováním?

Příspěvekod martinkac » ned bře 31, 2013 20:42

Ahoj, uměl by někdo poradit jak je to na Tenerife s kempováním a vodou?
Našla jsem nějaké weby s oficiálníma kempama, tam píšou že se musí dopředu žádat o povolení (myslím že online)..neví někdo jestli je to povolení nutný? plus jestli jsou třeba nějaké tábořiště s vodou, ale bez povolení?:)
martinkac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 15, 2012 11:36

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon dub 1, 2013 17:05

Klasické kempy se stany jsem neviděl. My tam běžně táboříme, ale večer postavíme a ráno sbalíme. Na pobřeží může být trochu problém najít zašité místo, ve vnitrozemí je to většinou v pohodě. S vodou to bývá složitější, občas se zdroj najde ( hlavně na severu), ale je třeba nabrat zásobu ještě v civilizaci, nebo ze zavlažovaček.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod martinkac » pon dub 8, 2013 20:39

Super, diky:)
martinkac
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 15, 2012 11:36

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pon říj 6, 2014 12:00

Sice jsme si říkali, že letos nikam za teplem nepojedem, ale jak se tak blíží zima ... :-k A kdo je připraven, není zaskočen, že ano :D
No, zkrátím to - hledám informace a tipy o Lanzarote. Ideálně zajímavá místa ve spojení s vícedenními pochody. Případně kdyby měl někdo mapu obsahující i naznačené turistické trasy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod wawrik » sob pro 13, 2014 20:19

Olchor píše:... Chce to dát si trochu práce a sehnat informace a dobrou mapu. Podle mě je nejlepší na treky Tenerife a La Palma.
Dá sa mapa zohnať aj u nás alebo až na mieste? Prípadne, nemáš nejakú vhodnú stránku na tie informácie? :-) Ako je to tam s dopravou, autobusy fungujú OK?

Prípadne, keby si mi vedel dať tipy na vhodné túry s deckom v nosiči...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Jary » ned pro 14, 2014 9:16

V CZ se dá koupit asi za dvě stovky průvodce Tenerife od Rotheru, řada červených kapesních průvodců. Je tam asi 50 tras, s popisem a mapkou. http://mapy-pruvodci.heureka.cz/rother-turisticky-pruvodce-spanelsko-tenerifa-kanarske-ostr/#utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl:.heureka.cz/&gclid=CKeDwNaLxcICFa7LtAodI1UAqw
Trasy lze poměrně slušně kombinovat a navazovat, takže jsme podle něj prošli celé pohoří Anaga a NP Teide.
Jinak kamarád nějakou turistickou mapu Tenerife koupil v Praze (asi u Kiwi).
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Jary » ned pro 14, 2014 9:20

Jo, ještě jedno info pro zájemce o Tenerife. Soutěska Beranco del Inferno je už asi dva roky zavřená. Údajne tam došlo k nějakému smrtelnému zranění po pádu kamene. Ale dostat se tam dá, je je potřeba přelézt nějaké ploty. Info od člověka co tam byl letos v listopadu.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » ned pro 14, 2014 9:58

Mapy se dají koupit u nás , na Tene měli to samé, na LaPalmě jsme viděli i lepší ( tuším 50k). Na LP je celkem hustá síť značených turistických cest, to na Tene není.
Autobusy fungují dobře, někde tu je odkaz na jejich jř. Je výhodné koupit předplacenou kartu BonoCard, může na ní jet až 3 lidi a sleva je cca 30% ( Tene, stav před 5 lety). Jestli ale budete bydlet na jednom místě a vyrážet do okolí , bude asi lepší pučit auto.
Chodit s děckem v nosiči se určitě dá, ale počítej s tím, že kraj je docela drsný, strmý, soutěskovitý a pichlavý.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Jary » ned pro 14, 2014 13:18

Předplacená Bono card na Tene stále funguje. Letos na jaře jsme na jednu jezdili tři. Sleva cca 20 až 30%. Autobusová spol. se jmenuje TITSA - vygooglíš. Ani na tene jsme neměli se značením problém. Na křižovatkách jsou rozcestníky a v terénu je chodník dobře patrný.
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát led 2, 2015 21:24

sobb píše:hledám informace a tipy o Lanzarote. Ideálně zajímavá místa ve spojení s vícedenními pochody. Případně kdyby měl někdo mapu obsahující i naznačené turistické trasy.
Vytahuju. Nikdo nebyl, nezná? Dnešní déšť místo sněžení mě natolik vytočil, že jsme právě koupili letenky, tak sháním info.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mED » ned led 4, 2015 14:29

@ sobb: taky uvazuju o Tenerife, akorat letenky nic moc - ve smylsu misto odletu, prestupy, apod. Muzu se zeptat odkud a s kym letite?
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pon led 5, 2015 16:19

My letíme na Lanzarote a vzhledem k tomu, že se nám nechtělo zas do Londýna, tak jsme vzali letenky s Ryanem z Wroclavi přes Paříž, který byly za podobnou cenu (nemáme to až tak daleko) a uděláme si zároveň na pár dní výlet do Paříže.

Jinak na Tenerife se dá letět za velmi dobrou cenu přímým letem z Mnichova, Berlína (kombinace Condor, Norwegian nebo jen Norwegian) nebo z Lince (Ryan). S přestupama to vychází velice levně i z českých nebo blízkých polských a německých letišť, případně z Bratislavy. Někdy je tam ale delší čekání na přestupu (často přes noc). Mi to tak vyhovuje, protože si většinou uděláme výlet do města, někdy i na pár dní a navíc mám takhle v zimě jistotu, že stihnu přestup i v případě špatnýho počasí a zpoždění letadla. Ale dá se i bez nocování, např. u přestupových letů z Berlína.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mED » úte led 6, 2015 22:58

Díky za vyčerpávající odpověď :)
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » úte led 6, 2015 23:07

nz, třeba Ti to pomůže :) I když těch možností je určitě ještě víc
a Kaňáry rozhodně stojej za vejlet *
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod wawrik » čtv led 15, 2015 11:31

Mimochodom, v Decathlone pri Santa Cruz mávajú skrutkovacie plynové kartuše. Ale akuráto boli všetky (aj napichovacie) vypredané, keď som tam bol :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » sob led 17, 2015 15:42

Napichovačky se dají koupit i na benzinkách. Taky jsou celkem běžné kartuše typu campingaz - bez závitu, na kleštinu. Ty se závitem se dají sehnat ve fereterii ( železářství), ale většinou jen podlouhlé, určené do letlamp. Závit sedí, ale je třeba mít vařič se šlauchem, nebo ho držet.
Zrovna jsem se vrátil z Tenerife, šli jsme parádní trek kolem Anagy. Igueste - pláž Anteqera - nahoru do Chamorgy a pak dolu na faro Anaga, kolem pobřeží do Taganany a dál na pláž Tamadite, nahoru do Afuru, Taborna, Chinamady a punta Hidalgo. Busem přejezd do Orotavy a nahoru pod Teide, kolem observatoří sestup nad Guimar na Cestu 1000 oken. 10 dní na těžko, spaní pod stanem. Teplota kolem 22°C, větrno, na koupačku nic moc, ale na chození ideál. Trošku nás zaskočilo, že na letišti nejde koupit BonoCard, tak jsme museli za draho do S. Cruz a koupit tam. ( 2x bono se zbytkem 2,5E mám, můžu poslat, doplácí se jen slevněná cena) V S.C. je dobré nafasovat sešitek s jídním řádem, hodí se. Letěli jsme z Lince Ryanem, zpátečka cca 3100kč+bágl. Auto se dá zdarma parkovat v Paschingu, cca 20min pěšky na letiště.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mike » ned led 18, 2015 0:04

Nechces na to tema napsat neco jako cestopis? S fotkama? Docela by mne to zajimalo, zrovna na Tenerife bych se takhle v zime jednou rad podival a tyden az deset dni mi prijde jako optimalni delka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod wawrik » ned led 18, 2015 7:21

Pripájam sa, tiež by ma to zaujímalo...

Olchor: Na aké linky autobusov platí tá karta? Napríklad na bus z Puerta do hôr (Montana Blanca atď.) neplatila...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » ned led 18, 2015 11:40

Pokusím se časem něco sepsat, za dlouhých zimních večerů...
Ta Bono platí na všechny busy ( a tramvaje v S.C. a Laguně) právě kromě vyloženě turistických linek nahoru pod Teide. My dojeli na Bono až do Aguamansy nad Orotavu, tam v lese přespali a ráno ( jede jen jediný bus, ráno) jeli za 2E nahoru na Portillo.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon úno 2, 2015 11:54

Tak už jsem se pochlapil a jakýsi spisek sepsal. Protože tady na foru to není kam vrazit ( docela škoda, vlastník fora přichází o sledovanost), dal jsem to na:
http://www.akcniletenky.com/diskuze/vie ... =29&t=4895
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát úno 13, 2015 21:19

mike píše: tyden az deset dni mi prijde jako optimalni delka.
jet na Tenerife na týden nebo deset dní má jednu obrovskou výhodu - máš na několik let kam jezdit :mrgreen: ... my tam byli měsíc a ještě máme mnohé co objevovat a projít a jednou se tam při cestě na jeden z menších ostrovů vrátíme :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 21:26

Vsak presne takhle to obvykle delam ;-) Porad se vracim na stejna mista, dokud je uplne neprozkoumam. Prijde mi lepsi vickrat na kratsi dobu nez delsi najednou. Protoze kazdy rok jsou trochu jine podminky a ja mam navic tendenci se za tech 10 dni vyridit, takze bych z dalsiho pobytu moc nemel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát úno 13, 2015 21:46

no jo, jenže Kanárskejch ostrovů je spousta a každej má svůj půvab, abys to pak stih do důchodu :wink:
a vyřizovat se je škoda, lepší je si to užít :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 21:57

Jsou dva zakladni zpusoby zkoumani: do hloubky a do sirky. Teoreticky ekvivalentni, ale v tomhle pripade by to vyzadovalo nesmrtelnost. Mne je holt blizsi ten prvni a smiril jsem se s tim, ze nemusim byt vsude ;-)

Si to uzivam, kdyz se vyridim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » pát úno 13, 2015 22:08

Jenže pak o mnohé přicházíš a Tvé obzory zůstanou nenaplněny :wink: Ideální je zkoumat relativně hluboce do šířky, i když ta nesmrtelnost by se v tomto celkem hodila, mi už taky dávno došlo, že to všechno prostě navštívit nikdy nemůžu, furt se vynořuje něco novýho a zajímavýho, tak musím vybírat to nejlákavější :)
Já pozapomněla, pán je masochista :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2015 22:20

S tim jsem se taky smiril ;-) Nemusim mit vsechno a co nemam, to nepotrebuju, ale kdyz uz neco, tak poradne :) A navic vis, ze nesnasim cestovani :twisted:

Masochista ne, mozna trochu zavisly na endorfinech ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon bře 16, 2015 8:54

Ještě k tomu značení na Tene - hodně se to zlepšilo, ale stejně tak 1/3 cest, co jsme letos prošli značena není. Chce to domácí přípravu a dobré mapy. Na LaPalmě je značení o dost lepší, ale samozřejmě s naším se srovnávat nedá.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Sonicx55 » čtv kvě 28, 2015 16:41

Čaute,

chcel by som ísť tak v polke Augusta s priateľkou do Tenerife na pozretie ostrova, pochodit po horách, ale samozrejme aj kúpanie sa v mori a mám niekoľko otázok:

1. odkiaľ je najlepšie letieť aby to cenovo bolo prijatelne (cca do 200€) ? Pozeral som, že z nemeckých miest nič cez leto neletí a ani z Budapešti, ani z Osla. Jedine čo som pozeral tak jedine z Linzu, prípadne Sevilly, Madridu a ďalšie neviem.
2. cestovať cez leto je tam v pohode ? Nie sú tam ceny drahšie cez letnú sezónu ? Má ktosi skúsenosti cez leto ?
3. pozeral som, že sa dá tam auto požičať za lacno cca 160€ na 10 dní a neviete aká tam je cena benzínu ? Viete mi poradit ako to tam je, kebyže by sme auto kdesi odstavili a vybrali sa na nejaky vylet do okolia na 1 noc alebo 2 noci so stanom a potom sa znova vratiť k autu a posunut sa dalej, nie je s tym problem tam nechat auto aj dva dni ? :D
4. stanovať kdesi v prirode alebo vedla auta nie je problem ?
5. je tam čo pozerať kebyže ideme na 10 až 14 dní ?
6. koľko tam stojí ubytko na noc na osobu ?
7. koľko stoji ubytko na Teide ? Počul som, že treba si to tam vopred rezervovať ten výstup.
8. chceli by sme sa zmestiť cca do 500€ so všetkym teda doprava (letenky, auto), strava, ubytko (to by sme riešili v aute alebo v stane) dá sa zmestiť do tejto sumy na cca 10 až 14 dní ?
9. Čítal som, už veľa v roznych forach co treba vidiet, ale skuste mi tak v skratke napisat co treba vsetko vidiet a nenechat si ujst ? :t:t dakujem

dakujem velmi pekne za skoru odpoved, tipy, rady

:)
Uživatelský avatar
Sonicx55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 44
Registrován: pát bře 28, 2014 15:47

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Wiking » pát kvě 29, 2015 8:29

Odpovim jen na nektere otazky,takze jen to co vim.. OK?

1.) Tam i zpet s Ryanairem je od 80€ (Kölln) a okolo 100€ z Berlina
Ja bych letel z Berlina, je tam lepsi spojeni do Ceska a je to i levnejsi nez z Köllnu..
POZOR: Muze byt ze v lete ale nelitaji, tak si prover dostupnost letenky v tvem terminu.. ne ze poleti az od 1.11. (November)
2.) Myslim si ze ne.. v lete tam nikdo nejezdi :-) spise podzim a zima.. to je muj nazor, ale vzdy najdes nejake silence co leti v cervenci do teplych kraju.. pri +40°C ve stinu..
Ceny jidla v supermercado jsou stale stejne, a ubytovani asi taky..
3.) Litr benzinu tam stoji okolo 99 centu, max 1,10€ (je to bezcelni zona, takze super levny!)
Auto cele neukradnou, v nejhorsim ho jen vykradou, takze tam nenechavej lezet uvnitr drahe veci a tu prihradku pred spolujezdcem nech pri parkovani otevrenou, aby bylo videt ze tam nic neni, OK? To je na kanarech bezna praxe.
4.) Hmm.. to je relativni, zalezi na koho narazis, my jsme spali na plazi a v pohode, i s ohnem, nikdo nemel problem... Pokud nebudes delat vatru jak Janosik :-)
5.) :-) Neco uz tam uvidis.. neboj..
6.) 1 noc je nahouby, to ani nevim.. ale tyden v apartmanu je od 150€ a tam se vejdete 2 + dite. Tech 150€ je cena za apartman, ne za osobu.. a spaneli to nejak neresi kolik lidi tam bude..
7.) nevim
8.)Kdyz budes setrit, tak asi jo.. tech 500€ tam by mohlo stacit. Cesta na letiste a zpet taky neco stoji, mysli na to.. Pokud poletis o vikendu, tak minimalne (tady po nemecku) pocitej 40€ tam a 40€ zpet = Wochenendeticket = plati jen o vikendu!!! V tydnu vic, o hodne vic.. vlaky jsou v nemecku drahe, takze zkus alternativy jako spolujizda (blablacar.de) nebo bus.. silene blbe se to ale hleda, nemci nemaji zadny solidni www. stranky na ty busy, neco jako idos.cz nebo tak.. je to proste milion firem, kazda za sebe, neni to nijak organizovany..jen na ty vlaky maji standartni http://www.db.de
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Jary » pát kvě 29, 2015 10:36

6. spali jsme hodně pod širákem, jedna noc v hotýlku 2L 20E/osoba 3L 15E/osoba
7. dej si vyhledat refugio altavista. ubytování si musíšm předem rezervovat i zaplatit, bylo to tuším okolo 20E...něco jako durmitory ... víc lidí na pokoji, sprcha nula, k dispozici kuchyňka. Spaním na chatě nemusíš shánět permit na vrchol, jdeš brzy ráno, když tsam ještě nejsou rangeři (případně i pozdě večer před noclehem).
Jary
účastník
účastník
 
Příspěvky: 278
Registrován: pát dub 18, 2008 10:01

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní Evropa