Kanárské ostrovy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kanárské ostrovy

Příspěvekod pripluv » pon pro 4, 2006 19:38

Byl tam někdo, ví o nich někdo něco nebo co? Včera mne napadlo, že bych se mohl v únoru trhnout na dva týdny (KDYŽ NEBUDOU LEDY, BUDU SE OPALOVAT :twisted: ). Zatím jsem našel tuto stránku, která ač je silně dobrá, mi nedá initerář na dva týdny :wink: . Tak se pochlubte...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kocajz » pon pro 4, 2006 20:44

Copak že na Kanárské ostovy? Už máš dost ledovců a přádnejch hor? :shock:
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod pripluv » pon pro 4, 2006 20:47

To zas neee, ale potřebuju prohřát kosti, takhle v únoru se to hodí :wink: . Pak se bude zase uvažovat na Kyrgyzem :supz: !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod svacko » pon pro 4, 2006 20:48

ja som akurat vcera trosku googlil,bo som akosi pozabudol,ze aj kanarske ostrovy mozu byt krasne na trekovanie :)
a sice som sa venoval len cenam za dopravu tam a spat,vygooglil som pritom jeden blog
a este aj druhy blog ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2006 20:50

Já byl v devadesátým šestým (na svatební cestě) na Tenerifě.... jedinej kopec, kterej stojí za řeč je... jak jinak... Teide.... akorát to už tehdy byl vopruz: fronta na lanovku (dneska prý dokonce pořadník několik dní dopředu), nahoře vymezenej čas, nesměl sis odnýst ani kamínek (proto mám doma dva aspoň půlkilový..... :wink: )....
Tejden sme jezdili po ostrově - turisticky zajímavý, to jo, ale outdoorově slabota..... tož asitak....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » pon pro 4, 2006 21:04

Sakra, kam se dá tedy letět v únoru/březnu na cca 14 dní, aby tam bylo jakž takž teplo. Snad poletím do Laponska (když ne jeden extrém, tak druhej).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2006 21:06

Down under ?!?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod svacko » pon pro 4, 2006 22:43

Přípluv píše:Sakra, kam se dá tedy letět v únoru/březnu na cca 14 dní, aby tam bylo jakž takž teplo. Snad poletím do Laponska (když ne jeden extrém, tak druhej).


co tak taky Libanon,vychodne Turecko ci Iran? tam moze byt veru celkom fajnovucko * a cenovo pristupne ;)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod Lumyr » pon pro 4, 2006 23:17

Přípluv píše:Sakra, kam se dá tedy letět v únoru/březnu na cca 14 dní, aby tam bylo jakž takž teplo. Snad poletím do Laponska (když ne jeden extrém, tak druhej).


Já jsem tam byl před dvěma rokama od půlky října do půlky prosince.. (Gran Canaria, Las Palmas) jsou tam supr podmínky na surfing, nádherný kaňony, taky prý lezení.... Pravidelně tam bylo v sobotu ráno po prohýřených nocích na promenádách slušně nablito, takže epesní diskotéky a bary a bomba lidi.. (jedna španělka mi ukázala jak se tam správně žije..), hodne slušný podmínky pro cyklistiku (mtb i silnice) a je tam i pár památek co si lidi občas fotěj...

kdybys chtěl větší teplo tak na 10. rovnoběžce jsou vedle Dakaru Kapverdy, nádherný ostrovy. Doporučuju ty nejvíc na západ, Sal nic moc. V Mindelu (hlavní město ostrova Sao Vincente) říkali vánocům Chris mix :mrgreen: ... Karibik neni taky spatnej... Ale to už je asi daleko...
Naposledy upravil Lumyr dne úte pro 5, 2006 11:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Příspěvekod Jan » pon pro 4, 2006 23:23

Přípluv píše:To zas neee, ale potřebuju prohřát kosti, takhle v únoru se to hodí :wink: . Pak se bude zase uvažovat na Kyrgyzem :supz: !


A čo ideš robiť do Kyrgyzska? Ja tam teraz z času na čas budem chodiť pracovne, tak mame spoločný cieľ...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod svacko » pon pro 4, 2006 23:30

Jan píše:A čo ideš robiť do Kyrgyzska? Ja tam teraz z času na čas budem chodiť pracovne, tak mame spoločný cieľ...


a nebudes mat aj volne miesto v batohu? ;) po jednom festiku,kde isty v.dudlak rozpraval,ako tam brazdili po ladovci,tak hned by som sa nechal pribalit 8)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod pripluv » úte pro 5, 2006 7:11

Jan píše:A čo ideš robiť do Kyrgyzska? Ja tam teraz z času na čas budem chodiť pracovne, tak mame spoločný cieľ...


To ještě nevím, to je všechno v rámci plánování a úvah :wink: :(( .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Kocajz » úte pro 5, 2006 8:17

Tady je pár fotek z Kyrgyzstanu od jednoho člověka co znám a vypadá to tam dost dobře. Taky bych se tam rád někdy mrkl :rolleyes:
http://pics.loupal.net/thumbnails.php?album=4
Kocajz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: stř lis 29, 2006 20:57

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2006 8:29

pavproch píše:Down under ?!?


@p: (malá nápověda :wink: ) a klokany bys nechtěl vidět?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » úte pro 5, 2006 8:38

Ale jo, klokany beru, ale zase potřebuju nějakou destinaci s co nejlevnější letenkou :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2006 8:41

Přípluv píše:Ale jo, klokany beru, ale zase potřebuju nějakou destinaci s co nejlevnější letenkou :wink: ...


Nedávno sem někde (ihned.cz?!?) zahlíd, že kdosi prodává letenky za MÍNUS deset KáČé ...... :((

Asi su blbá, ale todle nepochopím, že mi letecká společnost zaplatí, abych letěl s nima........
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod jidol » úte pro 5, 2006 8:48

No a co třeba Madeira, na tenhle ostrov jsem slyšel jen samou chválu - málo lidí, samý kopce a dobrý víno??
Jen nevím jestli to tam dá na 14 dní programu?
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2006 9:01

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Lipon » úte pro 5, 2006 9:17

moc prijemnej je taky (prej) Reunion, tak bych se chtel nekde v blizke dobe podivat; od more stoupaj hory az pres 2 tisice, nejvyssi hora 3,069 m n. m
znami co byli si to dost pochvalovali

P.S.: zeptam se kamaradu, co na Kanarech byli, na nejaky poznatky; ale ty prej chodili akorát 5 dní. Jestli chceš na takhle dlouho a si aspoň trochu kolovej, tak pribal s sebou bajka nebo silnicku
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Lumyr » úte pro 5, 2006 11:42

pavproch píše:Co Kapverdy?


kromě SALU, připomínající betonový Kanáry, bomba... ale levno tam neni...
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » ned zář 27, 2009 15:46

zpět ke Kanárům: jsou na Teide a okolí nutné v zimě (leden,únor) mačky? ... nemůžu to nikde najít, maximálně občas narážky typu že by se hodily ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » pon říj 5, 2009 20:46

No od Altavisty nahoru by se hodily..... dalo se i bez nich, ale bylo to trochu o hubu, námraza, ledíky. klouzačka.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » úte říj 13, 2009 21:47

Takže klouzačka všude nad chatou? Nejde mi primárně o vrchol, ale hlavně o okolí - bychom to tam chtěli nějak přejít. Dá se v okolí Teide pohybovat v zimě i bez maček či nikoliv?

Nemáte někdo aspoň trochu podrobnou mapu týhle oblasti v elektronický podobě? (případně kterýhokoliv jinýho zajímavýho místa na Kanárech - Tenerife, Gomera)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » stř říj 14, 2009 8:12

Sníh může být na Teide nad 3000m, ale záleží na období a momentálních podmínkách, hodně se to mění. V kráteru Caňadas není problém, ale počítej v noci s teplotami pod nulou. Nějakou postarší mapu Tene mám, Gomeru jen velmi hrubou. Kam to mám poslat?
Jináč na Tene jsem byl asi 5x, 2x na Gomeře, 2x na Lanzarote a 1x na La Palmě, pokaždé s batohem na treku, tak můžu vyradit pěkná místa.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod Olchor » stř říj 14, 2009 8:18

Na Tenerifě fungují docela dobře autobusy, dá se koupit předplacená karta Bono card ( min 12E v r. 2008) a na ní mohou jet až 3 osoby za poloviční ceny, než hotově. Třeba Santa Cruz - Los Cristianos za 4E/os. ( cca 80km). Nevíte někdo, jestli něco podobného funguje na Gran Canarii a La Palmě?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod amigo » stř říj 14, 2009 8:23

sobb píše:Takže klouzačka všude nad chatou? Nejde mi primárně o vrchol, ale hlavně o okolí - bychom to tam chtěli nějak přejít. Dá se v okolí Teide pohybovat v zimě i bez maček či nikoliv?

pokud nechceš tahat zbytečně mačky a nejde ti primárně o vrchol, jak píšeš, přibalil bych nesmeky, na projití budou stačit a jsou lehoučký.

(kdysi jsem zjišťoval to samé co ty, ale se stejným výsledkem. pouze zmínky o tom, že mačky by se hodily, z toho jsem usoudil, že by se hodily, ale jde to i bez nich :D )
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » stř říj 14, 2009 15:36

mačky tedy vyřazuji, tahat se mi s nimi nechce, holt to kdyžtak nějak ukloužem

Olchor: posílám SZ
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod sobb » čtv pro 31, 2009 12:09

jaký bombičky jsou více "in" - a tedy lépe k sehnání na Kanárech? šroubovací nebo napichovací?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re:

Příspěvekod rebi » čtv pro 31, 2009 13:30

pripluv píše:Sakra, kam se dá tedy letět v únoru/březnu na cca 14 dní, aby tam bylo jakž takž teplo. Snad poletím do Laponska (když ne jeden extrém, tak druhej).

Mno,jak uz tady nekdo zminil,tak me taky napadl "vecne kvetouci ostrov" Madeira.. no a pokud chces jeste levnejc, tak bys mohl prubnout jistotu - Maroko :)..
Co se tyce Reunionu,tak to je hodne lakavy,ale troufam si rict,ze to uz byla skoro levnejsi ta Australie.. :(
Today is a really good day for somebody else to die..
Time is the best teacher. Unfortunately it kills all its students.
Memories fade, but a google search never forgets.
Friends are just enemies you haven't met yet.
Uživatelský avatar
rebi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 838
Registrován: úte dub 7, 2009 18:04

Re: Kanárské ostrovy

Příspěvekod zbuddy » pát led 1, 2010 12:32

sobb píše:jaký bombičky jsou více "in" - a tedy lépe k sehnání na Kanárech? šroubovací nebo napichovací?
řekl bych napichovací, počkej na Lipona.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Další

Zpět na Ostatní Evropa