Pyreneje - Kam a co tam?

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pickard » úte srp 23, 2016 20:39

Tak kdyby vyšlo, jdete. Je to supr.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod montezuma » ned říj 2, 2016 13:14

Ahoj, mám dotaz. Rád bych příští rok navštívil oblast kolem Pico de Aneto v Pyrenejích. A chci se zeptat, jestli prosím máte typ na nějaké mapy na internetu buď ke stažení, nebo rovnou online. Jde mi o předběžné naplánování trasy (než koupím mapy třeba u Kiwi) a nechce se mi to moc plánovat po trase GR 11.

Mapy.cz nepokrývají (jak jsem zjistil) v zahraničí všechny trasy, kompass mapy nemají skoro nic. Našel jsem ke stažení něco ze stránek Mff Cuni, ale když chci danou mapu stáhnout, tak mi to hází error. A staré sovětské armádní mapy jsem v tomto případě nenašel.

Předem díky za info.
Uživatelský avatar
montezuma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: ned říj 2, 2016 13:11
Bydliště: Čáslav/Praha

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod davvee » úte bře 20, 2018 0:13

Zdravím,

má někdo zkušenosti s trasou v NP Odesza. Mám v plánu projít solo na lehko a jen s bivakovací plachtou uvedenou trasu,ale nechtěl bych nic extra náročného (nebezpečného) a odbočky na vrcholky beru jako bonus podle situace. Vzhledem k tomu,že pudu sám, tak preferuju místa,kde je vyšší výskyt lidí a horských chat. Případně máte tip na jinou trasu v okolí,která by ideálně končila někde v okolí Lourd, odkud bych chtěl odletět domů.

Trasa na mapy.cz:
http://bit.ly/2G3WoKz

Dík za info
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod jedik » úte bře 20, 2018 11:09

Krásná trasa. Šel jsem to v opačném směru, ale jen z Gavarnie do Torly (resp. tam, kde ty začínáš). Je to taková klasika a myslím, že zvolená velice správně :smt023
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod FrantaKrajta » pát kvě 11, 2018 11:14

Sel jste nekdo trasu HRP? Haute Randonnée Pyrénéenne, na rozdil od GR11 by mela byt mene znacena a vest spis pres vrcholky. Chceme tam na ctrnact dni, nejaky pekny usek i treba s odbockou si vybehnout Aneto nebo vylezt Perdido. O GR11 je toho vsude dost, HRP uz min...dik
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod Semo » pát kvě 11, 2018 21:24

Pred 11 rokmi sme sli pozdlz GR11 z Andory na zapad cez Aiguestortes, juzny koniec tunelu Vielhu a Aneto az do Benasque, tam este okruh na Possets a naspat do Benasque. Jeden nezaujimavy usek sme si skratili stopom.

Po GR11 sme toho nachodili max. polovicu, pretoze sme sa z nej casto odpajali, presli nejake zaujimave sedlo/vrchol a vratili sa na GR11. Podobnych alternativnych ciest je tam celkom dost a su vyrazne zaujimavejsie ako GR11, ktora je vlastne len najjednoduchsou dialnicou od mora do Santiaga. Ani GR11 nie je nijak extra znacena, takze ze na tych alternativach je clovek vdacny aspon za muziky je jasne. Ale dali sme to len s mapu a buzolou, tak v dnesnej dobe GPS bude navigacia brnkacka.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod FrantaKrajta » pon kvě 14, 2018 15:47

Dik za odpoved. K HRP pruvodce je (Tom Joosten, a puvodni i kdyz dnes uz starsi od autora cesty G.Verona, je i pry pekny a podrobny gpx track, a pruvodce mam objednan), a s mapama a buzolou jeste umim ;) Spis mne zajimalo, ktera cast by mohla byt nejzajimavejsi na tech 14 dni, jestli jste tam nekdo byl. GR11 nechcem, nebo prave jen s hodne odbockama nahoru, to uz mi prijde lepsi rovnou se drzet popsane HRP. Bohuzel nejvic info na webu je k ni jen ve francouzstine ci spanelstine, anglicky min. No pockam nez dorazi knizecka :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod Viiki » úte kvě 15, 2018 10:28

Spousta info o HRP v angličtině má na blogu Wired:
https://www.walkingwithwired.com/france-2017
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod FrantaKrajta » úte kvě 15, 2018 19:18

Viiky, dik, tenhle blog jsem predtim nevidel. Mrknu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod vojtaboh » pon kvě 28, 2018 10:56

Ahoj,
omlouvám se že takto oživuju staré téma, snad to nevadí :)..
Plánujeme tyto prázdniny cestu do Pyrenejí (budem cestovat ze Zaragozy), nebudem mít auto, takže se spolehnem pouze na místní dopravu. Rozhodujem se teď mezi Posets-Maladeta Natural Park
a Ordesa nat. park. Chceme jet tak na 4-5 dní asi na jedno místo, protože ta přeprava autobusem by byla krutá. Rozhodujem se tedy mezi místy Torla v Ordese nebo asi Benasque v tom Posets Maldeta nat. parku.

Máte někdo nějaké zkušenosti z těmito místy? Případně které z nich byste zvolili? Jsme zdatní mladoši, takže plánujem celodenní výlety, ale nelezeme.

Moc dík !
vojtaboh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon kvě 28, 2018 10:45

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod sobb » pon kvě 28, 2018 16:54

Obě ty oblasti jsou krásný a stojí za vidění. Kdybych se měla rozhodnout, tak bych možná volila spíš Benasque. Ordesa je šíleně narvaná lidma. Ale už je to hodně let, co jsme tam byli naposled, možná už jsou davy všude.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod jedik » úte kvě 29, 2018 8:44

Sobb má pravdu, že je v Ordese více lidí, ale neřekl bych, že je to nějaké přehnané množství.

Pokud rád nepotkáš cestou nikoho, tak je Posets y Maladeta lepší volba, ale pokud ti nevadí občas někoho potkat, tak Ordesa.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod sobb » úte kvě 29, 2018 13:58

Možná zájem o Pyreneje trochu poklesl. Že by čas k dalšímu výletu? :) V Ordese jsem byla dvakrát (v létě), a pokaždé dost zalidněno. Ale bylo to už docela dávno.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod shoe » úte kvě 29, 2018 22:36

Já jsem tam byl v roce 2015 a bylo to dobré:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod jedik » čtv kvě 31, 2018 12:44

sobb: mé zkušenosti jsou 11 staré :D Ale opravdu žádná tragedie to nebyla.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod sobb » čtv kvě 31, 2018 22:00

Já tam byla poprvé tuším před osmnácti lety a pak o pár let pozděj. A davy tam byly v obou případech. Třeba je to teď lepší. Anebo jsme měli jen smůlu. Ale dojem to holt zanechalo :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pyreneje - Kam a co tam?

Příspěvekod chomejs » stř pro 11, 2019 9:45

Pro budoucí využití, pár výletů z naší cesty po Pyrenejích - https://horama.cz/horama-pesky/pyreneje/
http://horama.cz/ - tipy na výlety po Česku i zahraničí
chomejs
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned pro 4, 2016 10:12

Předchozí

Zpět na Ostatní Evropa