Barcelona-rady, tipy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Barcelona-rady, tipy

Příspěvekod Chron90 » stř črc 20, 2011 17:01

Ahoj....za pár dní se chystáme navštívit tuhle destinaci.Poněvadž tam nikdo z nás ještě nebyl.Tak bych rád vás....zcestovalé poprosil o pár rad.Nechystáme se spát někde v hotelích, takže bychom byli moc a moc vděční za tipy na nocleh(parčík, pláž, jeskyně,kemp).Kde nějak levněji nakoupit klasické suroviny.Popřípadě na co si dát majzla nebo co naopak nevynechat.....
Naposledy upravil pavproch dne stř črc 20, 2011 17:18, celkově upraveno 1
Důvod: stačí jednou... (duplicitní dotaz sem smáznul)
Chron90
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř črc 20, 2011 16:55

Re: Barcelona-rady, tipy

Příspěvekod jedik » stř črc 20, 2011 18:51

Někde tu už nedávno podobný dotaz byl, tak jen ve zkratce.

Spaní je afaik nejlevnější v kempech na plážích poblíž (nutno hledat), do Barcy se pak dopravíte vlakem/busem. Zadarmo bych pláž neriskoval, jsou tam dost často v soukromém vlastnictví a kontrolují to. Ze samotné Barcy bych za sebe asi nejvíc doporučil výšlap nahoru do věží Sagrady Familie. Je tam sice často had tak na dvě hodiny, ale strašně se mi to líbilo. Určitě neminout Park Güell s panoramou z vrchu. Jinak se prostě toulat po La Rambla, zázracích Gaudího architektury a nasávat atmosféru :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Barcelona-rady, tipy

Příspěvekod Semo » stř črc 20, 2011 19:31

V parku by som tam nespal. Kradne sa tam a hodne. A su schopnejsi ako prazski vreckari. v noci v parciku na teba kludne vytiahnu aj noz (od ociteho svedka), velmi pravdepodobne to prezijes a ak nebudes hrdina, tak nezraneny, ale vyjde to na viac nez nejakych 25E za hostel. V meste sa tiez hodne kradne, najslavnejsia je na to Rambla (miestny Vaclavak). Najma arabaci, marocania a podobna haved. Spanieli asi ani nie. Ked mozes, tak si zozen nejake puzdra na prachy a doklady pod handry na telo. A ak sa ta niekto bude pytat na cestu k niecomu, tak sa mozes stavit, ze je to zlodej a jeho komplicov mas za chrbtom. Pretoze nikto iny sa nebude turistu pytat na cestu a ako miestny nikdy vyzerat nebudes. V obchodoch je o trocha drahsie ako tu, ale nezruinuje ta to.

Este sa pred par rokmi kradla na busovych staniciach (hlavne na severnej) batozina z nakladoveho priestoru busu, ked majitel bol uz alebo este v buse. Na juznej stanici sa to snazili viac riesit ochrankov, na severe snad uz tiez.

Fakt ich nepodcenuj, su dost zrucni. Kamos tam prisiel o fotak polozeny vedla seba na luke v parku. Asi tam maju vykopane tunely a maskovane poklopy.
Naposledy upravil Semo dne stř črc 20, 2011 23:07, celkově upraveno 1
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Barcelona-rady, tipy

Příspěvekod jedik » stř črc 20, 2011 22:26

Jo tak mě tam okradli v metru zrovna dva mladí, naprosto normálně vypadající Španělé. Ale pak se mi naštěstí aktivoval nějaký podivný bersekr mód, tipnul jsem si v davu, kdo to asi byl, doběhl jsem je a s rudýma očima získal zpět, co bylo mé. Asi můj nejlepší zážitek z Barcelony :mrgreen:
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava


Zpět na Ostatní Evropa