Santiago de Compostela

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 9:59

takhke to dela.hromada lidi ale...
zkus mu aspon ruct at ma mekky boty... jinak bude po 3 dnech zbitej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » čtv bře 5, 2020 11:15

Etheric píše:. V červnu vyráží a nemá batoh ani nic. Prostě si myslím, že si někde přečetl něco o Caminu a uáááá jdu!
Tak ho v tom nechám vyplácat a popřeju šťastnou cestu...


To bych nedělal, vykoupat se v tom může když pojede cvičně tady do Českého Ráje ale absolvovat takhle dlouhou cestu s touhle představou, to je hazard s holým životem... A spousta lidí to podceňuje i tady v horách, kde se žene bouřka a voni lezou jak stádo dobytka, nemají bundu, batoh, pití a na nohách ťapky. To ať se nikdo nezlobí na mě.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 11:24

Přesně tohle jsem mu ale říkal... :roll:
Ale ne.... Nedá si říct a nedá si říct... Btw je to chlap okolo padesáti, už by měl mít rozum, aby nepodnikal takový zbrklý akce bez přípravy. Někdo si ale holt myslí, že teoretická příprava stačí ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Bertik V. » čtv bře 5, 2020 12:03

To je hodně odvážný člověk. Jede tam alespoň sám?
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 12:07

Spíše by sedělo naivní ;)
Jede prej s nějakou babou, též nezkušenou. Tak snad si nějak poraděj, až zjistí že to či ono, co funguje teoreticky, v praxi selže
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 12:40

Jestli to da nebo ne, nereste, to fakt neni Vas problem. Na tu cestu se podobne vydavaji rocne desitky tisic lidi, at uz jakoukoliv trasou (je jich vice) a vetsina z nich ji bez problemu dokonci.
@etheric:
1) nebudou na nej cumet nijak, velka cast ostatnych na tom bude cca stejne. Toto je naprosto specificka cesta, tady plne neplati bezna pravidla, resp. zkusenosti z jinych cest, co se tyce prumerneho vybaveni a pod.
2) zkus na nej jit uplne jinak. Doporuc mu tento batoh s tim, ze to je presne batoh pro nej, ze je vyrobeny vyrobcem primo na pout do Santiaga a ze vyrobce u nej myslel na vsechno, co "poutnik" muze potrebovat od batohu - a taky se primo jmenuje "Camino" :wink:. Nemusis mu rikat, ze je i 60l a 70l verze. Ma svoji vahu, ale jak jsem se na nej nekdy dival, mohlo by se to dobre nosit.

Jinak je pekne, ze Vy byste si na 14 dnu vzali to a ono a konec. ALe normalni lide, co to chodi maji casto uplne jine predstavy a nekterym ani 70l batoh stacit nebude. Vem to tak, vezmes 5x tricko, spodni pradlo, pohorky, nizke boty, "papuce", teple obleceni (vcetne sveho oblibeneho tlusteho svetru dvakrat vetsiho nez potrebuje a k tomu zateplenou bundu, vzdyt na ceste muze v noci byt i kolem nuly), kalhoty kratke a dlouhe a bundu na chozeni, pyzamo (lepsi dve), neco do deste (tj. poradnou plastenku, k tomu destnik, ...), poradny fotak, mobil, tablet, Notebook, nabijecky pro vsechno zvlast, notesy na zapisovani, knizky, jidlo na cesty plus neco jako rezervu, kdyby mi bylo na ubytovnach malo, potrebuji denne alespon 3 l vody na piti, hygienicke potreby, pro jistotu jeste obal na osvedceni, at se mi neponici, ... Atd, atd.
Proste to neber jako beznou turistickou cestu, pro ty lidi je to neco uplne jineho.
Cimz nerikam, ze kdybych tam sel (nekdy me to docela lakalo, ale ani ne uplne klasicka cesta), bych to taky delal, jak jsem napsal :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 12:48

apuka píše:normalni lide

Jak zní definice slovního spojení "normální člověk"?

Batohy "Camino" dělá i LA
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 14:21

apuka
ja si taky myslim, ze to prezije ve zdravi, 3. den koupi sandale a dva svetry posle postou do cech a je to...

etheric
tak mu ukaz ty batohy s nazvem camino ze budou super na tu cestu delany at si z nich vybere, to mel.apuka fajn napad a treba ho to nalomi ale fakt asi bych to neresila, kdyz si porafit nechce nechat vsak to prezije...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 14:43

Nad tímhle jsem přemýšlel už dávno... Dle výrobce uzpůsobený na cestu Camino. Wtf? Všichni poutníci maj stejný potřeby?
Ty batohy Camino mi nepřijdou jiný, než ty necamino... Nevidím na nich nic "spešl pro tu cestu"
Btw prosím moderátora o přesunutí této debaty do tématu Camino, když už se tu sešlo tolik příspěvků ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 15:02

Etheric píše:Jak zní definice slovního spojení "normální člověk"?
Jednoduse - to jsou ti, co se nachazi v prostredni casti normalniho rozdeleni lidi, kteri se zucastnuji te cesty (jeste presneji tech, co tam jdou pouze na ty 2 tydny na posledni cast).

Tam a takto je to koncipovane prave (i) pro lidi absolutne bez nejakych zkusenosti s trekkingem a i trasy/useky jsu udelane tak, aby se dali absolvovat i lidma bez nejake rozumne kondice. (Kdybys videl, co vsechno toto obcas absolvuje :roll:) Proste neco jako Matejska pout pro "trekare".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 15:26

apuka píše:ti, co se nachazi v prostredni casti normalniho rozdeleni lidi, kteri se zucastnuji te cesty (jeste presneji tech, co tam jdou pouze na ty 2 tydny na posledni cast).

Hm... Takže krajní část budu já s batohem 25l, prostřední bude kolega se 70kou, a ten druhej okraj nosí teda co?
Jít dva týdny beze spaní, vaření a zásob se 70kou batohem mi rozhodně normální nepřijde. Přišlo by mi to normální, kdyby v tý 70ce nesl spaní, vaření a zásoby, ale takhle?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » čtv bře 5, 2020 16:14

Etheric píše:ten druhej okraj nosí teda co?
Kajku s poradnym stanem proti orkanu (nebo kempingovym i se stolem a zidlemi). :-D

Jo, jsem tam zapomel ve vyctu nosenych veci pripsat dvoukilovy synt. spacak a penovou karimatku - na "pro jistotu" nebo "kyby se mi zachtelo pres den zdrimnout" :wink:

Vratim Ti dotaz: Jak zni definice "jit normalne"? :wink: :lol:
Fakt nemuzes srovnavat nesrovnatelne. Ty (a nejenom Ty) by ses na te trase asi zblaznil, nekdo si to bude uzivat - i se 100l batohem. A uplne naopak - na Tvych turach s Tvymi podminkami by se zblaznili Ti, co si minimalni Camino uzivaji na nejvyssi moznou miru.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 16:42

"normální" chápu jako "průměrný". Tj 45, 50l. Mejch 25 by byl jeden extrém, kolegův 70 extrém opačnej.
Užil bysis cestu s takovou almarou na zádech? Já bych to furt cítil, na takovej batoh bych nezapomněl ani na vteřinu. Btw kolega je hubenej jako já..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 19:16

Etheric
smysl toho batohu "camino" udelanyho tak, ze je pro potreby poutnika neni v tom, ze ten batoh zna tvoje potreby. Jde o to, ze takto "nenasilne" muzes kolegu natlacit do mensiho batohu, protoze "vi, co poutnik potrebuje".

nejde o to, ze ten batoh by stoprocentne splnoval co potrebujes. Jde o psychologickej efekt batohu vyrobenyho primo pro camino, kterej by mohl kolegovi zvratit vahy v jeho prospech, protoze "jee to bude desne cool jit camino s batohem vyrobenym pro poutniky na caminu".

takze mu nemuzes rict "hele tady je nejaka 30 od LA nebo co postoval apuka, to ti musi stacit" ale posli odkaz "batoh camino" - hele tenhle na camino specialne vymyslenej batoh bude bombovej na tvoji cestu a vejde se ti tam co potrebujes.

Proste bud ho chces natlacit na svoji stranu a musis tomu lehce prizpusobit podani, aby mel kolega pocit, ze tohle presne potrebuje, coz mozna neni tvoje parketa, protoze to sou jemny nuance mezilidsky komunikace, ale treba by ti to taky slo, nebo mu chces poradit ciste technicky vhodne, na coz on zrejme vubec neslysi, protoze mu je to uplne putna, takze nema smysl se snazit a neco resit.

proste stojim si za tim, ze kdyz si nechce nechat poradit, ser na nej a on se s tou situaci na miste nejak vyporada tak, aby si ji vic prizpusobil. bude mu prebyvat svetr? tak ho zahodi. budou mu chybet ponozky? tak si je koupi. Proste... jednoduchy.

nebo ho vem na vylet nebo ho posli na vylet, at si zaplati ubytko nekde 15km od baraku udela si smycku a zkusi si predstavit, co by si tak vzal, nejakej batoh aspon doma ma aby si to zkusil co mu bude chybet, prebyvat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » čtv bře 5, 2020 19:40

Etheric píše:Btw prosím moderátora o přesunutí této debaty do tématu Camino, když už se tu sešlo tolik příspěvků ;)

Presunuto. Je to takhle OK? Myslim cilove tema, tohle jde trochu mimo mne a nemam cas to cele procitat.

Jinak uplne nerozumim tomu, proc to tak resis. Kolega je dospely chlap, ktery by vekem mohl byt tvym otcem, a tak mu muzes poradit, ale je na nem, jestli se podle toho zaridi nebo ne. Nekdo si holt potrebuje nabit hubu sam.

Bertik V. píše: ale absolvovat takhle dlouhou cestu s touhle představou, to je hazard s holým životem...

He? Mel jsem zato, ze to cele vede civilizaci a kdyz se neco podela, tak holt sedne na nejblizsi bus a dojede na letiste, vlak, mezinarodni bus a pojede domu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 21:34

Jj téma je ok :)
Řeším, protože jsem byl požádán o pomoc a pomoc s tim dokážu. Jenže když si někdo nenechá poradit...
No co, už jsme uzavřeli sázky, po kolika dnech odpadne. Já mu dávám dva a třetí už si bude muset dát zero
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod apuka » pát bře 6, 2020 10:56

@Etheric: ja vidim velky problem spise v tom, ze Ty mu chces radit svuj pohled a presvedcit ho a jeho spravnosti. Ale na tu cestu se vydavaji lidi z velke casti presne tak, jak jsi psal, ze on asi udelal - nekde jsem neco videl/cet/slysel, hura, to je fajn, jdeme na to. Nepremysli, neco je napadne a to zrealizuji a tak jak je to napadne zrealizovat. Pokud nema problem konverzovat a vubec byt spolu s jinymi lidmi, tak mu bude vsechno OK a klidne se s Tebou vsadim, ze to v pohode dokonci (a potom bude pul roku nadsene vsem vypravet, jak to bylo skvele, az se mu zacnou vsichni na dalku vyhybat :lol:).

S tim batohem Camino jsem myslel presne, jak to napsala mawe - vubec mu nic nerikat, ze je mensi, nebo vubec neco o litrazi. Je to batoh presne na Camino - tak je to pro Tebe idealni. Punktum. Nedebatovat dal. Jedina skoda, ze na to primo nenasili znak musle (to je "poznavaci znameni" poutniku), to by ho mohlo hned odrovnat.

Jinak opravdu nevim, proc resis, ze chce 70 l ruksak. At ma. Mozna se mu ponese mnohem lip nez nejaky 30l. Stejne nejvice zavisi, co a jak do toho da. Ja taky chodim na vylety, i jednodenni se 45l ruksakem i kdyz veci v nem by se vesli do nekterych 20l. Protoze jednak jiny nemam a hlavne ze se mi dobre nosi, proste nenasel jsem pro sebe adekvatni mensi ale na mych zadech stejne dobre sedici. Konec koncu, debatovalo se tady, ze vaha a velikost neni to nejdulezitejsi, mnohem dulezitejsi je, jak se to nese.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod booze » pát bře 6, 2020 12:15

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Etheric » pát bře 6, 2020 12:22

apuka píše:@Etheric: ja vidim velky problem spise v tom, ze Ty mu chces radit svuj pohled a presvedcit ho a jeho spravnosti.

Ne. On za mnou přišel, že mu jde o každej gram... :(( on mě přesvědčoval, že váha je alfa omega...
Tak jsem mu poskytl detailní pohled. Asi až moc detailní a hlubokej, to su celej já :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Předchozí

Zpět na Ostatní Evropa