Santiago de Compostela

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Santiago de Compostela

Příspěvekod -ant- » pon pro 7, 2015 11:45

Vyšel český průvodce pro Camino de Santiago se startem v Pie de Port.
uploadfromtaptalk1449485068353.jpg
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Santiago de Compostela

Příspěvekod -ant- » pon pro 7, 2015 11:47

8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod panmuch » čtv črc 7, 2016 20:45

ahoj, prosím vás, zkušenosti s počasím a teplotami v září a říjnu na severní trase máte jaképak? děkuji
panmuch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob čer 25, 2016 14:08

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod PoustniOrel050 » stř bře 29, 2017 21:05

Ahoj, uvažuji o celé této cestě tedy těch cca 800 km (ještě jsem se k ničemu konkrétnímu nerozhodl) a rád bych zjistil , na kolik to tak přibližně vyjde? Klidně budu spát většinu času ve stanu/pod širákem. Dopravu do Španělska a zpět do toho nepočítám. Jestli má někdo představu, nebo vlastní zkušenosti, budu rád :)
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod forest » pon dub 3, 2017 12:18

Ahoj lidi,
sepsal jsem 1. část deníku z pouti do Santiaga: http://www.jsemforest.cz/tydenicek2016-39
Mrkněte na spoustu fotek a postřehů z Cesty. Další díl bude co nevidět.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
forest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 18, 2015 21:13
Bydliště: Brno

Re: Fotografické chlubítko :o)))

Příspěvekod budo » pon dub 3, 2017 13:20

Paráda! Počtu si :-)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Mawenzi » úte dub 4, 2017 17:58

supeeer tvoje zapisky sou skvely, ale v poslesni dobe nebyl cas k tobe nakouknout.... tak dik za echo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod forest » pon dub 17, 2017 11:47

Ahoj všem!
Přečtěte si 2. část španělského dobrodružství, pouti do Santiaga a stopování do Madridu!
http://www.jsemforest.cz/tydenicek2016-40
Vaření u bazénu, spaní mezi potulnými psy, emotivní příchod od Santiaga, párty a spaní v baru Forest, jazzový koncert, spaní v chlívě, první den stopování a jízda sanitkou, spaní na fotbalovém stadionu a mnohem více šíleností.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
forest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 18, 2015 21:13
Bydliště: Brno

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Aranyafea » úte črc 11, 2017 18:24

Nemá někdo zkušenosti s Francouzskou částí poutě? Konkrétně Via Podiensis z Le Puy en Velay dále. Myslím počasí, zkušenosti se spaním (nadivoko?), terén a náročnost. Díky!
Aranyafea
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát čer 23, 2017 15:42

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod Martyk » čtv pro 21, 2017 23:01

Já prochodil asi 1600 km v Rakousku, Německu, Itálii a Svýcarsku. Přitom nešlo nenarazit na tyhle mušličkové cesty. Z toho, co jsem viděl, jsem si udělal celkem jasnou představu, co jakubské cesty vlastně jsou. Jsou to jednoznačně cesty pro svíčkové báby. Vedou od bóžích muk ke kostelům a od kostelů k ubytovnám. Vymetou každou vesnici a hory obchází. Drtivá většina jakubských cest cest je sjízdná autem, pěšin bylo naprosté minimum a i ty byly štěrkované apod. Kotníkové membránové boty jsou na takovou cestu úplný nesmysl. To se dá celé ujít v žabkách. :lol:
Martyk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 23, 2017 18:31

Re: Santiago de Compostela

Příspěvekod matla » úte led 9, 2018 16:59

Hned za Le Puy je taková náhorní plošina, kde může být horší počasí a jsou tam hlavně pastviny obehnané ostnatým dráte takže se tam trochu hůř hledá místo na přespání. Potom už je to v pohodě - nic náročnýho. Jak píše Martyk - ty kotníkové boty nejsou opravdu potřeba. Žádnej těžkej trek - jenom dlouhá pěkná procházka.
matla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 9, 2018 16:51

Camino

Příspěvekod Etheric » stř bře 4, 2020 14:03

Kolega chce jít Camino, nějakej kousek 14 dní, spát a jíst po ubytovnách... Hledá batoh okolo 70l a nechce si to nechat vymluvit. Já snad skočim z vokna ](*,)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 4, 2020 14:25

vsak ho nech, at si ti koupi. bud mu nebude sedet a koupi jinej a da ti zapravdu nebo bude desne spokojenej.

muzes ho navest ale kazdej si za svy rozhodnuti rozdpovida nakonec sam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř bře 4, 2020 14:38

Vždyť jo, on bude mít z dovolený peklo a zničený záda...
Jde mi ale o ten přístup... Proč žádá o radu, když si nechce nechat poradit? Já ty lidi fakt nechápu. Hlavně mi ani nebyl schopnej říct, co všechno v tom 70l monstru chce nosit. Absolutně mi hlava nebere, co bych měl dávat do 70l, když jdu 14 dní v červnu, spím po ubytovnách a žeru v restauracích... Su z toho poněkud vyjeven, tohle fakt nechápu... Jo a chce v tom nést jen svoje věci. Kdyby šel s babou, nesl jí vše a ona byla free, tak to chápu, ale takhle...?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2020 15:51

Etheric píše:Proč žádá o radu, když si nechce nechat poradit?
Bo chce od "radce" slyset potvrzeni, ze jeho prvotni volba je ta nejlepsi na svete :wink:. Tos na to jeste neprisel?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř bře 4, 2020 16:13

Takový myšlenkový pochody fakt nechápu. A pak že já su divnej :twisted:

Ale kdo chce kam... Jako nezkušenej chodec s přípravou blízkou nule, mizerným plánováním a batohem 70l bude mít velice záživnou dovolenou...
Třeba si na těch 14 dní bere 14 trik, 14 ks spodního prádla, 14 párů ponožek,... Jelikož mi to neni schopen říct, musim hádat.. Tímhle stylem myšlení těch 70l náplní vklidu. Jiná možnost mě nenapadá
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2020 18:28

Etheric píše:Já snad skočim z vokna ](*,)

A myslis, ze to pomuze? :twisted:

Etheric píše:Takový myšlenkový pochody fakt nechápu. A pak že já su divnej

Apuka ma vyjimecne pravdu, takhle funguje spousta lidi. Ze to nechapes ber jako vyhodu ;-) Ono je pomerne tezke se tomu branit i kdyz o tom vis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 4, 2020 18:29

tak priste uz bude chtit poradit bud tak,z e to veme v uvahu, nebo uz neprijde, protoze jsi mu to nepotvrdil.

Ja bych 70l batoh pochopila s plnou vybavou, sama sem to tak vozivala a bylo to akorat, ale kdyz nema spani tak je to fakt dost overkill
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř bře 4, 2020 18:58

Bez spaní, bez vaření, bez zásob jídla. Na to musí stačit 25l progrca...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod apuka » stř bře 4, 2020 21:46

Mawenzi píše:tak priste uz bude chtit poradit bud tak,z e to veme v uvahu, nebo uz neprijde, protoze jsi mu to nepotvrdil.
Veliky omly. Az se vrati (z cesty nebo z nemocnice nebo z lazni, kde se jej budou snazit zase postavit na nohy), hned prijde a vynada Ti, zes neporadil dobre. A priste uz neprijde, protoze Ty radis spatne :wink: Tak nejak to chodi mezi "normalnimi" lidmi ("normalni" ve smyslu normalniho rozlozeni populace)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » stř bře 4, 2020 21:50

Tak mozna pro zacatek je mu dobre doporucit nejakou stredni cestu, ne rovnou 25l ale treba lehky 30-40l batoh. Dobry argument je, at si zkusi dat dohromady, co by si vzal s sebou pred koupi batohu, a sam uvidi, jakou potrebuje kapacitu.

Kdyz bude trast na velkem batohu, tak doporuc nejaky, ktery jde dobre stahnout. Zrovna mam u sebe Gregory Stout 65 a na svoje zimni pouziti mi prijde mozna uz moc odlehceny. Kazdopadne oproti staremu velkemu batohu jde mnohem lepe stahnout - popruhy pres spodni zip vedou az od zad, takze jde efektivne stahnout cele dno a bocni popruhy jsou v tak akorat spravne vysce - zkratka mam pocit, ze jde ten batoh stahnout pohodlne na nejakych 30-40l. Jasne, nebude to ideal, ale alespon bude mit dobrou moznost si zmensit objem batohu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » stř bře 4, 2020 22:43

Jenže co s sebou na těch 14 dní má sbalit, neví ani on sám, myslím... Zkušenosti s chozením nemá žádný, ale chce prostě zbrkle jít kousek Camina, hurá jde se, bez přípravy... Myslí si, že 70l batoh je na to ideální. Kdyby byl aspoň schopen říct, co chce všechno brát.
Z mýho pohledu na 14 dní po ubytovnách, červen, Španělsko - 2x tričko, 1x tričko na noc, 3x fusky, 2x trenky, kalhoty/kraťasy /jedno z toho na sobě/, 1x slabá mikina, 1x silnější mikina, vložka do spacáku nebo ultraletní syntetiku spacák, papuče. Mobil, foťák, nabíječka, lékárnička. Stačí ne? Osobně bych vzal teda o 1 triko, fusky a trenky míň, šel bych celou dobu v kalhotech, vyprat se dá všude a triko ti tam uschne za hodinu, max dvě.. Ale řekněme pro většinu lidí by snad mělo stačit to, co píšu. Nebo mám až tak moc jinej pohled na dvoutýdenní výlet ubytovna - ubytovna?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod tsunami » stř bře 4, 2020 23:01

Etheric: přibalil bych ještě flašku na vodu, lžíci, nůž, sluneční brýle, čepici, toaleťák a kapesníky jo a asi i něco na čtení (kindle) a je to snad komplet :-)
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod mitau » stř bře 4, 2020 23:32

+ lehka nepromokava bunda, nejake jidlo pres den
- mikina (proc dve?)

Ale ano, neni toho mnoho, do 30l by se to melo vejit. Argument, ze je blbost si kupovat batoh, kdyz nevi, jakou ma mit kapacitu, by mohl zabrat ne? Nebo je nejaky specialni duvod, proc si batoh musi poridit uz ted?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 6:58

tj, 25l bych taky nehrotila, to uz musis vedet co chces, a pak staci chtit nacpat mikinu z tela.do batohu, nakoupit nejakou dobrotu navic a uz ses b tahu. ale zaargumentuj i velikosti prirucaku, kam se treba vejde talon 33 a bez priplatku za batoh, na to by kolega mohl slyset taky.

souhlasim, ze 30-40l nalehko je idealni velikost, ja se treba do 25l nevejdu a to vim, co chci, takze predpokladat u nekoho kdo to nevi ze mu "25 musi stacit" neni idealni, ale zaargumentovala bych ze neco kolem 35 l bude na jeho cestu ideal, bude mit trochu mista navic, kdyhy potreboval, na jednodenni vylet postahovany to bude taky pohodlny, a i ten spacak do toho narve kdyby mel karosku a plachtu zvenku.

70l musi platit za zavazadlo, a na jednodenni vylet to bude nepouzitelny na flasku a svacinu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 7:11

Tsunami: vidíš, to beru za takovou samozřejmost, že jsem to ani nenapsal :) Do toho Španělska bych určitě nebral nůž, Guardia Civil mi kvůli noži, kterej byl až na dně batohu v pytlu se žrádlem, pěkně zavařila..

Mitau: lehká nepromok bunda na červen do Španělska? Tak trochu kamení do batohu.... Ano, může zapršet, ale když už, je to takovej plavák, že nepomáhá nic, než se schovat ;)
Mikiny dvě, může být moc teplo na silnou a moc zima na slabou..
Speciální důvod má "chci to hned teď honem"...

Mawe: jednodenní výlety dělat nebude, bude to pochod ubytovna - ubytovna. Ani jídlo si neponese, tam se všude dá jíst cestou. Proto píšu 25l...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 7:47

myslim jako pouziti do budoucna, ze neco takoveho by bypo proste univerzalne pouzitelne coz 70 proste neni, ze by mohl batoh pouzivat i po navratu

Tak me by nenapadlo ani pri pochodu mezi ubytovnama si nenest ZADNY jidlo...

bejt tebou, netrvam na 25l, ale zkus to uargumentovat tim palubnim zavazadlem zadarmo, tzn. z toho vylezou batohy do tech 35l automaticky. Na to by slyset mohl, cimz by i promyslel obsah batohu, protoze kdyz muzes.usetrit (odhadem litr jedna cesta) za batoh tak to je asi v tomto pripade nejpadnejsi argument.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 8:47

Jenže on ten batoh chce pouze na tenhle kousek Camina..
Ne, opravdu neponese ani kousek jídla. Jeho trasa je asfalt, civilizace. Bude žrát v restauracích, což je nejdražší možná varianta. I tak bych ale radši nesl denní dávku jídla, nikdy nevíš, co se posere..
Proto jako první jsem mu říkal, ať si koupí 35ku, že to na jeho cestu stačí a využije to i na jednodenní akce v ČR nebo víkendy s ubytováním. To s příručákem jsem též zmiňoval, myslím snad, že jako první. Nejen že ušetříš za zavazadlo, ušetříš i čekání, nepříjemnosti s odbavením, neriskuješ ztrátu a máš vše u sebe, takže ti nikdo nic nerozbije :twisted:

Já šel to Španělsko s 55kou a to jsem měl spacák, karimatku, vaření, zásoby a často tak 6l vody, protože na dost místech tekla jen užitková, pitná nikde.... Stan jsem teda neměl, zbytečný, všude je tolik přístupnejch ruin a pokud to neni ve městě, je to zcela bezpečný spaní...
Jestli někdo budete poblíž Valencie, zajeďte si na letovisko Cullera. Největší slávu má dávno za sebou, na dovolenou tam jezdí z 90% Španělé. Je tam nahoře na skále obrovskej zachovalej komplex "Balcon de Cullera", ze kterýho je ten úplně nejlepší výhled na moře. Lepší spaní jsem nikdy nezažil, tak moc se mi tam zalíbilo, že jsem tam bydlel měsíc :) Můžu doporučit, kdo budete mít cestu, je to neopakovatelnej zážitek. Dá se spát i přímo u moře. Je tam částečně zarostlá pláž s dunama, kde se smí rozdělat oheň a spát tak :)
Ale když chce kolega dupat asfalt a spát na smradlavejch ubytovnách, ačkoliv zná i jiný možnosti....zajímá mě, jak na něj budou ostatní koukat, až se tam dovleče s tou 70kou :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Mawenzi » čtv bře 5, 2020 8:58

zrovna to jak na nej budou cumet ostatni je proste jejich problem, na me taky kazdej cuki blbe ze mam.velkej batoh, no a.co, ja to tak chvi a na cumeni seru.

argumentovat cumenim neni fakt dobry, me se lidi i smejou casto co mam za batoh a urazi me, ale proste nazory kokotu me opravdu nezajimaji.

nicmene kdyz si nechce nechat poradit, tak to neres, jeho volba jeho zazitek a.jemu treba asflat a ubytovny vyhovuji, nebo si to ted mysli, tak pak bud zjisti ze tohle je jeho cesta nebo ne ji zmeni ale kdo sme.my abysme ho soudili?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový batoh - 50 - 75l

Příspěvekod Etheric » čtv bře 5, 2020 9:48

To čumění nebyl argument, tak to nebylo vůbec myšleno. Jenom su prostě zvědavej na ty výrazy, to je celý :)
Nikdo nikoho nesoudí, naopak se snažím pomoct, když jsem byl o to požádán.
Jenže ten člověk sám evidentně nemá tušení, co vůbec chce. Asfalt rád nemá a plánuje takovou trasu. V červnu vyráží a nemá batoh ani nic. Prostě si myslím, že si někde přečetl něco o Caminu a uáááá jdu!
Tak ho v tom nechám vyplácat a popřeju šťastnou cestu...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní Evropa