Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Dank » pon lis 28, 2016 17:52

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kdo má zkušenosti s volným spaním na Tenerife. Bohužel oficiálně je to tam zakázané a může se tábořit jen ve vybraních kempech, problém je ale v tom, že dopředu nevím kde budeme zrovna spát a nemůžu tak zarezervovat kemp :(( . Spali jste někdo mimo vyhrazené tábořiště a byl s tím nějaký problém ?
Myslím že pokud najde člověk nějaké zašité místo a ráno se zase sbalí, tak by s tím nemusel být problém, nerad bych platil nějaké pokuty, nebo řešil nějaké problémy s nějakými ochranáři :axe: . Díky
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Olchor » pon lis 28, 2016 20:03

Jsou to španěláci, ti takové věci neřeší...Potkal jsem tam i pár lidí, kteří na zastrčenějších plážích evidentně lágrovali dlouhodobě. Za x návštěv na Kanárech jsem ani jednou nespal v kempu, nebo hotelu a nebyl problém. Samozřejmě v osídlenějších končinách je třeba zalehnout večer a ráno vypadnout.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Dank » pon lis 28, 2016 20:05

Díky za info, to je dobrá zpráva :D
Dank
nováček
nováček
 
Příspěvky: 147
Registrován: pát črc 17, 2009 18:30
Bydliště: Bruntál

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod revoke » čtv lis 30, 2017 21:22

Pico del Teide: protože jsem odflákl přípravu a na poslední chvíli se mi žádné oficiální povolení nepodařilo získat, rozhodl jsem se pro noční výšlap. Z parkoviště Montaña Blanca Sendero jsem vyšel v 2:30, v 6:30 jsem byl na vrcholu. Na chatě jsem se nezdržoval, byť by se dalo, u vstupní branky na vrchol nestál nikdo do 8:30, co jsem odtamtud odcházel. Bylo to 30.11.2017
Jo, a stálo to za to!
revoke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv lis 30, 2017 21:17

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod FrantaKrajta » ned pro 10, 2017 0:58

Nekdo zkusenosti s Teide na konci prosince? Kupodivu i legalne na ranni vystup, v Altavista bylo misto, jen mne zajimaji podminky. Krome zimy, ktera samozrejme bude (az -14C plus windchill). Snih, led, schudnost, etc...Dik! Predpoved vypada nadejne, jen radeji zkoumam podrobnosti tu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod sobb » ned pro 10, 2017 20:41

Zkušenosti z ledna: naprostá všehochuť. Tedy kosa vždy, ale jednou azuro, nádhera, pohoda, krásný východ a západ slunce i s tím typickým pravidelným ostrým stínem Hory rýsujícím se nad inverzí, podruhý během noci slušná sněhová nadílka, vichr, ani lanovka nejezdila. Si vyber :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod _Andy_ » pon pro 11, 2017 15:28

Byli jsme tam vloni nějak 25. prosince. Chtěli jsme o dva dny dřív a i přespat, ale byla tam šílená vánice. Když zaparkuješ tady https://mapy.cz/s/2fTdG, tak se to dá vyjít nahoru i dolu v jeden den (přes tu druhou kalderu Viejo), došli jsme pak k infocentru (https://mapy.cz/s/2fTf0) a zpátky na parkoviště stopli auto. Jen si vem s sebou určitě opalovací krém... :lol:

Nejsme žádní horolezci, celý je to chodička, pokud tam nebudou vyloženě závěje. A neplatí se nic, pokud nechceš přespávat. Nahoře jsme byli asi půl hodiny úplně sami, moc příjemný. Celý to je 1400 nahoru a 1700 dolu a cca 20 km. Kdyžtak se klidně ptej, třeba přes PM.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte pro 12, 2017 10:31

Koukám, že už tam funguje Decathlon, kde mají i šroubovací kartuše Primus. Prý býval dřív problém najít šroubovací, měli všude jen campingaz, ale minimálně v Decathlonu je tedy dle webu mají. Tak jestli tam, tak by mohly být i v normálních obchodech? Nechce se mi kvůli kartuši jezdit do Santa Cruz a zpátky :)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod oodoow » úte pro 12, 2017 12:59

FrantaKrajta: kdy tam budeš? já mezi 17.12 a 30.12. chci projít GR131 a na Teide snad taky dojde, jestli nebude mega hnusně
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 18:23

@FrantaKrajta: porid si adapter a budes mit po starostech. Je teda celkem tezky, ale nekdo (booze?) tu silboval odkaz na jiny s polovicni vahou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Petras » stř pro 13, 2017 8:17

Jen upozornění,výstupová cestička od kontroly permitů je upravena,napojení a přístup na stezku je celkem znesnadněn,jsou tam naskládány dost vysoké a strmé zídky z kamení,nástupová branka u kontroly je zamykatelná (jestli ji opravdu zamykají netuším,ale jsou tam vsude cedule,že bez permitu ne)
Byli jsme v říjnu,dole 25-35° na výstupovém parkovišti ráno 5°,na Teide vychr.
Nahoře si moc nesedejte,nepokládejte batoh atd. síra vám vše nenávratně poškodí (jako mě gatě i batoh) ;-)
Kartuše lze zakoupit v obchodech něco jako domácí potřeby,potřeby pro řemeslo,železářství,nebo ve zmíněném Decathlonu (je kousek od severního letiště) ve sportovních potřebách je většinou nemají,poradí vám v infocentrech...
Jinak ceny v obchodech obecně na Tenerife jsou nižší než u nás a je tam krásně ! ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod FrantaKrajta » stř pro 13, 2017 18:29

Dik za info. Ja sem vedel, ze ta bivakovaci “karimatka” jako vyztuha zad v baglu se bude na sezeni na sire hodit ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 18:41

@Petras: s tou sirou je to zajimave. Co se stalo? Prozralo ti to tam diru? A proc? Napada mne, ze asi mohla vzniknout nejaka kyselina, ty od siry jsou docela zrave :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Petras » čtv pro 14, 2017 7:14

Přímo díru ne,ale mám na zadku tmavých kalhot i na spodku batohu navždy bílé tečky. ;-)
Nahoře to je slušně cítit sírou,která je poměrně agresivní,(což jsem si v té euforii z okolní krásy neuvědomil) ale přeměna v kyselinu je ještě dlouhý proces. ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod dejff » pát pro 15, 2017 16:47

Včera jsem z Tenerife přiletěl. Udělal jsem si túru ze Severu na Jih. V sobotu jsem přiletěl a jel autobusem do Puerto de la Cruz, kde jsem přespal a nakoupil si jídlo v obchoďáku (žádné jídlo jsem si nemusel vzít z domova). V neděli jsem vyrazil a došel až na kraj NP k La Fortaleza, kde akorát končily stromy a kde jsem ulehl. V pondělí jsem po stezkách NP došel až ke chatě Altavista. Bohužel jsem tam byl už ve tři hodiny a kuchyň a záchody otevírali až v pět. Takže jsme se tam celé odpoledne s ostaními lidmi seznamovali. Pozdě odpoledne začlo pršet a přestalo až někdy po půlnoci. Ráno jsem vyrazil v šest, abych stihnul úsvit. Celá cesta od chaty až na vrchol byla kvůli dešti zledovatělá. Na řetězech i brance byly pěkný rampouchy. V půl osmé jsem byl na vrcholu. Celý den byl dost slušný vítr (ten den nejezdila lanovka, což prý lidem oznámili až při příjezdu ke stanici). Z vrcholu jsem pak sešel na Pico Viejo a potom sestoupil do centra Parador, kde jsem se díky rozcestníku napojil na cestu do Vilafloru po GR 131. Za Vilaflorem jsem přespal a další den sestoupil po různých cestách až k moři, kde se vykoupal a šel zalehnout co nejblíž k letišti. :D
Vařič jsem neměl. Jediné jídlo, které jsem si ohřál, bylo na chatě, protože ta je vybavená konvicí, mikrovlnkou i sporákem. Stan jsem sebou neměl (doufal v dobré počasí :) ) a hledání místa na spaní moc neřešil. Mám skladací therm a rest, takže všem bylo jasné, že budu spát venku. Ve vesnici Vilaflor jsem se zeptal i místního, kde by to bylo nejlepší a on říkal, že to tam nikdo neřeší.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod apuka » pát pro 15, 2017 18:59

mike píše:s tou sirou je to zajimave. Co se stalo? Prozralo ti to tam diru? A proc?
Muzes prijit vyzkouset "na vlastni gate" do OV. Mame tady "skoro cinnou sopku", ktera sice nesopti, zato dost "dymi" - mas tam siru jako v pekle. Ale prijit tam nejake hodne mrazive rano (pod -10) v zime a kouknout na jednu stranu vychod slunce, ne druhou zasnezenou haldu s ostruvky krasne cerstve zelene travy a spoustou pary a dymu je zazitek (ktery nesmis koukat prilis z blizka prilis dlouho). Rec je o Halde Ema. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod oodoow » pát pro 15, 2017 19:01

@dejff: No super, měl bych pár dotazů. :-)
Můžeš napsat ještě teploty, jaké tam byly v noci? Třeba v tom Vilafloru? S tím deštěm jsi mě trochu vyděsil, moc jsem s tím nepočítal. Co jsem tak četl, je to spíš vzácnost, že zaprší. Spal jsi na Altavistě a měl jsi povolení na výstup anebo jsi to prošel, když tam nikdo nebyl? Byly tam potřeba nesmeky?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod dejff » pát pro 15, 2017 19:16

oodoow:
Teploty já neřeším. Když to není na sněhu, tak spím ve spacáku jenom v trenkách. :D
Ale u Viafloru ještě než jsem zalezl večer do spacáku, tak jsem měl na sobě jen mikinu a bylo mi OK.
Měl jsem zamluvené přespání na Altavistě a tím jsem automaticky dostal povolení na ranní výstup před devátou.
I přes ten led nesmeky nejsou potřeba. Problém byl spíš ten silný vítr. Dohromady s baťohem jsem měl tak 95 kg a stejně to tam se mnou pěkně cloumalo.
Jo a zapomněl jsem v prvním příspěvku napsat to nejdůležitější. Nejsou tam žádné řeky ani potoky, takže vodu sebou a jak bude nějaká příležitost při cestě koupit, tak ji určitě využít.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod oodoow » pát pro 15, 2017 19:27

@dejjf: Dík moc za odpovědi, na tu vodu jsem se chtěl taky zeptat, ale pak jsem se neptal, protože se všude píše, že je tam dost sucho. Kolik vody jsi s sebou tahal?
Jak teplý máš ten spacák? :D Jestli to teda dobře chápu tak nemrzlo, jo? Ráno žádný led místo vody. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod dejff » pát pro 15, 2017 19:41

@oodoow:
Začal jsem se 3 litry. Ty mi museli vystačit do druhýho dne. Další vodu jsem doplnil na Altavistě, kde sice není pitná, ale já jsem si ji přehřál v konvici a dal prášek na dezinfekci. Ale zařízení a vodu na Altavistě můžeš použít jen, když tam máš zamluvené přespání a je to od 17:00 do 7:00. Ve Viafloru jsem si koupil další vodu. Ne to rozhodně nemrzlo.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod sobb » pát pro 15, 2017 19:57

Voda je i v IC na El Portillo, ale nedá se spolíhat, že bude otevřené, a to ani v ofic. návštěvních hodinách. Poprvé jsme tam vodu nabrali a litovali, že táhnem z Vilaflor celkem zbytečně ve dvojici víc jak deset litrů tekutin. Ovšem podruhé bylo natolik hnusně, že se na to zaměstnanci IC asi vykašlali, pozavírali a šmytec. Voda nebyla.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Olchor » sob pro 16, 2017 9:25

Co si pamatuju, tak ve Vilaflor byly silné vodní prameny, jezdí si tam s kanystry i místňáci. Netřeba kupovat. Ale možná už to podchytili a stahli do trubek.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 999
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod dejff » sob pro 16, 2017 9:38

Přesně tak, už tam jsou všude jenom trubky.
dejff
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon zář 7, 2015 19:57

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon pro 18, 2017 12:17

V noci ted dost nad 2000mnm foukalo, uz jsem se bal o tarp ;) pocasi nahre zatim pekne, az na ty odpoledni vichry, vcera na vrcholku pres den kdy sli znami taky pekne ficelo, ale s tim jsem pocital. Na Teide jdu az zitra pres refuggio, tak se to snad nezkazi. A po pate hodine, kdy konci lanovka, i hlidac pry rikal, at klidne pockaji do pate a pak si t vybehnou sami. Dokud tam nezacnou proudit davy Cechu a pod. tesne pred patou, tak to zatim zas tak moc neresi.

K vode - pri delsich trekach se na nekterych trasach da dobre nabrat v oficialnich kempech ci odpocinkovyh mistech, neni sice ofiko pitna, ale neresil jsem. Nektere jsou prijemne po trase, nektere trochu zachazka, ale da se to naplanovat. Lepsi jak treba pri ceste z jihu na sever jit pres Vilaflor je myslim vzit to pres Las Lajas, tam nabrat vodu, vystoupat vrcholovku pres Sombrero a Guajaru a napojit se zpatky na ten hlavni cerveny trail. Vyhledy na te vrcholovce jsou skvele.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod mike » pon pro 18, 2017 18:59

Primy prenos? ;-) Tak at ti pocasi vyjde :smt023

Jak to dopadlo s kartusi?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod oodoow » stř pro 20, 2017 20:57

@FrantaKrajta tak co Teide, jaký to bylo? Není nejlepší tam jít nakonec až po té 17. hodině kdy je západ slunce a vrhá to ten obrovský stín?
My došli tu GR131, takže teď je Teide další na programu. Jinak teda fakt úžasná trasa, první čast vyprahlá sopečná krajina a druhá zas zelený prales. Vzali jsme to nakonec i přes tu Guaraiu.
Jediný co mi vadilo, byla ta děsná zima v noci. Můj asi 8 let starý Prima Bike spacák to fakt nedával. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv pro 21, 2017 3:50

Mike, kdyz online tak online, co jineho na lestisti pri cekani na blby let delat :D a dik, pocasi vyslo. Aspon vic nahore, leckde dole par dni pekne prselo.

oodoow píše:@FrantaKrajta tak co Teide, jaký to bylo? Není nejlepší tam jít nakonec až po té 17. hodině kdy je západ slunce a vrhá to ten obrovský stín?
My došli tu GR131, takže teď je Teide další na programu. Jinak teda fakt úžasná trasa, první čast vyprahlá sopečná krajina a druhá zas zelený prales. Vzali jsme to nakonec i přes tu Guaraiu.
Jediný co mi vadilo, byla ta děsná zima v noci. Můj asi 8 let starý Prima Bike spacák to fakt nedával. :twisted:


To jsem rad, ze jste tu Guajaru nakonec dali, je to takovy predbonbonek na tom trailu. Ty hrebenovky od Las Lajas az na ni jsou taky pekne. Spal jsem i v par ofiko kempech, zminene Las Lajas, Arenas Negras, a krome dvou Cechu se stanem a jednoho zmrzleho cyklisty z Madarska, ktery si ustlal bez stanu na zachode (a venoval jsem mu svoje “vrcholove” pivo, tak zbidacene vypadal) tam pres noc nikde nikdo nebyl, ani zadny ranger ne. Pres den spousta rodin na piknik, to jo. V Lajas nakonec voda nebyla, mozna kvuli zime vypnuli trubky (je to pres 2000mnm a voda byva venku).

Urcite doporucuju i oblast kolem Chinereyo a Arenas Negras, jsou tam pekna lavova pole a utvary v nizsich polohach spolu s lesy, akorat to vzdy blbe navazuje na dalsi cast tech trailu.

Teide skvela, sel jsem rovnou z parkoviste pod Mt Blanca, 2.5h pohodoveho tempa do Refuggio Altavista, kde jsem timpadem byl mnohem driv nez otevreli (na dolni ceduli je 4h, go figure...), tak aspon dlouha obedova pauza a pak jsme se smisenou skupinkou vyrazili jeste na vrchol, abychom tam byli po posledni lanovce a na krasny zapad slunce. Coz vyslo uplne krasne, a oproti rannimu vystupu z Altavisty jsme tam byli uplne sami (rano se samozrejme za svitani cela Altavista zvedne a jde v celovkach nahoru). Foukal samozrejme jak svin, a fouka docela i na nekterych castech te nastupove cesty. Ta strmejsi cast, cca 400 vyskovych pod Altavistou je nastesti chranena proti vetru z obou stran lavovym polem.

Pri dobre kondici bych hadal, ze za ctyri az pet hodin se da pohodlne na vrchol cestou pres Altavistu, podle delky pauz. Samozrejme, nekdo to vybehne driv, nekdo pomaleji. Pocasi vyslo nadherne. A kdo to pujdete rovnou z parkoviste v noci na vychd slunce, cca 200 vyskovych pod chatou a 300 nad jsou horsi cesticky, na vystup i na nocni sestup, bud po blocich lavy nebo po “chodnicku” ale plnem velkych i malych sutraku kde to pekne jezdi.

Varianta rychleho vystupu na zapad slunce (ci nocniho na vychod) ma mozna tu vyhodu, ze pokud nejedete primo od more, nestihne se u vas projevit vyskovka. Ale to je samozrejme hooodne individualni, ja ji pqk v noci mel peknou a to jsem na horach nad 3500 par v pohode byl a poslednich par noci chodil nad kalderou na vylety a spal ve 2100.

Jinak v Refuggiu Altavista delaji (aspon v tom zamestnaneckem turnusu, ktery jsem potkal ja) dve Cesky.

A asi zasadni info, i kdyz upgradovali zavoru od lanovky a zvysili zidky, tak po posledni lanovce nas vubec neresili, maximalne se ptali, zda spime v refuggiu nebo pocitame s nocni cestou dolu. To sam rano. Asi nastesti ten objem turistu, kteri tam slapou zdola v prosinci neni oproti lanovkarum tak veliky :D

Kartuse vsude v pohode, asi v kazdem zelezarstvi kudy jezdi aspon par turistu, CG i sroubovaci. Akorat v Decathlonu jsou za pulku a maji tam i zimni, kdybyste si nekdo na vrsku chtel varit kafe ;) Hlavne se tam daji za cda 7-10E/kus koupit ty jejich sroubovaci obycejne hole, coz je pro nekoho, kdo leti jen s kabinovym a treba lehkym tarpem prave na hole, docela dobra vec. A i ta obyc sroubovaci quechua hul krome obcasneho zakousnuti vydrzela naprosto v pohode. Na konci je muzete nekomu darovat ci prodat za drinky trebea v hostelu ;)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Předchozí

Zpět na Ostatní Evropa