Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Portugalsko, Španělsko, Belgie, Maďarsko, Lucembursko, Malta, Holandsko, Vatikán, Polsko

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tenerife, Pico de Teide a jine dotazy

Příspěvekod Dank » pon lis 28, 2016 17:52

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kdo má zkušenosti s volným spaním na Tenerife. Bohužel oficiálně je to tam zakázané a může se tábořit jen ve vybraních kempech, problém je ale v tom, že dopředu nevím kde budeme zrovna spát a nemůžu tak zarezervovat kemp :(( . Spali jste někdo mimo vyhrazené tábořiště a byl s tím nějaký problém ?
Myslím že pokud najde člověk nějaké zašité místo a ráno se zase sbalí, tak by s tím nemusel být problém, nerad bych platil nějaké pokuty, nebo řešil nějaké problémy s nějakými ochranáři :axe: . Díky
Dank
nováček
nováček

Příspěvekod Olchor » pon lis 28, 2016 20:03

Jsou to španěláci, ti takové věci neřeší...Potkal jsem tam i pár lidí, kteří na zastrčenějších plážích evidentně lágrovali dlouhodobě. Za x návštěv na Kanárech jsem ani jednou nespal v kempu, nebo hotelu a nebyl problém. Samozřejmě v osídlenějších končinách je třeba zalehnout večer a ráno vypadnout.
Není dobré, když sportovci pijí, ale je pěkné, když alkoholici sportují.
Olchor
účastník
účastník

Příspěvekod Dank » pon lis 28, 2016 20:05

Díky za info, to je dobrá zpráva :D
Dank
nováček
nováček

Příspěvekod revoke » čtv lis 30, 2017 21:22

Pico del Teide: protože jsem odflákl přípravu a na poslední chvíli se mi žádné oficiální povolení nepodařilo získat, rozhodl jsem se pro noční výšlap. Z parkoviště Montaña Blanca Sendero jsem vyšel v 2:30, v 6:30 jsem byl na vrcholu. Na chatě jsem se nezdržoval, byť by se dalo, u vstupní branky na vrchol nestál nikdo do 8:30, co jsem odtamtud odcházel. Bylo to 30.11.2017
Jo, a stálo to za to!
revoke
nováček
nováček

Příspěvekod FrantaKrajta » ned pro 10, 2017 0:58

Nekdo zkusenosti s Teide na konci prosince? Kupodivu i legalne na ranni vystup, v Altavista bylo misto, jen mne zajimaji podminky. Krome zimy, ktera samozrejme bude (az -14C plus windchill). Snih, led, schudnost, etc...Dik! Predpoved vypada nadejne, jen radeji zkoumam podrobnosti tu.
FrantaKrajta
nováček
nováček

Příspěvekod sobb » ned pro 10, 2017 20:41

Zkušenosti z ledna: naprostá všehochuť. Tedy kosa vždy, ale jednou azuro, nádhera, pohoda, krásný východ a západ slunce i s tím typickým pravidelným ostrým stínem Hory rýsujícím se nad inverzí, podruhý během noci slušná sněhová nadílka, vichr, ani lanovka nejezdila. Si vyber :wink: :mrgreen:
Toitu te whenua – Leave the land undisturbed
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod _Andy_ » pon pro 11, 2017 15:28

Byli jsme tam vloni nějak 25. prosince. Chtěli jsme o dva dny dřív a i přespat, ale byla tam šílená vánice. Když zaparkuješ tady https://mapy.cz/s/2fTdG, tak se to dá vyjít nahoru i dolu v jeden den (přes tu druhou kalderu Viejo), došli jsme pak k infocentru (https://mapy.cz/s/2fTf0) a zpátky na parkoviště stopli auto. Jen si vem s sebou určitě opalovací krém... :lol:

Nejsme žádní horolezci, celý je to chodička, pokud tam nebudou vyloženě závěje. A neplatí se nic, pokud nechceš přespávat. Nahoře jsme byli asi půl hodiny úplně sami, moc příjemný. Celý to je 1400 nahoru a 1700 dolu a cca 20 km. Kdyžtak se klidně ptej, třeba přes PM.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček

Příspěvekod FrantaKrajta » úte pro 12, 2017 10:31

Koukám, že už tam funguje Decathlon, kde mají i šroubovací kartuše Primus. Prý býval dřív problém najít šroubovací, měli všude jen campingaz, ale minimálně v Decathlonu je tedy dle webu mají. Tak jestli tam, tak by mohly být i v normálních obchodech? Nechce se mi kvůli kartuši jezdit do Santa Cruz a zpátky :)
FrantaKrajta
nováček
nováček

Příspěvekod oodoow » úte pro 12, 2017 12:59

FrantaKrajta: kdy tam budeš? já mezi 17.12 a 30.12. chci projít GR131 a na Teide snad taky dojde, jestli nebude mega hnusně
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » úte pro 12, 2017 18:23

@FrantaKrajta: porid si adapter a budes mit po starostech. Je teda celkem tezky, ale nekdo (booze?) tu silboval odkaz na jiny s polovicni vahou.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Petras » stř pro 13, 2017 8:17

Jen upozornění,výstupová cestička od kontroly permitů je upravena,napojení a přístup na stezku je celkem znesnadněn,jsou tam naskládány dost vysoké a strmé zídky z kamení,nástupová branka u kontroly je zamykatelná (jestli ji opravdu zamykají netuším,ale jsou tam vsude cedule,že bez permitu ne)
Byli jsme v říjnu,dole 25-35° na výstupovém parkovišti ráno 5°,na Teide vychr.
Nahoře si moc nesedejte,nepokládejte batoh atd. síra vám vše nenávratně poškodí (jako mě gatě i batoh) ;-)
Kartuše lze zakoupit v obchodech něco jako domácí potřeby,potřeby pro řemeslo,železářství,nebo ve zmíněném Decathlonu (je kousek od severního letiště) ve sportovních potřebách je většinou nemají,poradí vám v infocentrech...
Jinak ceny v obchodech obecně na Tenerife jsou nižší než u nás a je tam krásně ! ;-)
- Piješ?
Pokud to je otázka, tak ne. Pokud to je návrh, tak ano!
Petras
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod FrantaKrajta » stř pro 13, 2017 18:29

Dik za info. Ja sem vedel, ze ta bivakovaci “karimatka” jako vyztuha zad v baglu se bude na sezeni na sire hodit ;)
FrantaKrajta
nováček
nováček

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2017 18:41

@Petras: s tou sirou je to zajimave. Co se stalo? Prozralo ti to tam diru? A proc? Napada mne, ze asi mohla vzniknout nejaka kyselina, ty od siry jsou docela zrave :)
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Ostatní Evropa