Do Kathmandu přes Dillí

Nepál. Indie, Bhútán, Tibet, Karakoram Highway

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Ivv » úte říj 25, 2011 6:42

Zdravím,
chtěla jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s letama do Kathmandu přes Dillí. Vychází to levně, ale mám trochu obavu, jak by se řešila situace, kdyby do Dillí nedorazili včas bágly. Pochybuju, že by je za námi poslali do Kathmandu, když to jsou samostatné letenky... Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Dík.
Ivv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 2, 2011 6:43

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » úte říj 25, 2011 7:47

Do KTM lietam skoro výhradne cez Dílí a NIKDY nebol ani najmenší problém. V transfer roome si ťa vyhľadá personál a opíše čísla batožín, tie ti potom prehádžu do tvojho letu do KTM.

Ak bude meškať batožina už v Dílí, čaká sa na ňu v KTM, párkrát som stretol ľudí, ktorým sa to stalo. Ale chce to po každom lete z tvojho odletového miesta do Dílí volať na letisko v Dílí a urgovať a pripomínať sa... Ten personál sa stále mení a informácie si zrovna neposúvajú...

Úplne najlepšie je nechať si už pri odlete z Európy odbaviť batožinu až do KTM. Vždy, keď som na to nezabudol, mi to urobili, aj keď to boli úplne iné lety. Ktorýmkoľvek smerom. Potom odpadá to cvičenie s telefonovaním do Dílí a postačí telefonovanie na letisko v KTM :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Ivv » úte říj 25, 2011 11:00

Já jsem zapomněla dodat, že by to nebyla klasická letenka do Kathmandu přes Dillí jako přestupní stanici, ale samostatná zpáteční letenka - Praha - Dillí, a pak zpáteční Dillí - Kathmandu. My se totiž z Kathmandu do Prahy nevracíme, ale ještě si po Nepálu chceme odskočit na dva týdny na Andamany. Tak si právě nejsem jistá, jestli by i tak udělali to odbavení až do Kathmandu.

Ale každopádně díky za info.
Ivv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 2, 2011 6:43

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » úte říj 25, 2011 11:26

To nevadí, batožina sa odbavuje na každý smer zvlášť. Takže pri checkine v Prahe ukážeš aj letenku z Dílí do KTM a oni ti batožinu pošlú s tvojim letom až do KTM. Takže na bágli budeš mať visačku (napríklad - s prestupom v Paríži) CDG-DEL-KTM a personál v Dílí ju nemusí prekladať ručne (aj keď ani s tým som nikdy nemal problém). Výhoda je práve tá, že keď batožina mešká, riešiš to na cieľovom letisku a nie na prestupnom.

A niekedy to je úplne jedno. Nám dokázali odborníci z Air Berlin stratiť hneď tri bágle pri jednoduchom lete z Viedne na Island
](*,)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Ivv » stř říj 26, 2011 8:54

:rolleyes: Díky moc, už jsem o dost klidnější. Já se teda ještě v mezidobí poptávala na letenky i u prodejců a v jedné ze dvou nabídek mi to odbavení až do Kathmandu nabídli. No doufám, že nás váš Islandský zážitek nepotká, páč by to pěkně zkomplikovalo plány...
Ivv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 2, 2011 6:43

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Jiri53 » úte lis 15, 2011 11:45

Ahoj,
máme letenky z Prahy do Delhi se společností Austrian a dále pak letenky z Delhy do Kathmandu s Air India.
Informoval jsem se na zaspoupení Austrian v Praze na Ruzyni ohledně odbavení zavazadel přímo až do cílové destinace Kathmandu, ale řekli mi, že to tak nelze. Air India není jejich smlouvní partner, tak to prý takto neodbaví a musíme v Delhi samostatně na Check-In a podat odbavit na druhý let DEL-KTM.
Máme tam sice cca 10 hodin času, ale mám zase obavy, že jakmile dostaneme razítko do pasu (turistické vízum do Indie máme), budeme mít problém při zpáteční cestě (2x opakovaný vstup s intervalem cca 3 týdny).
Máte někdo zkušenost jak na to?
Jiří
Jiri53
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 15, 2011 11:18

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » úte lis 15, 2011 12:31

Známi si tiež preniesli na checkin batožinu sami (nevedeli, že to netreba), a pri ceste naspäť zostali v Indii na to isté turistické vízum, a žiadny problém s tým nemali. (Situácia z r. 2009, či sa niečo zmenilo neviem.)

Ale ako píšem v inom príspevku - NIE JE TO NUTNÉ! Ak ti aj v Prahe odmietnu odbaviť batožinu až do KTM, v Dílí pôjdeš do transfer roomu (takže žiadnu pečiatku do pasu nedostaneš), personál letiska, resp. Air India si odpíše čísla z tvojich batožinových lístkov a prenesú ti tie bágle na správny let. (Situácia zo začiatku tohto roku.)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Jiri53 » úte lis 15, 2011 14:29

Aha, tak teď již rozumím lépe mechanismu přestupu a poslání zavazadel dále. To je super, netušil jsem to a ani na Austrian, ani naši v ČSA mě to nedokázali říct. Děkuji. Pokusím se najít na nějakém plánku letiště Delhi onu zmiňovanou přepážku.
Díky.
Jiří
Jiri53
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 15, 2011 11:18

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » pát led 6, 2012 15:45

Ahoj,

dám dotaz do stejného vlákna. Chceme letět do Kathmandu přes Dillí na jaře. Jsou letenky za celkem slušné ceny z Prahy, jediná věc je ta, že přílet do Dillí je ve 22:50 a navazující odlet do KTM je v 6:30 ráno. Není problém pro nás přespat na letišti, ale četl jsem, že s přespáním v tranzitní části bývá problém. Budu psát do Dillí na letiště, ale má někdo vlastní zkušenosti? Dík, Fanda.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » pon led 9, 2012 11:56

Nie je s tým vobec žiadny problém. Keď vyfasujete palubné lístky a nebude sa vám chcieť motať po obchodoch, choďte až dozadu ku gejtom, sú tam ležadlá a v noci celkom kľud.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » úte led 17, 2012 19:11

Ok, moc díky. Co se týče koupě letenek u dvou různých společností, tak jak dostanu palubní lístek v Dillí, když nevyjdu z tranzitní zóny? Většinou do tranzitu už jdeš s palubním lístkem. Nebo je u zmiňované budky možnost se odbavit a dostat palubní lístek? Moc dík za odpověď.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » stř led 18, 2012 8:58

Niekde som to tu písal... V tranzitnej zóne (transfer roome) je prepážka, kam prídeš, ukážeš im vytlačenú rezerváciu letenky s náväzným letom, dáš batožinové lístky a pas. Oni ti vystavia palubný lístok a prehodia batožinu. Urobili pokrok, teraz v nedeľu nám to vystavili na počkanie. Kedysi sme museli čakať aj tri-štyri hodiny.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » stř led 18, 2012 20:09

Díky moc za odpovědi. Uděláme to tak.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Ivv » úte led 31, 2012 10:27

Zdravím cestovatele!
Pro ty, kteří letí přes Indii do Nepálu a pak si chtějí ještě pocestovat po Indii, dávám k dobru info z dnešní návštěvy indické ambasády. Přestože při letu do Kathmandu v Dillí jen přesedáme (na přestup máme asi pět hodin a plánovali jsme zde podle zdejších info jít jen přes tranzit), bylo nám řečeno, že potřebujeme DVOUVSTUPÁ víza. Nevím, co si o tom jejich indickým systému myslet, zvlášť když maj všude po baráku cedule, že jiná než jednovstupá víza nevydávají, a na netu informaci, že na přestup (pokud se neuopustí tranzitní zóna) víza nejsou potřeba. Nicméně cena je stejná (850,-), tak se těm dvouvstupým nemá cenu bránit - lepší než pak na místě stresovat, jestli vše bude OK.
Ivv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pát zář 2, 2011 6:43

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » čtv bře 8, 2012 15:46

Ahoj,

dle oficiálního infa z letiště v Delhi můžeš zůstat v tranzitní zóně až 24 hodin a nemusíš mít indické vízum. tzn., že vám by stačilo v pohodě pouze jedno, ale když je stejná cena, tak je to jedno.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » pát dub 20, 2012 10:00

Tak přesně jak tu psal wawrik, vše klaplo. V Praze na letišti bez problémů odbavena zavazadla až do KTM, jen jsme ukázali paní navazující letenku. To samé zpátky, v KTM nám to daly opět až do Prahy. V Dillí na letišti funguje transferová přepážka bezvadně, při cestě tam jsme měli vytisknutý boarding pas asi do hodiny, zpátky asi do dvou hodin a to oba jak DEL-Paříž, tak Paříž-Praha. Udělali jsme si pouze v KTM check-in po internetu na navazující lety z Dillí. Takže to funguje a mohu doporučit. Čekání 7 hodin taky uteče a je za to ušetřených i 7 tis. Kč a to už se vyplatí!
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » ned dub 29, 2012 19:40

Kupovali ste nepálske víza na letisku v KTM? Na jednej oficiálnej stránke som našiel zmienku, že od 1.1.2012 sa dajú na letisku kupovať len 15-dňové víza. Tie 30-dňové už vraj len na ambasádach. Je to pravda?

Ja som do KTM priletel tesne predtým a nič podobné som nezachytil, a poznajúc nedôveryhodnosť oficiálnych miest zháňam info z praxe...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Horal Fanda » ned dub 29, 2012 23:46

Ahoj,
za 40 USD jsme dostali normálně na 30 dnů. Přiletěli jsme do KTM 29.3.
F.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Qogir » úte kvě 14, 2013 15:01

Ahoj, vím, že od dotazu uběhlo spoustu vody, takže už je ten můj příspěvek mimo a možná i trochu ot, ale nedá mi to nepodělit se o zážitek, který mi připomněla poznámka o řešení případného zpoždění batohu. Letěl jsem totiž také pres Dillí a už tam mi s úsměvem oznámili, že můj bágl nestihli přendat ve Vídni. Když jsem pak byl nahlásit v Ktm na letišti ztrátu zavazadla, rovnou jsem se loučil se vším, co v báglu bylo. Pán v uniformě totiž napsal blbě moje příjmení, agenturu, přes kterou jsem věc vyřizoval a u názvu hotelu, který jsem mu řekl, mi s úsměvem odpověděl, že toho názvu jich tam je tak deset. Bylo nemožné dosáhnout opravy špatně zadaných údajů a to si myslím, že angličtinu na této úrovni ještě zvládám. No nic, bágl nebyl, ale vsichni mě ujišťovali, že bude druhý den. Bohužel, byl jsem tehdy blbec a nechal jsem si kazit pocity z neuvěřitelnýho Kátmandú hloupou materiální závislostí. Přitom dneska vím, že na běžný trek je tam potřeba tak polovina věcí, co jsem balil a hlavně se tam všechny dají celkem levně pořídit. Nepálci mi ale připravili první šok, když druhý den odpoledne byl můj bágl v hotelovém pokoji. Dodnes nechápu, jak to dokázali s těmi údaji, co měli z letiště. Pobyt na treku by vydal na malou knihu, ale tady bylo téma batožina na cestách, tak jen doplním, že v Praze při přistání chyběl znovu jen jeden batoh ze všech. Ano, znovu ten můj. Paní si vše zapsala do počítače, vzala si na mě číslo a slíbila, že do 14 h toho dne mi bágl přivezou. Třikrát jsem musel urgovat dodání a nakonec mi volal nějaký zoufalec, že ke mně domů nemůže trefit. Tak jsem mu ve 20 h musel naproti a převzít bágl úplně rozbitej mimo domov. Společnost Austrian airlines mi pak poslala slevu na příští let jako omluvu. Nikdy jsem ji nevyužil. Jen mě dodnes baví, že Nepálci to dokázali v termínu, co slíbili, s blbýma datama až na pokoj (a kdo byl v Ktm, ví, v čem je to obdivuhodné) a u nás ve 21. století ke mně ani včas nedorazí borec s Mercedesem a džípíeskou. Ale byl jsem ještě ta lepší varianta. Mně ten bágl tam i zpátky sice zapomněli, ale neztratili.
Na trek to ani tak nemusí být problém. Pokud ale jde o nějakou expedici nebo výstup, to už může vrásky vybrousit. Dneska dávám tu historku k lepšímu a asi budu vypadat jako trouba, ale jsem rád, že se mi to přihodilo. Hodně jsem na tom pochopil.
Namasté
Qogir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned črc 22, 2012 12:01

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » úte kvě 14, 2013 16:00

Myslím, že si mal neskutočné šťastie, také si váž :-D Určite by som z toho nerobil nejaké všeobecne platné pravidlo, oni sú Nepálci dosť salámisti a všetko, čo sa dá odložiť na zajtra, na zajtra aj odložia... Ak človek od nich požaduje splnenie sľúbeného, musí im dosť šliapať na krk. Nie násilne - to sa iba zatvrdia, ale takým tým gándhiovským spôsobom, stále sa im pripomínať, im to po čase začne byť nepríjemné a radšej urobia, čo treba, len aby sa človeka zbavili. Kamarátka si takto vytrucovala miesto v lietadle, keď lety meškali pár dní a bol pretlak ľudí - posadila sa do kanclu šéfa letiska a neodišla ani na malú :-) Po piatich hodinách ju Nepálec radšej posadil do lietadla.

Že sa v KTM dá kúpiť na trek kompletná výbava a za lacno, to je pravda.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod Vachon » úte kvě 14, 2013 16:05

wawrik píše:Že sa v KTM dá kúpiť na trek kompletná výbava a za lacno, to je pravda.


Věci, na kterých by závisel tvůj život (resp. viselo tvé tělo), bych tam ale nekupoval (karabinu, lano...)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Do Kathmandu přes Dillí

Příspěvekod wawrik » úte kvě 14, 2013 16:11

Asi hej - aj keď v ofiko obchodoch na Tridevi marq by som sa už možno nebál ani toho. Horolezecké výpravy tam tiež dokupujú matroš.

Ale aj tak pre istotu píšem "na trek" :-D Oblečenie, topánky, zateplenie, varič, spacák, karimatka, stan... Na blogu mám o tom pre záujemcov článok.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11


Zpět na Himaláje