Nepál

Nepál. Indie, Bhútán, Tibet, Karakoram Highway

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nepál

Příspěvekod apuka » čtv čer 1, 2023 12:25

apuka píše:...nikdo (az na vyjimky) si tu (doslova) mrtvou zatez na sebe (doslova) nenavaze, protoze by tam mohl taky zustat...
Vyjimky se ale najdou, viz napr. tady.
Hafi píše:100 milionů jsou pro 30 milionovou zemi dost drobný
Vubec neznam ty cisla - ale ja jsem cetl, ze tam neni jako zajem pouze ten primy zisk statu, ale taky, ze vice mistnich takto muze ziskat zamestnani a uzivit celou svoji rodinu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Nepál

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 13:52

Byla to částka jen za povolení, která Nepál vydal. Pak to tam samozřejmě živí spoustu lidí. Nedohledal jsem přímo ten pořad, asi to bylo nějaká repríza. Ale našel jsem jen o pár dní starší článek z rozhlasu.
Na Mount Everestu umírá stále více lidí. Nepál přesto zvyšuje množství vydaných povolení k výstupu

"...Za licenci si horolezec zaplatí 11 000 amerických dolarů, což jen letošek vyneslo pro chudou nepálskou ekonomiku přes pět milionů dolarů, uvádí Bloomberg..."
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nepál

Příspěvekod Hafi » čtv čer 1, 2023 13:56

jo, Everest. Jsem špatně pochopil. Já myslel horská turistika celkově
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Nepál

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 1, 2023 14:16

Ta turistika prý tvoří 7,5% z celého příjmu Nepálu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4258
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Nepál

Příspěvekod Hafi » pát lis 10, 2023 20:26

Byl jste někdo v Nepálu solo (myšleno bez CK) trekovat po zavedení těch pravidel od dubna? Jak moc to je striktní? Jsem dnes zahlidnul pěknou cenu na letenky do Nepálu... sice nic neplánuju a bůhví zda bych doma dostal dovolenou, ale napadlo mě, že ani nevím, zda to vůbec dává smysl nad tím střednědobě uvažovat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Nepál

Příspěvekod anyberry » pát lis 10, 2023 22:00

To by mě taky zajímalo, no. Trochu sleduju skupinu Backpackers and travelers in Nepal na fb a tam lidi vesměs píšou, že se nic nezměnilo a průvodce pořád není potřeba. Nebo minimálně o Annapurna Circuit to tam psalo víc lidí.

Pak taky s velkou mírou jistoty platí, že ty nový pravidla se nevztahujou na Sagarmatha National Park, kde nemají ani TIMS a dělají si to po svém.

Tady to je dobrej blog a ten borec píše, že se to zatím nikde nekontroluje. Ale to je článek z léta:

https://www.thelongestwayhome.com/blog/ ... -in-nepal/

Pokud má někdo čerstvější a lepší informace, tak sem s nima.
anyberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: čtv dub 7, 2016 10:54

Předchozí

Zpět na Himaláje