Korsika: Mare e Mare, Mare e Monti - zkušenosti

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Korsika: Mare e Mare, Mare e Monti - zkušenosti

Příspěvekod Piškot » čtv črc 24, 2008 11:01

Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo zkušenosti s Korsickými treky Mare e Mare nebo Mare e Monti. Jedeme začátkem září a chtěli bychom zkusit něco jiného než klasickou GR20.

Zatím to vypadá na přechod Mare e Mare Centre - zajímala by mě obsazenost chat (Gite d'Etape, stany berem taky) a také, zda to opravdu stojí za to (očekáváme nějaká ta panorámata, vesničky, vínko, a pod.).

Informací v angličtině máme poměrně dost, zajímaly by mě spíše osobní zkušenosti a porovnání zajímavosti různých variant (Sud, Nord, Centre - Mare x Monti).

Díky za každé info, případně tip na jiný korsický trek na 2-3 dny.
Piškot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:47

Příspěvekod sx02 » čtv črc 24, 2008 11:23

Kamaradka predloni sla nektere casti - ohldne obsazenosti chat bych se nebal, spis tyhle trasy chodi malo lidi a jsou blbe proslaply. Pripravte se ze se budete misty prodirat. Coz muzu potvrdit, bo jsme kus (3hod) sli tu Centre pri ustupu z GR20 a bylo to misty dost zarostly. Obecne je tam pry ale klid, coz muze byt prima, narozdil od precpany gr...
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » čtv črc 24, 2008 11:51

Mare a Mare Centre jsem šel kousek, přesně do doby, než jsem po půldenním pohybu totálně ztratil značku. Ale totálně. Takže to značení není zas takový dokonalý. Šli jsme po oranžovém pruhu, jenže oni tam okolo oranžově značili i vyřezávky na silnici, stromy určené k bůhvíčemu, někdy tečkou, někdy jim ujela ruka do čáry, no bylo to docela na přemýšlení :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod plšík » čtv črc 24, 2008 14:56

mare et monti jsme šli letos v květnu a až na to strašné teplo to bylo moc pěkné...jinak očekávej celkem kopce, ovšem z nich uchvatné výhledy...

o obsazenosti chat nevím, spali jsme pod stanem a nebyl s tím vůbec problém

:)
hezký den
plšík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 21, 2008 12:26

Příspěvekod Karel » ned srp 31, 2008 8:56

Hola, zdravim vsechny.

Zajimalo by me, jak to vypada na mare-a-mare. Kdyz jsem sel GR20, tak tam na konci kazde etapy byla chata, kde byly varice v cene prespani (4€ za osobu ve stanu).

Nevi nekdo, jestli je to takto i na mare-a-mare ?

A jak je to s kupovanim peciva po ceste ?

Predem diky za odpovedi.

P.S.: Cim driv mi nekdo odpovi, tim lepe, za tyden vyrazim. :)
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Karel » pon zář 1, 2008 16:59

Sorry, ale to info bych potreboval, tak to zkusim jeste jednou hodit nahoru.

Doufam, ze za to neni ban. :((
Karel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte říj 11, 2005 6:16

Příspěvekod Hafi » pon zář 1, 2008 17:29

Karel píše:Doufam, ze za to neni ban. :((

nebóóój...toto tu delaj i leckteri modi...a na ban bys musel jinak zlobit :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8430
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re:

Příspěvekod Piškot » stř říj 15, 2008 21:27

Zajimalo by me, jak to vypada na mare-a-mare. Kdyz jsem sel GR20, tak tam na konci kazde etapy byla chata, kde byly varice v cene prespani (4€ za osobu ve stanu).


Pokud vím, tak Gites na Mare e Mare fungují trochu jinak, cena za přespání bývá kolem 10€, nějaký plac na stan taky většinou je. Četl jsem ale i o povinných polopenzích na některých Gites.

Jsou většinou přímo v obcích, takže není problém s pečivem.

Šli jsme nakonec takovou kombinaci GR20 a Mare e Mare, takže zkušenost máme pouze z Refuge Sega poblíž Corte v údolí Tavignano a ta funguje jako klasické refuge na GR20.

Mrkni na http://corsica.forhikers.com/long-distance-paths, bývají tam odkazy na cestopisy lidí, co to šli, takže uvidíš. A v Lonely Planet je podrobně popsána Mare a Mare Centre.
Piškot
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: čtv črc 24, 2008 10:47

Re: Korsika: Mare e Mare, Mare e Monti - zkušenosti

Příspěvekod Keny » sob srp 21, 2010 18:02

Ahojky. Tak jsem se dnes vrátil z ostrova. Po GR20 kterou jsem absolvoval před 2 roky, jsem se chtěl na Korsiku vrátit. Ostatně když jsou letenky z Vídně přímo na Korsiku (rezervace přes Air Berlin od 29Eur jeden směr se vším - letí se s Niki Air), tak nebyl jediný důvod přoč 14 dní nebýt právě tam. Po krátkém plánování vyhrála varianta Mare a Mare Sud + Mare e Monti Sud. Přilítá se do Figari (cca 20 km od Bonifacia). Z hezkého města Bonifacia je to už jen kousek busem do Porto Vecchia, kde trasa MaM začíná. Trasa je středně náročná, dá se srovnat s GR20 (vyjma prvních 4 etap, směr od Calenzany)..Výhledy jsou překrásné, každodenní výstupy náročné, ale stojí to za to...Jediným problémem je v tomto období počasí. Vycházeli jsme již brzo ráno, protože od 12.00 do 15.00 se moc jit nedalo...Trasa prochází každý den minimálně jednou vesnicí, kde je možné doplnit zásoby a vodu..Chaty jsou ve vesnicích a to je asi největší problém. Vzhledem ktomu, že jsou dostupné autem, je třeba rezervace předem, ceny jsou od 25 Eur za noc s jídlem. Cena je opravdu šílená, navíc všude cpali jídlo, bez něj se ubytovat nešlo a stan postavit u chaty nedovolil jediný chatař/ka. Jasně že jsem na chatě nespal ani jednou :-D. Dá se spát vždy v horách, ideálně na kopci s ''prasaty'', protože jinak moc místa pro lehnutí není...Všechny etapy jsou časované na 4,5 až 7 hodin, ale někdy se dají jít dvě za den (záleží v kolik se na cestu vydáte).
Trasa MeMonti Sud je už jen procházka, výjma závěrečných sestupů k moři :-D a vede až skoro k Ajjaciu. Mimochodem, v hlavním městě jsou jen dva kempy, a že neuhodnete kteří občané jakých států dělají největší bordel..(Já se popravdě mnohdy i stydím za to, že jsem odkud jsem. A to jsem letos pobyl v mnoha kempech např. Rakouských, Italských a Slovinských Alp + Slovensko a další a všude to jsou češi a poláci - Ostatně toto by vydalo na samostatné téma:-)).

A tak koukám, že jsem se zbytečně rozepsal.. Výstupem budiž tedy jen doporučení nejen tras Mare a Mare a Mare e Monti, tak i GR20, ale hlavně celého ostrova.. Ze zkušeností mohu řící, že GR20 nejlépe na okraji sezóny (byl jsem přelom září/říjen) a MaM klidně v létě, protože se všichni bojí horka a stahují se ma GR20 asi :-).
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava


Zpět na Korsika, Sicílie, Sardinie