Plánování GR 20

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 9:20

Pro vsechny co se na korsiku chystaji, stejne jako ja, jedno varovani, nez se pustite do planovani cele cesty:

http://trekkinginthealps.blogspot.com/2 ... -cold.html
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod tuso » ned čer 15, 2008 9:55

Přesně tu bouřku jsem tam se svojí polovičkou zažil. Skoro mi ji na Bavele sfouklo ze skály. Prostě žůžo. :mrgreen:

PS Přesunul jsem ti příspěvek do nového vlákna- to původní by mělo být zamčené. Není určené k pokecu, ale k nalezení informací. :wink:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 10:04

To už tak prostě je, že na horách občas foukne. Jsou-li ty hory na ostrově, o to víc.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » ned čer 15, 2008 10:07

tuso píše:PS Přesunul jsem ti příspěvek do nového vlákna- to původní by mělo být zamčené. Není určené k pokecu, ale k nalezení informací. :wink:

v tom pripade jsi ale dle tomíkových :prayer: pokynů měl přidat do toho prehledoveho vlakna odkaz na toto vlakno :ú
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod tuso » ned čer 15, 2008 10:32

Hafi píše:v tom pripade jsi ale dle tomíkových :prayer: pokynů měl přidat do toho prehledoveho vlakna odkaz na toto vlakno :ú


Sypu si popel na hlavu, ale už to tam je- buď se to tam dalo samo :mrgreen: nebo to někdo udělal.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » ned čer 15, 2008 10:36

něgdo :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 10:56

Tuso sorry za spamovani v infovlakne.... nejak me to nedoslo.
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 12:54

Hafi píše:...dle tomíkových pokynů měl přidat do toho prehledoveho vlakna...


tuso píše:...buď se to tam dalo samo, nebo to někdo udělal...


O:)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » ned čer 15, 2008 12:56

@Přípluv: já to tušil :P
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod sx02 » ned čer 15, 2008 14:24

I´M BACK AND READY FOR YOUR QUESTIONS. :mrgreen:
Usli jsme ji az na den a pul v jizni casti celou,

ad pocasi: Meli jsme strasny, v podstaste co jsme potkali civilisty v tak rikali ze za poslencich 30 let tam neco takovyho nepamatujou v tomhle rocnim obdobi. (destivo, kluzko, mlha a prakticky nic videt)
Ale myslim si ze prehanej, ti co zahynuli musli byt s prominutim troubove, kteri nebyli pripraveni. (na konci jsme jich potkali celkem dost - sli z jihu bylo videt ze sezona zacina). Pokud budete mit dobry vybaveni, pak si myslim ze neni zadnej problem - hulky a dobry boty jsou nezbytnosti. Dulezity je mit rozumny batoh - 20kg je absolutni max. Zeleza a lano vubec nejsou potreba.

Ad zmeny: Nevim jestli vite ale ve Vizzavone se jiz neda kempovat za nadrazim. Nutili nas jit to auberge s polopenzi (bacha na to - pro dva 66€ v pr...)

Ad doprava: Bacha na Student agency - nam po ceste zdechl autobus, prosvilhli jsme trajekt a museli jet az od den pozdeji odjinud (+80€) - cili v rozpoctu si nechte hodne vaty :wink:

Ad jidlo: Akorat jsme zazili privazeni jidel helikopterou, cili utulny jsou jiz zasobeny a to zakladni se tam sehnat da - testoviny, kecup.
Ceny piti - pivo 3-3,5€ (plech 0,5). Nealko 2-3,5€ (0,33 plech).
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 15:00

Tak te tu vítam jeste jednou...

otazka c. 1) Co sníh? Jsou jeste nekde snehovy pole co se musi prechazet?

otazka c. 2) Vody je dost? Predpokladam ze po tom destivem pocasi jak si psal by tohle nemel byt problem.

otazka c. 3) Teploty v noci? Muzu vyrazit s letnim spacakem a nebo to chce trisezonak?

otazka c. 4) Jak sou dlouhy denní etapy? Dá se to zvládnout pohodlnym tempem, nebo clovek musi slapat a moc se nezastavovat? Popripade jestli sedi casy co jsou v Lonely Planet pruvodci (teda jestli si ho cetl)

budu pokracovat, jen co neco vymyslim :)
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod sx02 » ned čer 15, 2008 15:16

1) Snih - jsou na klasickych mistech Col de la Solitude a Breche de capitellu. V obou pripadech se daji prejit bez vybaveni, hulky jsou vicmene nutnost. Pole jsou velmi prudka a radsi jsem si nepredstavoval co by se stalo v pripade padu (asi by mi nepomohl ani dvojity kurz bozskeho Pita). Da se to, kdyz jsem sli (na col zrovna v mlze a mirnem destiku a vetru) tak to odtavalo, jsou tam vyselapany stopy, musis ale pocitat ze obacas se zaboris, ja jednou az po pas. Navleky jsme ale nemeli. Jinde snih nestoji za zminku, nepromokavy gate jsme nemeli.
2) Voda - zavisi jak jsi narocny - my jsme tahali 2,5L pro oba, a stejne jsem vzdycky s litrovkou dosel az refugii, meli jsme holt pocasi pri kterym neni zizen, u col de bavella nas poprve prekvapil parak a to jsem zrovna meli jen litr vody na cely okruh - tak jsem pil i z ricek a jsem zivej, takze se to da. U kazdy chaty (vetsinou i u opusteny) je zdroj vody.
3) Sel jsem s 8let starym, totalne slehlym Prima Tulakem a zima mi nebyla, moje draha tahla starsi ale dobre funkcni trisezonak (prima trek) a vestinou ji bylo spis vedro. Imo to v noci neklesa pod 5 stupnu, ale to je jen odhad. Navic ja spal v moire, vem si malej spacak a kdyzatk se doobleces.
4) Jak se to vezme, pokud jsi zdatny turista, pak to neni problem (myslim tim ze mas za sebou nejakou fatru a cundry se zatezi). V severni casti jsou skalni partie, u kterech se clovek je-li vlhko a neni zvyklej lozit se zatezi po skalach zapoti ale da se to. (my s tim zkusenosti nemeli, moje draha byly loni poprve na ferratach a rikala ze ji to dost pomohlo)
Dvakrat jsme si dali dve etapy nejdenou a nebyl to dobrej napad. (poprve celou druhou etapu prselo, takze jsme byli durch, btw plastenka od dojtra neni nic moc, LA ma podstatne lepsi). Podruhe jsme sli z 1000mnm na 2150 a pak na 900 dolu, coz nam totalne odrovnalo kolena. Takze - pravidelne jsme vstavali v 6 a vyrazeli v 7:30 s tim ze etapu jsem dokoncili mezi 13-15h odpol. Lidi dochazeli az do vecera, pravidelne jsme byli nejrychlejsi. Coz je opruz, co ma pak clovek u chaty do zapadu slunce (21:15) delat. Upozornuju ale ze u nas to bylo zpusobeno tim, ze bylo prd videt a na posezeni nekde na vyhledu ci foecni nebylo ani pomysleni.
Ad Lonely planet - pouzivali jsme ho jako pruvodce - tu starsi modrobilou verzi, a casy souhlasi. Zpocatku jsme vetsinou tak hodku nahnali, pozdeji s bolavymi klouby jsme chodili za ty casy co tam jsou. Jizni cast psal jinej clovek a je podstatne jednodussi nez ta severni, jizni je spise ryze turisticka cesta s par neprijemnejma usekama ale chodili to sami duchodci. :wink:

Ps: Doufam ze berete stan, kdyz jsme koncili zacaly byt chaty neprijemne plne, a jednou jsme muslei spat vevnitr (9€) kvuli hroznymu vetru a byl to zazitek ktery bych zrovna znova nemusel (30-35lidi v jedne mistnosti).
Pps: Cizince poznate na gr snadno - chodi natezko, frantici nosi maximalne 10kg a nechodi celou trasu. :wink:
Naposledy upravil sx02 dne ned čer 15, 2008 16:48, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 16:31

Třeba ti to pomůže.

K výše napsanému:

- měl jsem patnáct let starý třísezóňák a chvílemi by byla kláda
- s vodou non problema (a to my jsme měli sucho), chlastat lze vše
- trekový hůlky jsem víceméně odtahal na batohu (zase jsme neměli nikde sníh)
- když se hodně couráš, tak déle než deset hodin etapu nejdeš
- kdyby jsi chtěl, dával jsem si dohromady takového průvodčíka, co jsem sestavil před cestou díky informací jiných. Jen nevím, jestli jej pohledám. Prošel jsem to celé pouze s ním a s mapou Korsiky 1:100 000. Sice jsme táhli něco od Rough guides, ale to bylo spíš na večerní čtení
- jo, batoh jsem měl na začátku 27 kilo (všechno vč. jídla na 3 týdny jsme táhli s sebou). První dva dny na chcípnutí, pak si zvykneš

@sx02: kdy jste tam byli, teď? nějaké fotky či povídání jsou?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod sx02 » ned čer 15, 2008 16:45

Připluv: V poledne jsme se vratili, povidani ma moje draha ale asi neni prilis publikovatlene, fotky vzhledem k pocasi jsou spis nepekny ale az je prefiltruju neco prihodim.

Ad hulky - my jsme je prave diky tomu ze bylo kluzko pouzivali neustale. (jeste stesti ze jsem tyden pred odjezdem upsesne vyreklamoval tescohulky a koupil kvalitni, casto nam na skalach zachranily krk - i pri lezeni jsme je pouzivali, na batohu byly tak 1/20 cesty)

Ad mapy - taky jsme meli jen 2x 1:100 000 od IGN a jsou uprimne na pytel. Jednak jsou na korsice podstatne levnejsi (6,5€ v Bonifaciu/Ks, urcite jdou i levneji) a jednak neco vydava primo park - PNRC 1:50(60?)000 a ty byly luxusni (staci dve na celou trasu)
Ad batoh - my to nevazili ale meli jsme kazdej i s vodou na zacatku kolem 25kg s tim, ze vzhledem k blbe spojenejm etapam jsem meli ve vizzavone dost. (kolena v haji) Jidlo jsme tahli tak na 2/3 cesty, nam brkase s korenim kmoc nejede. :wink:

Ad Bomby(!): Kartuse na Var/Coleman jsem realne videl jen v Bastii v jednou outdoorshopu a meli tam jedinou (5€), v bonifaciu k sehnani nejsou, v PorteVechhiu mozna, napln na CampingGaz neni problem, s ventilem nemaji sice vsude,ale mit ho rozhodne bych netrpel. Propichovaci maji uplnbe vsude (levne - 2-3e).
Meli jsme s sebou dve maly kartuse a s vyuzivanim vareni na chatach (ne vzdy dostupne) nam maly kousek zbyl. (v kempech je nutne varit vzdy na vlastnim)
Naposledy upravil sx02 dne ned čer 15, 2008 16:52, celkově upraveno 1
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 16:49

Přípluv píše:Třeba ti to pomůže.


znám to už i pozpátku

Přípluv píše:- kdyby jsi chtěl, dával jsem si dohromady takového průvodčíka, co jsem sestavil před cestou díky informací jiných. Jen nevím, jestli jej pohledám.


- jasně že chci, informací není nikdy dost

Přípluv píše:@sx02: kdy jste tam byli, teď? nějaké fotky či povídání jsou?


fotky co nejřív sem, ať můžu načerpat atmosféru.... doufám ale, že počasí chytnem lepší než ty,
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod sx02 » ned čer 15, 2008 17:33

Jeste drobnosti:
- chata Manganu byla jeste opustena a vzhledem k tomu jak vypadalo jeji okoli (kompletne zaneradeny, posr zachody i mimo ne) bych neocekaval ze bude ok do konce cervna. Vnitrek chaty je v poradku, v okoli se misto na stan da najit ale sluzby za nas byly 0
- bacha na LISKY! Nam u tyhle chaty ukradly syr z predsinky, belganovi vedle jeho veskery jidlo ktery mel v plastovy karbici do mikrovlnky
- Nespolehejte na verejnou dopravu. My si udelali nedobrovolnou prestavku v jizni casti a museli docela dost stopovat (korsicani neberou, berou kontinentalni francouzi), coz jde ale slava to neni. Jinak autobusy jednou denne, ceny pomerne vysoke, zaverecny odvoz z Concy jsme radsi stopovali. (chteli jsme na plaz = 26€/9km)
- Nespolehej na vizzavonu - v pruvodci je psana jako "lazenske mestecko" coz ja bych rit se trema barakama a nadrazim fakt nenazval.

- pocasi se neboj, je promenlivy, ale ted si myslim ze uz bude lip, o torchu. Mimochodem jak se ti lide zabili tak sli zda se dva dny po nas, my ten den meli zrovna nenarocnej. (z Castel di verghiu - hnusna bouda)

pokud me jeste neco napadne tak to se prihodim.
Koukal jsem na fotky a je to tragedie, jakmlie je hnusny pocasi tak je to vsechno "vyblity" a cloveku se v desti nechce zrcadlo vyndavat. Takze mam nejvic peknejch fotek z bonifacia. :((
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod tuso » ned čer 15, 2008 17:46

sx02 píše:- Nespolehej na vizzavonu - v pruvodci je psana jako "lazenske mestecko" coz ja bych rit se trema barakama a nadrazim fakt nenazval.
- pocasi se neboj, je promenlivy, ale ted si myslim ze uz bude lip, o torchu. Mimochodem jak se ti lide zabili tak sli zda se dva dny po nas, my ten den meli zrovna nenarocnej. (z Castel di verghiu - hnusna bouda)


Tak to je přesné. Taky jsem hledal to "město". U nás by to nazvali "samota u lesa". :mrgreen:

Předpokládám, že jste se vrátili nedávno, takže ti lidi šli 2 dny a ROK před váma. :P
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 17:49

Na lišky svině upozorňují všichni :mrgreen: .

Prostopovali jsme to nahoru, z Concy do Bastie (se zastávkou na střední část ostrova), byli jsme dva chlapi, každej skoro 30 let a po dvou týdnech na horách jsme vypadali skvěle :mrgreen: plus ty krysy s sebou. Čekali jsme buď tři minuty nebo tři hodiny, nic mezi tím. A vezl nás Španěl, Polák, Portugalec... , jen ne Korsičan (vlastně jednou, ve středozemí).

Z Concy jsme jeli dolů taky stopem, někde v kempu visí cedule, že taxi jezdí za myslím 15€, naháněl nás tam jeden borec, že se šábnem. To ale možná kecám s tou cenou.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 17:50

tuso píše:Předpokládám, že jste se vrátili nedávno, takže ti lidi šli 2 dny a ROK před váma. :P


Ne, rok mínus dva dny před nimi :wink: :twisted:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » ned čer 15, 2008 17:52

Přípluv píše:
tuso píše:Předpokládám, že jste se vrátili nedávno, takže ti lidi šli 2 dny a ROK před váma. :P


Ne, rok mínus dva dny před nimi :wink: :twisted:


A vlastně jo. :oops:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 17:56

tuso píše:
Předpokládám, že jste se vrátili nedávno, takže ti lidi šli 2 dny a ROK před váma. :P



Ty voe ja si toho taky nevsim :finga: :finga: tak to je husty - prave sem si rikal, ze pocasi tam sleduju uz delsi dobu a nezdalo se nejak extremne chladny, aby tam nekdo umrz - respektive zasel na hypoterimii (nebo na co ti nestastnici zakalili :(( )

Chystam se v onom "KarlsBadu" korsiky koncit s cestou (na celou GR 20 nemam), vlaky tam doufam zastavuji, mam v planu totiz odjet vlakem do AJACCIA.
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod sx02 » ned čer 15, 2008 17:56

Jezkovy, no me to bylo divny ze by tam ted nekdo umrzl. :oops:

Tim lip, mijeli jsme takovou bandu starych vetchych dedecku s pruvodcem a pak uz jmse je nikde nepotkali.

ad odvoz: Tak v Conce trosku odvoz zdrazili, ta cen co jsem psal je pro dve osoby, cim vic jede tim levneji, my na nikoho nenarazili tak jsme radsi sli pesky. Z jihu na sever jsem koukal ze to slo celkem dost lidi, i kdyz mi prislo ze na jihu je moc duchodcu a skupin s horksym "vudcem". Pak take par kadnidatu na sebevrazdu, jeste ze to zacina volneji.

ad Vizzavona: Je to hlavni trat, zjisti si odjezdy (viz rozcestnik www.corsicabus.org) vlak tam rozhodne stavi. (myslim ze dvakrat denne pro kazdy smer). A rit je to hrozna, podle me pokud neotevrou to taboriste tak to tam v lete zkolabuje. Asi si chteli jen preed hlavnim naporem vydelat..

ad stop: V desti v Ziccavu nas nikdo (prekvapive) nevzal. Druhy den uz to bylo lepsi a na hlavnich tazich do trictvrtehodky nas vzdycky nekdo vzal s tim ze si vetsinou i zajel aby nam pomohl. Ale vsechno to byli kontinetalni frantici.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Hafi » ned čer 15, 2008 18:08

@kropt: kdy tam jedete?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 18:15

Jojo, jakási úzkokolejka tam staví :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 19:03

Hafi píše:@kropt: kdy tam jedete?


V sobotu brzo rano vyjizdime a v nedeli nam jede trajekt ... pak podle toho kde a jak upichnu auto. Chceme jit jen severni cast cesty.
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod kropt » ned čer 15, 2008 19:13

Jo a jeste jedna otazka, jak je to tam se signalem na telefon? Da se napsat smska ze jeste zijem?
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 19:16

Jak kde, ale obecně ano.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » ned čer 15, 2008 19:23

kropt píše:V sobotu brzo rano vyjizdime a v nedeli nam jede trajekt ... pak podle toho kde a jak upichnu auto. Chceme jit jen severni cast cesty.

mati tam jede za 14 dni, tak sem chtel pripadne varovat pred pohromou :wink: (vas, ne ji)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Keny » ned čer 15, 2008 20:02

Jedu až v září, tak jsem zvědavý jaké bude počasí a kam až dojdu. :D
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava

Příspěvekod pripluv » ned čer 15, 2008 20:34

září je stabilní
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Korsika, Sicílie, Sardinie