Korsika GR 20 - bookování chat

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod CGP » čtv čer 18, 2015 6:47

Ahoj,

prosím o info, nakolik je nezbytné si předem rezervovat nocleh na chatách na GR 20. Plánujeme přechod od Vizzavona do Col de Bavella. Případně kdybyste měl někdo kontakty, odkazy na dílčí chaty.

Díky.
CGP
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv kvě 21, 2015 20:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod oodoow » čtv čer 18, 2015 6:53

No, některé chaty byly plné i někdy v září, když jsme to šli. Je tam ale spousta stanů, případně si můžete postavit vlastní, případně spát bez stanu. (většinou tam neprší).
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » čtv čer 18, 2015 8:58

Bookování chat předem je už několik let povinné. Dělá se přes web parku:

http://www.parc-corse.org/

Ten je nepřehledný a často (jako třeba teď) nefunguje. Co se stane, pokud přijdete a nebudete mít rezervaci záleží na obsazenosti chaty a náladě Korsičana. Pokud vím, je to obvykle v pohodě, ale když je plno nebo je nasranej nebo mluvíte blbě francouzsky nebo vypadáte jako Francouzi, tak vás klidně pošle pryč. Nám se to nestalo, na chatách na GR20 nespíme a nikomu to nikdy nedoporučujeme vyjma rychlostních přechodů, kde je potřeba mít malej lehkej batoh.

U chat stojí erární stany, který si lze pronajmout. Musí ale být k dispozici, což někdy jsou a nekdy - ve špičce - asi teda nejsou no. Ale ve špičce bych tam nejel ani za peníze.

Názory se mohou lišit, ale vlastní stan je moje oblíbené řešení. Nemusí se nic bookovat, je to nejlevnější, nejsem závislej na obsazenosti a když se mi něco nelíbí, tak du pryč a prostě ho postavím načerno někde za bukem. (Pozn. na GR20 není vždy snadné najít rychle místo, kam by šel dát stan. Terén je... uhm... členitý :) Vy jdete krátkej kousek, nevidím důvod neodtáhnout stan, nemusíte nést moc krámů.

Pokud jde o ten váš itinerář, tak je to se spaním asi takhle:

Oficiální plán je:

Vizzavona - Capanelle
Capanelle - Prati
Prati - Usciolu
Usciolu - Matalza
Matalza - Asinau
Asinau - Bavella

Doporučuju následující modifikace:

1) Z Vizzavony je to na Capanelle velmi krátké. Má to cenu, pokud nemáte ten den čas, je hnusně nebo jste másla. Jinak je to prostě krátký. Dojít až na Prati je ale docela fuška. Doporučuju přespat na Col de Verde, což je před stoupákem na Prati. Podnik je soukromej - není třeba bookovat. Hezké sprchy, pěkný kemp, chatičky... Monumentální steak.
Takže bych šel Vizz - Verde, Verde - Usciolu

2) Velmi důrazně dioporčuju nejít přes ref. Matalza ale jít přímo Usciolu - Asinau po "staré" trase GR20. (Tzn. nejde se kolem ref. Matalza, ale jinudy, v případě pochybností poskytnu mapu.) Odbočku přes Matalzu zavedli proto, aby si Matalzáci vydělali. Sestoupáte dolu mezi ovce, krávy a korsičany, místo abyste šli pěkně po horách, nemá to smysl, neznám nikoho, kdo tama šel a řek, že je to dobrý.
Etapa Usc - Asi je dlouhá a těžká, takže přes tu Matalzu to asi má cenu, pokud jste slabí, jinak ne.

3) Velmi důrazně doporučuju mezi Asinau a Bavelou jít po tzv. alpské variantě trasy. Je nekonečněkrát hezčí a atraktivnější.

Dotazy sem :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » čtv čer 18, 2015 9:02

Jo, eště jsem zapomněl:

Na Capanelle se taky nic nebookuje, protože refuge není obsluhovaná, je to jen bouda. Kdo se vejde, ten se vejde. Je u toho i soukromá nesouvisející hospoda, kde se dobře kalí :)

Mezi Capanelle a Verde (Prati) je možno jít po alspké variantě přes vrchol Mt. Renosu, což doporučuju, pokud to sníh dovoluje. Pak to ale asi navodtáhnete až z Vizzavony, jak jsem psal výše. Takže pokud bych chtěl jít na Renosu, asi bych spal na Capanelle a pak na Verde (pokud bych byl unavenej) nebo až nahoře na Prati.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » čtv čer 18, 2015 9:11

:pickard

Ahoj,

je tam ještě více možností té alpské varianty než jsi tady vypsal ( Asinau a Bavelou a Capanelle a Verde ) ? Jedu 30.6. a pokud to haxny, čas, počasí dovolí, tak bych chtěl jít ty alpský varianty. Mají jinou značku nebo jsou značeny stejně ? Popřípadě jsou označeny přímo jako alternativa něco jako "Alpen variant GR20" ? Ještě jsem se díval a GR20 vlastně nevede ani přes Monte Cinto, takže je potřeba sejít na jinou značku. Mám pravdu ?

Děkuji.

Kdyby jsi měl nějaký mapky v PDF, co mi můžeš poslat, tak bych ti byl vděčný :)

Alda.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod oodoow » čtv čer 18, 2015 9:34

Co si pamatuju, tak na ty alpen varianty jsou cedulky s popisem "alpen" nebo tak nějak. S mapou to určo trefíš. Alpen varianty jsou určitě zajímavější, i když náročnější. Bez nich by ta jižní část nebyla nic moc. Doporučuju např. tuhle alternativu.
Na Monte Cinto by se muselo odbočit, vyběhnout nahoru a zase se vrátit po stejné cestě na GR20. My na to už bohužel neměli dost času a ani vůle se tam s batohama hrabat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » čtv čer 18, 2015 10:25

1) Alpský varianty jsou značený žlutě, GR20 samotná je značená červenobíle. V jížní části, kterou půjdete, jsou alpský jen ta Bavella a Renosu, jak jsme tu už psali. Na mapách i v terénu jsou dobře značený.

2) Mt. Cinto neleží na GR20, je to odbočka z Haute Ascu. Tzn. nejen že to není na trase, ale ani to není nikde blízko toho, kde budete vy. Pokud chcete na Cinto, tak to pěšky z té vaší jižní části nepůjde, budete muset autem na Asco a pak je to jednodenní výlet odtama. Na cinto se z GR20 dá udělat odbočka jen ze severní varianty.

3) Pokud chcete na ten jih (což vám schvaluju, je podceňovanej a přitom krásnej) a začínáte ve Vizzavoně a máte třeba den navíc a chcete si dát ještě jednu alpskou, doporučuju první den vyrazit z Vizzavony na sever po GR20 a udělat okruh přes Monte d'Oru - nahoru po lapské variantě a zpátky dolu po klasické GR20.

4) Mapy v PDF nemám. Mám GPX trasy do navigace a mám papírový mapy a průvodce. Pokud seš z Prahy, klidně půjčím.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » čtv čer 18, 2015 10:32

Díky všem za reakce. Já jdu sám, jenom jsem se vetřel do diskuze, abych nezakládal novou :). Jdu ze severu na jih, tak bych chtěl i na to Monte Cinto. Mluvil jsem s jedním týpkem, co tam snad byl v legii nebo co a říkal, že přes to Monte Cinto vede alternativní trasa a nemusí se vracet zpátky, jak píše oodoow - pouze je to samozřejmě delší. Tak teď tedy nevím jak to je.

Z Prahy nejsem a já bych je možná zničil, ale děkuji :-)

Dík.

A.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » čtv čer 18, 2015 10:45

Omlouvám se za zmatení tazatelů.

Takže Cinto:

Z GR20 se na Cinto odbočuje z Asco Stagnu. Typicky se lidé pak z vrcholu vracejí zpátky na Asco a odtud pokračují po trase GR20 na jih či sever dle svých plánů. Obvykle si na Cinto lidé nechají den, kdy v kempu na Ascu nechají krámy a vyběhnout to nalehko.

Pokud bych chtěl z vrcholu Cinta rovnou na GR20 bez návratu na Asco, znamenalo by to traverze hřebene mezi Mt. Cinto a Cirque de la Solitude. Zde je fotografie:

cinto.jpg


Je to ten zadní hřeben. Cinto je ten brdek uprostřed. Cirque je na pravým úbočí té výrazné špičky vpravo, asi 1/4 od kraje obrázku.
Nechávám na úvaze každýho soudruha, jak se na to cítí. Není mi známo, že by tam byl publikovanej průchod. Podle mě to je jasnej horolezeckej terén, ale říct, jestli je to I/II - III nebo jestli jsou tam sedmičkový místa, neumím. Uznávám, že mě to už mnoho let velmi přitahuje a zaobírám se myšlenkou uskutečnit tam průzkum bojem - ale ve dvou, nikoli v rámci GR20 a s plnou horolezeckou výbavou.

Jestli o tom někdo ví něco víc/byl tam/umí to projít (nebo má zájem jet se mnou na ten průzkum :), tak se ozvěte :)

EDIT: Teď vidím, že mi to tu řeže obrázek a ta špička vpravo není 1/4 od kraje, ale na kraji. Takže pro jistotu ješte popis:
Je Cinto, doprava vede svažující se hřeben nad sněhovým polem, pak je malej brdek, sedlo, výraznej širokej vrchol, sedlo, předvrchol a výraznej špičatej vrchol. Tak na pravým svahu toho výraznýho špičatýho vrcholu je cíl :)
Naposledy upravil mike dne čtv čer 18, 2015 17:47, celkově upraveno 1
Důvod: obrazek z externiho zdroje zmenen na prilohu
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » čtv čer 18, 2015 10:56

Aha, tak jestli je to opravdu takhlenc a dost náročný nejspíš s plnou polní, můžeme tam zajet někdy jindy spolu :-D a pro teď to vynechám. Bude to jestli dobře počítám vycházet na druhý den přechodu a nerad bych se tam zajeb*al a pak to o den nestihl dojít do konce. Nebo to jít z jihu a to už bych věděl jestli na to bude čas nebo ne. Děkuji.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod mike » čtv čer 18, 2015 17:46

pickard píše:EDIT: Teď vidím, že mi to tu řeže obrázek a ta špička vpravo není 1/4 od kraje, ale na kraji. Takže pro jistotu ješte popis:
Je Cinto, doprava vede svažující se hřeben nad sněhovým polem, pak je malej brdek, sedlo, výraznej širokej vrchol, sedlo, předvrchol a výraznej špičatej vrchol. Tak na pravým svahu toho výraznýho špičatýho vrcholu je cíl :)

A proto je lepsi co? Spravne! Pouzit prilohu :twisted:

Jsem trochu zmaten, jelikoz mne to ten originalni obrazek ukazalo cely, akorat jsem musel rolovat doprava. Zmenil jsem ti ho na prilohu, ale netusim, jestli ma byt takhle nebo byl puvodne nejak sirsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49436
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod pickard » čtv čer 18, 2015 18:48

Je to z me strany retardovany prispevek, omlouvam se. Opravim asap.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod remy77 » pát čer 19, 2015 22:10

Pickard: alpska varianta je len od vizzavony na juh, alebo aj severna cast ma alpsku variantu?
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod pickard » pát čer 19, 2015 23:04

Severni cast ma dve alpske varianty. Vizz-Onda pres vrchol mt. dOru a Onda-Petra Piana. Doporucuju obe, tu druhou durazne.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod oodoow » pát čer 19, 2015 23:34

@remy77: Severní část je alpská už tak nějak defaultně. Alternativa je hned na sever od Vizzavony: buď jít kolem vodopádů Cascades des Anglais anebo přes Monte d´Oro.
@AldaCZ: My si taky původně mysleli, že to tam prolezem někudy rovnou na Monte Cinto a pak se napojíme zas na GR20, ale po zhlédnutí terénu se to ukázalo jako dost naivní. Možná tam nějaká "cestička" vede, ale to může znát leda nějakej místňák.
Jinak Cirque de Solitude je zrovna uzavřenej kvůli docela velké nehodě, co se tam stala. V angličtině není moc info, našel jsem jenom tady a tady.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » sob čer 20, 2015 9:09

@oodoow Díky za info. Taky jsem o tom četl a jsou dvě varianty:


1. objet to autobusem ( 35EUR ), kterej jede 2x denně oba směry
2. přes Monte Cinto - ráno rozespalej jsem někde vyňoural, že tu cestu zajišťují řetězama a mělo by to být v nejbližších dnech hotovo, ale stále je to cca 8km a 1200 výškových - jestli to najdu, tak doplním

Jinak aktuálně online píšou o GR20 tady a něco málo aktualit se dá dočíst i na Fejsbuku.

Zde je mimo jiné i info o tom autobuse.

Tak třeba se to může někomu hodit tady ty informace.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » sob čer 20, 2015 14:11

Pokud jde o autobus, nás to potkalo taky. Jízdní řád byl naprd, muselo by se strašně čekat. Bylo nakonec velmi snadné sehnat místňáka s mikrobusem a dalších 5 lidí, co se přidali a nacharterovat si to na soukromo.

Je samozřejmě třeba vládnout francouzsky...
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod ketrin » sob čer 20, 2015 16:58

Obrázek
Cirque je v takové situaci pěkná past, je to šílený co se tam stalo.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod ketrin » pon čer 22, 2015 7:29

ta obchůzná trasa je tedy hotová-vyznačená, zde fotky i aktuality
http://randoblogpnrc.blogspot.cz/
dobrý zdroj aktuálních informací o GR20 je taky diskuse na corsicaforhikers.com.
Ach jo, hned bych tam zas jela.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » stř čer 24, 2015 9:56

Ahoj,

máte ještě nějaký tip na mapu. Údajně jediná, co má zakreslenou celou GR20 je Korsika 1:150 000, Freytag Berndt.
Měla by jít sehnat nějaká určitě i v Bastii ne ?

Dík.

Alda.
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » stř čer 24, 2015 11:24

To bych vřele nedoporučoval. Měřítko je nepoužitelné k čemukoli jinému než velmi všeobecnému přehledu kudy to vede. Má-li mapa sloužiti navigaci, je třeba, aby byla podrobná, což na Korsice platí dvojnásob kvůli značné členitosti terénu.

Na hranici použitelnosti jsou tyto:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/2723 ... ge_o01_s00
http://www.amazon.co.uk/gp/product/2723 ... ge_o01_s00

v měřítku 1:60.000. Ty mám já. Dobrý na nich je, že člověk táhne jen dvě mapy. Blbý na nich je, že rozložený jsou fakt obrovský. Rozlišení je použitelné, ale ne skvělé. Mám k tomu v GPS podrobnou mapu, takže když se to zkombinuje, tak to funguje. Je to ale kompromisní řešení.

Nekompromisní řešení jsou mapy IGN. Měly by stačit 4149 OT, 4250 OT, 4251 OT, 4252 OT, 4253 OT, 4253 ET. Ty dosahujou kvalit AV map a jsou good. Blbý je, že s sebou člověk táhne národní knihovnu. Vzhledem k tomu, že trasa je dobře značená a je tam spousta lidí a dá se to normálně projít bez mapy, je to podle mě přeháňka.

Vcelku klasický řešení je GR20 si postupně vytisknout na jednoltivý listy papíru z francouzskýho geoportálu (kterej je mimochodem boží). Výhodou je, že tam je nejpodrobnější IGN mapa a člověk může mít poruce vždycky jen list se svou aktuální lokací.

http://www.geoportail.gouv.fr/accueil
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » stř čer 24, 2015 11:33

AldaCZ píše:Měla by jít sehnat nějaká určitě i v Bastii ne ?


To bych nepřeceňoval. Našinec je zvyklej na Šamonice a Innsbrucky a Zermatty a podobný místa, kam stačí přijet s kreditkou a za hodinu má nakoupený vybavení na polární expedici.

Je třeba si uvědomit, že Korsičani tím nežijou. Sami ty hory asi rádi mají, ale jejich snem není, aby jim tam furt někdo lezl. Tím se od našeho kulturního okruhu značně liší. Takže zatímco rakušák se tetelí, že přijedeš a von ti prodá průvodce, karabiny, lano, boty, bundu, mačky, pikl, ubytko a jídlo, korsičanovi je jedno, žes přijel, a těší se, až pojedeš pryč.

Tomu odpovídá infrastruktura a vybavení obchodů. Občas někde něco mají, občas ne. Můj přístup je přivézt si na Korsiku 100% věcí, co tam budu potřebovat.

EDIT: Teď to vypadá, že nemám rád Korsiku nebo Korsičany. Naopak. Korsika je nejlepčí a Korsičani jsou cajk. Je to jedno z nejlepších míst v Evropě.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » stř čer 24, 2015 11:38

Děkuji, našel jsem tady už nějaký vyjetý z toho portálu. Je to použitelný ?
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » stř čer 24, 2015 11:41

Je to použitelný, ale je to podlě mě v tom míň podrobným rozlišení. Jsou tam i podklady o jeden krok podrobnější.

Pozn.: Při tisku map z internetu je třeba se nějak popasovat s měřítkem. Například si to důsledně vytisknout ve stejným zoomu a měřítko si nějak převést a zapsat/vyznačit. Mapa bez měřítka je půlka mapy.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod AldaCZ » stř čer 24, 2015 11:53

tak jsem to jenom zkusil nanečisto a vyjelo to i s měřítkem. Todle bude asi dobrý, pohraju si s tím rozlišením. Ještě jednou dík moc ;-)
Přílohy
Bez názvu.jpg
Uživatelský avatar
AldaCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 130
Registrován: úte lis 25, 2014 7:04
Bydliště: MorKras

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod remy77 » stř črc 15, 2015 13:27

Otazka pre tych, co isli na Korziku trajektom:

Je potrebne mat so sebou cestovny pas, alebo postaci obciansky preukaz? Na stranke spolocnosti predvajucej listy na trajekt to odporucaju, no ak to je uzemie EU mal by stacit teoreticky OP..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Příspěvekod pickard » stř črc 15, 2015 17:35

Mne stacil OP, ale zaručit ti to nemůžu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod remy77 » stř črc 15, 2015 20:55

Pickard: kedy si tam bol?
Nikde totiz neviem najst urcitu odpoved ci staci Op alebo nie.Problem je v tom ze aktualne nemam platny CP :((

Edit: nevie niekto aktualny stav? ci je cirkus samoty po nehode otvorený, alebo sa.to este obchadza
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod pickard » stř črc 15, 2015 21:20

Naposledy 2013.

Určitá odpověď je taková, že dle trasy trajektu se jedná buď o dopravu z Itálie do Francie nebo o vnitrostátní francouzskou přepravu. Na to v Schengenu stačí občanka. Tak tomu jistě je dle platného práva.

V budce v přístavu ale nesedí platné právo, ale Pepe nebo Jean-Pierre (v lepším případě). Ten se jistě může kdykoli rozhodnout, že mu jakási ruská kartička nestačí a chce vidět pas. V takové situaci s tím mnoho udělat nelze.

Moje zkušenost je pouze z francouzského trajektu a tam nikoho nic nezajímalo, zejména pokud člověk nevypadal jako Alžířan.

Cirque je podle mě zavřený, probíhá tam geologické měření padajících šutráků (které nevyznívá dobře). Intenzita, s jakou chlapci z PNRC staví tu objížďku, naznačuje, že to nemají v úmyslu otevřít v žádné dohledné budoucnosti.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Korsika GR 20 - bookování chat

Příspěvekod remy77 » stř črc 15, 2015 21:33

Takze vsadim na istotu istotu, teda CP.

Toho Cirque skoda, som sa na neho tesil.

Pickard: dik za info
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Další

Zpět na Korsika, Sicílie, Sardinie