GR 20

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » stř črc 21, 2010 17:59

Cestopis som sice cital, ale 20 priani si nevybavujem. :mrgreen: U teba len ten zmareny kopec kvoli zlej predpovedi pocasia. Takze ake to boli priania? :)
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod podivnalatimerie » stř črc 21, 2010 19:13

Díky za tenhle topic,mám několik dotazů, tak jestli mohu :)

stany tedy bereme - nevíte prosím,zda MUSÍME rezervovat místa na stan u chat? Jakože přijdeme, nemáte rezervaci, smůla...a kolik stojí místo na stan, platí se i za osoby?

chaty - našla jsem rozporuplné informace na netu - já chápu, že rezervace chat se vyplatí, ale MUSÍ se rezervovat dopředu - na stránkách totiž uvádí, že chaty lze rezervovat již pouze online, tak nevím...

co se rozumí pod bivakem? je pouze u chat?

když jsem na GR 20 byla kdysi dávno :D občas jsme šli kolem campovacího místa od chat, kde byla pouze píchlá cedule,že se zde smí tábořit. Nevíte,zda se dá někde dohledat kde přesně tato místa jsou?

tak díky moc za pomoc, jedeme koncem srpna autem *
podivnalatimerie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 19:04

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » stř črc 21, 2010 19:45

podivnalatimerie píše:
stany tedy bereme - nevíte prosím,zda MUSÍME rezervovat místa na stan u chat? Jakože přijdeme, nemáte rezervaci, smůla...a kolik stojí místo na stan, platí se i za osoby?



Platí se za osobu 4,50 Euro - chatař si to vždycky navečer obejde. A myslím si že rezervovat místo na stan dopředu nejde, prostě kdo dřív příjde ten má lepší - rovnější místo.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod Luke » stř črc 21, 2010 20:19

Ahoj, zhruba v půlce srpna se na GR20 chystáme taky a ted řeším dilema jakej si vzít spacák.
Spacák budu pořizovat nový páč původní už dosluhuje.

1) Pinguin Tramp
+ hmotnost, objem, cena
2) Pinguin Mistral
+ třísezonní, lepší udívané teplotní limity

jakej by jste vzali vy, popřípadě tip na nějakej jinej, kterej do výběru ještě zařadit?
v podstatě řeším zda letní/třísezonní.
V horách budeme cca dva týdny, další dva týdny budeme cestovat poblíž pobřeží.

dík. L.
Luke
nováček
nováček
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned říj 12, 2008 9:51

Re: GR 20

Příspěvekod michail » stř črc 21, 2010 20:27

ono to tam s tou teplotou v horách nie je žiadna sranda, pri mori je kľudne 35 a v noci v horách okolo nuly alebo mínus. určite by som odporúčal 3sezónny
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » stř črc 21, 2010 23:08

podivnalatimerie píše:Díky za tenhle topic,mám několik dotazů, tak jestli mohu :)
stany tedy bereme - nevíte prosím,zda MUSÍME rezervovat místa na stan u chat? Jakože přijdeme, nemáte rezervaci, smůla...a kolik stojí místo na stan, platí se i za osoby?
chaty - našla jsem rozporuplné informace na netu - já chápu, že rezervace chat se vyplatí, ale MUSÍ se rezervovat dopředu - na stránkách totiž uvádí, že chaty lze rezervovat již pouze online, tak nevím...


Ahoj, sice sa tam este len chystame, ale na nete som nasiel toto. Miesto na stan sa nerezervuje. Miesto na chate oficialne ano a cez net, ale v praxi (podla zahranicnych for) na to vsetci kaslali. Nevyhoda spocivala v tom, ze chatari v tom mali taki hokej, ze sa niekedy stavalo, ze vsetci na chate museli cakat az do noci, ci este nepride niekto, kto ma rezervacku. Az potom pustali do noclaharne.

Rezervacny formular je po francuzsky, sam neviem odhadnut presne dni, kedy kde budem, takze celu rezervaciu drbem.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod tulak » čtv črc 22, 2010 7:43

se ženou jsme to šli loni jen se žďárákem a když nebylo místo na chatě, tak jsme spali ve žďáráku (to ještě psali, že se místo na chatách rezervovat nedá, ale turistické skupiny to rezervované měly). mimochodem, na jednu chatu chvilku před našim příchodem přiletěl vrtulník a shodil velký žok. asi hoďku po tom co jsme tam došli se přivalila skupina "tůristů" jen s malými ruksáčky. jejich vedoucí, mimochodem hezká :-), otevřela žok a oni si z něj vyndali spacáky a další potřebné věci jako rezervní hadry atd...., večeři dostali na chatě ..... prostě veget. (ta vedoucí měla malý stan postavený za chatkou :-).
a k placení. dalo by se to definovat asi takto: platí se za osobu která přespí jedno jak v prostoru kolem chaty k tomu určeném. (dle jejich nějakého řádu jinde nelze). bylo dost trapné, když češi seděli na cestě kus od chaty a čekali na večer, aby se dostali k vodě a vaření bez placení a chatař je vyhmát a oni trapně vysvětlovali, že spí pod širákem ve svém spacáku a že tedy nic platit nebudou ....... nakonec po trpných tahanicích taky zaplatili ...... to i ti poláci se chovali slušněji ...... k vaření. šli jsme to na začátku července, plyn byl všude, vařiče nestojí za moc a jsou většinou špatně seřízené, ale všude jsou kol vařičů na stolcích kameny na vybudování závětří. pro jistotu jsem si nesl svůj malý vařič s 1/2kg bombou, ale tu jsem nevypotřeboval.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: GR 20

Příspěvekod šíp » čtv črc 22, 2010 8:06

To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku. Měla jsem GR 20 zařazenou v dlouhodobějších plánech, ale právě jsem si ji se zeznamu vyšrktla.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: GR 20

Příspěvekod sx02 » čtv črc 22, 2010 8:17

šíp píše:To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku. Měla jsem GR 20 zařazenou v dlouhodobějších plánech, ale právě jsem si ji se zeznamu vyšrktla.

Zas to nehroť, když vyjde počasí na začátku/konci sezóny, tak to musí být nádhera.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 8:26

@ podivnalatimerie

ad rezervace mista na stane: netreba. obcas se vyplati v zaveru prislapnout, na nekterych chatach se spi hodne nakrivo. jednou jsme spali na heliportu, pak priletel vrtulnik (samecek od helikoptery), tak jsme vypadli, pak nepristal a jenom babu vytahl na spagate, tak jsme se stehovali zpet :)

ad chaty: prej uz jo, viz Rujir

ad bivak - ano, stanovani u chat. jinde nemozno (ne ze by to neslo a tezko vas tam v nocui nekdo vychyta, ale neni treba voda a rovina)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » čtv črc 22, 2010 8:30

šíp píše:To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku.

Proč? - Že si někdo nechá shazovat bagáž vrtulníkem? -tak ať, je to jejich boj.
Nám to počasí místy moc nevyšlo, ale i tak to byla nádhera.
Platili jsme denně 5 e za stan a 5 za osobu - tj.za to, že člověk použil vařič, WC, sprchu atd.
K těm rezervacím - bavili jsme se tam o tom s dvěma staršími Angličany a ti říkali, že se o to pokoušeli ale že ty rezervace po netu vůbec nefungují, že jim ten program nějak nechodí a telefonicky to bylo taky neproveditelné - prostě klasická francouzsko-korsická ochota :mrgreen: Taky jsem ale někde četla, že nocleh v chatách si lidi rezervují hned po Novém roce a že je to brzo plné. A když jsem viděla, jak to tam je v té malé noclehárně narvané a představila si v noci tu symfonii chrápání a jaký tam musí být vydýchaný smrad - nechtěla bych tam být ani zadarmo, zlatý stan 8)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 8:35

@tulak: na rovinu priznam, ze jsme platili jen tam, kde si prisli. zase, kdyz jsme neplatili, nepouzivali jsme sprchy, plyn nic. pravda, zachod ano, ale to bylo max. jedno vecerni ci ranni srani na osobu. takto jsme prosli 14 chat a platili jsme 7×. holt, nasponovanej rozpocet (ne jak Rujir :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 8:37

šíp píše:To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku. Měla jsem GR 20 zařazenou v dlouhodobějších plánech, ale právě jsem si ji se zeznamu vyšrktla.


Don't panic. My jsme vrtulník videli jen jednou a to jsme jej volali :mrgreen:
V půlce září už sezóna ne zrovna končí, ale upadá, děcka ve školách, staří ve fabrikách (bo měli volno s děckama přes prázdniny), dá se to v pohodě. Nebudete tam sami, ale žádný davy, to je horší cesta na Rysy.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod šíp » čtv črc 22, 2010 8:59

Nehrotím to, jen jsem si ověřila svoji náklonnost k jiným krajům *
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » čtv črc 22, 2010 9:29

Faktem je, že elka, reindeera ani puffina tam nepotkáš :|
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod šíp » čtv črc 22, 2010 9:53

Faktem je, že když jsme letos šli Finnmarksviddu a za celý týden jsme nepotkali jediného turistu, tak to tak nebylo ono. Normálně jsme toužili po lidech :mrgreen:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: GR 20

Příspěvekod tuso » čtv črc 22, 2010 10:33

šíp píše:To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku. Měla jsem GR 20 zařazenou v dlouhodobějších plánech, ale právě jsem si ji se zeznamu vyšrktla.


To nedělej. Korsika je nádherná. My jsme tam byli se S. na přelomu května a června a lidí bylo tak akorát dle mých představ. Až v závěru jsme začali potkávat větší skupiny,ale to už byly jen 2 dny, takže pohoda. A počasí bylo taky perfektní. Jedna búřa, ale jinak hezky celý čas. A nebyl hic na zdechnutí.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: GR 20

Příspěvekod tulak » čtv črc 22, 2010 13:44

šíp píše:To, co popisuje Tulák, mě naprosto odradilo od tohoto treku. Měla jsem GR 20 zařazenou v dlouhodobějších plánech, ale právě jsem si ji se zeznamu vyšrktla.

to je chyba, ten trek za to stojí a korsika určitě také. i když jsem tam viděl co popisuji, tak jsme potkávali většinou jednotlivce a to ty, se kterýma jsme se už potkali ale jinak jsme převážnou část šli sami. ta sešlost se scházela až u těch chat, ale tam to jinak nejde, táboří se jen na místech k tomu určených.... i když jsem tam viděl i ...... no byli to češi :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: GR 20

Příspěvekod podivnalatimerie » čtv črc 22, 2010 19:44

jasne, GR 20 je super, letos se mi konecne podarilo zlanarit kamarady,tak tam vyrazi se mnou, ja to jdu po druhe :-) Ale poprve jsem tam byla davno a veci se evidentne zmenili, tak se tu ptam :P

akorat kamaradi frfnaj, ze tam bude teplo, slabosi :rolleyes:

jinak me zkusenosti s bombami u chat - prislo mi,ze moc nefunguji, resp. malo plynu a nam velmi hladovym se nechtelo cekat,az se to za dlouho uvari :P

jinak jeste me napada otazka - pise se tu hodne o vykradani aut a tak, nemate nekdo zkusenosti s dlouhodobym parkingem ve Vizzavone a Conce?
podivnalatimerie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 19:04

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » čtv črc 22, 2010 19:59

už jsem to tu psala, auto jsme odstavili v Conce a bez problémů přímo v "centru", jen chvíli trvalo než jsme našli vhodný plácek kde bychom neblokovali žádný výjezd.
Ve Vizzavoně to dle mě půjde úplně v pohodě - za restaurací du Chef de gare, podél trati (u kontejnerů) je relativně dost prostoru na parkování.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » čtv črc 22, 2010 22:54

šíp píše:Faktem je, že když jsme letos šli Finnmarksviddu a za celý týden jsme nepotkali jediného turistu, tak to tak nebylo ono. Normálně jsme toužili po lidech :mrgreen:


Na GR je super, že každý den potkáváš pořád ty stejný lidi. Ráno se to rozejde dle tempa a večer se to sleze zas u chaty - nás takhle šlo ve skupině cca 30 lidi jednim smerem a v protismeru sme potkavali za den tak 15 lidí - takze v podstate pres den jen par pozdravu a jinak bez lidi.

Docela prdel byla s jednim borcem z Nové Kaledonie - každý den se nás vyptával o kud jsme, kam jdeme, jak se u nás žije, každý den to stejný - takovej zvídavej kluk - jen nás dorazilo, když třetí den po obligátních otázkách prohlásil že je zvláštní jak je v česku GR 20 oblíbená, že minimálně jednou denně potká alespoň jedny čechy... (rozuměj nás) :finga: je pravda, že působil trochu :weedman:
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod podivnalatimerie » pát črc 23, 2010 9:01

tak to my potkalali Na GR 20 spoustu lidi,hlavne v protismeru,coz ma za nasledek to,ze se uzdravis - kdyz jde proti tobe skupinka zdatnych duchodcu a kazdy rekne dobry den,tak je to občas šílené :P

ale dvakrat jsme pred tim byli v Norsku,kde jsme potkali celkem asi 3 lidi,takze jsem rekla,ze letos jedeme do civilizace : :mrgreen:
podivnalatimerie
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř črc 21, 2010 19:04

Re: GR 20

Příspěvekod tulak » pát črc 23, 2010 10:27

jak to lapidárně okomentovala moje žena, když neblbneš a nevstáváš s němci (rozuměj mezi 4-5 hodinou raní), ale jdeš podle našeho (start v 9), tak se s lidma potkáš zase až v kempu.
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » pát črc 23, 2010 11:20

tulak píše:jak to lapidárně okomentovala moje žena, když neblbneš a nevstáváš s němci (rozuměj mezi 4-5 hodinou raní), ale jdeš podle našeho (start v 9), tak se s lidma potkáš zase až v kempu.


Přesně tak, taky jsme docela čučeli kolik lidí vychazelo ještě za tmy... asi kvůli odpolednímu vedru, aby se už mohli válet u chaty.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod Might » pát srp 13, 2010 13:08

Ahoj, nemáte někdo v pdf (eng, cz) pruvodce Korsikou?

Jinak za tyden odjizdime a rad bych se zeptal po cem se tam chodi - mysleno jestli jsou tam delsi useky, kde bych mohl prezout na sandale (Keeny) ? ...

Diky moc. :)
Uživatelský avatar
Might
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: úte kvě 15, 2007 18:23
Bydliště: Praha

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pát srp 13, 2010 14:58

Strana 54, snad to k něčemu bude.

A tohle jsem si dal do kupy před odjezdem. Koncem týdne to smažu.

A do třetice pro inspiraci pár fotek.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » sob srp 14, 2010 21:00

Might píše:Jinak za tyden odjizdime a rad bych se zeptal po cem se tam chodi - mysleno jestli jsou tam delsi useky, kde bych mohl prezout na sandale (Keeny) ? ...


Šutry, ale sandály určitě využiješ taky - ja bych bez nich nejel.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod Luke.l » pon srp 30, 2010 14:17

Zdravím!
Máte někdo zkušenost s GR20 v druhé polovině září? Zajímalo by mě, jak se pohybují teploty v průběhu dne a jak moc klesá teplota na noc. Slyšel jsem, že v tomto období ještě nebývá zvykem, aby moc pršelo, tak jestli i to je pravda...?
Vrátil jsem se předčasně z Norska, tak si říkám, že bych možná ještě před prací cestu stihnul.
Luke.l
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: pát úno 6, 2009 15:21

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon srp 30, 2010 15:39

jsem tam byl tak nejak od zacatku zari do konce a nejake extra vykyvy jsem nezaznamenal. pres den hic, v noci to jde dolu, ale nemrzlo. mel jsem takovyho mrzaka spacak a docela fajn. sli jsme na jih, takze jsme klesali (relativne), ale nemyslim, ze by to melo vliv. jo a moc neprselo.

Edit: takze jsem tam byl 7. – 30. 9. 2009
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod Keny » pon srp 30, 2010 19:34

Byl jsem na GR20 od 28.09. Počasí bylo stabilní, ani horko ani zima, pršelo jedenkrát přes den..Jenom vnoci už byla docela kosa. Přes noc nám 2x nasněžilo, ale dopoledne to vždy slezlo...Myslím, že v druhé polovině září je to OK...
Keny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte dub 8, 2008 22:42
Bydliště: Opava

PředchozíDalší

Zpět na Korsika, Sicílie, Sardinie