GR 20

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » stř črc 7, 2010 13:27

Mne skor ide o to, ci tam nebude 40C v tieni (pricom tien tam asi nie je). Proste ci sa to bezne chodi aj v tomto obdobi...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 7, 2010 13:49

Ale no tak, Durko, po snehu plnem velikonocnim Fagarasi si zkusis extrem z druhe strany :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » čtv črc 15, 2010 13:48

No tak to vyzera, ze plan je definitivne schvaleny a po dlhych rokoch sa na tu Korziku predsa len dostanem. Idem v septembri, takze zatial jedina otazka - nie je tu niekto, kto tam bol terazniekedy nedavno a vedel by mi potvrdit, vyvratit informacie z tohto vlakna? Diky moc.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod skywalker » ned črc 18, 2010 20:44

Dnes jsem se vrátil z Korsiky. Šel jsem jen kousek GR 20 z Vizzavony kolem Cascade des Anglais k Refuge de l'Onda. Odtud druhý den sestup ke kempu Savaggio a vlakem do Corte. Bylo to krásné, ale náročné. Ukrutné vedro, velké převýšení, těžký bágl a po zánětu okostice stále nejsem úplně ve formě. Má-li někdo nějaké otázky, rád zodpovím.
skywalker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: úte kvě 11, 2010 9:22
Bydliště: Perth, Scotland

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 6:39

Na GR 20 platí víc než jinde, že je potřeba mít jenom minimum věcí. Místní chodí prakticky jsen s baťůžkem se svačinou, flaškou s vodou a kartou. Čecha (a Slováka) poznáš. Dvacetikilové batohy a tradá nahoru.
GR 20 je o velkých denní převýšeních (můžu poslat tabulku nebo odkaz nebo co to bylo), v podstatě pořád trandáš nahoru a dolů. Až na jižní části se ty cesty trochu hřebenatí.



Já jsem tenkrát táhnul komplet všechno na tři týdny a začal jsem na sedmadvaceti kilo. První den jsem skoro umřel (můj klasický horský první den), pak to šlo. Loni jsem se rozhodl zredukovat váhu a na dva týdny v Albánii jsem měl nějakých dvanáct, třináct kilo (a to jsem táhl jen méně jídla).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » pon črc 19, 2010 8:38

O to mi prave ide. Nerobim 14 hodin denne preto, aby som sa snazil usetrit kazde euro. Takze som naozaj nakloneny tomu zobrat si len par veci. Da sa to cele prejst na strave z chat a bez stanu? A co topanky? Radsej poriadne Himalaye alebo nejake tichoslapky?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » pon črc 19, 2010 9:10

Da sa to cele prejst na strave z chat a bez stanu? Dá. Na chatách se večer podává jednotná večeře a dá se koupit to základní - pečivo, sýr, pití... někde např.na Usciolu, měli i docela slušně zásobený kiosek, koupila jsem tam jabka, čokoládu... měli i mléčné výrobky.
Stan už bych příště taky nevlekla - i když místa v útulnách budou asi v sezóně dopředu zamluvená, (bylo beznadějně plno i v červnu) - na každé chatě měli "erární" stany Quechua k pronajmutí.
nevím co jsou tichošlapky :D ale boty to chce pořádné!
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » pon črc 19, 2010 9:27

Super! To su dobre spravy. My tam ideme az v septembri (zari?), takze chaty snad uz nebudu az tak plne. Na webe je sice rezervacny formular, ale po francuzsky a aj tak by som si nechcel tipovat presne datumy na tri tyzdne dopredu. Takze da sa to spravit tak, ze ked bude miesto na chate tak prespim tam, a ked nie tak si prenajmem stan? To by bol uplny ideal.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » pon črc 19, 2010 9:35

pripluv píše:Já jsem tenkrát táhnul komplet všechno na tři týdny a začal jsem na sedmadvaceti kilo. První den jsem skoro umřel (můj klasický horský první den), pak to šlo. Loni jsem se rozhodl zredukovat váhu a na dva týdny v Albánii jsem měl nějakých dvanáct, třináct kilo (a to jsem táhl jen méně jídla).


Pripluve, ty si tak rozkosne metodicky - nemas niekde zoznam, co vsetko si bral do Albanska? My mame tu vyhodu, ze ideme lietadlom, takze batoh aj tak nemozem mat viac ako 20kg. Ja sa chcem zbalit do 15kg.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 10:18

Zaznam samozrejme mam, jeste by slo nechat par veci doma, ale to uz dostavam k mym zacatkum, tedy dece a hrnku :mrgreen:
Pripomen se vecer, mam to v PC doma.

Jinak, co bych si tak vzal na GR 20 (ono i v 09 tam je docela dost lidi):
batoh, malej spacacek (malachowski :mrgreen: , takze bych nebyl odkazanej na utulny), karimatku, hromadu muslli tycinek a orisku, malej esus a varic s malou bombou (vecerni romanticke kafe) a pak takovy ty drobnosti typu kudla, celovka a fotak.
vodu.
myslim, ze do deseti kilo uplne v pohode (jasny, my jsme tam meli plus minus hezky, tak se mi to keca).

pronajmuti stanu vsude nevim, jestli jde, obcas byly utulny, kde to nebylo mozne ani postavit. zase se nam nestalo, ze by nekoho nenechali prespat.

cestou (odkud kam jdes?) je par obchudku (kdyz mijis silnici, takze dva :) ), na chatach toho zas tak moc nekoupis, spis nejaky oplatky. obcas syr a tak. jo v callenzane je kseft (jen neprijit v nedeli).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » pon črc 19, 2010 11:12

Ideme od zaciatku (Calvi) do konca resp. pokial nas nohy pustia. :mrgreen:

Nu takze otazky:
- takze stan by ste uz nebrali hej? Obzvlast za predpokladu, ze nemam problem platit.
- spacak urcite beriem - idem ho kupovat, ktoreho Malachowskeho mas na mysli?
- to jedlo ako? Na susienkach sa mi nechce byt tri tyzdne
- ideme lietadlom, kde kua, zozeniem bombu (fakt sa mi nechce zhanat napichovaci varic) alebo alkohol do Trangie?
- ked je hnusne (prsi) ako velmi klesa teplota? Ide mi o to, kolko oblecenia zobrat...

Dakujem a vedzte, ze to nie su posledne otazky. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » pon črc 19, 2010 11:32

Ja mam zkušenost z poloviny června, že přes den v cca 2000 m bylo kolem 28 °C, ale se zapadem slunce to klesalo velmi rychle dolu pod deset stupnu a docela se hodila polartecova mikina a v noci teplejsi spacak. Jidlo se koupit dá, ale připrav se, že se ti to prodraží, přesně si ceny napamatuju, ale levný to moc nebylo.

Tady jsem našel příklady cen na chatách za jídlo:

Euro 2.00 per regular size Mars bar
Euro 4.00-6.00 per can of beer
Euro 9.00-15.00 per evening meal
Euro 4.00 Baguettes/Bread (Euro 1.50 at places reached by a road)
Euro 4.00 - 5.50 for 300g of cookies (canistrelli)
Euro 2.50 for 250 g of pasta
Euro 4.00 for a tube of tomato paste

Jsou to ceny z r. 2006, takže předpokládám, že je to teď o něco dražší.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 12:06

My jsme sli opacne, z callenzany, z calvi jdes prvne jizni cast a to je takovy condani na tyden. severni cast jsou sutry.

- nevim. za predpokladu, ze bych nesl jen pulku a ta mela max. 1,5 kg (proste pul jurka), takl bych ho asi vzal. ja jsem takovej stanovej, nez chatovej. ale i tak bych to rozmyslel dlouho
- malachowski guide 400 pro (je to docpana tristovka). pro vicero informaci kontaktuj Alda. 828 gramu, spal jsem v nem pod nulou i dva a pul kilaku vysoko a v noci jsem rozepinal. je to velky jako petflaska.
- viz kropt. jidlo tam je drahy
- to nevim, pro cestu busem jsem to neresil
- kdyz jdes, tak ti staci navic nepropro bunda. ja tam uzil moira tropiko, fliska (stara tezka zbytecna) a HP mania. tot vse. rano kdyz vyrazis je ve stinu kosa, ale rychle to rozejdes a slunko pere

chces pro porovnani k albanii i seznam z korsiky? :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » pon črc 19, 2010 12:44

z calvi jdes prvne jizni cast Omyl, půjdou ze severu na jih - v Calvi je letiště kam přiletěj a do Calenzany je odtud kousek (8-10 km asi?)
to na jihu se jmenuje Conca :)

@Rujir: pokud Ti nevadí utratit ty peníze tak jídla ber opravdu minimum. A ani ten plyn!! - na refuge jsou k volnému použití plynové vařiče, někde i nádobí.
My jsme dělali snídani z vlastních zásob (většinou vločkovou kaši se sušeným ovocem a čaj), přes den nějakou tu müsli tyčku + co se pokoupilo na těch chatách - bageta, sýr, čokoláda, jabko. Večer teplá jídla na chatách - stála většinou okolo 17 eur/osobu a bylo toho tolik, že se to ani nedalo sníst.
Nesli jsme ještě instatní polívky, kondenzovaná mlíka v tubě a brkaše a celkem zbytečně.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod tulak » pon črc 19, 2010 13:38

na všech chatách ti udělají omeletu ze 3 vajec buď se šunkou, sýrem nebo cibulí od 5ti do 8 éček, většinou mají vínko 1/2 l cca kolem 3-6 éček, chleba mají takový balený francouzský 2 - 3 éčka. v Castellu Di Vergio sejdeš k silnici, spát se tam dá v hotelu - tedy dole mají společnou ubytovnu a teče tam teplá voda ve sprchách. dá se tam i vyprat ve "veřejné prádelně" - mají tam pračky s mincovním automatem (je to přímo venku u té ubytovny). (venku je ještě jedna velká ubytovna před tím hotelem, ale jestli k němu přímo patří nevím)
ale v tom hotelu je bufáč a restaurace, ta restaurace mne nijak nelákala, ale v tom bufáči mají fantastický chleba, ten si nakup na další cestu. když ho nebudou už ve čtyři mít, tak ho budou mít určitě za hodinu čerstvej, ale musíš to hlídat vypařuje se neuvěřitelně rychle. a sendvič ti tam udělají s vynikajicí šunkou z poloviny toho chleba ...... :-)
ale abych tě taky trochu vyděsil, mne tam pohryzala blecha, nebo blechy? manželka byla v pohodě a já byl požraný celý. ty ceny jsou loňské .....
jo a ty boty si vem radši pořádný, budou se ti hodit :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 14:02

ketrin píše:Omyl, půjdou ze severu na jih - v Calvi je letiště kam přiletěj a do Calenzany je odtud kousek (8-10 km asi?)
to na jihu se jmenuje Conca :)

ajo kua, pravdu mas :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 14:03

ketrin píše:...na refuge jsou k volnému použití plynové vařiče, někde i nádobí...

obcas byly prazdny, zejmena v jizni casti, a moc se jim to nechtelo menit. kdyz nekde prazdny nebyly, byla tam fronta.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » pon črc 19, 2010 14:14

Super. Zatial ma celkom tesite. Ja sa nakoniec snad aj naozaj zbalim do 45l batohu. Aspon tam nebudem mat kopec blbosti. a aby sme si to ujasnili - idem rovnakym smerom ako Pripluv. :-) Len sa mi nechcelo hladat nazov zaciatku GR20 a Calvi si uz pamatam. :-)

S tym varicom si to este rozmyslim - fakt sa mi nechce brat jedlo na cely cas a zase brat varic len kvoli kave. To si uz radsej vystojim tu radu.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod michail » pon črc 19, 2010 15:22

90% turistov tam behalo s batohmi do 45L (deuter guide, osprey Exos a Atmos a podobné), spali v MSR Huba alebo tunelových Hillerbergoch, na nafukovačkách a pérových spacákoch. Na večeru travellunch alebo jedlo v chate.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » pon črc 19, 2010 21:02

pripluv píše:
ketrin píše:...na refuge jsou k volnému použití plynové vařiče, někde i nádobí...

obcas byly prazdny, zejmena v jizni casti, a moc se jim to nechtelo menit. kdyz nekde prazdny nebyly, byla tam fronta.

Jo? Tak to za nás plyn byl a fronty ne. Moc lidí nevařilo, i když refuge byly narvané. Asi je to tím, že o prázdninách
(+ září) chodí hodně študáci co šetří, zatímco v červnu hlavně my staří, co už jsme si na ty večeře vydělali :mrgreen:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » pon črc 19, 2010 21:20

my jsme na tom za patnact dni varili snad jen dvakrat a z toho jednou to bylo bicovani mrtveho (praszdneho) kone...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » úte črc 20, 2010 14:23

Tak a este jedna spekulacia - keby sme tam chceli ist autom. Da sa tam autom niekde bezpecne zaparkovat? Ci uz na platene parkovisko, alebo k niekomu do garaze za nejaku tu uplatu? Ci to uz by som chcel moc? :-)
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » úte črc 20, 2010 17:23

tak to nevim, kdesi jsem ale cetl, ze na korsice se auta kradou velmi. pomerne paradox na tak malej ostrov, hej?
placeny parkoviste bude na letisti v calvi, ale to bude asi drahy.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod michail » úte črc 20, 2010 19:52

Podľa mňa by si sa mohol dohodnúť s majiteľom kempu v Calenzane, že by ti ho tam postrážili, miesta tam bolo dosť a dalo by sa zaparkovať priamo do kempu.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » úte črc 20, 2010 20:09

hej, na tom neco bude. nebo v conce, mel bys duvod tam dojit :D
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: GR 20

Příspěvekod kropt » úte črc 20, 2010 20:09

Rujir píše:Tak a este jedna spekulacia - keby sme tam chceli ist autom. Da sa tam autom niekde bezpecne zaparkovat? Ci uz na platene parkovisko, alebo k niekomu do garaze za nejaku tu uplatu? Ci to uz by som chcel moc? :-)


Jo, presne tenhle problem sme resili taky - nakonec sem vymysleli ze v Caleznane uplatime mistniho recepcniho v kempu a nechame auto stat nekde za plotem bud primo v kempu, nebo nekde u nej doma... Nakonec se to nerealizovalo, protoze shodou nahod jel na ostrov ve stejny den, stejnym trajektem jeden pribuzny (svet je malej) a zajeli si s nama na zacatek, tam jeden od nich z auta presedl do naseho auta a vsichni odjeli do bungalovu, ktery meli zaplaceny kousek od Ajaccia a auto nam tam celou dobu hlidali. My jsme se tam pak dopravili z Vizzavony vlakem. Takze vlastne ani nevim, jestli by ten prvni napad sel realizovat.

Edit: Michail me predbehl :)
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GR 20

Příspěvekod ketrin » úte črc 20, 2010 20:21

Jet autem je dobrej nápad - kdyby v horách nevyšlo počasí, budete pohybliví a můžete projet ostrov.
V průvodcích akorát píšou, že se vykrádají auta odstavená někde v pustině v horách. Takže bych to zas tolik neřešila - v Calenzaně i v Conce jsou určitě místní zvyklí na odstavená auta. My jsme auto nechali v Conce přímo v centru obce, našli jsme místečko u domu, který evidentně nebyl obydlený - zatlučená okna, zarostlá zahrada a tak. Pak je samozřejmě potřeba nějak se pro auto dopravit - veřejná doprava tam moc nefunguje - takže stopem, u nás to zbylo na mě páč choť se nedomluví. Ač jsem starší paní, nebyl s tím vůbec problém,místní stavěli skoro okamžitě - hlavně dělníci, náklaďáky a pickupy. Tudíž myslím, že platit někde za hlídané parkoviště je vcelku zbytečné.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 505
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: GR 20

Příspěvekod Rujir » úte črc 20, 2010 22:31

Diky moc. Uz som zistil, ze na letisku to stoji 90e na mesiac. Celkom palka, ale kemparovi by mozno stacilo aj 50. :mrgreen: Tak zacnem zase spekulovat, ci auto nie je lepsi napad... Ach jo... :-k
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: GR 20

Příspěvekod tulak » stř črc 21, 2010 14:27

nevím kolik vás jede, ale my to udělali tak, že kámoš si s manželkou a dcerou jel po skalkách a já se ženou šel GR20. perfektní na tom bylo, že nás hodili do sedla a za 7 dní nás zase na trase vyzvedli. dokonce jsme protahovali pobyt nahoře o jeden den - líbilo se nám tam. a tak jsme se jen přez sms domluvili ..... oni si projeli ostrov a na závěr jsme dali jednu delší cestu u vodopádu .....
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: GR 20

Příspěvekod pripluv » stř črc 21, 2010 14:30

je pravda, ze s autem na ostrove bych si mohl splnit dve prani a kecal asi dvacet prani, co jsme meli a nestihli to odstopovat. je ale pravde, ze nejvetsi prani jsme si splnili :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Korsika, Sicílie, Sardinie