Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Thajsko, Laos, Vietnam, Malajsie, Indonesie...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Příspěvekod BMAJTZ » pon čer 2, 2014 17:18

Ahoj, v lete jedeme s pritelkyni do Indonesie a budeme tam zhruba v terminu od 27.8 do 15.9. Cestu musime ukoncit kousek za Jakartou v Bandar Lampungu kde mi odleta letadlo 15.9. v 18:35. Misto kde zacit v Indonesii jeste vymysleno nemam, nicmene poletime z Japonska pres Kualu Lumpur a predpoklad je takovy, ze bych toho 27-28.8. priletel primo do Bali. Idea byla 2-3 dny v Bali a potom se pozemni cestou taxi/bus/vlak/trajekt postupne dopravit do Jakarty (Bandar Lampungu), jinak receno po ceste poznat trochu mistni zivot a potom se presunout. Myslim, ze cesta je to vcelku realna a za tech zhruba 19 dni uskutecnitelna. Jeste jsem uvazoval o tom, ze misto do Bali to jeste prodlouzim a zacneme v Lomboku kde to z Kualy Lumpur lita taky, nicmene to uz si myslim, ze je na kraji stihnutelnosti. Nebo pripadne alespon Gili ostrovy. Takze prvni dotaz zni jestli to nekdo z vas takto taky udelal? Na internetu jsem nasel par cestopisu co resi cestu jako takovou ale nic moc co na ni delali. Pripadne jsem nasel par reportu od lidi co procestovali West Nussa Tengara, ale na ty uz cas nebude vubec (Nekdy priste).

Dalsi dotaz prvni, sli byste z Lomboku a nebo jenom z Bali? Pripadne lodi z Bali na Gili ostrovy, nebo se na Lombok a Gili vykaslat uplne?

Dalsi dotaz je ohledne te cesty z Bali do Jakarty, o te vcelku vim, ze bych ji chtel podniknout a vyhnout se letadlum. Vim, ze je to neco pres 1000 km, ale predpokladam par zastavek po ceste kde bych se na chvili porozhlednul. Prvni zasadni problem je ve vyberu trasy jestli jet na Surabayu a nebo spodem pres Tulungagung na Yogyakartu? Od cesty vic nez velka mesta ocekavam spise nejake to more/ocean a chizeni po parcich a vystup na nejakou horu. (napriklad Mount Bromo). Jsem zatim v pocatcich planovani a proto bych uvital jakekoli napady kde se po ceste pres ostrov Java zastavit a co kde vide. Uvitam kazdou radu.

Mimochodem myslim, ze otazka na leteckou spolecnost asi nema moc smysl. Koukal jsem na internet a nejlevneji z Japonska proste lita jenom AirAsia na Bali pro dva asi za 8 klacku vcetne poplatku, nicmene pokud byste vedeli o necem levnejsim sem s tim.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Příspěvekod ketrin » úte čer 3, 2014 5:53

No mně připadá 2-3 dny na Bali málo, to bych možná radši Bali vypustila a soustředila se spíš na Lombok, který je navíc klidnější, levnější a autentičtější, Bali v posledních letech válcuje masový turismus a hodně se zvýšily ceny. Taky záleží na co se chcete soustředit, jestli spíš příroda, nebo surfování, nebo kultura, chrámy atd.? Pokud Bali, tak bych se vyhnula přelidněnému jihu okolo Denpasaru, za ty 2-3 dny by se dalo stihnout něco z vnitrozemí (Ubud a okolí - termální lázně pod Gunung Agung, rýžoviště...), popř. noční výstup na Batur za východem slunce, nebo Jelení ostrov na SZ - špičkové potápění a šnorchlování.
Na Lomboku bych si dala trek na Rinjani (dají se zvolit různé varianty http://www.treklombok.com/ a relax, popř.surfování,koupání v Kutě - i když toho koupání tam člověk moc neužije... No a pak Jáva - určitě "sirné peklo" Kawah Ijen, pak Mt.Bromo (ovšem bacha, od května tj.od teď se krutě zvýšila cena vstupného do národního parku, o prázdninách pro cizince až 640 000 Rp ) pak asi Yoggyakarta + Borobudur a Prambanan, víc toho asi nestihnete.
ještě mě napadá pokud uvažujete o nějakém dalším ostrovu, nejpěknější z oblasti Nusa Tenggara je prý ostrov Flores, ale ten už je trochu stranou.
Držím palce a závidím :wink:
edit: abych nezapomněla. dobrý zdroj informací o Indo zde http://www.tenggara.net/
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Příspěvekod BMAJTZ » úte čer 3, 2014 12:06

Diky za perfektni navrhy vecer na to kouknu a zkusim to nejak dale promyslet, kazdopadne neco podobneho jsem potreboval. Klidne hazejte dal. Zavidet nemusis, u nas je to vylozene nahoda, ta cena letenek byla vylozene nizka a protoze spoj pres Japonsko to vlastne navysi jenom o cenu Japonsko - Indonesie (asi 4000 na osobu) prislo mi jako dobry napad to propojit, nicmene rozhodoval jsem se dost na rychlo kdybych vedel, ze toho v indonesii najdu tolik (coz jsem si prostudoval pote co jsem koupil letenky) tak se na to Japonsko vykaslu, ale aspon si dam vylet na Fuji.

Ted jsem bohuzel koukal na letenky z Kualy Lumpur a vypada to, ze asi ten Lombok budu muset vynechat protoze to cenove uz docela leze nahoru. Nicmene da se na ten Lombok dostat lodi? Pripadne jak dlouho trva cesta a na kolik ten trajekt vyjde?

http://www.tenggara.net/ znam a podobny dotaz jsem dal i tam, urcite to budu studovat bedliveji.

Mimochodem jak je to tam s ubytovanim? Da se neco rozumne draheho sehnat primo na miste nebo bych si to mel zacit hodne planovat dopredu? Stale plati ze budu vdecen za jakekoli info.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.

Re: Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Příspěvekod ketrin » úte čer 3, 2014 13:07

Velká škoda, Lombok je opravdu nádherný.
Trajekt Bali - Lombok jezdí z městečka Padangbai,(??) nejsem si jistá jestli si to pamatuju dobře ten název. Na východě Bali.
my jsme jeli asi 6 hodin, ale to bylo přes noc, možná že přes den je to kratší. Cenu už si taky nepamatuji, určitě nic závratného.
Ovšem pokud je přítelkyně cimprlich na hygienu nebo se bojí hmyzu a podobně, tak... nevim, no. WC na tomto trajektu byl pro mě docela silný zážitek.
Ubytování řešte až na místě, obzvlášť když dopředu nevíte co přesně bude a kam vás to zavane. Seženete cokoli od superluxusních vil přes standardní hotel až po levné hostely a losmeny. Všude (kromě kamenných obchodů) musíte smlouvat - i když my Evropani to neumíme, - čekají na to, je to součást kultury, rituál, jsou dotčeni když se nesmlouvá. :wink:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Indonesie - Cesta Bali - Jakarta rada

Příspěvekod BMAJTZ » úte čer 3, 2014 16:09

Smlouvani mi nedela problem Turecko me naucilo. Respektive jednou jsem jel lehce omamen alkoholickymi napoji koupit svicku do kamenneho obhcodu asi za 1 euro, kdyz jsem se to snazil srazit na 20 centu tak se na me dovala fakt divne. Problem se smluvanim je jenom ten, ze nevim jak moc nizko zacit, zda zhruba na 50% ceny a nebo vys/niz abych to hned ze zacatku neprehnal.
Uživatelský avatar
BMAJTZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř kvě 12, 2010 11:31
Bydliště: Brno, ale často i Třanovice u Českého Těšína.


Zpět na Asie Jihovýchodní