Vietnam, Kambodža

Thajsko, Laos, Vietnam, Malajsie, Indonesie...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Honza V. » stř dub 28, 2010 6:34

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli už tam někdo byl, potřeboval bych nějaké informace.
Budu mít na ty země něco kolem třech týdnů. Dá se to stihnout? Na jaké kvalitě je místní doprava?
A jak je to s nemocemi, především s malárií?
Děkuji za odpověď
Honza V.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 26, 2010 13:40

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod conny » stř dub 28, 2010 11:51

Johnyho bracha bol vlani vo Vietname (ak sa dobre pamatam) rozhodne chodia na dlhsie, pripadne by som to obmedzila len na Vietnam.

kazdopadne sa mozem popytat, tak si pripadne rozmysli, co ta este zaujima. pripadne sa pripomen.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod jorgus » pon kvě 3, 2010 10:10

Ahoj,
pred tremi mesici jsem se vratil z Vietnamu a Kambodze..byli jsme tam prave 3 tydny a jde to stihnout..ale nechce to nekde kufrovat..dali jsme Sapu, Halong Bay, Hanoj, Hue, Hoi An, Saigon, Cuchi, Deltou Mekongu jsme prejeli do Kambodze do Phonmhenu a Angor..dalo se to za 3 tydny:)kdyztak napis:)Jirka
jorgus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon kvě 3, 2010 10:07

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Dostring » pon kvě 17, 2010 18:16

My byli na 17 dni ve Vietnamu. To bylo uz tak dost malo. Navic jsme meli jako skupinka zajisteny bus, ktery se o nas po tu cestu staral a vozil nas, coz presuny dost urychlilo. Ve Vietnamu jsme stihli to, co kolega nade mnou, takze dotazy muzu zodpovedet rovnez. Nejvic se mi libilo v Hanoji a v Hoi Anu, v jizni polovine zeme jsou zase uzasne opustene plaze.
Dostring
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 0:40

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod wenna » sob kvě 22, 2010 14:56

cau

z Vietnamu jsme odjeli (ja s pritulkou) nejak minuly tyden, pred tim jsme byli v Kambodze. My osobne jsme meli tri tydny jen na Vietnam a dali jsme zhruba to co psal uz nekdo nahore.
Urcite to ale stihnout za 3 tydny jde(obe zeme), jen budes asi vic v autobusu nez mimo nej, tedy jestli nebudes litat, to pak usetri hodne casu, ale cenove uz je to nekde jinde.
Z nasich zkusenosti....jak v Kambodze, tak ve Vietnamu funguji autobusy celkem dobre, proste jsme koupili jizdenku a druhy den jsme jeli. Silnice obcas trochu deravy a hlavne Vietnamsky ridici jsou blazni za volantem, nebo spis za klaksonem, vic troubi ne ridi. Ve Viet. jsme nekolikrat vyuzili nocni autobusy (resp. nic jineho nasim smerem nejelo, tak jsme museli) Na internetu o tom najdes spoustu negativnich ohlasu, ale my byli spokojeni a dalo se celkem dobre vyspat.

Ohledne malarie, sami jsme to pred odjezdem dost resili (na JV asii jsme meli neco ke 3 mesicum, ktere nyni dokoncujeme Thajskem) Na internetu se daji najit primo oblasti ve techto zemich, kde se malarie vyskytuje vice. Z hlavy to uz nevim. My jsme si nechali napsat antimalarika, ale dosud jsme je jeste nezacali brat, kdyz jsme zvazili jejich vedlejsi ucinky, takze je s sebou jen tak vozime. Snazime se pouzivat repelent s obsahem latky DEET. Koupis tady, ty z domova tu nefugujou.

Na druhou stranu, potkali jsme spoustu lidi, kteri antimalarika brali a jinak by to ani nechteli.

Vim ze to je ode mne takovy zmateny, ale snad aspon nejaky info prijde vhod.
zatím nic :-)
wenna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv črc 31, 2008 18:25
Bydliště: Plzeň, Horní Kozolupy

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Hans3 » úte led 25, 2011 19:36

Byl jsem v malarických oblastech jak na Papua-Nová Guinea, tak i v Kambodži i Amazonii. Antimalarika nedoporučuju kvůli velké zátěži na organismus a navíc tak asi 50% úspěšností. Viz film OMO od Pavola Barabáše. (Všichni účastníci antimalarika brali a všichni se nakazili malárií. U některých se projevila až po roce.)

Souhlas s wennou, když repelent, tak jen místní výroby proti jejich moskytům. A co je asi nejdůležitější, když už se nakazíte, jediný lék který zabírá je starý dobrý Chinin. Napíše Vám ho každý obvoďák.

Nejdůležitější očkování je ale proti žloutence A+B+C a proti Žluté zimnici. Očkovat pár měsíců před cestou!!! http://www.vseozloutence.cz/hepatitida-a-b-c

Přiložený obrázek z Kambodži - tady chytíš jako běloch úplně všechno ale domorodci jsou imunní.
Přílohy
Kambodza.jpg
Kambodza.jpg (209.34 KiB) Zobrazeno 7244 krát
Cesta je cíl...
Hans3
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon pro 6, 2010 11:52
Bydliště: Praha

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Vraxan » ned dub 3, 2011 21:41

Dobrý deň,
plánujeme ísť do Vietamu od polovice júna (června) na cca mesiac. Chceme prejsť krajinu od severu na juh, spať pod širákom a mám strašnú dilemu ohľadom spacáku. Aký si mám zohnať, aby som na severe "nemrzol" a na juhu sa v ňom neroztopil? Alebo aké ďalšie riešenie s ohľadom na to, že plánujeme dosť peších pochodov, takže mi nepríde reálne, z hľadiska hmotnosti a objemu batožiny, aby som niesol dva spacáky.

Ďakujem za každú radu.

PS Keď už, tak som skôr zimomrivý.
Vraxan
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned dub 3, 2011 21:10

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Mudžahedin » sob kvě 12, 2012 20:45

Na severu rozhodně nezmrzneš, v létě je tam větší teplo než na jihu. Spacák bych vůbec nebral, spát pod širákem je nesmysl. I odlehlé oblasti jsou tam hustě osídleny, nebudete mít žádné soukromí, budou kolem vás pořad pobíhat nějaké děti. Na karimatku to tam není, např. v džungli jsem nikde neviděl žádnou rovinu, takže pouze hamaka, jestli se s ní chceš tahat. Já např. už nenosím ani trekové boty, pouze sandále. Stačí se podívat na domorodce, co nosí, pokud se těm jejich trepkám tak dá říkat. Nejlepší spaní je u domorodců a budete to mít i s jídlem, na naše : nocleh, večeře + snídaně 100 Kč, možná 120 na osobu, ale musí to být mimo ta nejprofláknutější místa, u obyčejných lidí, co se tím neživí. S angličtinou nepočítejte. Budu tam ve stejném termínu, konec června, celý červenec. Kdybyste chtěli, můžeme něco zkusit - džungli. Pár typů mám, třeba ve Viet Bacu – oblast zhruba na sever od Rudé řeky, na rozdíl od jiných oblastí, tady turisty moc nepotkáte a je tam místy původní prales, což je jinde už celkem rarita, ale i tady ubývá . Ono na výše zmíněných místech (Ha Long, Hue atd.), s výjimkou turistického průmyslu stejně nic neuvidíte. Pár prázdnin už jsem tam strávil, takže jsem do určité míry schopen domluvit se v jejich jazyce.
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod Mudžahedin » sob kvě 12, 2012 20:49

A kupovat antimalarika je opravdu blbost, jak už bylo řečeno. Jsou drahá, ničí ledviny, musejí se brát preventivně a pak stejně nefungují. Málárie se ve Vietnamu, pokud vím, snad už ani nevyskytuje a komárů je víc u nás, tam jsem je viděl pouze v hospodě.
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod tomesso » pon led 6, 2014 10:27

Ahoj,

v březnu letím do Vietnamu na 3 týdny. Máme v plánu jen severní, popř. i střední Vietnam. Rádi bychom do primárních nebo alespoň co nejzachovalejších lesů. Máte někdo nějaký tip? Byl jste někdo v NP Cuc Phuong? Viděl jsem fotky vybetonovaných chodníčků pro turisty, to bychom neradi. Ale je to docela velkej park s pěkným pralesem, tak by se tomu snad dalo vyhnout. Nejradeji bychom vsak nekam, kam turisti nejezdi.

Díky!
tomesso
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: sob úno 5, 2011 14:44

Re: Vietnam, Kambodža

Příspěvekod xcrazygirl » pát bře 14, 2014 17:53

Ahoj,
určitě můžu doporučit NP Ba Be nad Hanojem. Tam potkáš turistu minimálně a je to dost rozlehlý park. Cuc Phuong je malý, je tam sice hezký les, ale přesně jak píšeš, vybetonovaná cesty a spousta turistů.
xcrazygirl
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř led 17, 2007 21:53
Bydliště: Šenov u Ostravy


Zpět na Asie Jihovýchodní