Tip na cestu do JA prosinec/leden

Kolumbie, Venezuela, Ekvádor, Brazílie, Peru, Bolívie, Chile, Argentina...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Foggy » ned kvě 13, 2012 16:40

Ahoj, uvazujeme s pritelkyni ze se vydame na svatebni cestu do JA. Termín potrebujeme kuli dovolene okolo vanoc, silvestra. Proto bych se rad optal do jake casti byste v tuto dobu doporucili jet. Uvazoval jsem nekde v Peru, Chile... na cca 2-3 tydny prevazne do prirody na nejaky pekny mene narocny trek bez ledovce. Plus jeste nejlepe s nejakym vykoupanim v mori/jezere. To ale asi neni uplna podminka, jen prani nevesty :)
ps. taky neco mene logisticky narocneho, kdyz tam jedeme poprve a bez cestovky.
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Horal Fanda » úte kvě 15, 2012 9:03

Ahoj,

tak nejlepší by to v tomto termínu bylo do Chile nebo do Argentiny. Jelikož to chcete pojmout jako svatební cestu, tak se asi nebudetě tahat s ničím moc těžším a budete jen chodit. Mohu doporučit NP Puyehue, kde se dá vykoupat přímo v přírodě i v termálních pramenech. Je to stále ještě aktivní oblast, kde bublá i bahno a dá se vystoupat na vulkán Puyehue 2236 m n.m.. Dále pak národní park Nahuel Huapi, moc pěkný zhruba 4-5ti denní trek. Mrkni na duben naší cesty po JA, myslím, že tam najdeš nějaké inspirace. Koupat se dá třeba ve Valparaíso, kousek od Santiaga de Chile. Jinak přesuny obecně jsou v Chile trochu delší. Další možností je užít si sever Chile San Pedro de Atacama a okolí.

Teď mě napadlo, že co se dá hezky nakombinovat, tak je Ekvádor, super dojezdové časy, kamkoli blízko. Od moře můžete večer sedět na chatě v 5000m n.m., dá se tam koupat, spousta možností treků a je tam teplo. Mrkni na říjen až prosinec, plus manželka tam byla ještě půl roku navíc. Jo, ten Ekvádor je moc super. Počítej s rovníkovým počasím, ráno vymeteno, odpoledne třeba hodinová průtrž a pak zase hezky. Dá se navštívit džungle, apod. Jen to má jednu nevýhodu a to, že se vám nebude chtít vracet zpátky. :D
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Foggy » stř kvě 16, 2012 22:18

Diky za tip, ten ekvador by asi byl idelani. teple pocasi u more, hory blizko, priroda nadherna. dival jsem se na letenky a stoji tam asi od 36 tis. celkem dost. nemas nejakou radu odkud/kam letet?
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Horal Fanda » čtv kvě 17, 2012 11:29

Ahoj, to je trochu broblém. Akci na Quito nebo Guayaquil moc není. Obecně nejlevněji se dá létat do Jižní Ameriky z Madridu. Zkusmo jsem dal Madrid - Guayaquil za 1070€ zpáteční, což jde. Akcí na Madrid se dá najít dost. Ovšem lety koncem roku a počátkem nového jsou dost žádané, tak s těma cenama nevím, nevím. Místní jsou dost nábožensky založení a třeba zrovna Španělsko je jednou ze zemí, kam se rádo z Ekvádoru emigruje (pak taky do USA). Proto jsou lety přes Madrid relativně levnější, ale koncem roku to tak být nemusí. Třeba stejný let výše stojí v říjnu 744€. Sleduj to, času na rozhodnutí je dost, ale pak je třeba taky koupit během jednoho dne.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Foggy » pát kvě 18, 2012 10:51

dobre, budu tedy sledovat letenky i pres madrid. ale asi to vychazi s preletem do madridu podobne. Jak vypada doprava po ekvadoru? je lepsi si tam pujcit auto? (na kolik to tak vyjde)? Nebo nejaka hromadna doprava? Spani v horach se da nejak ve stanu? Nebo bys to resil nejake chaty, atp?
Jaký je ten tvůj trénink? http://www.movescount.com/members/Foggy
Uživatelský avatar
Foggy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 55
Registrován: stř led 27, 2010 18:32
Bydliště: usti nad orlici

Re: Tip na cestu do JA prosinec/leden

Příspěvekod Horal Fanda » pát kvě 18, 2012 12:59

Ahoj,

auto jsme si nepůjčovali a myslím, že to za to nestojí. Musíš se o něj starat. Takže cenu nevím. Ale autobusová doprava je hustá a na hlavních tazích nečekáš déle než půl hodiny. Jen mávneš na autobus a on ti zastaví, zastávka/nezastávka. To se mi na těchto zemích líbí. Tady v Čechách ti řidič ujede mnohdy, když dobíháš. Ve větších městech je i jakési MHD, nebo colectivo (hromadný taxík, minibus). Jinak taxi je velmi levné, s batohy ani nemá smysl řešit MHD.
Na horách spaní ve stanu je bezproblémové. Obecně je lepší nebýt viděn při zastanování. Ne, že by bylo až tak nebezpečno, ale je to jistější.
Jinak v Quitu pozor v MHD na kapsáře.
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko


Zpět na Amerika Střední, Jižní a Patagonie