Equador, Peru, Bolivie

Kolumbie, Venezuela, Ekvádor, Brazílie, Peru, Bolívie, Chile, Argentina...

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Equador, Peru, Bolivie

Příspěvekod vichai » úte úno 14, 2012 9:53

Ahoj.
Chtěla jsem se zeptat, jestli byste mi nenapsali váš názor, zda-li do těchto oblastí brát stan. Jedeme duben-květen-červen a máme v plánu národní parky či výstupy na menší sopky. V průvodcích uvádějí, že lze stan atd půjčit. Nechci to ale riskovat a nepodívat se někam, čehož bych pak litovala. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Taky by mě zajímal váš názor na spacák v těchto podmínkách (+20 až -5). Mám starší třísezonní primu.
Díky moc za případné plodné názory.
Vichai
vichai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 14, 2012 9:45

Re: Ecquador, Peru, Bolivie

Příspěvekod Horal Fanda » stř úno 15, 2012 20:57

Ahoj,

shodou okolností v květnu a červnu jsme byli v Bolívii, potom v Peru a na podzim v Ekvádoru. Co se spacáku týče, doporučil bych něco teplejšího, alespoň komfort do -10°C. My měli Primy do -20°C a pamatuji se, jak jsme za ně byli rádi i dole ve vesnicích. V Bolívii máš většinu míst nad 4000 m n.m. a tam je slušná zima. Např. národní park Sajamo, apod.
Pokud stan máš, tak to neřeš a vezmi ho s sebou. Půjčovny jsou, ale proč platit stan v půjčovně, když ho můžeš mít s sebou. Obecně v Bolívii se několikadenní trek moc bez stanu jít nedá. A kvalita půjčoven je různá. Pokud hledáš nějakou inspiraci, můžeš mrknout na www.cestydonebe.com/vientoblanco na měsíce květen-prosinec.
Hezky si to užij, hneb bychom se tam vrátili. Ale to zase přijde. :-)
Já a hory - dva nerozluční přátelé. Horal Fanda
Uživatelský avatar
Horal Fanda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 418
Registrován: pon říj 4, 2004 16:47
Bydliště: Šťáhlavice - Plzeňsko

Re: Equador, Peru, Bolivie

Příspěvekod vichai » čtv úno 16, 2012 10:09

Horale Fando, co se týče stanu, tak jsi mi potvrdil přesně to, co si myslím. Už 3 měsíce přemlouvám manžela, že stan musí být, ale on ho nechce brát. Prý se s ním nebude tahat a že místo v batohu zaplní užitečnějšími věcmi... Nakonec ho snad raději ponesu já..

Ohledně spacáku moc děkuju za radu. Pořídím raději opravdu kvalitnější..Člověku některé věci prostě úplně nedochází, i když je někde v hloubi duše tuší..

Já jsem tu projela celá fóra o místech, která mě zajímají a dívala se i na váš blog.
Necháme se určitě inspirovat ;)
Díky. *
vichai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 14, 2012 9:45

Re: Equador, Peru, Bolivie

Příspěvekod scharka » stř úno 22, 2012 8:52

Do Bolívie určitě teplejší spacák, byla jsem tam v červenci a měla cyklospacák a byla srašná zima (spala jsem ve všem, co jsem měla s sebou). Ale je tam krásně! Rozhodně nevynechejte Uyuni. Kdybyste potřebovali průvodce, mohu levně prodat.
scharka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř úno 22, 2012 8:39

Re: Equador, Peru, Bolivie

Příspěvekod vichai » pon úno 27, 2012 10:07

Ahoj.

Ten průvodce po Bolivii je Lonely Planet? Pokud ano, z jakého je roku? Kdyžtak mi, prosím, napiš zprávu.

Ještě bych se chtěla zeptat: měli jsme v plánu z Limy letět na Iguazu a potom po zemi přes Paraguay přijet do Bolivie z jihu. Předpokládali jsme totiž, že poletíme LAN na paraguajsko-brazilskou část Iguazu. Zjišťujeme ovšem, že Iguazu jsou nejspíš přístupné pouze z argentinské či brazilské strany. Jak byste tedy na základě vlastní zkušenosti jeli po vlastní ose z Iguazu do Bolivie?

Díky moc za info.
vichai
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 14, 2012 9:45


Zpět na Amerika Střední, Jižní a Patagonie