GPS - software a vyrobci map

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod kropt » ned lis 22, 2009 19:11

swisss píše:fotoskoda je solidní obchod.. Dobré zkušenosti jsou také s http://www.warpsdesign.info/gps/


Tak přesně po tomhle obchodu pošilhávám taky, hodlám si koupit Oregon 300 Pro a v tomhle obchode jako jediní nabízejí TOPO CR i TOPO SK - tedy dvě mapy, které budu potřebovat nejvíc - jen sem si nebyl moc jistej jejich seriozností - dost často prodávají i přes Aukro. Navíc mají i poměrně dobrou cenu...
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod pavproch » ned lis 22, 2009 20:58

RUMcajs píše:Rebi: Co se solidnosti Foto Skoda tyce, tak naprosto souhlasim. Jsou solidni.
Rad bych vsak znal i jine (stejne nebo vice solidni) obchody.


mně tady doporučili cybex.cz ..... už sem od nich dostal dvě věcičky a zdají se opravdu být OK...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28337
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod pavproch » ned lis 22, 2009 21:00

jo a neska bylo v telce (zrovna sem šel okolo, ani nevím na jakým kanále) něco o kymsi, kdo prodával pajcovaný mapy pro GPS na aukru za třetinu ceny.... :-k
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28337
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod pawn » pon lis 23, 2009 9:14

Kupoval jsem Oregona v GPS centru ve Svatoplukove v Praze, protoze to mam nedaleko, ale hlavne protoze jsem zatim na ne slysel jen samou chvalu ohledne vstricnosti pri vyrizovani reklamaci. Vzhledem ktomu, co jsem si predtim uzil pri reklamaci 60CSx, nakoupene v eshopu, ktery mezitim prestal existovat, bylo tohle pro me dost zasadni.
Jinak zde zmineneho Warpse jsem taky zvazoval, ale kvuli vzdalenosti jsem nakonec volil tak, jak jsem volil (chtel jsem si pristroj osahat).
Ale k Warpdesign: hodne chodim na forum geocaching.cz, a tam ma Warps pomerne dost spokojenych klientu, takze kdybych byl z Moravy (oprava: kdybych bydlel na Morave), asi bych nakupoval u nej.
Nic proti FotoSkoda, ale ta cena mi prijde za Colorado premrstena.
RUMcajsi, neni mi do toho nic, ale jsi skutecne presvedceny, ze chces Colorado?
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod kropt » pon lis 23, 2009 12:01

pawn píše:RUMcajsi, neni mi do toho nic, ale jsi skutecne presvedceny, ze chces Colorado?


O Coloradu jsem uvažoval taky - je podobný 60CsX na kterou jsem zvyklej, ale po přečtení hromady diskuzí a několika recenzí, kde obě navigace porovnávaly jsem se rozhodl pro Oregon- nejvíc sem měl obavy z jeho dotykového displeje, ale co tak čtu je to právě jeho velké plus.
To je pořád řečí o škodlivosti alkoholu, ale když je někde nějaká epidemie, tak je to z vody!!!
Uživatelský avatar
kropt
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1510
Registrován: pát zář 28, 2007 20:35
Bydliště: Vysočina

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod pawn » pon lis 23, 2009 12:14

Prave z toho duvodu se na to ptam.
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2009 17:42

jonza píše:u nas je nelegalni kopirovat software, pokud k tomu nemas vyslovene prava. To ani pro vlastni potrebu.

Ale nesmysl. Kopii pro vlastni potrebu si udelat muzes, tusim ze je to dokonce vyslovne uvedeno v autorskem zakone. Dokonce muzes software i modifikovat -- pokud napriklad potrebujes opravit nejakou chybu. U tohodle ale nevim, jestli to uz nahodou nevypustili (pred cca 10 lety to tam bylo).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49454
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod mike » pon lis 23, 2009 17:47

sobb píše:díky za rady a názory
asi se nejdřív zeptám v tom obchodě, co to má znamenat - přeci jen je to docela důvěryhodná firma

Zkusit to muzes, ale oni nejake vysvetleni v zaloze mit budou v kazdem pripade. Jestli to teda neni piratska akce nejakeho prodavace. Videl bych to tak 50:50 ze to je/neni v poradku. Zkus, co na to seriove cislo rekne Google.

Osobne bych se zeptal vyrobce. Nebo bych zkusil registraci, jestli se u tohodle dela. Jestli je to seriove cislo OK, tak projde, jestli je kradene, tak uz nejspis zaregistrovane bude.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49454
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod sobb » pon lis 23, 2009 17:49

zatím jsme to registrovat nezkoušeli, není čas :?
do gůglu to zkusím zadat, to mě nenapadlo ....
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: GPS - software a vyrobci map

Příspěvekod RUMcajs » pon lis 23, 2009 19:07

Ano, jsem rozhodnuty pro Colorado 300.
Je pro me dulezite aby se dalo s GPS pracovat i v rukavicich, napr. na vetru v -15ti stupnich.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS