GPS - software pro wokna

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » úte črc 21, 2015 13:46

@apuka: musis mat podlozenu vrstvu mapy (1.), potom kliknes sa editaciu trasy (2.) a mozes jednotlive body editovat/mazat cez dial. okno, alebo ich rucne presuvat po mape (3.)
Přílohy
Viking.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod apuka » úte črc 21, 2015 14:27

Diky, konecne jsem se dostal k bodum! Uz jenom jej presvedcit, aby nahrala mapu.... :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » úte črc 21, 2015 16:46

vlavo dole kliknes na "+" > New Layer > Map
Map Type si das napr. Cycle a je to, mal by si mat podlozenu mapu
Přílohy
Capture-1.png
Capture-2.png
Capture-2.png (24.92 KiB) Zobrazeno 12078 krát
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod fps » úte črc 21, 2015 16:53

wawrik píše:cmaps.

tak za tuhle moc díky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod apuka » stř črc 22, 2015 7:50

Tak Mapsource neni pro mne ono - nemam zadnou "odemknutou" mapu, tj. stejne se nezobrazi poradne, kde to je. Ale ten Viking bude stacit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16548
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod fps » pát črc 24, 2015 19:15

dá se ňák dostat do Viking GPS data editor and analyzer jiná mapa? třeba Kompass nebo Bergfex
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » úte črc 28, 2015 6:57

teoreticky ano
1. bud existuje server kde su tie mapy ulozene v tvare http://www..../zoom/x/y.png
2. alebo vraj sa mapa vytvorena v MOBAC (tiez v tvare /zoom/x/y.png) da potom pouzit vo Vikingovi.

(Vynatok z fora: If possible you'll need to export MOBAC tile stores into an 'OSM Tile Layout' structure: /zoom/x/y.png
Then when creating a map layer in Viking - set the Map Type as 'On Disk OSM Tile Format' & set the Map Directory to of the export above.
The next version of Viking will have some more features available in the customizable maps.xml file which may be useful (such as specifying .jpg rather than it must be .png)
You might be able to use the MOBAC storage directly.)


ani jedna moznost sa mi zatial nepodarila...
(chcelo by to nejakeho ITckara)

naschodnejsie asi bude tam dostat mapu 4umaps.eu , ak je v porovnani s kompass, bergfex dostatocna...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod wawrik » pát srp 7, 2015 18:18

Mám logger Qstarz 1000XT pripojený cez bluetooth k tabletu s W8.1. Ako mám presvedčiť všelijaké mapy (google maps, here for W8.1), aby polohu určovali podľa loggera, a nie cez tie ich šmírovacie algoritmy typu ktorá BTS/wifi je v dosahu?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 18:28

Jestli to nemaji nekde v nastaveni, tak nevim, GPS pres BT neni standardni zarizeni a samy od sebe ho asi hledat nebudou. Umi tvuj logger vubec GPS data pres BT poskytovat? Nektere loggery takhle umeji jen download nalogovanych dat.

Jinak Google, jestli to jde, tak uz to urcite nekdo udelal a pochlubil se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2015 19:13

trlefony pred 10 ti rokama to umely bezne ve vyssi tride a dneska je to problem? js videt, ze vyvojari postupne zapominaji vsecko uzitecny, co v minulosti nebyl problem do svyho softu davat...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 19:19

Telefony a tablety s vestavenou GPS to umeji. Protoze vedi, ze je to GPS. Logger pripojeny pres BT je jen nejake nezname zarizeni a nekdo musi tomu softwaru rict, ze je to zdroj GPS dat. Pokud teda fakt je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 7, 2015 19:25

ale v minulosti prave se bezne kupovali gps moduly pripojitelny pres bt do telefonu a telefon mel soft a umel to v poho vyuzivat... on je asi problemv tom, ze v dnesni moderni dobe proste nikdo nepocita s tim, ze by nekdo chtel pouzivat jiny zdrroj gps dat nez integrovanej
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 19:40

Tak nejak. Tenkrat to musel umet kazdy software zvlast, dneska maji OS obecne location services a ty pouziva software aniz by vedel, z ceho data o poloze pochazeji.

Jelikoz mne to zaujako, trochu jsem hledal. Location services ve Windows umi samy od sebe pouzivat jen interni GPS a pak ty dalsi zdroje o poloze (WiFi, BTS). Pro externi zarizeni je treba mit driver, ktery se zaregistruje jako poskytovatel location dat. Ten bud doda vyrobce bazmeku nebo se da nainstalovat nejaky, co to umi obecne pro seriove/BT porty. Nasel jsem GPSDirect, ktery se tvari, ze to zvladne. Nezkousel jsem a ani nemam jak.

(je to UMDF driver, takze neni velka pravdepodobnost, ze shodi system, nebal bych se ho zkusit)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 19:54

Jeste jsem k tomu nasel nejake povidani tady, s tim by to snad mel rozchodit kazdy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod wawrik » pát srp 7, 2015 20:31

No oni od W8 odstránili vrstvu Windows Location Platform, ktorá poskytovala údaje o polohe všetkým programom, ktoré o to požiadali, a teraz to treba dosť kostrbato obchádzať. Pre obyčajného endusera nie je úplne triviálne zisťovať, ktorý medzistupeň nerobí to, čo má, a čo vlastne ku ktorému mapovému programu všetko treba.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 20:39

Jak to myslis? Mel jsem za to, ze tam location services prave pridali. Co se zmenilo je to, ze interni GPS (a dalsi zdroje dat) uz nejsou k dispozici jako seriove porty, takze starsi aplikace je nedokazou pouzit. Podle MS se maji predelat na location services. Treba OziExplorer uz to v sobe ma.

Ty mas opacny problem, potrebujes z dat na seriovem portu udelat location services providera a to umi prave ten driver vyse.

Nerikam, ze je to pro laika jednoduche zjistit, ale ted uz bys mel mit veskere potrebne info.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod wawrik » pát srp 7, 2015 20:57

Asi si mýlim názvy - Windows Location Sensor je služba patriaca pod Windows Location Platform? No, to je jedno, proste tu štandardnú vrstvu, ku ktorej sa GPS prihlásila ako poskytovateľ údajov a mapový podklad ako odoberateľ, zmenili. Celá služba beží inak a starší soft potrebuje udělátka ako je trebárs GPS Direct.

Ja teraz neviem istiť, čo presne chýba napríklad googlovským mapám alebo metroidným here mapám, aby brali údaje z BT (COM3). Už som skúsil asi tri prekladače z NMEA na ten nový Location API.

Asi sa na to v tomto skurvenom teple vykašlem, nebaví ma to. Fakt nechápem túto neustálu potrebu meniť funkčné a zažité veci.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 7, 2015 21:19

wawrik píše:Asi si mýlim názvy - Windows Location Sensor je služba patriaca pod Windows Location Platform? No, to je jedno, proste tu štandardnú vrstvu, ku ktorej sa GPS prihlásila ako poskytovateľ údajov a mapový podklad ako odoberateľ, zmenili. Celá služba beží inak a starší soft potrebuje udělátka ako je trebárs GPS Direct.

Tohle je presne naopak. Driv zadna standardni vrstva nebyla a ted ji udelali. Stare aplikace maji problem v tom, ze si chteji na GPS sahat samy a neumi novy standardni interface. Ty mas ale opacny problem, jinak by ti to fungovalo, jelikoz data na seriovem portu mas stejne, jako driv.

wawrik píše:Fakt nechápem túto neustálu potrebu meniť funkčné a zažité veci.

Zrovna tady to chapu. Driv nebyl pro GPS zarizeni zadny standard a kazda aplikace se o to musela postarat sama. Tj. scanovat a hledat porty a rozumet NMEA datum. Coz je pekna otrava. Horsi je ale to, ze seriovy port ma exklusivni pristup, tj. muze ho pouzivat jen jedna aplikace a ostatni maji smulu. U telefonu a tabletu jde jeste o power management, jelikoz GPS ma slusnou spotrebu, a ten se u seriovych portu neda moc resit. Resenim vseho najednou je centralizovana sprava a presne to udelali. Sel bych na to uplne stejne. Co ovsem neudelali a udelat meli je pridat do rovnou do systemu driver jako GPSDirect, ktery by se staral o data ze seriovych portu. Ale trochu je chapu, protoze to neni PnP a musela by se napsat nejaka konfiguracni utilita, se kterou by byla spousta problemu. Navic ten pozadavek neni zrovna obvykly, tablety a telefony maji interni GPS, ke kteremu driver je, a neceka se, ze by tam nekdo pripojoval externi GPS.

Windows Location Sensor IMO neexistuje, existuji sensor drivery, ktere funguji jako poskytovatele dat pro Location API. Tim se ale v podstate nemusis zabyvat, to je pro programatory. Ale mas tam i vysvetleni, proc to udelali, sekce Purpose.

Cekal bych, ze nove verze aplikaci uz Location API budou umet pouzivat, Ozi Explorer to umi uz dva roky. Takze potrebujes driver, co udela ze seriovych dat Location API a to je prave ten GPSDirect. Nestudoval jsem ten blog vyse do detailu, ale byla tam nejaka aplikace, kterou se dala funkce overit, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pát srp 19, 2016 21:52

Zpracovaval jsem ted vic GPS zaznamu, ke kterym jsem nemel odpovidajici log z barometrickeho vyskomeru a tudiz z nich potreboval dostat stejna data. Tj. prevyseni/sestup a cas pohybu bez prestavek. Plus vysku a cas nejvyssiho a nejnizsiho bodu trasy, to sice neni az tak dulezite, ale z hodinek to leze, a tak to v Excelu mam :)

Po experimentovani s ruznymi programy jsem nakonec pouzil Viking GPS data editor and analyzer, uz byl v tomhle vlakne zminen. Proc:
- umi pracovat se SRTM daty (DEM layer) a nahradit jimi vysky v GPX souboru
- umi zmeneny GPX soubor vyexportovat
- umi zobrazit data trasy nekolika ruznymi zpusoby, coz mi pomohlo s tim, co jsem potreboval (na Speed-time jsou pekne videt prestavky a jejich delka, na Elevation-time nejvyssi/nejnizsi bod a jejich casy)
- prevyseni pocita "tupe" tj. secte odchykly a nepouziva zadny vyhlazovaci algoritmus, o kterem nevim, co dela a zkresli vysledky

Ma ovsem i nektere nedostatky:
- je multiplatformni a primarne nebyl vyvijen na Windows, ale asi na nejakem Linuxu, takze trpi obvyklymi neduhy. Obcas se kousne, vetsinou se po case vzpamatuje, ale nekdy natvrdo. Obcas spadne. GUI reaguje pomaleji, misty je trochu hnusne a obcas reaguje jinak, nez je na Windows zvykem.
- file dialog je asi okopceny z MacOS, takze tupy a neefektivni
- ovladani je celkove trochu neohrabane a lehce neefektivni (ale furt lepsi, nez cokoliv od Garminu)
- nestahuje SRTM data automaticky, ale musi se mu to ukazat a nijak neinformuje o tom, co dela. Takze na rozhrani dvou souboru se muze stat, ze pulka trasy pouziva STRM data a druha ne (protoze druhy soubor nestahnul). Je potreba to rucne kontrolovat.
- neumi nektere GPX filtry, takze jsem musel pouzivat i MapSource :?

Kazdopadne mi ale pomohl a v podstate nahradil uz neexistujici TrekView, co jsem pro tyhle ucely pouzival driv.

(pro scinkka: Locus jsem nepouzil, protoze prace s nim v Android emulatoru je fakt opruz)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » sob srp 20, 2016 7:30

mike píše:- nestahuje SRTM data automaticky, ale musi se mu to ukazat a nijak neinformuje o tom, co dela. Takze na rozhrani dvou souboru se muze stat, ze pulka trasy pouziva STRM data a druha ne (protoze druhy soubor nestahnul). Je potreba to rucne kontrolovat.

toto som celkom nepochopil...
stiahnutie STRM suborov sa robi kliknutim na hornu ikonu, a ked si tu DEM vrstvu nechas zobrazit, tak presne vidis, ktore STRM subory mas stiahnute, a este ak mas v mieste kurzoru STRM subor v PC k dispozicii, tak sa ti vyska zobrazuje aj v stavovom riadku vedla GPS suradnic
Přílohy
Viking.jpg
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » sob srp 20, 2016 9:32

mike píše:Ma ovsem i nektere nedostatky:
- je multiplatformni a primarne nebyl vyvijen na Windows, ale asi na nejakem Linuxu, takze trpi obvyklymi neduhy. Obcas se kousne, vetsinou se po case vzpamatuje, ale nekdy natvrdo. Obcas spadne. GUI reaguje pomaleji, misty je trochu hnusne a obcas reaguje jinak, nez je na Windows zvykem.


Hahaha, paci sa mi jak si to, ze se obcas kousne a obcas spadne spojil s tym, ze nebol vyvijany na Windows. :D Ako keby software vyvijany na Windows bol dokonaly a nikdy nespadol :D Klasicky mike a jeho windows-je-naj komplex :P

Vcera som to naintaloval. S tym ze GTK aplikacie nevypadaju na WIndows hezky ale suhlasim, na linuxe to vypada pouzitelnejsie, ale tiez ziadny zazrak. Ale skor mi vadi ovladanie, ze to nevie scrollovat, alebo zoomovat nejak jednoducho, musim furt prepinat v liste co chcem robit, to je dost otravne.

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » sob srp 20, 2016 13:21

grco píše:Ale skor mi vadi ovladanie, ze to nevie scrollovat, alebo zoomovat nejak jednoducho, musim furt prepinat v liste co chcem robit, to je dost otravne.

Pan aj Zoom sa (na Win) da robit kolieskom mysi, standardne mam nastaveny "Select Tool" a kolieskom zoomujem aj panujem...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » sob srp 20, 2016 13:54

Mam len trackpoint, s nim to nejde, ocakaval by som double click zoom, a click+move scroll jak je to na google maps, toto ale nefunguje, co je odveci
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » sob srp 20, 2016 23:00

slash1111 píše:toto som celkom nepochopil...
stiahnutie STRM suborov sa robi kliknutim na hornu ikonu, a ked si tu DEM vrstvu nechas zobrazit, tak presne vidis, ktore STRM subory mas stiahnute, a este ak mas v mieste kurzoru STRM subor v PC k dispozicii, tak sa ti vyska zobrazuje aj v stavovom riadku vedla GPS suradnic

Cos nepochopil a jak je to, co pises, v rozporu s tim, co jsem psal ja? ;-)

Ano, DEM Download tool samozrejme pouzivam. Jenze kdyz nekam kliknes, nahraje se SRTM soubor jen pro ten bod a kdyz je cast trasy v jinem souboru, nemusis si toho vsimnout (stalo se mi). To co mas na obrazku by se dalo pouzit, kdyby to fungovalo. Mne to obvykle nefunguje, nevim proc, ale ani nahrane soubory to vetsinou nezobrazi. Obcas to zacne zobrazovat az po nejake dobe (minuty az desitky minut), co s tim pracuju. No a pak se to obvykle kousne. Takze zobrazeni DEM layer radeji vypinam, protoze i kdyz se to nekousne, tak se to straslive zpomali. Krome toho chci videt mapu a ne to podivne zobrazeni terenu.

Ano, pomoci vysky se to kontrolovat da, ovsem musis objet trasu nebo jeji hranice, abys to videl. Takze jak jsem psal, cele je to manualni a musis to kontrolovat sam. Download SRTM souboru je celkem pomaly, takze bych cekal aspon info o tom ve stavovem radku.

Co by se mi libilo vic:
- kdyby to automaticky natahlo SRTM soubory z disku, kdyz pridas DEM layer. To nedela, musis je manualne nahrat.
- kdyby tam byl zpusob, jak natahnout najednou vsechny soubory pro zobrazenou mapu (tj. aniz bys do ni musel pokusne klikat)
- kdyby se dalo zapnout automaticke stahovani SRTM souboru pro zobrazenou mapu. Posunes, dotahnou se data. Ted to neumi ani z uz stazenych souboru z disku a musis to zaridit manualne. Chapu, ze ne vzdy je to dobry napad, proto by bylo dobre, kdyby se to dalo zapnout a vypnout.

Myslim, ze to nejsou zadne extra pozadavky, jine programy takove veci umi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » sob srp 20, 2016 23:20

grco píše:Hahaha, paci sa mi jak si to, ze se obcas kousne a obcas spadne spojil s tym, ze nebol vyvijany na Windows. :D Ako keby software vyvijany na Windows bol dokonaly a nikdy nespadol :D Klasicky mike a jeho windows-je-naj komplex :P

:roll: klasicky grco a jeho cernobile fandovstvi. Kdybys pouzil mozek a ne hormony, tak ti mozna dojde, ze je to obecny problem multiplatformiho softwaru. Obzvlast takoveho, co ma GUI. Jako programator bys mel chapat duvod. Kdyz neco vyvijis na nejake platforme, tak to zaroven neustale testujes a problemy, na ktere narazis, prubezne resis. Na dalsi platformy obvykle jen preneses vysledek, zbezne otestujes a kdyz to vypada OK, tak mas hotovo. Zvlast kdyz jde o free software a ne o firmu, ktera ma vlastni tym testeru. Takze na vyvojove platforme je sw odladeny mnohem lip, nez na jinych a je uplne jedno, ktera to je. Zrovna v tomhle pripade je jasne, ze Windows jsou spis okrajovy cil, nektere vlasnosti tam ani nejsou implementovany. Samozrejme je mozne, ze tam maji obecne chyby a ze se to kouse a pada i na Linuxu, ale spis tipuju, ze je to tak, jak pisu.

Mam i opacny priklad. Burzovni sw, co pouzivam. Je napsany v Jave a evidentne ho vyvijeji na Windows. Tam je v pohode, problemy obvykle nejsou, jen to hnusne Java GUI je otravne pomale. Na Macu to ale byla katastrofa. Nekolikrat (hodnekrat) denne se natvrdo kousnul a obvykle v situaci, kdy jsem se snazil neco udelat. Mohla za to zrejme mizerna implementace Javy od Applu (nebyl jediny, se kterym byly problemy), ale pointa je v tom, ze kdyby ho vyvijeli na Macu, tak tohle vyresi nebo aspon prinuti jablecniky, aby si dali Javu doporadku.

Mimochodem, nikdy jsem nepsal, ze Windows jsou nej, uz ti to opakuju ponekolikate. Windows jsou zlo, akorat ze pro mne nejmensi zlo z tech dostupnych a navic zname zlo ;-)

grco píše:Mam len trackpoint, s nim to nejde, ocakaval by som double click zoom, a click+move scroll jak je to na google maps, toto ale nefunguje, co je odveci

To snad neni vec softwaru, ale OS a driveru, ne? Nastavis si, ktere udalosti od trackpointu se maji jak prekladat na ktere udalosti od mysi. Pro cely system nebo pro konkretni software. Jo aha, ty vlastne pouzivas Linux... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » ned srp 21, 2016 6:33

mike píše:Ano, DEM Download tool samozrejme pouzivam. Jenze kdyz nekam kliknes, nahraje se SRTM soubor jen pro ten bod a kdyz je cast trasy v jinem souboru, nemusis si toho vsimnout (stalo se mi).
Cele slovensko ma nejakych 8? STRM oblasti, to nevidim ako problem mat naklikane dopredu, a potom sa uz o to nestarat

mike píše:To co mas na obrazku by se dalo pouzit, kdyby to fungovalo. Mne to obvykle nefunguje, nevim proc, ale ani nahrane soubory to vetsinou nezobrazi. Obcas to zacne zobrazovat az po nejake dobe (minuty az desitky minut), co s tim pracuju. No a pak se to obvykle kousne. Takze zobrazeni DEM layer radeji vypinam, protoze i kdyz se to nekousne, tak se to straslive zpomali. Krome toho chci videt mapu a ne to podivne zobrazeni terenu.
nieco mas zle, mne stiahnutie a zobrazenie jednej novej STRM oblasti trva 4 sekundy, a tolko aj trva ked vypnem a opatovne zapnem zobrazenie celej DEM vrstvy... ale jasne, ze DEM vrstvu zobrazenu trvale nemam, iba na kontrolu pokrytia

mike píše:Ano, pomoci vysky se to kontrolovat da, ovsem musis objet trasu nebo jeji hranice, abys to videl. Takze jak jsem psal, cele je to manualni a musis to kontrolovat sam. Download SRTM souboru je celkem pomaly, takze bych cekal aspon info o tom ve stavovem radku.
keby ti to fungovalo ako pisem hore, tak s tymto problem nemas...

mike píše:Co by se mi libilo vic:
- kdyby to automaticky natahlo SRTM soubory z disku, kdyz pridas DEM layer. To nedela, musis je manualne nahrat.
predosle verzie to tusim robili

mike píše:- kdyby tam byl zpusob, jak natahnout najednou vsechny soubory pro zobrazenou mapu (tj. aniz bys do ni musel pokusne klikat)
- kdyby se dalo zapnout automaticke stahovani SRTM souboru pro zobrazenou mapu. Posunes, dotahnou se data. Ted to neumi ani z uz stazenych souboru z disku a musis to zaridit manualne. Chapu, ze ne vzdy je to dobry napad, proto by bylo dobre, kdyby se to dalo zapnout a vypnout.
toto by nedopadlo dobre, si v CR, odzoomujes sa na presun do Alp a zacne ti tahat 500MB...
vacsina veci asi iba vecou prveho pouzitia, ked to casom budes mat vsetko ponastavovane, tak to riesit uz nebudes musiet
je to free soft a jeho vyvoj nejako zamrzol, takze od toho ja tak vela necakam...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » ned srp 21, 2016 9:10

@mike: za prve u mna ziadne fandovstvi nie je, ja na linux nadavam casto, ale na druhu stranu, ja tu nikdy nepisem kecy o tom, jak je linux/mac os najlepsi a na windows nic nefunguje, ked na nieco co sa tyka win/linux/mac reagujem, tak je to vzdy len preto, lebo TY napises nieco v zmysle, ze proste na win je to fajn, inde je to nahovno, co proste nie je pravda...

software sa kouse a pada preto, lebo je nahovno napsany, co ten viking mozno je, to sa nehadam, ale vobec to neznamena, ze to ze je nieco napsane na linuxe, multiplatformni a podobne, tak KVOLI tomu je to nahovno... je software, ktory je multiplatformni, je software ktory je vyvyjany na linuxe a funguje skvelo vsade

a na druhu stranu je software, ktory je vyvijany na windows pre windows a pada, pretoze to proste odflakli, alebo to neumi

takze ja linux/mac os "nefandim", ale budem ich branit, pred tvojimi hlaskami, s ktorymi nesuhlasim, pretoze na tebe dost casto fakt vidim, ze za tie roky co pracujes s windowsami, tak microsoft lobotomia je dost drsna :D

tie tvoje "pravdy" mi pridu hodne podobne, jak sa pise ze napriklad vsetok open source software je automaticky menej bezpecny, lebo utocnik vidi kod :D taketo rozne kecy microsoft a dalsie closed-source spolocnosti plodia uz roky a ty si podobny...

za druhe, k tomu trackpointu, je nepodstatne aky poiuzivam OS, co si mam co nastavovat kvoli nejakej 1 blbej appke? preco by som sa tym mal trapit a stracat cas? google maps funguju bez nastavovania, viking nie, to znamena, ze viking je nahovno, nebudem si kvoli nemu nieco nastavovat, to mi nik nezaplati ten cas nad tym straveny!
to ze je to zadarmo neznamena, ze to mozu odflaknut... drag&drop scrollovanie je zakladna funkcia podla mna, hlavne u "mapoveho" software...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2016 22:26

slash1111 píše:Cele slovensko ma nejakych 8? STRM oblasti, to nevidim ako problem mat naklikane dopredu, a potom sa uz o to nestarat

Jo, i tak se da, ale musis to delat pokazde znovu, coz mne stve. Zvlast kdyz znovu je proto, ze to zatuhlo a musel jsem to zabit.

slash1111 píše:nieco mas zle

Ne nutne. Spis maji neco zle oni ;-) Ze to tobe funguje neni argument, obvykle je to tim, ze je neco jinak a pri chybe v kodu to muze byt libovolna malickost. To ti rikam jako programator ;-)

slash1111 píše:toto by nedopadlo dobre, si v CR, odzoomujes sa na presun do Alp a zacne ti tahat 500MB...

Proto pisu, ze by to melo byt volitelne.

slash1111 píše:vacsina veci asi iba vecou prveho pouzitia, ked to casom budes mat vsetko ponastavovane, tak to riesit uz nebudes musiet

Spis ne. Pouzival jsem to asi tyden a porad to bylo stejne. Samozrejme jsem uz vedel, co delat, ale to neznamena, ze mne to prestalo otravovat. Garmini MapSource taky pouzivam hodne let (protoze nektere veci se mi tam delaji nejlip) a stejne mne nektere veci porad stvou. Protoze jsou udelane kretensky a vim, ze programator. ktery by to sam pouzival, by to rozhodne udelal lip.

slash1111 píše:je to free soft a jeho vyvoj nejako zamrzol, takze od toho ja tak vela necakam...

Jasne. Lepsi by bylo neplkat a opravit to. Jenze to mi kvuli tydnu pouzivani jednou za nekolik let nestoji zato...

Puvodne jsem to psal jako postrehy z pouzivani. Kdyby to chtel nekdo pouzivat, aby tim nebyl prekvapen a nemusel s tim laborovat, jako ja.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » ned srp 21, 2016 22:41

grco píše:@mike: za prve u mna ziadne fandovstvi nie je

Pravda, fanatismus je vystiznejsi ;-) Uvedomujes si vubec, ze takovi, jako ty, delaji Linuxu a free softwaru tu nejhorsi sluzbu?

grco píše:ked na nieco co sa tyka win/linux/mac reagujem, tak je to vzdy len preto, lebo TY napises nieco v zmysle, ze proste na win je to fajn, inde je to nahovno, co proste nie je pravda...

Jenze ty si to, co napisu, obvykle vylozis tim nejextremejsim, nejdebilnejsim a nekdy uplne absurdnim zpusobem. A nejen co napisu ja a nejen v tomhle tematu. Treba zrovna tady. To, co jsem napsal, melo dve casti. Faktickou, ze se to na Windows kouse a obcas pada. A druhou, kde jsem tipnul mozny duvod a tim jsem vlastne dal vyvojarum benefit of doubts. Predpokladal jsem, ze na Linuxu jim to funguje a problemy ma jen Windows port. Coz muze byt jejich chyba, ale taky chyba toho toolkitu. Kazda jina moznost je horsi. No a ty jsi reagoval uplne nesmyslne Ako keby software vyvijany na Windows bol dokonaly a nikdy nespadol, coz jsem ani nenaznacil a ani si to nemyslim. Jako hystericka fanynka, ktera sice nepochopila, o cem je rec, ale ma pocit, ze se sahlo na jejiho idola a musi ho branit.

grco píše:tie tvoje "pravdy" mi pridu hodne podobne, jak sa pise ze napriklad vsetok open source software je automaticky menej bezpecny, lebo utocnik vidi kod :D taketo rozne kecy microsoft a dalsie closed-source spolocnosti plodia uz roky a ty si podobny...

:roll: zrovna tohle bych nikdy nenapsal, jelikoz vetsina me prace souvisela s bezpecnosti a ze security through obscurity nefunguje je zakladni pravidlo. Vidis, jak jsi absurdni?

grco píše:preco by som sa tym mal trapit a stracat cas? google maps funguju bez nastavovania, viking nie, to znamena, ze viking je nahovno, nebudem si kvoli nemu nieco nastavovat, to mi nik nezaplati ten cas nad tym straveny!

Normalni clovek si prostredi nastavi tak, aby se mu s nim dobre pracovalo. Autista se vzteka, ze to mel udelat nekdo jiny a chtel by zaplatit za to, ze milostive pouziva free software :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » pon srp 22, 2016 9:36

mike píše:Jenze ty si to, co napisu, obvykle vylozis tim nejextremejsim, nejdebilnejsim a nekdy uplne absurdnim zpusobem. A nejen co napisu ja a nejen v tomhle tematu. Treba zrovna tady. To, co jsem napsal, melo dve casti. Faktickou, ze se to na Windows kouse a obcas pada. A druhou, kde jsem tipnul mozny duvod a tim jsem vlastne dal vyvojarum benefit of doubts. Predpokladal jsem, ze na Linuxu jim to funguje a problemy ma jen Windows port. Coz muze byt jejich chyba, ale taky chyba toho toolkitu. Kazda jina moznost je horsi. No a ty jsi reagoval uplne nesmyslne Ako keby software vyvijany na Windows bol dokonaly a nikdy nespadol, coz jsem ani nenaznacil a ani si to nemyslim. Jako hystericka fanynka, ktera sice nepochopila, o cem je rec, ale ma pocit, ze se sahlo na jejiho idola a musi ho branit.


mike píše:Ma ovsem i nektere nedostatky:
- je multiplatformni a primarne nebyl vyvijen na Windows, ale asi na nejakem Linuxu, takze trpi obvyklymi neduhy. Obcas se kousne, vetsinou se po case vzpamatuje, ale nekdy natvrdo. Obcas spadne. GUI reaguje pomaleji, misty je trochu hnusne a obcas reaguje jinak, nez je na Windows zvykem.


Zamerne si pod jednu odrazku spojil to, ze nebol vyvijen na Windows TAKZE PRETO trpi obvyklymi neduhy, ako napriklad, ze se kouse a pada. Sorry, ale toto nie je o tom, ze ja si to vykladam extremne. Ta tvoja veta jasne znamena, ze je OBVYKLE, takze BEZNE, ze nieco co je vyvijane na LINUXE, tak pada. A toto implikuje, ze ked je to vyvijane na WINDOWS, tak to ze to pada, obvykle nie je. Pretoze ak je to obvykle aj u Windows software, tak potom je ta tvoja veta uplne redundantna.

Ak dela niekto niecomu zle meno, tak si to ty a Windows, pretoze sa furt chovas ako keby bol Windows vo vsetkom lepsi. Tento superiority komplex mi vadi, pretoze ja narozdiel od teba pouzivam denne vsetky 3 systemy (aj mac os), nie len ten jeden svoj oblubeny, a viem, ze ani jeden nie je dokonaly, kazdy ma svoje plusy a minusy, ale minus software vyvijanom na Linuxe (alebo multiplatformniho software celkovo) rozhodne nie je ten, ze to "obvykle pada", narozdiel od software vyvijaneho na Windows.

mike píše:
grco píše:tie tvoje "pravdy" mi pridu hodne podobne, jak sa pise ze napriklad vsetok open source software je automaticky menej bezpecny, lebo utocnik vidi kod :D taketo rozne kecy microsoft a dalsie closed-source spolocnosti plodia uz roky a ty si podobny...

:roll: zrovna tohle bych nikdy nenapsal, jelikoz vetsina me prace souvisela s bezpecnosti a ze security through obscurity nefunguje je zakladni pravidlo. Vidis, jak jsi absurdni?


Pisal som niekde, ze si to napsal, alebo ze to tvrdis, alebo ze si to dokonca len myslis? Nie, a vraj ja si vykladam veci blbe. Napisal som len, ze mi tie tvoje "pravdy" pripominaju v niektorych ohladoch presne tuto blbost, ktoru su schopny closed-source fanatici vyplodit.

mike píše:
grco píše:preco by som sa tym mal trapit a stracat cas? google maps funguju bez nastavovania, viking nie, to znamena, ze viking je nahovno, nebudem si kvoli nemu nieco nastavovat, to mi nik nezaplati ten cas nad tym straveny!

Normalni clovek si prostredi nastavi tak, aby se mu s nim dobre pracovalo. Autista se vzteka, ze to mel udelat nekdo jiny a chtel by zaplatit za to, ze milostive pouziva free software :twisted:


Ja sa nevztekam, ja to nebudem pouzivat, ked to nevedia spravit poriadne. To jak keby som jazdil na aute, ktore musim rano roztacat klukou, lebo to vyrobcovi prislo stale normalne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS