GPS - software pro wokna

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 10:56

grco píše:Ta tvoja veta jasne znamena, ze je OBVYKLE, takze BEZNE, ze nieco co je vyvijane na LINUXE, tak pada. A toto implikuje, ze ked je to vyvijane na WINDOWS, tak to ze to pada, obvykle nie je.
Grco, spominas si jeste na (za nas) stredoskolskou matematiku, konkretne matematickou logiku, ze A => B neimplikuje B => A?
Ted neber, ze obhajuji mika, ale Ty mas velice podivne logicke zakonitosti. Co psal mike (mirne ve forme matematicke logiky)?
"SW nebyl vyvijen na Windows" => "trpi obvyklymi neduhy" (ty jsou vyjmenovane). Mike ale nepise ani jednym slovem, ze je to problem pouze SW vyvyjeneho na Linuxu a portovaneho na Win, ale ze je to casty problem SW vyvyjeneho na jedne platforme a portovaneho na jine. A taky pise, ze na vine muze byt programatorska chyba nebo chyba toolkitu na portovani). Takze ani slovicko, ani naznak toho, co jsi z toho vzal Ty. Obavam se, ze by mike taky mohl napsat presne Tvoje slove: "Pisal som niekde, ze si to napsal, alebo ze to tvrdis, alebo ze si to dokonca len myslis? Nie, a vraj ja si vykladam veci blbe." :lol:
Mimochodem, v cem je jine, co Ty pises, ze "Viking je nahovno", protoze by si musel neco nastavit, aby fungovalo tak, jak jsi to predstavujes, resp. jak pracuji Google Maps. Ty si myslis, ze standard je to, co delaji Google Maps a vsechny appky, co tak nedelaji jsou na hovno? Podivej se poradne na mapove programy, nektere to delaji jak Google Mpas, nektere to delaji jinak - kazde ovladani ma svoji logiku, ktera se Ti muze libit anebo nemusi. Ale zato, ze se Ti nelibi, jeste neni "na hovno".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » pon srp 22, 2016 14:08

Je to jine v tom, ze ja nepisem, ze je Viking nahovno, lebo ho vyvijali na Windows a preto trpi OBVYKLYMI neduhy. Pisem len, ze je nahovno, lebo tam nieco nefunguje, neprisudzujem to ale nejakym mojim komplexom z inych platforiem, pretoze tie s tym nic nemaju.

Fakt sorry, ale preco spominal vobec, ze to vyvijali pravdepodobne na Linuxe, ked to tak nemyslel? Na co tam ta informacia potom je? Kazdy, kto sa tu nehra momentalne na slovickareni a "matematicku logiku" vie dobre, jak to mike myslel, a preco to spojil pod tu jednu odrazku.

Snazit sa to teraz obhajit, ze tam vyslovene nenapisal "Softver vyvijany na Linuxe pada" je fakt asi nejaka vasa programatorska uchylka. Diskusia nie je jak kod, na ktory sa tu teraz vy hrate. V kazdej diskusii v ramci kontextu ludia nieco implikuju. A mozte si to obhajovat logickymi matematickymi zakonmi kolko chcete, ale ked v jednej odrazke zmieni, ze to nebolo vyvijane na Windows, ale na Linuxe a preto to trpi obvyklymi neduhami (pouzil slovo takze), ako ze sa to kouse, tak to jasne znamena, ze tie neduhy priradzuje tomu, ze to bolo vyvijane na Linuxe. Hotovo, mne sa tu smeje, ze som autista, ale podla mna kazdy normalny clovek si to spoji dohromady, lebo to bolo napisane DOHROMADY V JEDNEJ ODRAZKE. Takze autisti ste mozno vy, a snazite sa tu analyzovat ludsku rec jak kod, ze to tam jednoznacne nie je napisane tak...

Mozno by ste sa mali prestat bavit len s pocitacmi, a potom by ste pochopili, ze vacsina ludi jak sa hovori "cita aj medzi riadkami".

To ze je nieco multiplatformne vobec neznamena, ze to musi padat a kousat se. Napriklad VLC player je multiplatformni a funguje skvelo na Windows, Linux aj Mac OS X, seka sa urcite menej ako Windows Media Player, ktory bol vyvijany na Windows. Takze kde su tie "obvykle neduhy"?

A podla mna je Viking nahovno a tak mozem pisat, ze je nahovno kolko chcem, je to moj nazor, bezohladu na to, ci ty s tym suhlasis, a ci nejaky iny nahovno mapovy softver je rovnaky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » pon srp 22, 2016 14:19

A druha odrazka potvrdzuje, to co pisem.

mike píše:- file dialog je asi okopceny z MacOS, takze tupy a neefektivni


Zas to iste, nenapise len, ze je file dialog tupy, lebo neco neumi, neco nefunguje atd., ale musi spomenut MacOS! Cim tvrdi, ze na MacOS je file dialog tupy a neefektivny. Ano, chapem, ze vy teraz napisete nieco v zmysle "ale nepise, ze na Windows je file dialog dokonaly". Ano, to sice konkretne nepise, ale ten podtext je tam uplne jasny.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod grco » pon srp 22, 2016 14:23

Ale mozte si to tu kludne rozberat dalej a analyzovat kazde slovo, co kto povedal a co nie.

Podla mna ten Viking nie je moc vydareny kus SW, ale rozhodne to nie je preto, lebo je multiplatformni a vyvijeny na Linuxe, a ma okopirovany file dialog z Mac OS.

A viac sa k tomu uz nebudem vyjadrovat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod apuka » pon srp 22, 2016 14:56

#-o #-o #-o
grco píše:V kazdej diskusii v ramci kontextu ludia nieco implikuju.
Ano, jen jsi zapomel napsat, ze ne na zaklade toho, co se napsalo, ale co tam chteji cist; sem tam z vety vynechat jedno-dve slova, sem-tam neco domyslet, i kdyz z puvodni vety ani kontextu to ani v nejmensim nevyplyva, vytrhavat vetu nebo pulku vety z kontextu, nejlepe po castech a ty dat znovu dokopy - no a potom implikovat na zaklade teto interpretace textu.... Ze jo, potom se nemuzes divit tem hovadinam, co z tech "implikaci" vyjdou - jako v tomto tvem pripade.
Myslim si, ze docela hezky videt, jak prave z Tebe srsi v teto diskuzi, co tak vycitas mikovi. Co jsi Ty z teto vety
je multiplatformni a primarne nebyl vyvijen na Windows, ale asi na nejakem Linuxu, takze trpi obvyklymi neduhy.
vytvoril, je docela hodne politika :wink: Jsem zvyraznil casti, ktere pro Tebe jsou nevyznamne, pritom docela meni interpretaci. Co jineho ma nekomu vyjit, jako ze multiplatformni SW nevyvijeny ve Windows byl vyvijeny na Linuxu??? Promin, kolik znas multiplatformovych programu vyvijenych na iOS a bezicich i na Windowsu? Prece iprogramatori se k takove veci malokdy snizi, to by "zradili". O Androidu se v tomto smeru nema smysl bavit, s tim snad souhlasis. No a co kloudneho zustava - Linux.. Ale ta veta pripousti, ze je to tak byt nemusi.
No a ze multiplatformni SW trpi neduhy, je pravda a popravde receno pravdou byt musi, uz jen z ruznych rozdilu v OS a nim poskytnutych SW rozhranich. A to nezavisle na vyvojovem OS a OS platformy, kde se pouzije. Napr. pokud program pouziva spomenuty file dialog apriori zpusobem, jak funguje na macu, tak jak na Win (ale taky na Linuxu) bude vypadat "tupy", proste nebude vyuzivat moznosti OS (bo iOS soubory pouziva odlisne od WIn i Linuxu).
A jako priklad, ze i skvely multiplatformni SW musi mit problemy Ti uvedu OpenOffice (a jeho derivaty). Napr. ten je postaveny na UNIX/Linux zpusobu prace s tiskovou strankou a proto pri pouziti stejneho souboru muzes lehce dostat na Linuxu a Windowsech uplne jiny tiskovy vystup. Protoze Windowsy nemaji tolik parametru stranky jako Linux/Unix a musi se to prepocitavat na ty mozne parametry a to ne vzdy sedi. Navic (to byla pravda alespon pred nejakymi 10-ti lety, nevim jak ted) se pouzival trochu jiny algoritmus zaokrouhleni cisel pri tisku na techto dvou platformach a to dokopy vedlo k problemum. Podotykam, netyka se to beznych dokumentu, ale slozitejsich, presne rozvrhnutych stranek.
VLC Player je trochu jine kafe - to je systemovy program, ktery nahrazuje standardni praci OS v jiste oblasti. Ale take predpokladam, ze se nevyviji jako "standardni" multiplatformovy SW, ale se pro Windowsy specialne upravuje (stejne jako pro dalsi platformy), aby fungoval dobre.
CImz se dostavam k sve posledni poznamce - vyse uvedene plati pro "standardni" multiplatformovy SW, ktery se vyviji na jedne platforme a pouziva pro prevod na jinou platformu nejaky toolkit. Nemusi platit pro "rucne dovyvijeny" a upravovany SW. Kupodivu, rekl bych, ze i takovy MS Office bude nestandardni, neni to jenom tupe prekompilovani a prehnani pres prevodovy toolkit pro iOS.

Ale neboj, nejdu se s Tebou o tom dal diskutovat, nema to smysl. Ja jsem tady na foru prezil dost takovych tych Tvych (mysleno Tebou tady spomenutych) implikaci, ktere naprosto prevracely smysl (at uz napsany nebo "mezi radky") mych prispevku, takze vim dobre, ze mnohym dela casto problem precist si pozorne dve vety za sebou tak, aby si precetli vsechny slova a jeste i pochopili vyznam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod slash1111 » pon srp 22, 2016 15:20

mike píše:
slash1111 píše:vacsina veci asi iba vecou prveho pouzitia, ked to casom budes mat vsetko ponastavovane, tak to riesit uz nebudes musiet

Spis ne. Pouzival jsem to asi tyden a porad to bylo stejne. Samozrejme jsem uz vedel, co delat, ale to neznamena, ze mne to prestalo otravovat. Garmini MapSource taky pouzivam hodne let (protoze nektere veci se mi tam delaji nejlip) a stejne mne nektere veci porad stvou. Protoze jsou udelane kretensky a vim, ze programator. ktery by to sam pouzival, by to rozhodne udelal lip.

ak som toto spravne pochopil, tak ty vzdy ked si pusis Vikinga, musis tie STRM subory nanovo stahovat/rucne pripajat z disku?
ja mam takyto workflow:
mam jeden .vik subor, ktory ma cca 15 vrstiev (pohoria) s trasami a bodmi a pod tym mam jednu zdruzenu vrstvu kde je ta DEM vrstva (nezobrazena) a freemap.sk vrstva s mapou.

vzdy ked tento .vik subor otvorim, tak sa mi automaticky z cache (C:\Users\user\VIKING-MAPS\) nacitaju vsetky .hgt subory do DEM vrstvy aj .png dlazdice tej mapovej vrstvy, ak ti to takto nefunguje, tak mas niekde chybu :)
(preto som pisal, ze to je vecou 1. pouzitia)

najvacsia chyba tohto SW je, ze sa pri zatvoreni neopyta na ulozenie vykonanych zmien a jednoducho sa zavrie...
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2016 16:33

Aha, takhle jsem to nezkousel. Pouzival jsem to jen na zpracovani GPX souboru, takze jsem si ani zadneho .vlka nedelal ;-) Proste jsem to otevrel, pridal si DEM vrstvu a pak uz tam jen tahal GPX soubory a hral si s nima. Nic vic jsem od toho nechtel, mapu jsem pouzival jen pro orientaci.

Jestli to takhle funguje, tak je urcite dobry napad pripravit si .vlka na celou republiku a pri startu ho natahnout. Diky za tip, snad si na to za par let vzpomenu :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod mike » pon srp 22, 2016 17:15

grco píše:Ta tvoja veta jasne znamena, ze je OBVYKLE, takze BEZNE, ze nieco co je vyvijane na LINUXE, tak pada. A toto implikuje, ze ked je to vyvijane na WINDOWS, tak to ze to pada, obvykle nie je.

Ne, neznamena :D To je prave ten tvuj autisticko-extremni vyklad. Ta veta znamenala to, co jsem pak rozvedl v dalsim prispevku. Ze multiplatformni sw miva na jinych platformach, nez je primarni/vyvojova, vic problemu. Je uplne jedno, ktera je ktera, tady je rec o Windows proto, ze jsme ve vlakne o GPS sw pro Windows :)

grco píše:Pisal som niekde, ze si to napsal, alebo ze to tvrdis, alebo ze si to dokonca len myslis? Nie, a vraj ja si vykladam veci blbe. Napisal som len, ze mi tie tvoje "pravdy" pripominaju v niektorych ohladoch presne tuto blbost, ktoru su schopny closed-source fanatici vyplodit.

Ve skutecnosti je ten nesmysl produktem marketingu closed source firem. A moje nazory se ti muzou nelibit, muzes s nima nesouhlasit, ale dat je do kontextu s necim takovym mi prijde pres caru.

grco píše:Zas to iste, nenapise len, ze je file dialog tupy, lebo neco neumi, neco nefunguje atd., ale musi spomenut MacOS! Cim tvrdi, ze na MacOS je file dialog tupy a neefektivny. Ano, chapem, ze vy teraz napisete nieco v zmysle "ale nepise, ze na Windows je file dialog dokonaly". Ano, to sice konkretne nepise, ale ten podtext je tam uplne jasny.

:D jen pro hysterickou fanynku :twisted: Ne, neni tam, exploder na Windows je taky pekny hnus. MacOS jsem zminil proto, ze mi ho to okamzite pripomnelo. Jak vyrazem, tak "efektivitou". Uplne stejne nahovno, abys tomu rozumel ;-)

grco píše:To ze je nieco multiplatformne vobec neznamena, ze to musi padat a kousat se. Napriklad VLC player je multiplatformni a funguje skvelo na Windows, Linux aj Mac OS X, seka sa urcite menej ako Windows Media Player, ktory bol vyvijany na Windows. Takze kde su tie "obvykle neduhy"?

To si nejak odporuje s tim, co jsem psal? Jen pro lidi s cernobilym videnim sveta. Obvykly neznamena kazdy. A uz vubec jsem nepsal o ruznych programech, ale o stejnem sw na ruznych platformach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod wawrik » čtv srp 24, 2017 16:56

Je nejaká možnosť, ako si na tablet s Win8 stiahnuť offline niektoré štáty k mapy.cz? Tak, ako to ide na Androide.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod apuka » pát srp 25, 2017 11:26

Obávám se, že není. Mapy.cz to neumožňují, jen v aplikaci, která na Win není.

Ale pokud chceš stát mimo CZ/SK, můžeš použít nějaký jiný offline produkt s OSM, který používají i mapy.cz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod pawn » pát srp 25, 2017 13:18

Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02


Re: GPS - software pro wokna

Příspěvekod pawn » pát srp 25, 2017 13:24

aha, sorry, problém je v gramotnosti 8)
Měl jsem jen na telefonu, s woknama na tabletu zkušenosti nemám
Uživatelský avatar
pawn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 7, 2005 10:02

Předchozí

Zpět na Mapy, navigace, GPS