Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Daty » sob čer 21, 2008 12:59

Ahojte,
máte někdo zkušenost s tím, zda se dá sehnat mapa turistická, nebo i auto mapa SR pro tuto GPS? Nejlépe jinak, než zakoupením v prodejně Garminu :D .
Díky

Daty
Daty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 28, 2008 20:41

Příspěvekod swisss » sob čer 21, 2008 15:18

Jasně, to je možné - existují free mapy..
např. projekt Open Maps, mapa Slovenska zde.

na webu najdeš i spoustu dalších.. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Daty » sob čer 21, 2008 15:39

To zní dobře.
Mohu poprosit o krátký návod na isntalaci? Ptám se zda když to stáhnu (kterou, potřebuji i ten instal program?) a nainstaluju, tak t oautomaticky uvidím v MapaSource a odtamtud přihraju do Colorada.
Díky

P.S. a máte někdo zkušenost s Polskými mapami? Před měsíce v Krkonoších v podstatě v GPS žádná mapa nebyla, nechápu, proč to uřízli někde před hranicemi...
Daty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 28, 2008 20:41

Příspěvekod brhel » sob čer 21, 2008 16:31

pokud potřebuješ jen hory na slovensko-polský hranici, velmi dobrá je mapa TOPO PL a je zadara! (Osahuje jak Polsko tak i slovenskou část hraničních hvozdů).
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod djx1 » sob čer 21, 2008 17:05

brhel píše:pokud potřebuješ jen hory na slovensko-polský hranici, velmi dobrá je mapa TOPO PL a je zadara! (Osahuje jak Polsko tak i slovenskou část hraničních hvozdů).


Italska TOPO je taky zadara!!! Alespon ja ji tahal zadara:-) Ale bylo mi to tak receno. Tak nevim.
Jinak dost info se da sehnat na geocaching.cz. No a pak samozrejme jinde...nel*galne:-(

Docela by me zajimalo, zda jsou jeste nejake TOPO zdarma....
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod swisss » sob čer 21, 2008 18:08

Daty píše:To zní dobře.
Mohu poprosit o krátký návod na isntalaci? Ptám se zda když to stáhnu (kterou, potřebuji i ten instal program?) a nainstaluju, tak t oautomaticky uvidím v MapaSource a odtamtud přihraju do Colorada.
Díky

P.S. a máte někdo zkušenost s Polskými mapami? Před měsíce v Krkonoších v podstatě v GPS žádná mapa nebyla, nechápu, proč to uřízli někde před hranicemi...


nevím jak u slovenské mapy, ale rakousko a rumunsko jsem stahnul s instalatorem, a po instalaci se mi pridalo do mapsource, odkud se to jiz klasicky posila do gps..

polsko na tom odkazu, co jsem posilal, je taky, ale podle velikosti souboru nebude cely..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Manyyas » úte srp 9, 2016 11:34

Já si tu mapu Slovenska stáhl a přes Mapsource hodil do Garmin extrex vista HCx a přístroj mi teď neukazuje tu starou českou, ani když dám nastavení-mapy, tak tam není česká, jen ty slovenské regiony. Smazalo mi to tu českou, nebo se jen přepíná někde jinde? Jak případně nahrát mapy, aniž by mi to tu starou smazalo? Z internetu jsem trochu domatený, někde ten postup popisují normálně, někde jsem viděl napsané, že to ty nahrané mapy smaže...Díky za odpověď.
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod booze » úte srp 9, 2016 11:38

Musis ty mapy spojit v Mapsource, vytvorit jeden soubor a ten prenest do GPS.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Manyyas » úte srp 9, 2016 11:41

Tzn. že pokaždé budu muset nahrávat ty, co už tam mám plus ty nové které tam chci nahrát? Nebo tam jenom musím mít ty staré označené a jejich nahrávání se přeskočí, když přístroj pozná, že už tam jsou?
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod booze » úte srp 9, 2016 11:48

pokud dokoupis novou mapu, tak musis vzdy nahrat komplet. tzn. stare+novou
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Manyyas » úte srp 9, 2016 12:13

Ta slovenská byla opensource. Tak díky, dobré vědět :prayer:
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod honza83 » úte srp 9, 2016 16:42

Kromě nelegálního stažení oficiální Garmin mapy Slovenska se dají legálne stáhnout mnohem kvalitnější a podrobnější mapy, např. GPSForum Topo SK v2.
honza83
účastník
účastník
 
Příspěvky: 203
Registrován: pon srp 24, 2015 17:39

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Hroch » úte srp 9, 2016 18:16

GPSForum Topo SK v2 jsem našel jenom z roku 2010 a samotné gpsforum už nejede, takže moc aktuální není. Spíš bych zkusil mapu generovanou z OSM od freemap.sk (vlevo Funkcie - Exporty máp na stiahnutie...), která má pěkný téma a je pravidelně aktualizovaná.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod fps » úte srp 9, 2016 18:27

nedá se pro Garmin udělat mapa i v Mobile Atlas Creator (MOBAC) ? tam je dost turistických podkladů i pro SR, třeba mapy.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Hroch » úte srp 9, 2016 18:37

fps: To nejde, Garminí formát jsou vektorový mapy a MOBAC vytváří rastrový. Stejně by to nebylo úplně legální tahat mapy.cz MOBACem (nemluvě o velikosti mapy). Navíc slovenská OSM komunita má smlouvu s KST, takže si myslím, že mají turistický trasy dobře pokrytý. Nedivil bych se, kdyby líp, než mapy.cz, který to berou od SHOCartu. Na druhou stranu, co se týče třeba hospod, obchodů, autobusovejch zastávek a dalších POI, tak tam mají OSM rezervy (lepší se to, hlavně díky maps.me).
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod fps » úte srp 9, 2016 18:43

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Manyyas » úte srp 9, 2016 18:50

Tyjo, za tu freemap díky, vypadá o dost přehlednější, než ty co mám. Jinak, vážně to nejde udělat jinak než to nahrávat pořád znovu ty mapy? Ptal jsem se ještě jestli to znovu nahrává i ty mapy, které už tam nahrané jsou, nebo se ten proces přeskočí a nahrává to jenom ty nově přidané. Protože tam nahrávám asi 1,5 GB map už tak 3 hodiny a ještě hodina zbývá.
EDIT: Abyste pochopili o co mi jde, nechci čekat další 4 hodiny, když budu chtít nahrát nějakou 100mb mapu
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Hroch » úte srp 9, 2016 18:54

fps: Ajo, moje chyba, hledal jsem po fórech jen letmo, protože jsem měl pocit, že to nepůjde a na tohle jsem nenarazil. Každopádně, aby měl člověk v MOBACu mapy.cz, tak musí stáhnout upravenou verzi od yody, třeba odsud, protože v ofiko verzi tyto zdroje být nemohou.

Manyyas: Nevím, jak je to u Colorada, ale novější Garminy dovolujou nahrát na kartu hromadu img souborů s mapama a potom přepínat v navigaci. Takže pokud všechny mapy máš jako odemčený img soubory, tak hoď paměťovku do čtečky v PC a kopíruj, bude to o hodně rychlejší. Mapsource/Basecamp používám jen když chci nahrát pouze část nějaký mapy, ale v dnešní době velkých karet je to skoro jedno.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Manyyas » úte srp 9, 2016 19:04

Nevím, jestli to jsou img soubory, většinu map jsem do mapsource nahrál přes instalaci (exe) , některé OSM byly složené z více souborů, ale s těmi jsem si ještě neporadil. GPS mám jenom pár dní, tak si s tím ještě budu muset pohrát. Každopádně díky za tip, myslel jsem, že se to musí exportovat všechno přes mapsource :)
Manyyas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: stř pro 3, 2014 16:05

Re: Mapa SR pro GPS Garmin Colorado

Příspěvekod Hroch » úte srp 9, 2016 19:15

Když stahuješ nelegálně Garmin TOPO mapy, tak většinou narazíš buď na exe instalačku, tam nezbývá než nainstalovat do Mapsourcu, nahrát do GPS a pak případně vytvořenej soubor .img z karty zazálohovat, nebo narazíš na img soubor a ten jde rovnou nasypat na kartu. S OSM mapama je to podobný, buď stáhneš instalačku a pak musíš přes Mapsource nebo stáhneš img soubor a dáváš rovnou do navigace.
Hroch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte led 6, 2015 10:35


Zpět na Mapy, navigace, GPS