Mapy od VKÚ vs. mapy od SHOCart

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Lipon » úte říj 11, 2005 20:14

Mudžahedin píše:Pokud jde o elektronickou verzi turistických map Shocartu, dá se sosnout 176 MB zip soubor, komplet ČR, nacpat to do foťáku a přes display prohlížet. Pokud teda, jako já nemáte Minoltu. Pokud změníte exif, tak to nebere i když ho upravíte, ale na ostatních značkách by to mělo fungovat.
Allah akbar

a odkud se to dá stáhnout?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Mudžahedin » úte říj 11, 2005 20:51

DC++, teda pokud ti nevadí, že to je nelegální.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 5:45

Mudžahedin píše:DC++, teda pokud ti nevadí, že to je nelegální.
Allah akbar


DC++, to moc teda nechápu ... že to je nelegální mi nevadí ani trochu :wink: ... ale abych potom pořídil nějakou větší kartu, sakra :| .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » stř říj 12, 2005 7:22

Přípluv píše:
Mudžahedin píše:DC++, teda pokud ti nevadí, že to je nelegální.
Allah akbar


DC++, to moc teda nechápu ... že to je nelegální mi nevadí ani trochu :wink: ... ale abych potom pořídil nějakou větší kartu, sakra :| .


dc++ je programek, pomoci kteryho se napojis do urcityho hubu, kde kazdy musi, aby se do toho hubu mohl prihlasit, nejaky data sdilet - neco jako kaaza atd.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 7:32

Aha, díky ... furt se v tom datasvětě nějak motám :| ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » stř říj 12, 2005 9:11

Mudžahedin píše:DC++, teda pokud ti nevadí, že to je nelegální.
Allah akbar

tim to pro mě ztrácí smysl, žádný dc++ si kvůli tomu instalovat nebudu (firemní PC)

když trochu HODNĚ odbočím - pokud už používáš islámské téma, ať k tomu máš jakýkoliv důvod, islámská modlitba začínající věčností Aláhovou zní "Alláh u akbar" kde slovíčko "u" v arabštině znamená "být, existovat" - já jen že jsem ti toho všiml tak mi to nedalo :mrgreen:
klidně si mysli něco o hnidopiších :ú :ú
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 9:26

No, ale kdyby to někdo stáhl a chtěl se o to podělit třeba přes FTP (tam mám teda teky mezery :roll: ), tak se klidně ozvěte :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » stř říj 12, 2005 11:11

to Mudžahedin, můžeš sem hodit, jak se ten zip jmenuje? kolega má nastahované mapy po částech do oziho .......
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Mudžahedin » stř říj 12, 2005 16:33

Soubor se jmenuje: Turisticke_mapy_CZ_1_50_Shocart, mapy jsou uložený v tifu a jedna mapa má kolem 9 MB. Jestli má někdo zájem o jednotlivou mapu hodím to do jpegu a odmailuju.
To Lipon
Jinak, Allah akbar píšu jako pozdrav a arabsky neumím. Mudžahedin mi říkají protože tak vypadám, někdy taky Šamil Basajev. Kdybych se neostýchal, tak připojím fotku, abys pochopil hnidopichu.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod norman_64 » stř říj 12, 2005 18:41

Mudžahedin píše:Soubor se jmenuje: Turisticke_mapy_CZ_1_50_Shocart, mapy jsou uložený v tifu a jedna mapa má kolem 9 MB. Jestli má někdo zájem o jednotlivou mapu hodím to do jpegu a odmailuju.
To Lipon
Jinak, Allah akbar píšu jako pozdrav a arabsky neumím. Mudžahedin mi říkají protože tak vypadám, někdy taky Šamil Basajev. Kdybych se neostýchal, tak připojím fotku, abys pochopil hnidopichu.
Allah akbar

Tu fotku prosím sem :smt077 http://outdoorforum.wz.cz/viewtopic.php?t=429
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Lipon » čtv říj 13, 2005 8:09

Mudžahedin píše:Soubor se jmenuje: Turisticke_mapy_CZ_1_50_Shocart, mapy jsou uložený v tifu a jedna mapa má kolem 9 MB. Jestli má někdo zájem o jednotlivou mapu hodím to do jpegu a odmailuju.
To Lipon
Jinak, Allah akbar píšu jako pozdrav a arabsky neumím. Mudžahedin mi říkají protože tak vypadám, někdy taky Šamil Basajev. Kdybych se neostýchal, tak připojím fotku, abys pochopil hnidopichu.
Allah akbar

dik za info o prezdivce :-)
P.S.: no vidis, a ja byl dodneska presvedcen, ze arabsky pozdrav je salam alejkum (mir s tebou)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tulak » čtv říj 13, 2005 10:00

P.S.: no vidis, a ja byl dodneska presvedcen, ze arabsky pozdrav je salam alejkum (mir s tebou)


ale misto odpovědi "na salama" brali i českou odpověď "salam na všechno" :P :D :mrgreen:
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod maykl » čtv říj 13, 2005 15:26

ha, kde se daj sehnat mapy v digitální podobě? :((
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Mudžahedin » čtv říj 13, 2005 15:51

Lipon píše:P.S.: no vidis, a ja byl dodneska presvedcen, ze arabsky pozdrav je salam alejkum (mir s tebou)

Netvrdil jsem, že Allah Akbar je pozdrav, ale že já to píši jako pozdrav. Chápeš ten rozdíl arabisto?
To maykl: Mapy se dají sosnout na DC hubu. Upřesnění pár příspěvků výše.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod maykl » čtv říj 13, 2005 15:53

no DC++ mi je jasný, jenomže v práci nemužu :(( . tudiž nějaký dobrák by to mohl poslat mailem *
michal.bejda@seznam.cz
dikas moc :wink:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod teoretic » čtv říj 13, 2005 15:57

maykl píše:no DC++ mi je jasný, jenomže v práci nemužu :(( . tudiž nějaký dobrák by to mohl poslat mailem *
michal.bejda@seznam.cz
dikas moc :wink:


178 mb mejlem a k tomu jeste na seznam?

vtipalku

:mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod maykl » čtv říj 13, 2005 16:02

dc nebo mail? když to dáš přes noc, tak to je šumák
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Mudžahedin » čtv říj 13, 2005 16:58

DC nebo mail, že je to jedno? Přes DC se dá tahat rychlostí 300 kB/s i rychleji, záleží na připojení a mail je vždycky pomalejší protože většina uživatelů má asi 4x pomalejší upload než download. Nehledě na to, že velikost přílohy je většinou omezena (5-10 MB). Navíc je to v tifu, jedna mapa asi 9 MB. Po konverzi na JPEG asi 3,3 MB. Takže poslat Ti mohu jednotlivé mapy. Třeba Český Ráj a pod., ale celý? To bych seděl u počítače celý den. Tři mapy jeden email. Je jich 69. Napiš co chceš konkrétně. Pak jedině vypálit celý, strčit CD do obálky a poslat na Tvou adresu. Vychází to asi na 15 Kč a to mě nezabije. Tedy pokud Vás nebude dvě stě.
Allah Akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod šíp » čtv říj 13, 2005 17:52

Mudžahedin píše:DC nebo mail, že je to jedno? Přes DC se dá tahat rychlostí 300 kB/s i rychleji, záleží na připojení a mail je vždycky pomalejší protože většina uživatelů má asi 4x pomalejší upload než download. Nehledě na to, že velikost přílohy je většinou omezena (5-10 MB). Navíc je to v tifu, jedna mapa asi 9 MB. Po konverzi na JPEG asi 3,3 MB. Takže poslat Ti mohu jednotlivé mapy. Třeba Český Ráj a pod., ale celý? To bych seděl u počítače celý den. Tři mapy jeden email. Je jich 69. Napiš co chceš konkrétně. Pak jedině vypálit celý, strčit CD do obálky a poslat na Tvou adresu. Vychází to asi na 15 Kč a to mě nezabije. Tedy pokud Vás nebude dvě stě.
Allah Akbar


dvě stě ne, ale jenom stodevadesát.
prosila bych CD taky :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » čtv říj 13, 2005 17:56

Mudžahedin píše:
Lipon píše:P.S.: no vidis, a ja byl dodneska presvedcen, ze arabsky pozdrav je salam alejkum (mir s tebou)

Netvrdil jsem, že Allah Akbar je pozdrav, ale že já to píši jako pozdrav. Chápeš ten rozdíl arabisto?
To maykl: Mapy se dají sosnout na DC hubu. Upřesnění pár příspěvků výše.
Allah akbar

bud v klidu, neni duvod vyskakovat jak certik z krabicky :D
ty jsi ti nekde cetl cokoli kde o sobe tvrdim ze jsem arabista? ja si toho vedom nejsem
o tom "aláh u akbar" vím z Singapuru, kde jsme o tom dostali zajimavou "prednasku" primo Sultanove mesite (nejvetsi v Singaci) a o "salam alejkum" jak z Asie tak z ruznych cestopisu;
zminil jsem to pouze jako pratelske rypnuti, spis jsem cekal, ze to bud prejdes jako recnickou poznamku nebo me opravis resp, doplnis o dalsi mozne a pouzivane vyznamy
netusil jsem ze se te to tak dotkne :| , jestli se te to opravdu dotklo tak promin
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Mudžahedin » čtv říj 13, 2005 19:26

Omlouvat se nemusíš, nic jsi neprovedl. A být arabistou, i když nejsi, není ostudou. A s Arabama mám společnou jen podobu (někdo tvrdí se Židama, visím na fóru, můžeš posoudit) a pak jsou to nepřátelé mého nepřítele, takže přátelé. Ale to sem nepatří.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod Mudžahedin » čtv říj 13, 2005 19:34

šíp píše:
Mudžahedin píše:


dvě stě ne, ale jenom stodevadesát.
prosila bych CD taky :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

A kam Ti to mám jako poslat? Myslím adresu, můžeš na email.
Allah akbar
Uživatelský avatar
Mudžahedin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: čtv říj 6, 2005 16:43
Bydliště: Tora Bora

Příspěvekod norman_64 » čtv říj 13, 2005 19:57

Mě taky mapu na cd prosím... *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod teoretic » čtv říj 13, 2005 20:06

tak to nechte na srazik - aspon treba tim padem prijede vic lidi)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 5:53

Mudžahedin píše:
šíp píše:
Mudžahedin píše:


dvě stě ne, ale jenom stodevadesát.
prosila bych CD taky :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

A kam Ti to mám jako poslat? Myslím adresu, můžeš na email.
Allah akbar


Já bych CD taky chcel, please ... na sraze ale asi nebudu, takže kdyby to šlo vyřešit prostřednictvím České pošty, byl bych milerád :wink: . Náklady na medium a zaslání samozřejmě uhradím.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát říj 14, 2005 6:54

Přípluv píše:
Mudžahedin píše:
šíp píše:
Mudžahedin píše:


dvě stě ne, ale jenom stodevadesát.
prosila bych CD taky :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer:

A kam Ti to mám jako poslat? Myslím adresu, můžeš na email.
Allah akbar


Já bych CD taky chcel, please ... na sraze ale asi nebudu, takže kdyby to šlo vyřešit prostřednictvím České pošty, byl bych milerád :wink: . Náklady na medium a zaslání samozřejmě uhradím.


ty nebudes na srazu??

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 7:09

No právě že jako asi ne :cry: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pát říj 14, 2005 7:13

Přípluv píše:No právě že jako asi ne :cry: ...


hele neser! sbal se, nech vsechno lezet a prijed :mrgreen:

na srazu preci nemuze chybet clovek s nejvetsim poctem prispevku a defakto tedy nas forumovej otec :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod homerr » pát říj 14, 2005 7:26

teoretic píše:
maykl píše:no DC++ mi je jasný, jenomže v práci nemužu :(( . tudiž nějaký dobrák by to mohl poslat mailem *
michal.bejda@seznam.cz
dikas moc :wink:


178 mb mejlem a k tomu jeste na seznam?

vtipalku

:mrgreen:

t.


dá se to poslat, v pohodě, já mám schránku na centrumu a tam je to tak, že pokud je jak příjemce tak odesílatel na centrumu, tak si mezi sebou můžou posílat přílohy až 600 Mb. musíš mít ale něco rychlejšího než telecom aby si dostal k sobě do kompu :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod pripluv » pát říj 14, 2005 8:46

teoretic píše:
Přípluv píše:No právě že jako asi ne :cry: ...


hele neser! sbal se, nech vsechno lezet a prijed :mrgreen:

na srazu preci nemuze chybet clovek s nejvetsim poctem prispevku a defakto tedy nas forumovej otec :)

t.


Jo, život je boj...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

PředchozíDalší

Zpět na Mapy, navigace, GPS